תרשימי מחירים היסטוריים של USD / TRY – היסטוריית מחירים של דולר ארה”ב

TRY מייצג את המטבע הטורקי, הלירה החדשה, שנמצאת כעת בתקופת ההנפקה השנייה שלה. הלירה הטורקית היא המטבע הלאומי של טורקיה. עם זאת, ניתן לחלק את הלירה הטורקית החדשה ל -100 מטבעות קורוס חדשים, המיוצגים בדרך כלל באותיות YTL. מהיבט היסטורי, הלירה הטורקית החדשה הוצגה לראשונה בתחילת 2005. היא שוות ערך למיליון מהלירה הטורקית הישנה. הממשלה הסירה את ששת האפסים משווי המטבע במהלך שערוך מחדש בשנת 2005. המהדורה ה -9 של TRY הודפסה בשנת 2009.

תן לי להסביר את ההיסטוריה של פיצול שחרור הלירה הטורקית כמטבע לשתי תקופות. הלירה הטורקית הראשונה הייתה בשימוש בתקופה שבין 1923 ל -2005 (היא נותרה בתוקפה ונמצאה במחזור עד סוף 2005). במקביל, תקופת הלירה הטורקית השנייה החלה בשנת 2005. כמטבע, TRY הוצמד לפרנק הצרפתי וללונד הבריטי, כמו גם להיות קשיח ורציף לדולר האמריקני במהלך ההיסטוריה. . אין עוד יתד מפורש, אך טורקיה מתערבת באופן פעיל בשווקי המטבעות ומנסה להשפיע על ערך ה- TRY..

היסטוריה של TRY (לירה טורקית חדשה)

בתגובה למשבר הכלכלי בשנת 2001, הלירה הטורקית החלה לאבד ערך. עסקים בבעלות המדינה, כמו חברות טלקומוניקציה ובתי זיקוק נפט, הופרטו, והבנק המרכזי ניהל מדיניות מוניטרית מהודקת, בניסיון להגביל את ההוצאות ולהבטיח שהאינפלציה לא תשמיד את הרווחים הכלכליים. לפני שהתרחשו רפורמות כלכליות אלה, כלכלת טורקיה הייתה תלויה במידה רבה בסיוע חוץ, מכיוון שכ- 80% מהתוצר של טורקיה היה חוב חיצוני.

גורמים עיקריים המשפיעים על צמד מטבעות USD / TRY

צמד המטבעות USD / TRY מושפע בדרך כלל מגורמים המשפיעים על ערך הדולר האמריקאי והלירה הטורקית, ביחס זה לזה ולמטבעות אחרים. לכן, להפרש הריבית בין הבנק המרכזי של הרפובליקה של טורקיה לבין הפדרל ריזרב (הפד) יש השפעה משמעותית על ערך המטבעות הללו בהשוואה זה לזה. ראוי לזכור כי הלירה הטורקית צנחה ביותר מ -20% ונפלה לשטח שיא נמוך מול הדולר האמריקני ב -10 באוגוסט 2018. עם זאת, הסיבה לכך עשויה להיות קשורה לבעיות כלכליות וגיאופוליטיות. בנוסף לסבל מאינפלציה גואה במהירות ולחץ פוליטי לשמור על ריביות נמוכות, המדינה עמדה בפני משבר חוב מתקרב שאיים להפעיל לחץ נוסף הן על הכלכלה והן על המטבע..

נוֹכְחִי USD / TRY מחיר: $

 

USD / TRY

 

טבלת נתונים היסטוריים:

USD / TRY נתוני מחירים היסטוריים

DatePriceOpenHighLowChange%

 

שינוי חודשי

DatePriceOpenHighLowChange%

גורמים המשפיעים על מחירי USD / TRY:

צמד המטבעות USD / TRY מושפע מגורמים הקובעים את ערך הדולר האמריקאי והלירה הטורקית, בהשוואה זה לזה ולמטבעות אחרים. לכן הפרש הריבית בין הבנק הפדרלי לבנק המרכזי של הרפובליקה של טורקיה ישפיע על ערך המטבעות ביניהם..


CBRT ושיעורי ריבית:

קביעת הריבית יכולה להיחשב לאחת המשימות החשובות ביותר של CBRT. מבנה המדיניות המוניטרית הטורקית נועד לשמור על אינפלציה נמוכה ויציבה. לפיכך, סביבת הריבית הנמוכה באופן מלאכותי תרמה ללחצים מתמשכים נוספים על הלירה הטורקית.

 

יחסי ארה”ב וטורקיה:

 

היחסים בין ארצות הברית לטורקיה הולכים ומחמירים בשנים האחרונות, מה שנוטה לערער את כלכלת טורקיה ואת המטבע שלה..

נתונים כלכליים:

לנתונים הכלכליים, כמו מדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן), התוצר המקומי הגולמי (תוצר), מאזן הסחר, המכירות הקמעונאיות, סקר כוח העבודה (נתון האבטלה הקנדי) ומדד המחירים התעשייתיים יש השפעה רבה על מחירי הדולר / TRY..

 

משבר חוב טורקי פוטנציאלי:

 

נטל החוב הכבד של טורקיה למדינות אחרות ניכר באחוז החוב הגדול במיוחד שלה הנקוב במטבעות זרים. ככל שהמטבע הטורקי ממשיך להתערער, ​​חוב זר זה הופך להיות קשה ויקר יותר לניהול טורקיה, מה שמחמיר עוד יותר את הירידה במטבע. יתר על כן, המחסור הגדול ביותר בחשבון השוטף בטורקיה הופך את הפוטנציאל של המדינה להיקלע למשבר חוב קשה עוד יותר. אציין כי ההלוואות הטורקיות מסתכמות ב -265 מיליארד דולר, או פחות מ -1% מהסכום העולמי, לפי בנק ההתנחלויות הבינלאומי..

יחסים בינלאומיים:

היחסים בין מדינות נוטים לצמוח או לערער את כלכלתן. הם מגדילים את מגוון הצרכנים שהגיעו אליהם גיאוגרפית ודמוגרפית, באמצעות אינטראקציות כמו יבוא ויצוא, אך הם גם מאפשרים לתנודות הכלכליות של מדינות אחרות להשפיע על כלכלתן..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map