banner
banner

תרשימי מחירים היסטוריים AUD / INR – היסטוריית מחירים של דולר אוסטרלי

מטבע הבסיס (AUD) מייצג את הדולר האוסטרלי, הידוע גם בשם הדולר האוסטרלי או האוסטרלי. ה- AUD החליף את הלירה האוסטרלית בשנת 1966. בשנת 2016 המטבע היה במחזור במשך 50 שנה. עם זאת, הדולר האוסטרלי הוא המטבע הרשמי באוסטרליה ובכמה מדינות ואזורים עצמאיים בדרום האוקיאנוס השקט, כמו פפואה גינאה החדשה, אי חג המולד, איי קוקוס, נאורו, טובאלו ואי נורפולק..

הדולר האוסטרלי אושר כמטבע הצף החופשי בשנת 1983. עם זאת, הסיבה לפופולריותו בקרב הסוחרים יכולה להיות קשורה למספר גורמים הקשורים לגיאולוגיה, גאוגרפיה ומדיניות ממשלתית. ראוי גם להזכיר כי אוסטרליה היא אחת המדינות העשירות בעולם מבחינת משאבי הטבע, כולל מתכות, פחם, יהלומים, בשר וצמר..

מצד שני, הרופי ההודי (מטבע הצעות מחיר) הוא המטבע הלאומי של הודו, הידוע גם כמטבע INR. עם זאת, ה- INR מיוצג בדרך כלל עם הסמל ₹. הרופי ההודי (INR) שואב את שמו מהרופיה, מטבע כסף שהונפק לראשונה על ידי הסולטאן שר שאה סורי במאה ה -16. לפי שעה הנפקת המטבע נשלטת על ידי בנק המילואים בהודו. ניהול מטבע בהודו יכול להיחשב כאחת המשימות החשובות ביותר של בנק המילואים של הודו. יתר על כן, לבנק המילואים של הודו יש גם חלק חשוב באסטרטגיית הפיתוח של ממשלת הודו, מוציא הצהרות ומחליט על שיעורי הריבית במדינה..

מהנוף ההיסטורי, שלט הרופי החדש (₹) אושר רשמית בשנת 2010. ד.אודאיה קומאר המציא אותו, והוא נגזר מהשילוב בין העיצור הדוונגארי “र” (ra) לבין האות הגדולה הלטינית “R” ללא המוט האנכי שלו (בדומה לרוטונדה R). סדרת המטבעות הראשונה עם שלט הרופי החדש החלה ב- 8 ביולי 2011. לפני כן, הודו השתמשה ב- “₨” וב- “Re” כסמלים למספר רופי ורופי אחד..

בזמן שדיברנו על המטבעות, הרשו לי להזכיר לכם שהמטבעות של הודו מונפקים בערכים של 50 פיס, רופי אחד, שני רופי, חמש רופי ועשרה רופי. לפיכך, השכר הוא 1/100 של רופי. מטבעות בשווי 50 ש”ח נקראות מטבעות קטנים, ואילו מטבעות שווים או מעלה רופי נקראים מטבעות רופי.

בחזית השטרות, מטבע הנייר או השטרות בהודו מונפקים בערכים של 5, 10, 20, 50, 100, 500 ו -2,000 רופי. ראוי להזכיר כי העדות מודפסות ב -15 שפות בצד האחורי של רופי נייר. בצד הקדמי, העדות מודפסות בהינדית ובאנגלית.

בדרך כלל, השטרות של הודו מתעדכנים בעיצובים חדשים, כולל הבדלים מובהקים בין סדרת השטרות הישנה של מהטמה גנדי לחדשים בעלי אותו שם. ההערות מראות נושאים שונים של התרבות העשירה של הודו.

מה זה AUD / INR (דולר אוסטרלי / רופי הודי)?

מטבע אחד תמיד נקבע כנגד השני שכן המטבעות נסחרים בזוגות. לפיכך, צמד המטבעות AUD / INR מייצג את המסחר בדולר האוסטרלי לעומת הרופי ההודי. במקרה זה, המטבע הראשון (AUD) הוא הבסיס, והשני (INR) הוא מטבע הצעת המחיר.

גורמים עיקריים המשפיעים על צמד המטבעות AUD / INR

ערך צמד המטבעות AUD / INR מושפע בעיקר מהסנטימנט הגיאופוליטי והעולמי, כמו מטבעות רבים בשוק המתהווה. כיוון שהשחקנים הזרים נסוגו משוק המניות ההודי, מה שתרם לנפילת הרופי ההודי. מעבר לבריכה, יש למטבע INR קורלציה חזקה עם מחירי הנפט הגולמי שכן גולמי ה- WTI מהווים חלק ניכר מהיבוא הכולל של הודו. לפיכך, עליית מחיר הנפט הגולמי פוגעת במשק. אם מחירי הנפט הגולמי ב- WTI יעלו עוד יותר, זה לא רק ישפיע על יציבות הרופי ועליית שוקי המניות אלא גם עלול לייצר אפקט אינפלציוני..

ערך המטבע של הדולר האוסטרלי (AUD) מושפע בעיקר ממספר גורמים כמו הפרשי ריבית, מחירי סחורות, שווי כוח הקנייה, דירוג אשראי ממשלתי וסנטימנט וספקולציות.

