תרשימי מחירים היסטוריים של USD / MXN – היסטוריית מחירים של דולר ארה”ב

הפזו המקסיקני הוא המטבע הלאומי של מקסיקו, הידוע גם בקוד MXN. הפזו המקסיקני מורכב מ -100 סנטאבו, והוא מיוצג בדרך כלל בסמל $ או Mex $. מקור המילה פזו במילה המקסיקנית ‘פזו’, שפירושה ‘משקולות’ ומתייחס למשקולות זהב או כסף.

מבחינה היסטורית, במקור, פזו התבסס על המטבע הרשמי של ספרד, הריאלי, שהיה הדולר הספרדי שהוטבע בכסף. השם המקסיקני מגיע מהזיהוי הנפוץ ביותר של המטבע, המטבע הכסוף 8-אמיתי, שנותר במחזור עד אמצע המאה ה -19. בשנת 1863 הופקו המטבעות הראשונים הנקובים בסנטאווו, ששווים מאה פזו כל אחד. מטבעות אלה נותרו במחזור עד אמצע המאה ה -20, אך תכולת הזהב שלהם הצטמצמה משמעותית עם הזמן.

 

מהו USD / MXN (דולר ארה”ב / פזו מקסיקני)?

הדולר USD / MXN מייצג את הדולר האמריקאי לעומת צמד המטבעות פזו מקסיקני (USD / MXN), המספר כמה שווה הדולר האמריקני במדידה מול ה- MXN. USD / MXN נחשב לזוג אקזוטי. עם זאת, הפסו המקסיקני הוא אחד המטבעות הנסחרים ביותר בקרב צמדי המטבעות הכוללים את הדולר האמריקאי. למקסיקו יש את המטבע של השוק המתפתח. מלבד זאת, ארה”ב ויחסים קרובים היסטורית כשותפים לסחר נוטים גם להגדיל את ערך המטבע הזה.

 

ראוי להזכיר גם כי צמד המטבעות USD / MXN נסחר בדרך כלל מיום ראשון בערב עד שישי אחר הצהריים בארצות הברית, מה שמציע הזדמנויות שימושיות לסוחרים. עם זאת, נפח ותנודתיות יכולים להשתנות במידה ניכרת בכל מחזור של 24 שעות, כאשר המרווחים (ההבדל בין הצעות מחיר לשאלה) מתרחבים בתקופות שקטות ומצטמצמים בתקופות פעילות. מלבד זאת, יכולת לפתוח ולסגור עמדות בכל רגע יכול להיחשב כאחד היתרונות המרכזיים בשוק המט”ח; רוב אסטרטגיות המסחר נפרשות בתקופות פעילות.

 

כפי שכולנו מודעים היטב, מקסיקו היא יצרנית הנפט ה -9 בגודלה בעולם. זה, בתורו, קושר את מקסיקו למשאבי הטבע שלה. עם זאת, הפסו המקסיקני מתואם חזק עם מטבעות אחרים המבוססים על סחורות, כולל הריאל הברזילאי (BRL) והפסו הקולומביאני (COP). קשר זה מחזק את החשיבות של תנודות אנרגיה ונתונים המניעים את שוקי החוזים העתידיים על נפט גולמי וגז טבעי.

 

גורמים עיקריים המשפיעים על צמד המטבעות USD / MXN

הערך של צמד המטבעות USD / MXN מושפע בעיקר מהסנטימנט הגיאופוליטי והעולמי, כמו מטבעות רבים בשוק העולה. בדרך כלל, כאשר התנודתיות העולמית נמוכה, הפסו מעריך, כפי שנראה בשנים שלאחר ההאטה הגדולה. הרשו לי להזכיר לכם כי שלל היוזמות המדיניות של הבנקים המרכזיים המתאימים ראו את התנודתיות, וערכו של הפסו טיפס אט אט. לאחר המשבר, ערך הפסו המקסיקני עלה בשיעור של עד 30 אחוזים מול הירוק. נהפוך הוא, גם ערך הפזו ירד ב -20% בשלושה חודשים, בעיקר בגלל בחירתו של הנשיא דונלד טראמפ, מה שהגביר את התנודתיות ותרם להפסדי המטבע..

נוֹכְחִי USD / MXN מחיר: $

USD / MXN

 


טבלאות נתונים היסטוריות:

נתונים היסטוריים של USD / MXN

DatePriceOpenHighLowChange%

 

שינוי חודשי

DatePriceOpenHighLowChange%

 

שיעורי ריבית גבוהים יותר:

 

ריבית גבוהה יותר יכולה להיחשב לאחד מגורמי המפתח המשפיעים על הפסו המקסיקני. יש לציין כי הפסו שילם כ -8% ריבית בשנה בשנת 2019, לעומת כ -2% לדולר האמריקני. זה, בתורו, ערער את ערך המטבע המקסיקני. במשך שנים רבות, הפסו המקסיקני הניב תשואות גבוהות יותר מהדולר האמריקני, בגלל ריביות גבוהות יותר.

 

קרבה לארצות הברית:

מקסיקו וארצות הברית חולקות גבול ויחסים המשתרעים על הסכמי סחר רחבים וסכסוכי הגירה. עם זאת, לקירבה הפיזית נוטה להיות השפעה נוספת על ערך הפסו. אזורי גבול משגשגים מאוד העוסקים באינטראקציות מסחריות מגבירים את הנזילות של הפסו המקסיקני.

 

ראוי לזכור כי צמד המטבעות USD / MXN מציע משחק מטבע טבעי בשוק, והוא גם צמד ה- MXN הנזיל ביותר, כפי שכבר הזכרנו. מלבד זאת, ארה”ב ייצאה סחורות של 256 מיליארד דולר למקסיקו בשנת 2019, תוך שהיא מייבאת סחורות בשווי של 358 מיליארד דולר, ובסופו של דבר הוסיפה נזילות משמעותית למטבע. מאזן סחר זה (BOT) הראה תנודה מסוימת בעשור האחרון, ויחס המעבר השפיע על הערך היחסי.

 

נפט גולמי:

מחירי הנפט הגולמי ב- WTI יכולים להיחשב גם לאחד הגורמים העיקריים המשפיעים על הפסו המקסיקני, מכיוון שעתודות הנפט העצומות של מקסיקו מספקות ביטחונות למימון. ההון מהלוואות מאפשר לממשלה להשיג כספים לתוכניות הוצאות מקומיות. עם זאת, המלווים הבינלאומיים מעדיפים להשקיע ולקחת סיכונים במדינות הנשלטות על נפט כאשר מחירי הנפט הגולמי גבוהים. היחסים בין הפסו המקסיקני לשמן הופכים את זה גם לדרך מצוינת לשער על מחירי הנפט.

 

אני מזכיר לך שכמפיק נפט שאינו חבר, מקסיקו נפגעה קשות בגלל הצטברות אספקת OPEC. זה הוסיף ללחץ שנוצר מירידת מחירי הנפט לאחר 2013. הירידה הדרמטית במחירי הנפט בתחילת 2020 ערערה את ערך הפסו..

 

נתונים כלכליים:

לנתונים כלכליים, כגון מדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן), התוצר המקומי הגולמי (תוצר), מאזן הסחר, מכירות הקמעונאות, סקר כוח העבודה (סטטיסטיקה של האבטלה הקנדית), מדד המחירים לצרכן ומדד המחירים התעשייתיים יש השפעה רבה על הדולר / מחירי MXN. נתונים אלה חשובים להבנת שוק המניות, ובעיקר את הכיוון של ה- MXN.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map