תרשימי מחירים היסטוריים של פלדיום – היסטוריית מחירים של הרשות הפלסטינית

פלדיום היא מתכת קשה-לבן-כסף שהיא כיום היקרה ביותר מבין ארבע המתכות היקרות העיקריות. מחסור חריף הביא לכך שהוא יקר בשוק. ניתן להשתמש בפלדיום במכשירים למניעת זיהום למכוניות ומשאיות. מחיר המתכת היקרה הזו הוכפל בתוך קצת יותר משנה, מה שהופך אותה ליקרה יותר מזהב.

זהו חומר לבן בוהק, המשתלב בקבוצה של שש מתכות פלטינה. כ -85% מהפלדיום מסתיים במערכות הפליטה של ​​מכוניות, שם הוא מסייע להפוך מזהמים רעילים לפחמן דו חמצני ופחות אדי מים מזיקים. פלדיום משמש גם בתחום האלקטרוניקה, רפואת שיניים ותכשיטים. הוא ממוקש בעיקר ברוסיה ובדרום אפריקה.

פלדיום הוא הפחות מוכר מבין ארבע המתכות היקרות העיקריות, הכוללות זהב, כסף ופלטינה, אך הוא היקר מבין מתכות אלה, בשל מחסורו. יש לו שימושים תעשייתיים נרחבים, כמו כסף וכמו מתכות יקרות אחרות, והוא יכול לשמש גם כגידור אינפלציה.

נוֹכְחִי פלדיום מחיר: $

פלדיום

 

פלדיום – תרשימי מחירים היסטוריים:

טבלאות נתונים היסטוריות:

נתוני המחירים ההיסטוריים של הרשות הפלסטינית

DatePriceOpenHighLowChange%

 

שינוי חודשי

DatePriceOpenHighLowChange%

למה להסתכל על מחירי פלדיום היסטוריים?

ישנם גורמים מרובים המעורבים בקביעת הטיה שורית בפלדיום. בואו לחקור אותם בזה אחר זה, על מנת לחזות את מחירי הפלדיום.


דרישה אוטומטית:

פלדיום משמש בהרחבה כמרכיב חיוני בממירים זרזים, במילים אחרות, הוא משמש במערכות הפליטה של ​​מכוניות, כדי לשלוט בזיהום. מכירות הרכב בסין ובארצות הברית משפיעות על מחירי הפלדיום. יצרני הרכב והמשאיות בסין ובארצות הברית משתמשים בפלדיום, וגידול במכירות הרכב בשתי הכלכלות הגדולות בעולם יכול להצביע על צמיחה במחירי הפלדיום..

הביקוש לפלדיום גדל בשנים האחרונות, כאשר הממשלות, במיוחד בסין ובאירופה, הקשיחו את התקנות, במטרה לפגוע בזיהום מכלי רכב. זה אילץ את יצרני הרכב להגדיל את כמות המתכות היקרות המשמשות במערכות פליטה.

באירופה, הצרכנים קנו פחות מכוניות דיזל שמשתמשות בפלטינה ומשתמשות במקום בכלי רכב המונעים על ידי בנזין. העלייה הממוצעת של 14% בהעמסת הפלדיום במכוניות מונעות בנזין דחפה את מחירי הפלדיום לשיא של 9.7 מיליון אונקיות בשנה שעברה, למרות ייצור אוטומטי נמוך יותר ברוב שווקי הרכב האזוריים. בשנים 2019 ו- 2020 עלו מחירי הפלדיום בכמעט 80%, והגיעו לשיא של יותר מ -2,800 דולר לאונקיה..

החקיקה האחרונה מסין ואירופה, שמאלצת את יצרני הרכב לעמוד בתקני פליטה מחמירים על ידי הגדלת השימוש בפלדיום, העלתה את הציפיות שהביקוש יעלה מעל 10 מיליון אונקיות, למרות הצמיחה הכלכלית האיטית והירידה במכירות הרכב בשווקים מרכזיים. כולל ארה”ב, סין ואירופה.

ההיצע המצטמצם:

כל סחורה שיש לה ביקוש עולה או היצע פוחת היא בחירה ברורה להשקעה, מכיוון שבשני המקרים המחירים יעלו. יש רק שתי מדינות המייצרות פלדיום, כלומר רוסיה ודרום אפריקה. רוסיה היא היצרנית הגדולה ביותר של פלדיום, והמדינה לא הייתה פתוחה לגבי היקף מאגרי הפלדיום שלה. עם זאת, עדויות חזקות מצביעות על כך שייצור הפלדיום ברוסיה יורד. דרום אפריקה, שהיא המדינה השנייה בגודלה המייצרת פלדיום, נגועה בשביתות עבודה, ששיבשו את התפוקה שם. ירידת הייצור משתי המדינות אילצה את מחירי הפלדיום אפילו גבוהים יותר ממחירי הזהב.

גידור אינפלציה:

פלדיום מתומחר בדולרים אמריקאים, מה שאומר שיש לו קשר הפוך עם הדולר האמריקני, כמו כל הסחורות האחרות. כשהדולר עולה, המתכת סובלת מכיוון שהדולר החזק יותר יכול לקנות יותר אונקיות מהמתכת ולהיפך. בעיקר, זהב נתפס כגדר החיה האידיאלית לתרחיש זה, המכונה גם אינפלציה. פלדיום משמש גם כגידור אינפלציה כאשר הדולר האמריקני חלש.

לאחרונה, כאשר הדולר האמריקני היה חלש, בגלל מספר גורמים, כולל שיעורי ריבית נמוכים יותר של הפד, עלייה במספר מקרי וירוס הכור בארה”ב וסיבוב חדש ומעוכב של שיחות הצעת חוק לגירוי בארה”ב, פלדיום צבר כוח בשוק והחל לעלות.

מגפת הקורונה:

מחירי הפלדיום נפלו ביותר מ -10% כאשר התפרסמה הידיעה על התפשטות נגיף העטרה בארצות הברית, סין, אירופה ושאר העולם. המחירים ירדו בגלל ההאטה הכלכלית וההשבתה של תעשיית הרכב ומגזרים אחרים המשתמשים בפלדיום. עם זאת, מאז הזהב חזר לעצמו את הקרקע שאיבדה, בעוד הפלדיום צנח ל -2,500 דולר לאונקיה, מ -2,875 דולר לאונקיה בפברואר..

תחום הרכב והפסקת המפעל, יחד עם שיבוש שרשרת האספקה, הניעו את המחירים לכיוון החיסרון.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map