נוֹכְחִי AUD / INR מחיר: $

 

AUD / INR

 

טבלת נתונים היסטוריים:

AUD / INR נתוני מחירים היסטוריים

DatePriceOpenHighLowChange%

 

שינוי חודשי

DatePriceOpenHighLowChange%

גורמים המשפיעים על מחירים AUD / INR:

שווי מטבע INR תלוי בגורמים מרכזיים המשפיעים על המשק כגון יבוא ויצוא, תעסוקה, אינפלציה, שיעורי ריבית, גירעון בסחר, קצב צמיחה, ביצועי שוקי המניות, עתודות מטבע חוץ, תזרים השקעות זרות, מדיניות מקרו כלכלית, הון בנקאי, מחירי סחורות ותנאים גיאופוליטיים.

ראוי להזכיר כי רמות ההכנסה משפיעות באופן רחב על מטבעות INR באמצעות הוצאות צרכניות. כשההכנסות עולות, אנשים מוציאים יותר. עם זאת, הביקוש הגבוה יותר לסחורות מיובאות נוטה להגדיל את הביקוש למטבעות זרים ובכך לערער את המטבע המקומי.

שיעורי ריבית:

כפי שכבר הזכרנו, הריבית הגבוהה יותר בכלכלה נוטה למשוך השקעות זרות, מה שמגדיל את הביקוש והערך של המטבע הביתי. כמו כן, ריביות נמוכות נוטות לערער את שערי החליפין. על ידי העלאת הריבית, הבנק המרכזי יכול להוריד את הביקוש לסחורות כאלה, מה שמוביל ללחץ על המחירים.

כמו כן, ה- RBI שולט בערכו של הרופי ההודי בכלים שונים, כולל שליטה באספקתו בשוק ובכך הופך אותו לזול או יקר..

תן לי לדון בכמה דרכים שבהן ה- RBI שולט בתנועת הרופי ההודי, הראשון יהיה (שינוי ריביות), ואז הרפיה או הידוק הכללים לתזרים הקרנות, תוך התאם את יחס רזרב המזומנים (שיעור הכסף. בנקים צריכים לשמור על הבנק המרכזי) ולמכור או לקנות דולרים בשוק הפתוח “, אומר ברהמבט מהאלפארי..

מעבר לבריכה, אחד המניעים העיקריים מאחורי שינויים בערך ה- AUD הוא הפרש הריבית. הפרש הריבית הוא התועלת היחסית שמשקיע מקבל מהשקעה בנכסי מדינה אחת על פני השנייה. אם שיעורי הריבית באוסטרליה הם 1.50%, אך הם גבוהים יותר בארה”ב עם 2.40%, אז המשקיע יקבל תשואה גבוהה על ידי רכישת נכסים אמריקאים. אך שיטה זו נוטה לערער את ערך ה- AUD, מכיוון שמשקיעים מוכרים AUD ו- רוכשים דולרים אמריקאיים להשקעה בנכסים בארה”ב..

נפט גולמי:

מחירי הנפט הגולמי WTI יכולים להיחשב גם לאחד הגורמים העיקריים המשפיעים על מחירי המטבע של הרופי ההודי (INR), שכן הגולמי מהווה חלק ניכר מהיבוא הכולל של הודו. לפיכך, עליית מחיר הנפט הגולמי פוגעת במשק. אם מחירי הנפט הגולמי ב- WTI יעלו עוד יותר, זה לא רק ישפיע על יציבות הרופי ועליית שוקי המניות אלא גם עלול לייצר אפקט אינפלציוני..

נתונים כלכליים:

לנתונים הכלכליים כגון מדד המחירים לצרכן, תוצר מקומי גולמי (תוצר), איזון סחר, מכירות קמעונאיות, מדד מחירי הצרכן בסקר כוח האדם ומדד המחירים התעשייתיים יש השפעה רבה על מחירי הדולר / INR. נתונים אלה חשובים להבנת שוק המניות ובעיקר את כיוון ה- INR.

דרישת פורקס:

הסחר והתנועה הבינלאומית של אנשים גדל בצורה חדה, שום מטבע אינו מקובל בכל רחבי העולם. בין אם תלך ללימודים גבוהים לארצות הברית או תטוס לריו לחופשה, תצטרך לשלם עבור שירותים וסחורות במטבע שלהם. חוץ מזה, אתה צריך לשלם במט”ח בזמן שאתה עושה קניות מקוונות מחנויות בינלאומיות.

לפיכך, שער החליפין להמרת מטבעות תלוי בתרחיש השוק ובשער הבנקים במדינה. שערי חליפין צפים, או שערי חליפין גמישים, נקבעים על ידי כוחות השוק ללא התערבות פעילה של ממשלות מרכזיות. למשל, בגלל יבוא כבד, ההיצע של הרופי עשוי לעלות, ושוויו יורד. נהפוך הוא, כאשר היצוא עולה וההזרמה של הדולרים גבוהה, הרופי יהיה עשר.

סנטימנט וספקולציות:

הדולר האוסטרלי נחשב לאחד ממוקדי הצמיחה והסיכון הפופולריים ביותר בשווקים הפיננסיים הגלובליים, המשמש בדרך כלל כברומטר ומכשיר מסחר, כדי ליהנות משינויים קצרי טווח ברגש כלפי סיכון שוק צמיחה כלכלית עולמית. לכן, כאשר קיימת הטיה שורית בשוק, הדולר האוסטרלי לרוב יעלה, לעומת זאת אם יש פסימיות רווחת, AUD לרוב יירד.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me