banner
banner

תרשימי מחירים היסטוריים של EUR / USD – היסטוריית מחירים ביורו

האירו הונפק לראשונה כמטבע בינואר 1999, אז נפתח ב -1.1955, וכעת הוא נסחר ב -1.16391. בשנת 2002, האירו החל להסתובב בחלק גדול מאירופה, ואז שער שער החליפין של EUR / USD היה 0.8907 בלבד. באוקטובר 2000 צמד המטבעות EUR / USD צנח לרמה ההיסטורית הנמוכה ביותר – 0.8225. עם זאת, לאחר מכן, צמד המטבעות EUR / USD התחזק בהדרגה, בגלל הפופולריות הגוברת של מטבע האירו המאוחד. הצמד חזר על פני רמת 1.000 בנובמבר 2002 והמשיך במגמת העלייה. עם זאת, הצמד EUR / USD נסחר בטווח רחב לאורך השנים.

מטבע היורו אומץ על ידי 19 מדינות חברות באיחוד האירופי כמטבע הלאומי שלהן. ישנם גורמים רבים המשפיעים על מחיר היורו, כולל התנאים הפוליטיים והכלכליים של המדינות החברות באיחוד האירופי. המחירים של צמד המטבעות EUR / USD מושפעים ממספר פרסומי נתונים כלכליים ומחדשות אחרות הקשורות לשני המטבעות הנפרדים. שער החליפין של EUR / USD נחשב גם לצמד מטבעות מסוכן יותר, והגורמים המשפיעים על סנטימנט השוק בסיכון יכולים להשפיע גם על מחירי צמד EUR / USD. הקשר בין שער החליפין של EUR / USD לבין סנטימנט השוק בסיכון הוא חיובי או ישיר, כלומר עלייה באחת גורמת לעלייה בשנייה ולהיפך..

נוֹכְחִי EUR / USD מחיר: $

 

EUR / USD

טבלאות נתונים היסטוריות:

EUR / USD נתוני מחירים היסטוריים

DatePriceOpenHighLowChange%

 

שינוי חודשי

DatePriceOpenHighLowChange%

גורמים המשפיעים על מחירי EUR / USD:

גוש האירו:

המצב הכלכלי והפוליטי של 19 מדינות חברות באיחוד האירופי שאימצו את האירו כמטבע הלאומי שלהן יכול להשפיע באופן משמעותי על האירו ובתורו על צמד EUR / USD. מדינות אלה כוללות אוסטריה, בלגיה, בולגריה, קפריסין, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, אירלנד, איטליה, לטביה, לוקסמבורג, מלטה, הולנד, פורטוגל, סלובקיה, סלובניה וספרד. הבנק המרכזי באירופה:

ה- ECB הוא הבנק המרכזי של גוש האירו. הוא שולט במדיניות המוניטרית של כל הגוש. גוף קבלת ההחלטות של ה- ECB הוא המועצה הממשלתית, המורכבת מהוועד המנהל ומנגידי הבנקים המרכזיים הלאומיים של המדינות החברות בגוש האירו. בדירקטוריון ה- ECB יש נשיא, סגן נשיא וארבעה חברים נוספים. כל חברי האיחוד הרשמיים הרשמיים הנ”ל ונאומיהם והערותיהם על הכלכלה האירופית והמדיניות המוניטרית, משפיעים רבות על מטבע האירו ובסופו של דבר גם על צמד EUR / USD..

שיעורי ריבית:

ה- ECB משתמש בשיעור הריבית לטווח הקצר כשיעור מימון מחדש שלה לניהול הנזילות בשוק. ה- ECB מקיים ישיבת מועצה בכל יום חמישי אחר כדי להודיע ​​על שיעורי הריבית. ההבדל בין שער המימון האירופי לשיעור קרנות הפד מארצות הברית הוא גם אינדיקטור טוב למחירי שער החליפין של EUR / USD. לאחר הפגישה הראשונה בכל חודש, מקיימת הבנק המרכזי גם מסיבת עיתונאים, בה היא מספקת את נקודת המבט שלה לגבי מדיניות מוניטרית וכלכלה..

נתונים כלכליים:

הנתונים הכלכליים, כגון מספרי תעסוקה, תוצר, איזון סחר, מכירות קמעונאיות, מדדי סנטימנט, מדד מדד המחירים לצרכן, PPI, HPI והתעשייה & לשירותי PMI מגרמניה, צרפת, איטליה וארצות הברית, לכולם השפעה רבה על מחירי EUR / USD.

גורמים פוליטיים:

כמו כל שערי החליפין האחרים, צמד EUR / USD מושפע גם מחוסר היציבות הפוליטית במדינות ארה”ב ואירופה, והכי חשוב צרפת, גרמניה ואיטליה. מכיוון שגרמניה היא הכלכלה הגדולה ביותר בגוש האירו, ולרוסיה יש השקעות גרמניות רבות, חוסר היציבות הפוליטי או הפיננסי של רוסיה משפיע גם על מחירי שער החליפין של EUR / USD..

מגפת הקורונה:

מגיפת הנגיף הכלילי החלה להתפשט ברבעון הראשון של השנה, מה שגרם לכלכלות ברחבי העולם לסגור את כל הפעילויות, בניסיון למנוע את התפשטות הנגיף. הנעילות שהוטלו במדינות בכל רחבי העולם גרמו לכלכלות להיכנס למיתון, מכיוון שהבנקים המרכזיים מכל המדינות נאלצו להכניס יותר הקלות כספיות ולהוזיל את הריבית..

גם ה- ECB הוריד את הריבית לכמעט אפס, וכך גם הפדרל ריזרב האמריקני, במטרה לרפד את הנזק שנגרם בגלל משבר הנגיף הכלילי. המגיפה פגעה הכי קשה בכלכלת ארה”ב ברבעון השני. לאחרונה, ארצות אירופה הזהירו על ידי ארגון הבריאות העולמי כי המגיפה תביא למספר רב של מקרי מוות באירופה עד נובמבר, מכיוון שקצב ההדבקה גדל שם. לנגיף הכלילי השפעה שלילית על כלכלת אירופה והמטבע המקומי, אשר בסופו של דבר שוקל על צמד EUR / USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me