Token2049 – ראיון עם וויין טרנץ ‘, מנכ”ל האסטרטגיה של אוקטגון

וויין טרנץ ‘, מנכ”ל אסטרטגיית מתומן, תיווך הנכסים הדיגיטליים הגדול באסיה, מוקסם מהמוחות היצירתיים שעובדים על שיבוש תעשיות מסורתיות באמצעות בלוקצ’יין, עם אסימון. וויין חושב גם שמנהלי כספים מקצועיים כמו משרדים משפחתיים החלו לאמץ את שוק הקריפטו בשנת 2018. בעקבותיהן מסגרות רגולטוריות מתאימות, הביקוש המוסדי יגיע בעתיד. צפו בראיון שלנו עם וויין ב- Token2049 למידע נוסף. 

טימותי תם: אז, וויין, אתה מאוקטגון אסטרטגיה, אתה המנכ”ל שם, ואנחנו מדברים ב- TOKEN2049. אז אני מניח, רק רוצה להתחיל איתו את השיחה, האם אתה רוצה לספר לנו עובדה מהנה על עצמך שאנשים אחרים לא מכירים בכלל?

תעלת ויין: בסדר. אז הרקע שלי הוא כרייה, אבל לא כריית קריפטו.

טימותי תם: יש רק כרייה בקריפטו, נכון?

תעלת וויין: כֵּן. אז הרקע שלי במקור הוא מעיבוד וכריית מינרלים. במקור מדרום אפריקה, כך, אני מניח, היה בדם שלי. היה לי עסק אספקת עיבוד מינרלים משלי, שמכרתי לפני כמה שנים. אז זו אולי עובדה מהנה.

טימותי תם: וואו. הנה לך. אז מיליונר בכרייה, ואז הולך להיות מיליונר גם בקריפטו.

תעלת וויין: אה, אפשר רק לקוות, אפשר רק לקוות, כן.

טימותי תם: קריר. אז אני מניח, האם אתה רוצה לדבר קצת על הרקע שלך. אתה יודע, אני מודע לכך שעבדת בעבר במימון מוסדי. ואז מה הביא אותך לקריפטו? ואולי לעשות הקדמה לאסטרטגיה של אוקטגון ולמה שהם עושים.

תעלת וויין: בטוח. כן, אז היו לי תפקידים, אני מניח, במימון המסורתי בבנק מקווארי ובמורגן סטנלי לאחרונה, בתחום המסחר האלקטרוני. אני מניח שהניסיון שלי בשווקים הפיננסיים המסורתיים היה, אני מניח, שראיתי כמועיל לעסק שאני כרגע חלק ממנו. אני מניח שהחשיפה שלי, או הדרך הראשונה שקיבלתי חשיפה לבלוקצ’יין, הייתה בסוג של עולם קודם, במרחב הכרייה בעולם הישן למעשה, שם חיפשנו למנף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לעקוב אחר עקבות אחר חלקים כשהם מתבלים.

טימותי תם: מעניין.

תעלת ויין: באופן מסורתי זה נעשה עם דברים כמו תיוג RFID, אבל blockchain הגיוני עכשיו. למעשה לא הצלחנו ליישם את הדרך בה, בזמן לפני שיצאנו, אבל זו הייתה החשיפה הראשונה שלי לבלוקצ’יין עצמו. ואז, ברגע שחזרנו להונג קונג, דרך חברים שהקימו את קבוצת ההורים שלנו A & X אינטרנשיונל, היו לי קצת תובנות טובות לגבי הדרך שבה העסק שלהם גדל. עקבתי מקרוב אחר ההתקדמות שלהם, והשקענו בכמה דברים יחד בדרך. אני מניח שזה באמת מה שדרבן את העניין שלי בקריפטו. אני מניח שאחד מה, כשחשבתי על מרחב ההצפנה הזה, שכנראה הדבר שהייתי צריך להסתדר בראשו הראשון, מדוע אנו זקוקים למטבעות קריפטוגרפיים? טוקניזציה הייתה הגיונית מבחינתי, אך האם יש צורך או שיכולתי להצדיק במוחי צורך בקריפטו? אני חושב שכשהשתקףתי באירועי 2008 ו -2009, וראיתי את הניהול הלא נכון של המדיניות הפיסקלית והמוניטרית על ידי מספר ממשלות ברחבי העולם, אני חושב שזה מה שהיה באמת רגע קו המים עבורי. בין אם זה ישלוט בשווקים הפיננסיים הגלובליים ובין אם לאו, זה סיפור אחר. אך האם יש צורך? אני חושב, בוודאות. זו ההשקפה שלי.

