banner
banner

10 אתרי ה- .ion הטובים ביותר באינטרנט

מבוא

אם אתה מודאג לגבי פְּרָטִיוּת ומקנאים באנונימיות, עליכם לבדוק את הרשת החשוכה. כן, חלקים מסוימים ברשת החשוכה מאוכלסים בתווים לא מלוחים מדי, אך ישנם גם אתרים לגיטימיים לאנשים המודעים לפרטיות.

במקום שיהיה להם תחום ברמה העליונה כמו.com, .edu, or.org, אתרי אינטרנט כהים מסתיימים לרוב ב- .ion. שקול זאת המדריך הקצר שלך לכמה מאבני החן הטובות ביותר שניתן למצוא ברשת החשוכה. אתרים אלה הם מהמקומות הראשונים באינטרנט העמוק שעליכם לבקר.

כדי לגשת ל-.onion, הנקראים גם אתרי ‘tor’, יהיה עליך להשתמש ברשת כהה, כמו Tor. טור, שפותח על ידי חיל הים, הוא רשת החשכה הגדולה ביותר, ושמה הוא למעשה ראשי תיבות של ‘נתב הבצל’.

צילום מסך של Torproject.org Torproject.org – דף הבית

בתמורה לאותה מעט עבודת רגליים מהודרת לגשת לרשת כהה, תימנע בעיקר מעקב אחר ספקי אינטרנט או גופים ממשלתיים. אם אתה הולך צעד אחד קדימה כדי לגשת לאתרי Tor באמצעות מאובטח VPN והצפנה נוספת, אתה אמור להיות מסוגל לעשות עבודה טובה עוד יותר בכיסוי מסלולי האינטרנט שלך.

פרטיות ואנונימיות גם הופכים את זה לשטח אידיאלי לפעילויות אסורות כמו קנייה ומכירה של סמים, כלי נשק או שכירת פגע. שפע עברייני רשת המשתוקקים לחטוף את הנתונים שלך אורבים בצל הרשת החשוכה, אז היזהר.

הדבר האחרון שתרצה לעשות הוא לשייט ברשת החשוכה, ללחוץ על קישור פגום ולאסוף תוכנות זדוניות, למשל.

פשע דיגיטלי על ידי האקר אנונימי

עכשיו שאתה מבין כראוי למה אתה נכנס כשאתה קופץ לאתרי Tor, הנה כמה מקומות שעשויים לעורר את העניין שלך.

1. הוויקי הנסתר

הוויקי הנסתר הוא מקום מצוין להתחיל בו את החיפוש ברשת החשוכה. זהו ויקי בעריכת קהילה המלא באינדקסי אתרים שהוא אחד מספריות הקישורים הוותיקות ברשת החשוכה.

תמונת מסך של Thehiddenwiki.org הוויקי הנסתר

כאן תוכלו למצוא את כל קישורי ה- essential.onion למקורות ושירותים שנמצאים ברשת החשוכה. הקדיש זמן לשפוך מאמרים, מדריכים או תיאוריות קונספירציה. תיתקל בכל דבר החל משוקי סמים וכלה בשירותים פיננסיים וכל מה שביניהם.

ישנם מספר אתרי ספין אוף עם שמות דומים שכדאי להקפיד להימנע גם מהם.

2. DuckDuckGo

כאמור, גוגל אינה מתאימה במיוחד לחיפוש באינטרנט החשוך. במקום זאת, השתמש ב- DuckDuckGo, אחד ממנועי החיפוש הטובים יותר ברשת החשוכה, כדי למצוא את מה שאתה מחפש.

צילום מסך של DuckDuckGo.com DuckDuckGo

מנוע החיפוש המאובטח והאלמוני הזה אינו מתעד אף אחת מפעילות החיפוש שלך. אך למרות ש- DuckDuckGo לא מתעדת (או משתפת) את היסטוריית החיפושים שלך או משיגה גישה לדוא”ל שלך כמו ש- Google עושה, DuckDuckGo מסוגלת לספק תוצאות מהירות, אמינות ופרטיות באופן עקבי..

