תרשימי מחירים היסטוריים של ביטקוין – היסטוריית מחירים של BTC

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי מעמית לעמית מבוזר שמופעל על ידי המשתמשים בו, ללא סמכות מרכזית או מתווכים. המחיר הממוצע של ביטקוין אחד נרשם כ- 11,118.92 דולר ארה”ב בסוף יולי 2020. מחירי הביטקוין יכולים להשתנות, מכיוון שהוא נסחר בבורסות עצמאיות רבות. עם זאת, מדד המחירים של ביטקוין מציע את המחיר הממוצע בכל הבורסות המובילות בעולם. הביטקוין צמח במהלך המשבר הכלכלי העולמי ב -2008, כאשר בנקים גדולים נתפסו כשהם עושים שימוש לרעה בכספי הלווים, מתפעלים את המערכת וגובים עמלות מופרזות. על מנת להבטיח את כספי הבעלים, יוצרי הביטקוין רצו להעמיד את בעלי הביטקוין באחריות על העסקאות, לחסל את המתווך, לקצץ ריביות גבוהות ודמי עסקה ולהפוך את העסקאות לשקופות. הם יצרו מערכת רשת מבוזרת, שבה אנשים יכולים לשלוט בכספים שלהם בצורה שקופה. הביטקוין צבר פופולריות וצמח במהירות בפרק זמן קצר יחסית. חברות רבות, בתי חולים ועסקי בתי מלון גדולים ברחבי העולם עוסקים בביטקוינים. כמה תאגידים של מיליארדי דולרים כמו Dell, PayPal, Microsoft, Expedia וכו ‘עוסקים גם בביטקוינים. כיום אתרי אינטרנט מקדמים גם ביטקוין, מגזינים מפרסמים חדשות ביטקוין, ופורומים דנים גם במטבעות קריפטוגרפיים ומסחר בביטקוינים. עם זאת, יש כמה בעיות הקשורות לביטקוין, כמו האקרים הפורצים לחשבונות, התנודתיות הגבוהה של הביטקוין ועיכובים ארוכים בעסקאות. עם זאת, הביטקוין נחשב לאמין, במיוחד במדינות עולם שלישי, כערוץ לעסקאות כספיות.

נוֹכְחִי ביטקוין מחיר: $

ביטקוין

 

גורמים המשפיעים על מחירי הביטקוין:

מגפת הקורונה:

כאשר משבר וירוס הקורונא הפריע לפעילות הכלכלית העולמית לאחר כניסת הנעילה, הסוחרים עברו מנכסים מסוכנים יותר לבטוחים יותר כמו ביטקוין. באמצע חודש מרץ, הפדרל ריזרב האמריקני הוריד את הריבית כמעט לאפס והשיק תוכנית QE בסך 700 מיליארד דולר כדי להילחם בתוהו ובוהו בשוק שנוצר בגלל משבר הנגיף הכלילי. זה שקל על שוק המניות, כאשר החוזים העתידיים של Dow ירדו ב -1,000 נקודות והפכו את המטבעות הקריפטוגרפיים לאטרקטיביים יותר, והעלו את מחירי הביטקוין כלפי מעלה..

מחירים דולר ארה”ב:

היחסים בין הביטקוין לדולר האמריקני הם שליליים, מה שאומר שבכל פעם שהדולר האמריקני חזק בכל הלוח, מחירי הביטקוין נכנסים ללחץ ולהיפך. הירידה האחרונה במחירי הדולר, עקב מדיניות מוניטרית רופפת, הורדת ריביות והמשבר הכלכלי בארה”ב, תמכה במחירי ה- BTC / USD. מחירי הדולרים האמריקניים הושפעו גם מהאיחור בשחרור חבילת הגירוי האמריקנית על ידי הקונגרס האמריקני, וזה שמר על מחירי הביטקוין לאחרונה בלחץ..

אימוץ משתמשים:

ערך הביטקוין תלוי מאוד באימוץ הנכסים על ידי המשתמשים. המטבעות הקריפטוגרפיים הופכים פופולאריים מיום ליום, וזה מעלה את מחיר הביטקוין, מכיוון שהוא המטבע הפופולרי ביותר. עם זאת, כאשר הביקוש למטבע יורד, הדבר מביא למחירים נמוכים יותר. נכון לעכשיו, רוב המשתמשים עוברים לביטקוין כמטבע. אגב, הוא משמש גם כמטבע מסחר מקוון מצוין. השימוש בביטקוין כמדיום לעסקאות מקוונות גדל לאחרונה, וההזדמנויות שמציע השימוש הקל בו עשויות להוביל למחירים גבוהים יותר בשנים הקרובות..

השפעת מדיה:

מדיה היא מקור המידע החשוב ביותר בימינו, ומחירי הביטקוין ושאר המטבעות הקריפטוגרפיים מושפעים גם מהשפעתו. משמעות הסיקור התקשורתי היא הבנה טובה יותר של שוק הקריפטו והביטקוין על ידי הציבור הרחב. אם אמצעי התקשורת מציגים דימוי חיובי של הביטקוין, זה בדרך כלל יוביל למחירים גבוהים יותר של צמד ה- BTC / USD, בעוד שסיקור תקשורתי שלילי יכול להשפיע הפוכה על מחירי הביטקוין..

אירועים פוליטיים:

שלא כמו מטבעות בנקים מרכזיים, למטבעות הקריפטוגרפים יש קשר הפוך לאירועים פוליטיים. חוסר האמון בכלכלת המדינה נוטה לערער את המטבע המקומי, ואילו האנשים זוכים לביטחון רב יותר במטבעות הקריפטו במצב כזה, כתחליף למטבעות המסורתיים. הביטקוין הוא המוביל הסמל בשוק הקריפטו, ולכן מחירי הביטקוין נוטים לעלות תחילה בכל פעם שיש הפרעה פוליטית כלשהי, לפני שהמטבעות האחרים בשוק מושפעים. דוגמה עדכנית יכולה להיות מלחמת הסחר השוררת בין ארצות הברית לסין, שדחפה את מחירי הביטקוין.


שינויים רגולטוריים ממשלתיים:

ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים מושפעים מאוד מהחלטות הממשלה. מכיוון שמטבעות אלה עדיין נחשבים כמושג חדש בשוק, הממשלות משנות כל העת את התקנות מבחינת מיסוי משקיעי מטבעות קריפטוגרפיים. באחת הפעמים, שוק הקריפטו הגדול ביותר בעולם, סין, החליט בסוף 2017 לסגור כמה פלטפורמות מסחר, וזה גרם לירידה דרמטית במחירי הביטקוין, וכתוצאה מכך צניחה של 100 מיליארד דולר בשוק הקריפטו ביום אחד. כך שלתקנות הממשלתיות יש השפעה דרמטית על מחירי הביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map