טימותי תם: כן, לא. זה מעניין. אני מניח ש -2008, אתה מדבר על שאתה בבירור בעובי הקורה, במימון מסורתי, והכל קרס, אז רואה את הצורך בקריפטו. מה עושה אוקטגון? כמו, ברור שביצענו איתך סחר. עשינו סחר ב- OTC. האם אתה יכול להסביר לקהל, מה השירות שמציעה אוקטגון ומה זה סחר ב- OTC?

תעלת ויין: בטוח. אני מניח שבקיצור, אסטרטגיית אוקטגון היא התיווך הגדול ביותר באסיה לנכסים דיגיטליים. אנו מקלים על קנייה ומכירה של קריפטו בגודל חסום.

טימותי תם: אין שום משחק מילים, נכון?


תעלת ויין: כן בדיוק. אבל כן, גודל הבלוק פירושו הזמנה בגודל, שקשה לבצע בבורסה קמעונאית במהירות, בצורה חלקה ובקלות. הגדרת הבלוקים, אני מניח, תתפתח עם הזמן. מה שמהווה חסימה כיום, שונה ממה שהיה מהווה חסימה לפני 12 חודשים. אני חושב שזה ימשיך להשתנות עם הזמן. אנו מספקים מחיר יחיד ללקוחות שלנו לבצע, ואז אנו מספקים סוג של הסדר חלק תוך שעה כדי, אני מניח, להפוך את הנזילות בגודל נע הרבה יותר פשוטה וקלה ממה שאתה יכול לעשות בבורסה קמעונאית..

טימותי תם: הבינו. אם מישהו מעוניין לקנות או למכור כמות גדולה של מטבע קריפטוגרפי, אתה אומר שהוא יכול לבצע איתך? היית נותן להם מחיר ואז הכסף או המטבע הקריפטוגרפי ינחתו בחשבונם תוך שעה.

תעלת וויין: נכון. אתה צודק בזה.

טימותי תם: הבינו. ואז אתה יכול לספק מעט רקע או צבע, כמו שברור שבעצמנו יש לנו ICO, אז היינו צריכים להמיר חלק ממנו כדי לבנות את הפעולות. כלומר, מי האנשים האחרים שעושים חלק מהעסקאות האלה? האם זה כמו הרבה אנשים, הקהל שלנו ידבר על לווייתנים, אנשים עם הרבה מטבעות קריפטוגרפיים. האם אתה מסוגל לדבר ברמה גבוהה מי קהל הלקוחות?

תעלת וויין: כן, זה תערובת. אני מניח שהעסק שלנו מגיע ממגוון שונה של פלחי לקוחות. מנפיקי ICO, שזה יהיה אחד ממגזרי הלקוחות, אך אנשים בעלי שווי נקי וערך נקי במיוחד הם סוג אחר של, היו שחקנים משמעותיים למדי בתחום זה. ואז, יותר ויותר, אני מניח שהם סוגים מוסדיים יותר שהתחילו להגיע לשוק, בין אם זה קרנות גידור ממוקדות קריפטו, או במידה פחותה, אבל קרנות גידור מסורתיות ארוכות-טווח שהן, אני מניח , מתחילים לטבול את הבוהן במים, ואז, כמובן, משרדי המשפחה הם כנראה קצת יותר זריזים מאשר לומר, בנקים פרטיים ומלווים רק S&מנהלי M. בהחלט ראינו יותר ריכוז במרחב המוסדי בחצי השנה האחרונה מאשר לפני 18 חודשים. אני מצפה שזה יימשך.

