תרשימי מחירים היסטוריים של USD / ZAR – היסטוריית מחירים של דולר ארה”ב

USD הוא קיצור של הדולר של ארצות הברית, המטבע הרשמי של ארצות הברית של אמריקה. דולר אחד של ארצות הברית, או דולר אמריקאי, מחולק ל 100 סנט, או ל -1,000 טחנות לצרכי חשבונאות ומיסוי (סמל: ₥). מטבע זה מיוצג בדרך כלל על ידי הסמל $ או $ US, על מנת להבדיל בינו לבין מטבעות אחרים מבוססי דולר. ראוי להזכיר גם כי הדולר האמריקני, המכונה לעתים קרובות הגרין-באק, הוא המטבע הנפוץ ביותר בפעילות ברחבי העולם. כתוצאה מכך, מטבע זה נחשב למטבע אמת מידה. מלבד זאת, הדולר האמריקני מתקבל כמטבע רשמי במדינות רבות מחוץ לארה”ב.

 

בחזית ZAR, ראנד דרום אפריקה (ZAR) הוא המטבע הלאומי של דרום אפריקה. זה מורכב מ 100 סנט ומיוצג בסמל R. ראוי להזכיר כי השם, ראנד, מגיע מהמילה “ויטווטרסראנד” שפירושה “רכס מים לבנים”. יוהנסבורג, המיקום של מרבית פיקדונות הזהב של דרום אפריקה, שוכנת על הרכס הזה.

מנקודת מבט היסטורית, הראנד הדרום אפריקני הושק לראשונה בפברואר 1961, רגע לפני הקמת הרפובליקה של דרום אפריקה. ראנד דרום אפריקה החליף את הלירה הדרום אפריקאית בשיעור של 2 ראנד ל -1 לירה. עד לתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת שווי הראנד הדרום אפריקאי היה כ -1.5 R לדולר. עם זאת, שער החליפין של הראנד בקצב מהיר במהלך המיתון הגדול.

 

מהו USD / ZAR (דולר אמריקאי / ראנד דרום אפריקאי)?

USD / ZAR הוא צמד אקזוטי במסחר במט”ח או במסחר במטבע, מכיוון שהראנד (ZAR) הוא מטבע שוק מתפתח הנושא פחות נזילות מאשר מטבעות שוק מפותחים. כפי שכבר הזכרנו, ה- USD / ZAR הוא צמד מטבעות אקזוטי, שכן הוא נושא נזילות נמוכה יותר מרוב המטבעות העיקריים הנסחרים בשוק, כגון (דולר ארה”ב, פרנק שוויצרי, אירו, לירה בריטית, ין יפני, דולר קנדי ​​ו דולר אוסטרלי). עם זאת, הנזילות הנמוכה יותר של הראנד מציעה תנודתיות גבוהה יותר, שמציעה הזדמנויות גבוהות יותר לתגמולים (או הפסדים)..

 

למרות זאת, כלכלת דרום אפריקה מפותחת יותר ממספר מעמיתיה השווקים המתעוררים, כך שבתורו, הנזילות שלה נחשבת גבוהה יותר מרבים מעמיתיה, ויותר ממספיקה למטרות מסחר..

 

גורמים עיקריים המשפיעים על צמד המטבעות USD / ZAR

צמד המטבעות USD / ZAR מושפע בדרך כלל מגורמים המשפיעים על ערכי הדולר האמריקאי והראנד הדרום אפריקאי ביחס זה לזה ולמטבעות אחרים. לפיכך, הפרש הריבית בין בנק הרזרב הדרום אפריקאי לבנק הפדרלי (פד) ישפיע באופן משמעותי על ערך המטבעות הללו, בהשוואה זה לזה. עם זאת, הסוחרים עוקבים אחר לוחות השנה הכלכליים, שכן חדשות בעלות השפעה רבה משפיעות באופן משמעותי על צמד המטבעות USD / ZAR.

