אפס החלפה על אגרגטור DEX מהדור הבא

מאמר זה יחקור את התכונות ויגדיר את הצעת הערך של ZeroSwap עבור DeFi.

DEX ומצבו הנוכחי

חילופי חילוף הם אחד מחלקי הליבה של מערכת הבלוקצ’יין והמערכת האקולוגית. חילופי מרכזים (CEXes) כמו Binance ו- Kraken סייעו מאוד לאימוץ קריפטו בשנתיים האחרונות, אם כי עם כמה נושאים הקשורים לריכוזיות.

נכון לעכשיו, הצורך בפתרונות מבוזרים מעולם לא היה מבוקש יותר. אנו נמצאים בנקודת מפנה, בה משתמשים מתרחקים מכבלי הצנזורה והריכוזיות – לטובת אפשרויות מבוזרות כמו AMM, ופתרונות DEX אחרים. בורסות מבוזרות (DEXes) נמצאות בעמדת מפתח. למרות של- CEX עדיין יש את היד העליונה בתחומים כמו נזילות, רמפות פיאט ועמלות נמוכות יותר. ריצה בין מקורות נתונים מרכזיים שונים של קריפטו מגלה ש- DEXes מתעדכנים ומתבשלים במהירות. 

הנתונים מראים כי היקף המסחר החודשי של DEX הגיע לשיא של 12 מיליארד דולר, כשעובדו כ -4 מיליארד דולר בשנת 2020. ההחזרות עד כה עבור אסימוני DEX ל- CEX הם 241% עד 44%. 

זה מצביע על כך שמגמת הסתגלות הקריפטו עוברת מ- CEX ל- DEX. זה נובע בעיקר מהופעתו של DeFi כענף חם, שצברה צמיחה של 300% ו- 200% לעומת השנה הקודמת בשנת 2019 ו- 2020, בהתאמה. נכון לעכשיו, יותר מ- 9 מיליארד דולר מהערך הכולל נעולים ב- DeFi. הצמיחה האקספוננציאלית של DeFi מופעלת בעיקר על ידי DEXes ו- DEX צוברים. 

עם זאת, הגישה של DEXes ל- DeFi מוגבלת בגלל אתגרים רבים, כגון – 

 • נזילות אסימונים מקוטעת בין פרוטוקולי ושירותי DEX מרובים
 • עלויות הגז הגבוהות המחויבות הקשורות לעסקאות ברשת
 • הוצאות דמי סחר
 • היעדר מנגנונים יעילים לייצור שוק
 • ממשקי משתמש תת-קרקעיים

ישנם כמה פרויקטים כמו Uniswap, KyberSwap ו- ParaSwap שמנסים לפתור בעיה זו. אבל הם זכו להצלחה מגוונת.

הזן ZeroSwap

ZeroSwap מתמודד עם הבעיות המדויקות הללו. מטרתו להפוך את המסחר לקל ביותר עבור משתמש שאינו טכני ומביא פתרונות חדשים המסייעים ל- DEX בתחומים מרובים; ובכך לחזק את עמוד השדרה DeFi – ברוח ביזור אמיתי. 

ZeroSwap הוא פרוטוקול מסחר רב-שרתי התומך בארבעה כלי עזר –

 • צבירת DEX – זה מאפשר החלפה חסרת אמון של נכסי הצפנה על פני פתרונות שכבה 1 שונים. ZeroSwap משתמשת בארכיטקטורה רב-שרשרתית אמיתית שתתמוך בתחילה בשרשרת החכמה של Ethereum ו- Binance, ותתמוך בהדרגה בשרשראות רבות יותר לאורך זמן, וכך תיפתר פיצול נזילות ברשתות שונות.

 • כריית נזילות – זה מאפשר למשתמשים לאגד אסימונים לצורך הקצאת נזילות ב- DEX שונים באמצעות ZeroSwap. משתמשים מתמרצים באמצעות תגמולים על בסיס נפח האסימונים המאוגדים.

  כריית נזילות מהווה גורם משמעותי לצמיחת DeFi, האחראי להניע את תנועת DeFi של Ethereum.