3. תשובות נסתרות

אתר Tor זה הוא למעשה המקבילה החשוכה של פורומים מקוונים גדולים כמו Quora או Reddit. כשאתה ניגש אליו, זה אולי נראה מעט נטוש, אך שקול כמה אנשים נמצאים ברשת החשוכה, ואז תבין את כמות התנועה הנמוכה.

תמונת מסך של Hidden-answer.com תשובה נסתרת

כאן תוכלו לשאול ולענות על מגוון די רחב של נושאים ולקבל תשובות כנות שישותפו רק עם ההגנה שמציעה הפרטיות והאנונימיות האולטימטיבית של הרשת האפלה..

בעיקר, צפו לראות שאלות ותשובות על כל דבר מאתרי סיקור שיעזרו לשכור היטמן.

4. פייסבוק

כן, קראת נכון. לפייסבוק יש אתר מראה רשמי.איון ששווה להסתכל עליו. כמובן שלפייסבוק אין את הרקורד הטוב ביותר בכל הנוגע לפרטיות ברשת, אז המשך בזהירות.

צילום מסך של Facebook.com פייסבוק

למרבה הצער, אתה לא צריך לצפות לפרטיות מוחלטת מפייסבוק – הם עדיין יכולים לפקח על האופן שבו אתה מתקשר עם האתר שלהם דרך חשבונך, גם אם תעשה את הבעיות ליצור אתר באינטרנט החשוך..

השימוש בגרסת האינטרנט האפל של פייסבוק יעזור להרחיק את הפעילות המקוונת שלך ממרגלים ממשלתיים ולהגן עליך מפני צנזורה.

5. Sci-Hub

מאגר מידע ידע מדעי זה מכיל פיקדון עצום של מיליוני מסמכים המבוססים על מחקר מדעי. כאן תוכלו למצוא 99% ​​מהמאמרים האקדמיים המופקים ברחבי העולם כאשר האתר מנסה לשחרר מידע ולשתף אותו בגלוי.

תמונת מסך של Scihub.wikicn.top Sci-Hub

התקווה היא שעם גישה לכל הפרסומים המשוחדים, נוכל לקדם את המחקר בנושא טיפולי סרטן וכדומה. בעבר דווחו על הפסקות תכופות, ולכן ידוע כי מיקום האתר משתנה.

6. BlockChain

מטבע מוצפן הוא, באופן לא מפתיע, המטבע של הרשת האפלה, וזה היה כבר שנים. בזכות היעדר התערבות מוסדית מצד ממשלות או בנקים, מדובר בהתאמה שנעשתה בשמיים.

צילום מסך של בלוקצ'יין BlockChain

Blockchain היה אחד האתרים המוקדמים ביותר שהשיקו אתר darknet, וגם אחד הראשונים שהציג תעודת אבטחה של HTTPS לאבטחה רבה יותר. גרסה זו של האתר נוצרה בכדי לסייע באבטחה נוספת ובצמצום גניבת הביטקוין.

7. SecureDrop

SecureDrop מציעה תקשורת בטוחה ומאובטחת בין עיתונאים לארגוני חדשות ומקורותיהם (בעיקר מלשינים הנוקטים אמצעי זהירות מתאימים), מושלמים לדליפת מידע רגיש..

צילום מסך של מאובטח SecureDrop

כשאתה ניגש לאתר, יינתן לך שם קוד שהוקצה באופן אקראי כדי לשלוח מידע למחבר או לעורך מסוים, ואז יעלה את המידע באמצעות מערכת משוכללת של כונני פלאש ומחשבים ייעודיים לצורך הצפנה ואבטחה נוספת..

8. ProtonMail

ProtonMail הוא שירות דואר אלקטרוני מוצפן מבוסס שוויץ המאפשר לשלוח מיילים חסויים לחלוטין. זהו אחד מלקוחות הדוא”ל האמינים ביותר ברשת החשוכה.

