Token2049 – ראיון עם מייסד WanChain

CoinFi השתתף ב- Token2049 והיה לו ההזדמנות לראיין את מייסד וונצ’יין, ג’ק לו. צפה בסרטון למטה אם אתה מעוניין לשמוע עוד על מה וונצ’יין מתרגש בשנת 2018!

 

אנחנו כאן עם ג’ק לו, מייסד WanChain בטוקן 2049.

אתה יכול לדבר איתנו קצת על איך אתה באמת מוצא את השם WanChain?

בשנת 2016 הקמתי חברה בסין, קוראים לה וואנגלו. שלושת התווים הראשונים הם WAN וזה מייצג Wide Area Network. בסינית WAN עומד על עשרת אלפים, כך שלמטבע אחד ישנם 10.000 מטבעות. אני בטוח שכולם אהבו את זה! הסתכלנו סביב ואהבנו מאוד את השם הזה. Wanglu שימש ליצירת המערכת האקולוגית, כדי להדביק את כל יישומי ה- WAN הללו.

אתה יכול לדבר קצת על WanChain ועל מה זה?

כפי שציינתי, WAN מייצג Wide Area Network, אנו מנסים לקשר את כל החסימות השונות האלה, לאינטרנט מחובר של רשתות חסימות. למרות שהביטקוין הזה דומה יותר לרשת גלובלית, אבל כשאתה מסתכל עליו, זה ממש כמו רשת סגורה מושתלת. זה ממש כמו האינטרנט בימים ההם. ככל שידוע לנו, כדי לשחרר את הכוח באמת, עליכם להסתכל על כולם מחוברים. WanChain ניסתה להשתמש במנגנון פשוט מאוד לשילוב כל חסימות השונות הללו וניתן להעביר את הנכסים משרשרת אחת לאחרת, ובאותה עת נשתמש בפרטיות וגם בכמה חוזים חכמים. אתה יכול ליצור חוזים פרטיים חכמים עם שילוב של כל הנכסים מרשתות שונות, כך שבאמת תוכל ליצור יישומים פיננסיים מאוד מסובכים בכלכלה הדיגיטלית החדשה הזו. זה יהפוך לתשתית שתאפשר לצדדים שלישיים לפתח יישומים נוסף על כך וליצור כלכלה חדשה לחלוטין, כלכלה סמלית.

אתה מדבר על קישוריות הדדית של רשתות, אני מודע שיש לך ברית עם אייון ו- ICON. האם אתה מפתח סוג כלשהו של פרוטוקולים של יכולת פעולה הדדית הדומה לאמירת TCP IP לאינטרנט?

אני חושב שזו המטרה, ניסינו ליצור IP TCP לקיר הבלוקצ’יין, אבל זה ייקח זמן מה. כמה חברות Aion, ICON ו- WanChain, הקימו את הברית הזו, המטרה מבחינתנו היא להיפגש מכיוון שאנחנו מנסים לפתור את אותה הבעיה. זה מאתגר מאוד, אבל אנחנו מנסים לעבוד יחד. ברגע שניצור רשת קטנה משלנו, נוכל להתחבר או לחבר את הרשתות שלנו תחילה, ואז נוכל להתחיל לעבוד על הסטנדרטים של הטכנולוגיה הרשתית..

האם אתה מרגיש שהמטרה תהיה להביא את הפרוטוקול שמוסכם בכל שלוש הרשתות ואז כיצד לחזות כי קבלת אימוץ נרחב על ידי כולם מכיוון שצריך להיות כמה סטנדרטים עבור יכולת פעולה הדדית? האם זה נכון?

כן, אנו עובדים עם ממשלת סין וגורמים ממשלתיים אחרים ועמותות אחרות. כרגע אנחנו צריכים לראות הצעות, עכשיו זה קצת מוקדם מדי לדבר על הסטנדרטים, אבל קודם כל נגרום לרשת הקטנה שלנו לעבוד, ואז צריך לשלב את כל הרשתות השונות האלה.

אתה מזכיר גם כי היבט ייחודי של WanChain הוא מושג זה של חוזה פרטיות חכם. אתה יכול לדבר קצת על זה? ואז אני מאמין שאתה יכול גם לעשות אסימון פרטיות ב- WanChain, אז אם תוכל להסביר איך זה עובד לקהל שלנו זה יהיה נהדר.

למעשה הטכנולוגיה עצמה היא מפותחת. מה שעשינו הוא שלקחנו חתימות מוח בסגנון נוירו בחשבונות חד פעמיים בשילוב עם חוזים חכמים של Etherum. בעזרת השילובים, משתמשים או כל אחד יכול ליצור חוזה פרטי חכם על גבי WanChain. אתה יכול גם להשתמש בתקנים מסוימים, אתה יכול להשתמש בתבניות שלנו כדי ליצור אסימונים לפרטיות. אז עם חוזים חכמים אלה, למשתמשים תהיה אפשרות לשלוח את העסקה באופן פרטי. זה יותר כמו מחסן, אני אוהב להשתמש בזה כדוגמה. אם אני רוצה לשלוח אליך עסקה פרטית או אסימונים, בהתחלה הייתי מפקיד את האסימונים שלי למחסן גדול, כי הרבה אנשים מפקידים אסימונים למחסן ואנשים לא יגידו מי מהם. ואז נעשה עסקאות במחסן, וכאשר תזדקק לזה תמשוך. בעיקרון, נרחיב את העסקאות מאיפה לאיפה.