 • סוויטת ביצוע שוק – הסוויטה המייצרת שוק מאפשרת לסחור נכון ברשת באמצעות ZeroSwap SDK. ניתן לשלב את ה- SDK בקלות בתהליכי העבודה הקיימים של המשתמשים.


 • הצעת אסימון DEX (DTO) – פלטפורמת הצעת האסימונים DEX היא פלטפורמה להשתתפות באסימונים ראשוניים המוצעים ב- ZeroSwap. המשתמשים יוכלו לקנות אסימונים, וזה יספק הזדמנות הוגנת עבורם להשתתף בהנפקה הראשונית בניגוד לשוק הנוכחי ב- Uniswap, שם הסוחר הלא-טכני מתנגד לבוטים בחלק האחורי. ל- ZeroSwap יהיה אלגוריתם הפועל בקו תחתון לניהול זה.

מאפיינים 

עם כל השירותים שלה בשילוב, ZeroSwap מביא את התכונות הבאות –

 • עסקאות ללא גז – ZeroSwap משתמש בכריית עמלת עסקה כדי להציע עסקאות ללא גז לכל העסקאות ברשת, וכל הוספה או הסרה של נזילות.
 • מחיר אפס – הוספה או הסרה של נזילות ומסחר מושך אפס חיובים לחלוטין.

  תגמולים – המשתמשים ירוויחו תגמולים מעסקאות ברשת, כריית נזילות וכאשר הם מספקים נזילות.

 • צבירת DEX – הוא מציע נזילות מצטברת מכל הפרוטוקולים הקיימים כדי לספק את שיעורי האסימון הטובים ביותר בשוק.
 • ממשל – ZeroSwap משתמשת במנגנון ממשל המשתנה בזמן כדי להביא לתמימות דעים בפרוטוקול.
 • ידידותי למפתחים – פרוטוקול ZeroSwap מאופשר לחלוטין בטכנולוגיה, ידידותי למפתחים, ומאפשר למשתמשים לבנות תהליכי עבודה בצורה חלקה..

אסימון ה- ZEE

אסימון התיקון של ZeroSwap נקרא ZEE. הוא משרת מטרות שירות שונות, כגון הפעלת עסקאות ללא גז, והעצמת כורי וסוחרי נזילות.

אסימון ה- ZEE מעודד את משתתפי הסחר לסחר ברשת ולכריית נזילות. במהלך כל עסקאות, הפרוטוקול משלים חלק מהתגמולים האסימוניים לשולח למימון הגז. כך זה הופך את פרוטוקול ZeroSwap לקיים את עצמו.

ההיצע הכולל של ZEE הוא 100 מיליון, עם 22 מיליון באספקה ​​ראשונית במחזור. השאר יופץ באמצעות מכירות פרטיות וסבבי זרעים.

איך עדיף ZeroSwap מאשר Uniswap?

כעת, לאחר שהתכונות ש- ZeroSwap מציעות ברורות, הגיע הזמן לערוך השוואה עם Uniswap הפופולרי.

 • מרבית הפרויקטים כמו 1 אינץ ‘ו- Uniswap מנסים לפתור את בעיית הנזילות. כל הפרוטוקולים הללו כרוכים בתשלום נוסף. ZeroSwap מנסה לפתור את בעיית דמי הגז. לפיכך, כל הפרויקטים הללו יכולים להתקיים יחד עם ZeroSwap מכיוון שמדובר במצטבר שמציע אגרות אפס ועסקאות ללא גז..
 • Uniswap גובה עמלת סחר של 0.30%, שזה קצת מעל הממוצע בענף העולמי של כ- 0.25%. ZeroSwap לא גובה תשלום כזה.
 • חילופי אסימונים של Ether ל- DAI בלבד ב- Uniswap דורשים דמי גז מדהימים בסך 55 $. ZeroSwap מבטיחה עסקאות נטולות גז באמצעות כריית עמלת העסקה שלה כמפורט לעיל עם מודל ממסר.
 • Uniswap תומך רק בבלוקצ’יין את’ריום, ואילו ZeroSwap הוא פרוטוקול רב-שרשרתי התומך ברשתות שונות, כולל רשת חכמה את’רינום בינאנס ועוד. זה פותח הזדמנויות לנזילות וחשיפה לנכסים שונים בפלטפורמות שכבה 1 שונות
 • ZeroSwap מציע כריית נזילות בכדי לאגור משאבים ולהרוויח ממנו תגמולים. ל- Uniswap, עד כה, לא היה כזה, אך רשת STP תציע את אסימון ה- STPT שלה באמצעות תוכנית כריית הנזילות של Uniswap בגרסת Uniswap בגרסה 2.

