כמה משקיעים HODL לאחר ICO? מבט על שימור אסימונים

אחד הדברים היפים ב- Ethereum הוא שכל עסקה אחת שמתרחשת בבלוקצ’יין שלה פתוחה לעולם. מנקודת מבט נתונים, פירוש הדבר שיש שפע של ניתוחים מעניינים שנוכל לבצע, ומדדים בעלי תובנה שנוכל לחשב מתוך עסקאות אלה.

בפרט, תחום שעדיין לא זכה לתשומת לב רבה הוא שימור אסימונים – כלומר מה אחוז הארנקים מחזיקים באסימונים שלהם לאורך זמן. בהתחשב בפופולריות של “HODL”, זה די מפתיע שעדיין לא ראינו מדדים קשים על שמירת אסימונים (למרות שדרוב בנסל אכן הופיע קטע ניתוח מעולה על “גלי ה- HODL” של ביטקוין). אחרי הכל, נתוני העסקאות של אסימוני ERC20 זמינים לנו ללמוד.

ההתמודדות עם נתוני Ethereum אינה בדיוק plug-and-play, אך ב- CoinFi אנו בולעים את העסקאות הללו כחלק ממחסן הנתונים שלנו, ומאפשרים גישה וניתוח קלים. אך לפני שנעמיק בנתונים, בואו נסתכל כיצד אנו מגדירים שמירה.

כיצד אנו מגדירים שימור אסימונים?

תחום השימור נחקר רבות במרחב היישומים הניידים. וישנן מספר דרכים למדוד שימור משתמשים שנוכל למנף כשמדובר באסימונים, ו- ICO בפרט. למשרעת יש ספרות נהדרת אם אתה מעוניין כיצד נמדדת שימור משתמשים במרחב האפליקציות לנייד.

לענייננו, נביא את ההגדרה הפשוטה ביותר של שימור משתמשים לעולם האסימונים: שמירה ביום.

שמירה על יום לאפליקציות אומרת: איזה אחוז מהמשתמשים עדיין פעילים N ימים לאחר התקנת האפליקציה לראשונה?

בעולם האסימונים נוכל להגדיר הגדרה מקבילה למשתתפי ICO: איזה אחוז ממשתתפי ה- ICO (ארנקים) עדיין מחזיקים את האסימונים שלהם N ימים לאחר שהאסימונים הופצו ונעולים?

תן לי לציין מיד שיש כמה בעיות ברורות בהגדרה זו:

  1. ארנקים אינם עם אנשים 1: 1. אנשים יכולים לקבל ארנקים מרובים. ולמעשה, מספר אנשים יכולים לחלוק את אותו הארנק (למשל בבריכות ICO).
  2. אנו מבצעים רק עסקאות ברשת, כלומר כל עסקאות שמתרחשות בבורסות מרכזיות אינן נאספות על פי ההגדרה לעיל. החדשות הטובות הן שב- ICO, העסקאות הראשונות (חלוקת אסימונים) מתרחשות בבלוקצ’יין. החדשות הרעות הן שעסקה מארנק אישי לארנק חליפין לא בהכרח אומרת שבעל הארנק אכן מכר את האסימונים.

יש לקחת עוד כמה בעיות, אך עם אזהרות אלה בחשבון, בואו נצלול לנתונים על ידי התבוננות ראשונה בשמירה על יום ה- CoinFi.

מבט על שמירת האסימונים של CoinFi

בהתחשב בנתוני העסקאות ERC20 מבלוקצ’יין את’ריום, הנה שיעור השמירה שאנו צופים ב- CoinFi בארבעת השבועות הראשונים לאחר ביטול נעילת אסימון ה- COFI:

שימור אסימונים -1

כפי שניתן לראות, לגרף יש את הצורה המוכרת של מקל ההוקי ההפוך של גרפים לשימור משתמשים. הירידה הגדולה ביותר בשימור מתרחשת בימים הראשונים ואז היא יוצרת במהירות מישור. בעוד שגרפים לשמירת משתמשים לרוב יורדים לשיעור שימור בסביבות 20-25% אחרי שלושה ימים בלבד, שיעור החזקת האסימונים של COFI הוא ~ 70% גם לאחר ארבעה שבועות.


ההסבר הפשוט ביותר לכך ששמירת אסימונים זו גבוהה בהרבה משימור אפליקציות היא ככל הנראה ששימור משתמשים דורש פעילות מצד המשתמש (שימוש באפליקציה), בעוד שמירת אסימונים דורשת חוֹסֶר פְּעִילוּת (לא שולח את האסימונים לשום מקום).

