banner
banner

פתרון בעיית הנזילות של “שטיח השטיח” ב- DEX לאחר החלפה אחרי ה- SUSHI Debacle

פרסומת פמקס

תעשיית הקריפטו משנה בהדרגה את המערכת הפיננסית המסורתית המאפשרת למשתמשים לשלוח עסקאות ולבצע תשלומים כספיים ברחבי העולם בצורה חלקה – תוך עקיפה של מגבלות גיאוגרפיות וממשלתיות. זה ראה את המערכת האקולוגית של הצפנה מתפתחת ליצירת פתרונות מבוזרים לחלוטין במימון – אפליקציות מימון מבוזרות (DeFi) – המספקות מערכת פיננסית מלאה הכוללת הלוואות, הלוואות, חיסכון וכו ‘ללא חיכוכים.

עם זאת, פרויקטים אלה של DeFi, במיוחד אם הם קטנים, התקשו לרשום את האסימונים שלהם בבורסות מרכזיות כגון Binance ו- Coinbase. יתר על כן, כדי לפרט את פרויקטים של התקוממות אלה, חלק מהבורסות הריכוזיות הללו מבקשות דמי מופרזים – לא פרקטיים עבור פרויקטים קטנים אלה..

הבנת DEXes – Uniswap

זה הוליד חילופים מבוזרים, כגון Uniswap, המספק רישום חינם של אסימוני ERC-20. מקורות DEX נבדלים גם מחילופי מרכזים בכך שמשתמשים מספקים נזילות בבורסה בשיטה הנקראת pooling. כאן, ספקי נזילות מפקידים מטבעות קריפטוגרפיים במאגר הנזילות ומרוויחים חלק מהעמלות המשולמות במסחר.

Uniswap DEX משתמש ב- Maker Market Maker כדי להסדיר את העסקאות בין עמיתים למאגר הנזילות. כל המערכת האקולוגית של DeFi תלויה במידה רבה בנזילות ולכן חוסר בה עלול לגרום לבעיות למסחר חלק בפלטפורמה.

ללא נזילות, לבעלי המטבע הקריפטוגרפי לא יהיה תמריץ לשמור על האסימון מכיוון שהם לא יוכלו למכור אותו בשוק. ב- Uniswap, אסימונים מעדיפים ליצור בריכות עם 50% ETH ו- 50% מהאסימון שנבחר כדי להבטיח שמירה על הנזילות.

בעיות נזילות

במהלך שנת 2020, מספר פרויקטים של קריפטו העלו את גל DeFi העולה, אך כפי שהיה המקרה בשנת 2017, גם הונאות הקריפטו גדלו. ב- DeFi, נזילות נותרה המניפולטור המרכזי של הפרוטוקול וריכוזיות רבה מדי של נזילות זו (או מעט מדי נזילות) עלולה להיות גרועה עבור הפרוטוקולים..

יציאה מהונאת SUSHI

לאחרונה, עולם המטבעות הקריפטוגרפי היה שטוף בסיפורים על אחת ה’תרמית היציאה ‘הנוראית ביותר במימון מבוזר (DeFi) לאחרונה, והעלתה ספקות בכל המערכת האקולוגית. SushiSwap (SUSHI), מתחרה בבורסה מבוזרת מובילה – Uniswap, צנח למעלה מ -80% תוך שבוע כאשר יוצר הפרויקט מכר את כל רווחיו תמורת תשלום בסך 16 מיליון דולר באת’ריום.

סוג הונאה זה, המכונה משיכת שטיח, רואה את ההאקר מגדיר נזילות בבריכה רק כדי לשלוף אותו לאחר זמן מה ומשאיר מחזיקים תמימים עם הפסדים קשים..

כאשר נושאים כאלה נפוצים ברחבי מערכת DeFi, פרויקטים כמו Unicrypt, LID Protocol ו- Vesta Protocol שואפים לפתור בעיות נזילות אלה ב- Uniswap ודקסי DEX בעתיד..

פיתרון לנזילות?

כפי שהוסבר קודם, הונאת משיכת שטיח מתעוררת בעיקר כמה דקות, ימים או כמה שבועות לאחר הזרמת הנזילות מההאקר. מכירה עצומה כזו של אסימונים מובילה לקריסה מדורגת של פרויקטים, לפיה הפעולה הקטנה של משיכת נזילות לרווח מובילה לקריסת המערכת בסופו של דבר..

אז איך פותרים את הבעיה הזו שקשורה ל- SUSHI? פרוטוקולי נזילות השולטים בנזילות בבריכה הם אחד הפתרונות העולים במהירות להונאות השטיח ולבעיות נזילות הקשורות ל- Uniswap. אחד הפרויקטים הבנויים בחוזקה, פרוטוקול LID, או פרוטוקול דיבידנד הנזילות, מציע אסימון “הוכחת נזילות” הפותר בעיות מסוג זה.

הוכחת נזילות

הוכחת נזילות אינה מאפשרת לרמאים להוציא את נזילותם מכיוון שהם מוקנים לתקופה מסוימת כדי לשפר את הפיתוח והחדשנות בפלטפורמה. זה מובטח על ידי נעילת נזילות האסימונים המושקים מראש בפלטפורמה שלהם. המשמעות היא שבעלי הפרויקטים אינם יכולים למשוך את הנזילות מהפרויקט שלהם באופן שמסכן משקיעים מכספם, או אסימונים.

ההכנסות בהימור

הפלטפורמה מונעת גם בעיות נזילות ב- Uniswap DEX על ידי מתן תמריצים הקשורים להימצאות על ניהול הפרוטוקול שהושק. כאן, נותני נזילות מתמרצים להפקיד ולהצביע על החלטות על הפרוטוקול. פרויקטים כמו פרוטוקול LID ו- TrustSwap מספקים תמריצים כגון תשלומים אסימוניים ותמריצי מס למשתמשים שמשתתפים בצמיחת פרוטוקולים..

זה ממריץ את מחזיקי האסימונים להשתתף בפעולות המועילות לקהילה בכלל.

יריית פרידה

הווידאה האחרונה של הונאת היציאה של SUSHI פותחת שיחות כיצד לפתור ביעילות ולמנוע הונאות משיכת שטיחים ב- Uniswap, Justswap וב- DEX אחרים. הצמיחה של ספקי פתרונות הנזילות תסייע בהגדלת מערכת הכספים המבוזרת, ותספק למשתמשים פלטפורמה מהימנה ובטוחה ביותר לביצוע “עסקאות פיננסיות ללא חיכוך”.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me