banner
banner

אסטרטגיות מט”ח טכניות

ניתוח טכני חשוב מאוד בעת מסחר במט”ח או כל נכס אחר. היסודות עשויים לקבוע את כיוון הצמד, אך הניתוח הטכני מכתיב את רמות הכניסה והיציאה של העסקאות שלך. אם תתעלם מהטכניקות, אתה עלול בסופו של דבר להפסיד גם אם הניתוח שלך הוא ללא דופי. לכן, מנהיגי FX מעדכנים ללא הרף את אסטרטגיות המט”ח הטכניות שלה כדי לשקף את תנאי השוק המשתנים ולעזור לך לזהות נקודות כניסה ויציאה טובות, כמו גם כיצד לנהל את עצמך בעת עסק.

מהו נפח בשווקי מט”ח

נפח המט”ח הוא ככל הנראה אחד הכלים המובנים ביותר, אך עדיין החשובים ביותר שיש לסוחרים. בשווקים פיננסיים אחרים כגון מניות וחוזים עתידיים, הסוחרים משתמשים כמעט אך ורק בנפח לצורך קבלת החלטות מסחר, אולם בשווקי מט”ח, סוחרים ממהרים לרוב להתעלם מה יכול להיות כלי שימושי להפליא..

סחר בנר בולע בול

דפוסי פמוטים הם דרך מצוינת לסוחרים לחפש תחומי עוצמה וחולשה. בפרט, זיהוי נקודות היפוך עם דפוסי פמוטים היא דרך שסוחרים יכולים להשיג יתרון בשוק. אחד הדפוסים היעילים ביותר לעשות זאת במסחר במט”ח הוא הדפוס הבולע השורי.

כיצד לסחור בדפוסי פמוטים

דפוסי הפמוטים הם בין טכניקות המסחר האמינות ביותר עבור סוחרים. כשמדובר בדוגמת הפמוט הכוכב הנופל, עלינו להבדיל בין כוכב נופל דובי לתבנית פטיש הפוך שורי, הדומה מאוד אך נותן אות הפוך לחלוטין. אמנם קל מאוד לזהות דפוסי כוכבים נופלים, אך חשוב להבין שדפוסי פמוט לא צריכים להיות הסיבה היחידה שאתה נכנס למסחר..

אינדיקטור פיבונאצ’י – אסטרטגיות מסחר במט”ח

אסטרטגיית המסחר במט”ח ‘פיבונאצ’י’ היא אחת האסטרטגיות המוכרות והנפוצות ביותר לטווח ארוך במט”ח. שיטה זו מסתמכת על מה שמכונה ‘Pullback’ וכדי להבין באופן מלא כיצד היא עובדת עלינו לדון במושג היסודי יותר ‘הטרנד’. כאשר מסתכלים על כל שינוי במחיר בנפרד קשה מאוד למצוא דפוס. התבוננות בתמונה הגדולה מאפשרת לנו לזהות את המגמות.

רמות אופקיות – אסטרטגיות למסחר במט”ח

רמות אופקיות הוא אחד הרעיונות הפשוטים ביותר אך השימושיים להפליא במסחר במט”ח. רמות אופקיות הן בסיסיות ברובן אסטרטגיות מסחר במט”ח ולעזור לנו בניתוח תרשימים. עם זאת, הם יכולים לשמש גם בעצמם כאסטרטגיה ולא רק ככלי לאסטרטגיות אחרות.

ראש וכתפיים – אסטרטגיות מסחר במט”ח

‘ראש וכתפיים’ הוא אחד מרוב דפוסי התרשים המוכרים והסחירים. הם מורכבים מפסגה גבוהה באמצע ושתי פסגות כפולות משני צידי אותה כפי שניתן לראות באיור למטה. הפסגה הגבוהה יותר היא הראש ושתי התחתונות הן הכתפיים. התבנית עצמה נראית כמו ראש בין שתי כתפיים, ומכאן השם.

סטייה – אסטרטגיות מסחר במט”ח

סוחרים ואנליסטים של המכשירים הפיננסיים, מלבד היסודות, משתמשים במספר אינדיקטורים כדי להבין מה עלול לקרות למחיר של מכשיר מסוים. אינדיקטורים אלה מציעים שיטה פשוטה לזיהוי דפוסים ולחיזוי הדרך בה המחיר יתמקד. השימוש באינדיקטורים אלה הוא מה שמאפשר את אותות הפורקס מכיוון שהם מאפשרים ניתוח בזמן אמת של פעולת המחיר והאנליסטים שלנו כאן ב- FXML משתמשים בהם כל הזמן..

פמוט – אסטרטגיות מסחר במט”ח

תרשימי פמוטים הם סוגי התרשימים הנפוצים ביותר המשמשים סוחרים ומשקיעים קמעונאיים. ישנם סוגים אחרים של תרשימים כגון תרשימי קו, תרשימי עמודות וכו ‘, אך הם אינם מספרים את סיפור פעולות מחיר קודמות כמו שעושים מדדי פמוטים. כאשר המסחר מבוסס על ניתוח טכני, ההחלטות לביצוע פעולות מחיר עתידיות מתקבלות על סמך האופן שבו המחיר הגיב בעבר. ניתוח מנורות מאוד שימושי והם מהווים אינדיקטור מועדף על סוחרים רבים.