אך השוואה בין שימור משתמשים לבין שימור אסימונים היא בעצם השוואה בין תפוחים לתפוזים. בהמשך הפוסט הזה, נחזור לכמה אמות מידה משמעותיות יותר.

מושג נוסף שאנו יכולים לשאול משימור משתמשים הוא קבוצות. בעיקרון, נרצה לחלק את הארנק למקטעים משמעותיים. במקרה של CoinFi, היו לנו שני פלחים די ברורים שקיבלו אסימונים של COFI: משקיעים ואלה שמקבלים טיפות אוויר.

בואו נשווה את שיעורי ההחזקה בין שתי הקבוצות הללו:

שימור אסימונים -2

המשקיעים ומקבלי ה- airdrop התייצבו בשיעור שימור של 65-70% לאחר ~ 60 יום, אך נראה כי המשקיעים העבירו את האסימונים מהר יותר. שים לב שזה יכול להיות גם בגלל שמאגרי השקעות (המיוצגים על ידי ארנק אחד יחיד) מפיצים מחדש את האסימונים למשתתפים במאגר. שוב, אנחנו לא באמת יודעים אם האסימונים נמכרו בסופו של דבר עבור קבצי קריפטו אחרים או לא.

השוואת שיעורי שימור אסימונים

אך האם שיעור ההחזקה הוא 65-70% גבוה או נמוך?

בואו נשווה את גרף השמירה על CoinFi לכמה ICOs אחרים שבהם התפלגה אסימונים התרחשה באותו זמן: SelfKey (KEY), Bee (BEE) ורשת Insights (INSTAR).

שימור אסימונים -3

15 יום לאחר נעילת האסימון, שיעורי השמירה נעים בין ~ 45% ל- ~ 83%. זה התפשטות של כמעט 40 נקודות, שמראה של- ICO ואסימונים שונים יש מאפייני שמירה שונים בתכלית.

מעניין שעקומות השמירה של SelfKey ו- CoinFi כמעט זהות ב -16 הימים הראשונים.

שיעור השמירה הגבוה של דבורה מרשים, אך ניתן להסביר זאת בשני גורמים חשובים. ראשית, המכסה האישית שלהם הייתה נמוכה מאוד (0.2 – 0.4 ETH), כלומר פחות אנשים עשויים להיות מודאגים מההשקעה שלהם. שנית, נדרשו כ- 30 יום לפני שנעשו אסימוני ה- BEE. אחרי זמן כה רב, משתתפי ICO אולי אפילו שכחו לגמרי את האסימונים! כפי שצוין לעיל, חוסר פעילות מוביל לשימור אסימונים גבוה. כמובן, זה גם אפשרי לחלוטין שרבים ממשתתפי ה- ICO של Bee הם פשוט אנשי HODL עם שיעור שימור מעל הנורמה..

הקפיצה שאתה רואה עבור רשת התובנות נובעת מ- אוירדרופ זה קרה ב -16 במרץ 2018 לחברי הקהילה. בפועל פירוש הדבר היה שמשקיעים רבים שהעבירו / מכרו את האסימונים שלהם היו בעצם שוב HODLers כשקרה האוויר.

לסיום, האם זה דבר רע שלבלוזל יש שיעור ההחזקה הנמוך ביותר? ובכן, לבלוזל הייתה ההחזר הגבוה ביותר מבין האסימונים הללו כאשר היא פגעה בבורסות. אז אולי הקשר הסיבתי הפוך: מחיר גבוה בבורסות עשוי להוביל אנשים למכור את האסימונים שלהם – מכיוון שהם יכולים אז לנעול רווח. לא נגיע למסקנה חזקה מניתוח זה בלבד, אך בפוסט מאוחר יותר נבדוק את הקשר בין מדדי שמירת אסימונים למחיר סמלי..

מדדי שימור אסימונים בקרוב על פלטפורמת CoinFi

מדדי שמירה יהיו זמינים בקרוב בפלטפורמת CoinFi. אנו מאמינים שמדדים כאלה יסייעו למשקיעים בקריפטו להבין טוב יותר את נכסי הקריפטו המופיעים ב- CoinFi, ובאיזו מידה משקיעים מוקדמים מציגים את האסימונים שלהם..

לאיזה אסימון תרצה לראות את מדדי השמירה? ספר לנו בתגובות למטה או על ידי ציוץ אלינו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map