מתי אתה צופה כי אסימון הפרטיות הראשון יושק ב- WanChain ואיך זה ייראה? איזה סוג של אסימון פרטיות יהיה זה בחזון שלך?


כברירת מחדל, אני חושב שכל האסימונים הרשתיים יהיו בטוקני פרטיות ולכן ניצור את התבניות האלה. למעשה, התבניות כבר קיימות וממהדורת 1.0, כל אחד יכול להשתמש בתבנית כעת ליצירת אסימונים לפרטיות. אני חושב שגורמים שונים יעלו על מקרי שימוש שונים, ישנם מקרי שימוש רבים. לדוגמא, כדי שחברה תשלח את המשכורות או הבונוסים הרבה פעמים שאתה משתמש באת’ר, אתה לא רוצה שהקולגות שלך יידעו כמה תשלח. אני חושב שזה מצב מביך, אני חושב שזה יהיה מקרה השימוש המושלם לכך. השני יהיה ICO אסימון פרטיות. חלק מהמשקיעים עשויים להעדיף עסקאות פרטיות.

האם אתה חוזה ואולי בעתיד ב- WanChain יכול להיות מישהו שישיק ICO וסכום הכסף שגויס, גודל כל השקעה ומי השקיע אותה מופשטת לחלוטין?

אני חושב שזה תלוי במשתמשים ובפרויקטים ומה שהם רוצים לעשות. במקרים מסוימים, משקיעים מסוימים עשויים לרצות פרטיות, אך אני חושב שאתה עדיין רוצה שהפרויקט שלך או ICO יהיו שקופים ככל האפשר, כך שהמשקיעים שלך יוכלו לראות מה קורה. בחוזים החכמים תוכלו להגדיר מה יכול להיות פרטי ומה לא.

דבר אחד שמצאתי מאוד מעניין ב- WanChain הוא קדימה שיהיו הרבה דברים כמו עומסי מטבעות קריפטוגרפיים אבטחה ויישומים אחרים אפשריים בבלוקצ’יין WanChain. עם יישומים פיננסיים כאלה וברור שהיו בסביבה בה אנו רואים פעולות רגולטוריות רבות יותר. איך אתה רואה שמשפיע על מפת הדרכים של WanChain בהמשך?

אני חושב שאנחנו נכנסים לשלב רגולטורי ומוגבל יותר בשנת 2018, אבל מפת הדרכים שלנו ברורה מאוד. WanChain מנסה לבנות את התשתית, אנחנו מנסים לבנות את הרחוב החדש, לפעמים הם קוראים לזה עליבאבא. אנו מספקים רק את “החשמל”, את היסודות, ומאפשרים לצדדים שלישיים לבצע את היישומים נוסף על כך. אם יש להם רישיון, הם ביצעו את כל עבודות הציות, ואז הם יכולים לבנות את כל הבנקים הגבוהים או חברות הביטוח הגבוהות האלה, אם הם יכולים להציע שירותים כלשהם, אבטחה או חילופי הצפנה, סוג כזה של שירותים. עבור WanChain, אנחנו לא רוצים להיכנס לסוג כזה של יישומי עסק, ולכן אנו מנסים להימנע מכל סיכונים רגולטוריים שם.

אנחנו ברבעון השלישי של 2018, מה אתה הכי מתרגש השנה 2018 עבור WanChain וגם עבור שטח המטבעות הקריפטוגרפיים בכלל?

אני מאוד מתרגש מכך ש- WanChain כבר בשידור חי. בינואר 2018, רוב העבודה ב- WanChain כבר נעשתה, במחצית השנייה של השנה, אנו רוצים להעביד את הרשת החוצה. אני מקווה שנקבל את פריצת הדרך בחודשיים הקרובים ועד אמצע השנה או מאוחר יותר השנה נקבל את הרשתות הרשתות לייצור. אני מקווה שעד סוף השנה נקבל את השרשרת הצולבת עם את’ריום וביטקוין כלכלות הקריפטו הגדולות ואנחנו נביא אותם יחד. אז נאפשר לצדדים שלישיים ליצור יישומים רבים כמו בורסה מבוזרת או מימון המונים רב נכסים ויישומים רבים אחרים. אני חושב שזה מרגש מאוד עבור הפרויקט שלנו השנה. עבור קהילת הבלוקצ’יין, הרבה פעמים המחיר עולה ויורד אבל אנחנו מתמקדים בטווח הארוך, אנחנו לא מודאגים מאוד מכך. הייתי נכון דברים מסוג זה בשנת 2013, בדרך כלל פרויקטי המיקוד לטווח הארוך יצליחו בטווח הארוך. אתה לא רוצה להסתכל על תנודות המחירים ולעשות מסחר לטווח קצר.

תודה רבה לך, ג’ק! אנו מאוד מעריכים את זמנך לחלוק את מחשבותיך על WanChain לשנה זו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map