משולשים וטריזים – אסטרטגיות מסחר במט”ח

סקרנו את רוב דפוסי התרשימים הטכניים החשובים בסעיף האסטרטגיה שלנו. “משולשים” ו”טריזים “הם שניים מעשרת דפוסי התרשים החשובים ביותר ובמאמר זה נסביר כיצד לסחור בהם.

ADX (מדד כיוון ממוצע) – אסטרטגיות מסחר במט”ח

כמה פעמים נכנסת למגמה רק כדי לגלות שהיא כבר עברה את דרכה ואתה איחרת מדי? רבות מאסטרטגיות המסחר במט”ח בהן אנו משתמשים עוזרות לנו לחזות באיזה כיוון השוק מתפתח והאם לצפות למגמה דובית או שורית, אך אינן נותנות אינדיקציה מועטה או לא לגבי חוזק המגמה. ADX, או מדד כיוון ממוצע, הוא כלי שנועד לעזור לנו לצפות בחוזק המגמה להימנע ממצבים מסוג זה.

מסחר עם איצ’ימוקו – אסטרטגיות מסחר במט”ח

Ichimoku Kinko Hyo פירושו “מבט מיידי על תרשים המאזן”. הוא מבוסס על מדדי תרשים אחרים כמו פמוטים וממוצעים נעים ולכן הוא נחשב לאסטרטגיה טכנית. בעיקרון, מחוון איצ’ימוקו הוא קבוצת אינדיקטורים או אסטרטגיה המצביעה על המגמה. היא משתמשת בממוצעים נעים מרובי נקודות המחושבים על סמך המחיר הבינוני של הפמוטים או (גבוה + נמוך) / 2.

גידור – אסטרטגיות מסחר במט”ח

סוחרי השווקים הפיננסיים, קטנים כגדולים, פרטיים או מוסדיים, משקיעים או ספקולטיביים, מנסים כולם למצוא דרכים להגביל את הסיכון ולהגדיל את סיכויי הזכייה. ישנן אסטרטגיות רבות לסחר במט”ח שם והגידור הוא אחת מהן. למעשה, גידור היא אחת האסטרטגיות הטובות ביותר לעשות בדיוק את זה, ולכן מוסדות גדולים רבים משתמשים בה כמרכיב חובה בטקטיקות שלהם..

תורת הגל של אליוט: הרקע – אסטרטגיות מסחר במט”ח

מאחר שלא היה לו שום דבר מיוחד למלא את ימיו, אליוט הפנה את תשומת ליבו להתנהגות שוק המניות ופיתח את משפטו בשלבים מאוחרים יותר של החיים. נולד רואה חשבון, אך פרש לגמלאות בגיל 58 לאחר שנדבק בנגיף מטיול בדרום אמריקה. זו אחת מאסטרטגיות המסחר הוותיקות, שפורסמה לראשונה בשנת 1938 כספר בשם ‘עקרון הגל’. עד אותה תקופה, התפיסה הכללית הייתה שהשוק התנהג בצורה כאוטית ולא היו אסטרטגיות מסחר רבות אם היו קיימות.

מסחר בתורת גלי אליוט: חלק 2 – אסטרטגיות מסחר במט”ח

בעבר פרסמנו מאמר בו הסברנו את התפתחות ופעולתה של תורת הגל אליוט. עקרון זה חסר תועלת אלא אם כן מיושם במסחר יומיומי. במאמר זה נסביר כיצד לסחור בהצלחה בתורת הגל אליוט (EWT).

חשיבות הנזילות בשוק המט”ח – אסטרטגיות מסחר במט”ח

נזילות הייתה גורם חשוב עוד מימי קדם והיא נמשכת עד היום. אדם, חברה או מדינה יכולים להיות עשירים מאוד, אך אם אין להם מספיק נזילות או נכסים נזילים הם יכולים לפשוט את הרגל בקלות. לעתים קרובות אנו שומעים על נזילות או על היעדרם במהלך משברים פיננסיים.

כיצד לקרוא ולסחור בפעולת המחיר – אסטרטגיות מסחר במט”ח

מסחר יכול להיות קשה או קל כמו שאתה רוצה שיהיה. אינדיקטורים ואסטרטגיות מסחר יכולות להפוך את המסחר לקל בהרבה, וידע לקרוא את פעולת המחיר היא אחת הדרכים השימושיות ביותר לסחור. מכיוון שסחר בפעולות מחיר אינו מנבא את העתיד כמו אינדיקטורים רבים אחרים, הוא לעולם אינו משקר; זה יגיד לך איך השוק יתנהג בפועל בתקופות ומחירים שונים.

מסחר במט”ח על פי כספים וזמן זמין – אסטרטגיות מסחר במט”ח

לסוחרי מט”ח רבים יש כספים מוגבלים או זמן אשר ניתן לראות בהם מכשול. עם זאת, ישנן אסטרטגיות מסחר המתאימות לסוגי סוחרי מט”ח אלה, אשר יכולות לסייע להם לסחור בהצלחה כמו כל סוחר אחר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me