 

בעת סחר USD / ZAR, הסוחרים מתמקדים בהשפעה הגבוהה של נקודות נתונים כלכליות בארה”ב ובדרום אפריקה, שכן צמד המטבעות משקף את שתי הכלכלות. התוצר המקומי הגולמי (תוצר), אינפלציית המחירים לצרכן, יתרת המסחר / חשבון השוטף ונתוני האבטלה נחשבים לגורמים המרכזיים המשפיעים על צמד המטבעות..

נוֹכְחִי USD / ZAR מחיר: $


USD / ZAR

 

טבלאות נתונים היסטוריות:

USD / ZAR נתוני מחירים היסטוריים

DatePriceOpenHighLowChange%

 

שינוי חודשי

DatePriceOpenHighLowChange%

 

כפי שכבר הזכרנו, צמד המטבעות USD / ZAR מושפע בדרך כלל מגורמים המשפיעים על ערכי הדולר האמריקאי והדרום אפריקאי (ראנד) ביחס זה לזה ולמטבעות אחרים. לפיכך, הפרש הריבית בין בנק הרזרב הדרום אפריקאי לבנק הפדרלי (הפד) ישפיע באופן משמעותי על ערך המטבעות הללו בהשוואה זה לזה. עם זאת, הסוחרים עוקבים אחר לוחות השנה הכלכליים, מכיוון שחדשות בעלות השפעה רבה משפיעות באופן משמעותי על המטבע USD / ZAR.

 

מדיניות מוניטרית:

המטבעות הם הרגישים ביותר למדיניות מוניטרית מצד הבנקים המרכזיים. עם זאת, העלייה בשיעור הריבית במשק נוטה לתמוך בבסיס המטבע המקומי. כמו כן, הורדת הריבית צפויה לערער מטבע.

 

נתונים כלכליים:

לנתונים הכלכליים, כמו מדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן), התוצר המקומי הגולמי (תוצר), מאזן הסחר, המכירות הקמעונאיות, מדד המחירים לצרכן ומדד המחירים התעשייתיים יש השפעה ניכרת על מחירי הדולר / זאר. נתונים אלה חיוניים אם רוצים להבין את שוק המניות ובעיקר את הכיוון של ה- ZAR.

 

לְסַפֵּק & דרש:

הראנד, כמטבע, הוא הרגיש ביותר לגורמי אספקה ​​וביקוש. אם היצוא הדרום אפריקאי פופולרי ומבוקש מאוד, זה מערער את הראנד כמטבע. תעשיית הסחר החזקה מעידה על מטבע בעל ביצועים טובים. אבל אם יש הרבה היצע ופחות ביקוש, זה יכול להשפיע לרעה על המטבע הדרום אפריקאי (ZAR).

 

מצב פוליטי:

אם המדינה שלך נמצאת בידיים רעות, או אם יש לה ממשלה כאוטית, שעושה בחירות איומות וכל הזמן טועה בדברים, זה בסופו של דבר יפגע במטבע. כישלון הממשל בניהול אפקטיבי של המדינה יגרום לעסקים ולשותפי המסחר ולהרתיע אותם מלהשקיע, וזה אף יכול לגרום לתיירים להימנע מהמדינה.

 

זמינות כסף:

ניתן להגדיר את ערך המטבע על ידי כמה אנשים משתמשים בו. אם אנשים ועסקים ברחבי העולם יגדילו את הביקוש שלהם למטבע מקומי, זה יעמוד בבסיס המטבע. להשגת עודף מטבע זמין יש השפעה שלילית, אשר מערערת את ערכו ומשפיעה על שער החליפין.

 

יחסים בינלאומיים:

היחסים בין מדינות נוטים לצמוח או לערער את כלכלתן. הם מגדילים את מגוון הצרכנים שהגיעו אליהם גיאוגרפית ודמוגרפית באמצעות אינטראקציות כמו יבוא ויצוא, אך הם גם מאפשרים לתנודות הכלכליות של המדינה האחרת להשפיע על כלכלתן..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map