טימותי תם: כֵּן. כלומר, אתה עצמך בא מרקע מוסדי, וויין, ואתה מקבל עניין רב במרחב הזה ומה ההשקפה הכללית שלך, כמו השנה? האם השנה הולכת להיות השנה הנפיצה במונחים של מנהלי כספים מקצועיים שנכנסים, יותר משרדים משפחתיים, או שאתה חושב, במיוחד עם התיקון האחרון, שאנשים הם קצת, לוקחים צעד אחורה?

תעלת וויין: אנו רואים את שנת 2017 כשנת הקבלה, ואת שנת 2018 כאימוץ. יש עדיין מספר דברים שצריכים להתקיים כדי שדרישה מוסדית אמיתית תגיע לגודל. אני חושב שזה בעיקר מתמקד בהנחיות הרגולטוריות והרגולטורים מספקים, אני מניח, בהירות לגבי ההשקעה שלהם. זה מתחיל לקרות. הכלכלות הזריזות יותר ברחבי העולם נשארות ככל הנראה מתקדמות יותר מכמה מהאחרות, אבל זה באמת ייתן, זה מבחינתי, זה מה שעניינה של 2018. יהיו לנו כמה מסגרות רגולטוריות נאותות בהן ניתן לפעול. לאחר מכן, יהיו לנו חבורה שלמה של דברים אחרים ייפלו על מקומם. דברים כמו משמורת ומה לא יבואו על הגב של זה. וברגע שהדברים האלה קיימים, אז אני חושב שהדרישה המוסדית באמת יכולה להגיע.

טימותי תם: הבנת. הבנת. הרבה אנשים בוחנים באיזה נפח ביטקוין נסחר על בסיס יומי. אני חושב שבשווי שוק המטבעות בכל הבורסות, הם משווים אומר, כ -10 מיליארד ארה”ב. כמה מהסחר נעשה בפועל רק ברמה גבוהה, לדעתך, מכיוון שאתם רואים פלח מאוד מסוים בשוק בו הוא נעשה מחוץ לשוק? האם מדובר בכמות קטנה? האם מדובר בסכום משמעותי, רק בהשוואה למה שנסחר בבורסות? או, קשה לדעת?

תעלת וויין: זהו, כן. זו שאלה מעניינת. ההערכות שלנו הן שעדיין עיקר הנזילות, או לפחות סכום משמעותי מאוד, נסחרת מחוץ לבורסה. עכשיו, אני חושב שהדבר המעניין הנוסף שצריך לחשוב עליו הוא נפחי הנסחר בבורסה המדווחים ביחס לנפחים הנסחרים בפועל. במרחב לא מוסדר, כמו שאנו פועלים בו, דברים כמו מסחר בשעונים ומה לא מושתקים באופן פעיל בשלב זה. אתה כנראה קורא את אותם מאמרים שיש לי בסביבות, שמעריכים שעד 95% מכמה מהנפחים הנסחרים בבורסה הם כנראה לא אמיתיים. זה נחמד, ומי יודע את המספרים המדויקים, אבל לא כל כך מזמן ציטטנו, או לפחות הרגשנו כאילו 70% מסך הנפחים הנסחרים מחוץ לבורסה. אני חושב שזה כנראה השתנה, נכון? במיוחד עם האימוץ הקמעונאי, במיוחד בקוריאה וביפן, אך עדיין, זה עדיין נתח משמעותי הוא מחוץ לבורסה.

טימותי תם: בטוח. האם אתה מסוגל להסביר לקהל שלנו מה ההגדרה של מסחר בשטיפה? האם מדובר בכמויות מזויפות? חלק מהקהל לא מכיר חלק מהמונחים.