בהשוואה לגירסה הנוכחית של Uniswap, ההבדלים העיקריים של ZeroSwap כוללים אפס עלויות עסקאות, גישה למספר רשתות וחוויית חילופי קצת יותר ברמת CEX עם הזמנות מגבילות עם עסקאות ברשת הגישה לפרוטוקולי DEX שונים..

ZeroSwap לעומת אחרים

Uniswap חרג לאחרונה מעמיתו המרכזי, Coinbase, בהיקף הסחר היומי – 426 מיליון דולר ל- 348 מיליון דולר של Coinbase כפי שנרשמו ב -30 באוגוסט 2020. זה מראה משתמשים עוברים לעבר DEX. עם זאת, Uniswap הוא רק שירות DEX ברשת אחת.

סקר של סוף חודש יולי מגלה כי צוברי DEX היוו כ -20% מכלל ה- DEX. זה מציג בבירור את הפוטנציאל של ZeroSwap, המציע מתקן צובר DEX אמיתי עם סחר ברשת.

ל- ZeroSwap יש הרבה יותר פונקציות משירותי DEX אחרים המותאמים להחלפה, כגון KyberSwap, ParaSwap או 1 אינץ ‘- 

 • לאף אחד מהם אין ארכיטקטורה מרובת שרשראות. היותה מבוססת על שרשרת אחת מגבילה את יכולות הנזילות שלה.
 • אף אחד מהם לא מציע עסקאות ללא גז.
 • בעוד ש- 1 אינץ ‘ו- Paraswap אינם כרוכים בדמי סחר, Uniswap ו- KyberSwap כן.
 • איסור על Uniswap, אף אחד מהם אינו מספק כריית נזילות.
 • למעט KyberSwap, אף אחד לא מציע מתקני ממשל. 

קְבוּצָה

 • צ’נדרשקאר ראמו, מנכ”ל & מייסד שותף – יותר מ -6 שנות ניסיון במסחר קריפטו, ארביטראז ‘ומסחר אלגוריתמי. אוונגליסט של DeFi עם הבנה מעמיקה של DEXes באמצעות ניסיון בפיתוח מסחר בבוטים.

 • Aayushi Jain, COO & מייסד שותף –  עם 4+ שנים בתחום הבלוקצ’יין, הניסיון שלה היה בניהול מוצרים ובניית קשרי לקוחות. עזרה בעיצוב מוצרים שונים, כולל Frontier בימים הראשונים.
 • Puneet Bagewadi, CTO & מייסד שותף – יש לו ניסיון של 10+ שנים בפיתוח תוכנה. Puneet, מפתחת ערימה מלאה, פיתחה תוכנת בלוקצ’יין עבור Visa Inc. Ex-Mobstack ו- Wipro.

סיכום

ZeroSwap מיצבה את עצמה באופן ייחודי כשאף אחד מהמתחרים הפוטנציאליים שלה לא מציע את מה שהיא מביאה לשוק. זה יוצר ערך עצום שעשוי להיות מחליף משחק במרחב DeFi.

הצהרת אחריות התוכן המוצג עשוי לכלול את דעתו האישית של הכותב ובכפוף לתנאי השוק. בצע את מחקר השוק שלך לפני שתשקיע במטבעות קריפטוגרפיים. הכותב או הפרסום אינם נושאים באחריות כלשהי להפסדך הכספי האישי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map