תמונת מסך של פרוטונמייל ProtonMail

הם לא שומרים יומנים ומשתמשים בהצפנה אוטומטית מקצה לקצה כך שהתקשורת שלך מאובטחת – אפילו אנשי הצוות של ProtonMail לא יכולים לראות מה אתה שולח מכיוון שההצפנה מתרחשת בדפדפן..

אתה צריך לשלם עבור שירות זה, אך האבטחה שלהם היא ללא תחרות. רבים מהשחקנים הגדולים ביותר בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים משתמשים ב- ProtonMail לצורך מיילים הצפנה שלהם.

9. דניאל

האתר של דניאל מארח רשימה של למעלה מ- 7,000. כתובת כתובת, וזה מקום נהדר למצוא מידע. מרבית האתרים מסווגים וכוללים מידע על הקישורים, כולל אם הוא מקוון או לא, כמו גם בפעם האחרונה שהוא נבדק – דברים שיכולים להיות שימושיים כאשר אתה מתחיל לסרוק את האינטרנט החשוך..

צילום מסך של דניאל דניאל

זוהי גם התייחסות שימושית שעוזרת לשמור על בטיחותך – הספרייה מתייגת אתרים שמנסים לגנוב את המידע שלך באמצעות דף בולט של ‘SCAM’. זה די חשוף ומעשי, אבל רשימת קישורים ממש שימושית.

10. ProPublica

ProPublica הוא מכון עיתונאות חקירה מקוון הממומן על ידי משפחת סנדלר. זה היה הפרסומים המקוונים הראשונים שזכו בפרס פוליצר בשנת 2016 על טענותיו להתעללות מינית.

צילום מסך של propublica ProPublica

האתר עומד בתמיכה נחרצת בפרטיות ובחופש הביטוי, ובוחר לפעול באופן שונה מאתרי חדשות אחרים.

סיכום

יש הרבה אתרי Tor ברשת החשוכה שתוכלו לעיין בהם בטיחות וביטחון. עבור כל אתר המופיע כאן, אלפי אחרים עשויים להתגלות כמסוכנים, לכן יש לנקוט משנה זהירות כשאתה בוחן את המים הלא מוכרים האלה.

רשימה זו נותנת לך כמה מהדוגמאות הטובות ביותר למידע על קוד פתוח אשר יכיר לך את האינטרנט החשוך ויעזור לך לגשת אליו בזהירות סבירה.

השתמש באתרים אלה כדי לשרוט את פני השטח של מה שהאנונימיות של הרשת האפלה מעניקה לך. בין אם זה גישה לנתונים חסרי פניות, שליחת תוכן אנונימי או סתם סקרנות, יש הרבה מה לחקור ברשת החשוכה.

שאלות נפוצות

מהו האינטרנט האפל?

האינטרנט האפל, המכונה גם Darknet, מורכב ממספר אתרים ברשת מוצפנת עם כתובות IP מוסתרות.

האם Tor הוא VPN?

לא, דפדפן Tor אינו VPN. למרות שמדובר בשתי טכנולוגיות שונות, שתיהן יכולות להגן על הפרטיות שלך באופן מקוון ולמקסם את האבטחה שלך באופן מקוון.

האם השימוש ב- Tor אינו חוקי?

לא, לא בארצות הברית. למעשה קרן Tor מקבל כסף מממשלת ארה”ב כדי להפעיל אותה. טור הוא מהותי להוצאת מידע ממשטרים דספוטיים ברחבי העולם המנסים לשלוט באינטרנט במדינה שלהם.

האם Tor מעל VPN בטוח?

כן, Tor over VPN בטוח לחלוטין. ישנן מספר דרכים להשיג את זה וכולן בטוחות. אנו מפרטים הכל אודות Tor ב- VPN, כולל כיצד להגדיר זאת במהלך הכתיבה שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me