תעלת וויין: כֵּן. אם אני קונה ומוכר במטבע מסוים ואני הולך וקונה הצעה משלי או שאני הולך למכור או להכות את הצעת המחיר שלי, אין שום שינוי בבעלים המועילים. זה מתעד כנפח עסקאות, אך למעשה, שום דבר לא באמת קרה.

טימותי תם: הבנת. אני מניח שזו כנראה מגיעה להפתעה עבור הקהל, יש לי גם את הדעה הדומה. הרבה מהנתונים שאתה כנראה רואה בבורסות, כפי שניסחת, עשויים להיות לא נתוני נפח המסחר האמיתיים. למעשה, הרבה מהעסקאות נעשות למעשה על נתונים שאינם מצוטטים בשווי שוק המטבעות, אלא נעשים באמצעות מתווכי OTC, כמו אוקטגון ואוקטגון הגדולים באסיה..

תעלת ויין: נכון. זה מאוד מעניין.

טימותי תם: כֵּן. זה כנראה בא להפתעה עבור הרבה אנשים.

תעלת וויין: אני מסכים.

טימותי תם: גדול. האם אתה יכול לדבר על אילו מטבעות אוקטגון פעילה, ללא ספק ביטקוין ואת’ריום? האם אתה פעיל בכל מטבעות אחרים?

תעלת וויין: כן בטח. אנחנו סוחרים עם כל הגדולות, הייתי אומר. נפח המסחר האופייני התמקד סביב BTC, Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, וכן הלאה. אנחנו יכולים לסחור בכל אחד מהמטבעות הישנים גם כן. זה באמת בערך, האם הגודל של גודל הכרטיס הגיוני לנו להיות מעורבים.

טימותי תם: בטוח.

תעלת וויין: פרופילי נזילות הם כמובן מאתגרים יותר, ככל שאתה יורד ברשימת שווי השוק. אבל, הייתי אומר, חלק הארי מהיקף המסחר שלנו יתרכז בחמש או שש הראשונות.

טימותי תם: בסדר. מושלם. ואני מניח שרק השאלה האחרונה, וויין. ממה אתה הכי מתרגש במרחב הזה, נניח שתעלה בשנה-שנתיים הקרובות?

תעלת וויין: אני פשוט מוקסם מהמוחות היצירתיים שעובדים על שיבוש תעשיות מסורתיות באמצעות בלוקצ’יין, עם אסימון. אם אתה חושב על היכולת לסמל ולהעביר ערך הרבה יותר קל ממה שעשינו עד כה, וגם לספק גישה כדי לקבל חשיפה לדברים שאנשים, נניח, לשני מיליארד הלא בנקים בעולם מעולם לא הייתה להם גישה. לבנק, והאם הם צריכים את זה? ובכן, אולי קריפטו נותן מענה עבורם ואת ההזדמנות להתחבר למערכת הפיננסית בצורה חלקה יותר ממה שהיה יכול לעשות אחרת. ואז, אם נוכל לסמל נדל”ן, או אם נוכל לסמל מכשירי דיפטה, זה יכול להיות אג”ח מוני או לא, ולספק לאנשים גישה לדברים שהיו היסטורית עבור מעטים נבחרים שהיו בעלי היכולת להיות מעורבים בכך סוג של דברים. אני לא בטוח איפה הכל בסופו של דבר, אבל אני חושב שזה חלק מהיצירה המרגשת.

טימותי תם: כן אני יודע. אני סופר מתרגש מכך, מהיכולת להביא ולחבר הרבה אנשים בעולם לטכנולוגיה הזו שבאופן מסורתי, במיוחד בבנקאות, להרבה אנשים אין. אני חושב שזה סופר מרגש. גדול. תודה על זמנך, וויין. אני מעריך את זה ומצפה לדבר איתך שוב בקרוב.

תעלת וויין: תודה שיש לי.

טימותי תם: תודה.

תעלת וויין: תודה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map