banner
banner

תרשימי מחירים היסטוריים מאלומיניום – היסטוריית מחירים מאלומיניום

אלומיניום הוא המתכת השנייה בשימוש הנפוץ ביותר, אחרי ברזל, והיא מבוקשת מאוד בכלכלות הצומחות ולצריכה גלובלית. זה משמש בדרך כלל במטוסים וחלל, מכוניות אלומיניום, רכב, בנייה ובנייה, אלקטרוניקה ומכשירים, ננוטכנולוגיה פאנל סולארי ורדיד ואריזות. מחירי האלומיניום תלויים מאוד בביקוש העולמי, בענף הבנייה ובחדשות של יצרנים. שלוש המדינות המובילות בייצור אלומיניום הן סין, רוסיה וקנדה.

הצרכן הגדול ביותר של אלומיניום, עם ביקוש גבוה מאוד, הוא סין, שם העיור הגביר את הצריכה. סין משתמשת בכ- 40% מההיצע העולמי של אלומיניום. אחרי סין, הצרכנים הבאים הגדולים ביותר של מתכת זו הם יפן, האיחוד האירופי וארצות הברית.

מחירי האלומיניום נקשרו לצמיחה בתוצר הסיני בשני העשורים האחרונים; זה דחף מחירי סחורות תעשייתיים רבים גבוהים יותר. תחום האריזה, הנדל”ן, התחבורה, הבנייה ותחומי האלקטרוניקה בסין ובעולם העלו את הביקוש לאלומיניום.

אֲלוּמִינְיוּם

מדוע להסתכל על מחירי אלומיניום היסטוריים?

ישנם גורמים מרובים המעורבים בקביעת הטיה שורית באלומיניום. בואו לחקור אותם אחד אחד, על מנת לחזות את מחירי האלומיניום.

ביקוש סיני ויכולת יתר:

היצרן והצרכן הגדול ביותר של אלומיניום היא סין, שכן הכלכלה הסינית הצומחת במהירות זקוקה לאלומיניום לבנייה, תחבורה ואלקטרוניקה בשנים האחרונות. עם זאת, עם ירידת התוצר המקומי הגולמי של סין, הביקוש הפנימי לא יכול היה לספוג את ההיצע הגדול, מה שגרם לסין לייצא את המתכת לארצות הברית ולמדינות אחרות..

עם זאת, למרות יכולת היתר האדירה של האלומיניום בסין, הממשלה המקומית המשיכה לנהל מדיניות תעשייתית, על מנת להרחיב את הייצור. בחמש השנים האחרונות גדלה יכולת היתר של סין בשיעור של 60% וזה הביא לעיוות של השווקים העולמיים, עקב הגידול בייצוא המתכת למדינות צד ג ‘..

על פי נתוני הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה, התכות בסין ייצרו כ -3.02 מיליון אלומיניום ראשוני ביוני. זה היה הסכום הגבוה ביותר אי פעם בחודש יוני, שכן התפוקה השנתית הכוללת עלתה ב -1.7%. למרות זאת, ממשלת סין הקימה קו ייצור חדש, עם קיבולת של 680,000 טון בשנה בששת החודשים הראשונים של 2020. קיבולות חדשות אלה בלבד היו שוות לכמעט 40% מכלל יכולת התכת האלומיניום בארה”ב..

סין גם סיפקה סובסידיות ממשלתיות עקיפות של 60-70 מיליארד דולר לחמש חברות המייצרות אלומיניום, וזה מילא תפקיד חשוב ביכולת היתר. יכולת יתר מסובסדת זו של אלומיניום בסין היא אתגר סחר מהותי שתעשיית האלומיניום האמריקאית נאלצת להתמודד איתו כשהם יוצאים מהכלים..

דרישת תחבורה & הביקוש לענף הבנייה:

מכוניות וחלל הם השווקים החשובים ביותר לאלומיניום בעולם המפותח. הכלכלה העולמית תלויה בתחבורה כדי לתמוך בצמיחה. ככל שהכלכלה העולמית מתרחבת, גדל גם הצורך ברכב וחלל וזה גורם לעלייה בביקוש לאלומיניום..

כידוע, ברבעון הראשון של שנת 2020, התוצר העולמי ב- G20 צנח ב -3.4%, וזה היה השיא מבחינת התכווצות גדולה מאז 1998. המשמעות היא שגם מחירי האלומיניום סבלו, בגלל פחות צמיחה כלכלית, שהובילה לפעילות כלכלית נמוכה, התומכת בענף התחבורה.

צריכת האלומיניום עבור הקונה הגדול בעולם של המתכת, סין, צנחה לראשונה מזה שלושה עשורים בשנת 2019, בהיקף של 1%. כתוצאה מכך, סין תכננה תוספת של 2.25 מיליון טון ליכולת ההיתוך השנתית של האלומיניום. תחום הביקוש התעשייתי השני בגודלו לאלומיניום הוא הבנייה והבניין

שׁוּק. אלומיניום מסתכם בכ- 30% מעלות חומרי הבנייה במדינות מתפתחות.

נתוני הבנייה הם תנודיים, ולכן שיעורי האבטלה, נתוני המשרות, שיעורי הריבית ופעילות הצמיחה הכלכלית במדינות צרכנות, כמו סין, ארה”ב, אירופה ויפן, הם גורם חשוב בהנעת מחירי האלומיניום..

הסחת דעת האלומיניום הקנדית הגדולה:

לאחרונה, ממשל טראמפ האמריקני הטיל מחדש מכסים על יבוא אלומיניום מקנדה, על רקע ההיצע הגואה, שעלה מעל הרמות ההיסטוריות. אך העלייה בייצוא האלומיניום של קנדה לארצות הברית רק התחזקה בחודשים האחרונים, למרות ירידה בביקוש מארה”ב. זה קרא למהלך לאבטחת תעשיית האלומיניום המקומית.

עם זאת, למחרת החזירה קנדה בהודעת מכסים על מוצרי אלומיניום בארה”ב, מטעמי ביטחון המדינה. תעריפים אלה גם שמרו על מחירי האלומיניום לאחרונה.

מגפת הקורונה:

תחומי הייצור והבנייה ברכב הושפעו בעיקר מנעילה הנגרמת על ידי נגיף העטרה, אשר השפיעו משמעותית על תעשיית האלומיניום ברחבי העולם. מחירי האלומיניום צנחו מ -1,820 דולר לטון בינואר ל -1,425.5 דולר לטון באפריל.

עם זאת, המחירים לא הושפעו מווירוס העטרה כמו סחורות אחרות, מכיוון שככל שהביקוש למתכת זו פחת ממגזר אחד, הביקוש במגזרים אחרים גדל. הביקוש לתחומי התחבורה, הבנייה והאלקטרוניקה הצרכנית ירד במהלך נעילת המגיפה. אך במקביל, הביקוש לאלומיניום גדל לרכיבי מעגלים מודפסים למכשירים רפואיים, כמו מאווררים.

שרשרת האספקה ​​הופרעה גם היא, בגלל מגבלות הנסיעה וסגירת הנמלים; עם זאת, אספקת האלומיניום לא נפגעה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me