banner
banner

מגמות בלוקצ’יין: למה עלינו לצפות משנת 2021?

בלוקצ'יין

טכנולוגיית הבלוקצ’יין עשתה דרך ארוכה מאז הופעת המטבע הקריפטוגרפי לפני 12 שנה. למרות שהטכנולוגיה אומצה לראשונה עבור מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים, יש לה יכולת ליישם במקרי שימוש רחבים יותר מאשר מטבעות בלבד. ואכן, הטכנולוגיה אומצה למטרות רבות אחרות, ואימוץ זה עדיין הולך וגדל. מאמר זה סוקר כיצד שוק הבלוקצ’יין גדל עם הזמן ומדוע הוא עשוי לגדול עוד יותר בשנת 2021.

שוק הבלוקצ’יין גדל בצורה משמעותית

unsplash.comunsplash.com

מאז שמטבעות קריפטוגרפיים הגיעו ליישום הראשון של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, מגזרים רבים אחרים אימצו אותה. זה כולל מי שטוען כי מטבעות קריפטו אינם לגיטימיים ואין לעודד אותם. זאת מכיוון שהטכנולוגיה מביאה לשולחן יתרונות רבים הרלוונטיים לעולם העסקים של ימינו.

יתרונות אלה כוללים מהירות, קלות, הפחתת עלויות ושקיפות. מאפיינים אלה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הופכים אותה לרלוונטית בתעשיות רבות בו זמנית. למשל, כדי לבצע תשלומים, למשל באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים, יש חיובים נמוכים ומהירים, במיוחד עם אלטקוינים. אפשר לשלוח מיליוני דולרים בשניות, וזה יעלה רק כמה סנטים. זהו מעבר גדול מאמצעי תשלום ישנים שגובים אחוזים מהסכום ויכולים להימשך מספר ימים.

עסקים כיום מחפשים לחסוך בעלויות ובזמן תוך מקסימום רווח, וזה מה שמניע אותם לטכנולוגיה. מגמות הבלוקצ’יין מצביעות על כך שמשיכה זו של עסקים אינה מאטה, ו -2021 עשויה להיות שנה בה ניתן לצפות לאימוץ רחב בהרבה.

מגזרים שנכנסו לשוק הבלוקצ’יין

תַשְׁלוּם

סקטור אחד שבאמת התיישב בשוק הבלוקצ’יין הוא ענף התשלומים. עד כה, תשלום מבוסס בלוקצ’יין נעשה נפוץ מאוד בקרב מטבעות דיגיטליים, כמו ביטקוין, את’ריום ורבים אחרים. השימוש במטבעות מטבעות קבוצה, קבוצה של מטבעות קריפטוגרפיים בעלי יציבות יחסית, אף הופך נפוץ יותר. מטבעות קריפטוגרפיים אלה מציעים למשתמשים את המהירות והנגישות שמספק הבלוקצ’יין ובמקביל, תנודתיות נמוכה, מכיוון שהם קשורים למטבעות פיאטיים, כגון דולר ארה”ב..

תשלום בלוקצ'ייןunsplash.com

ניהול שרשרת הספקה

מגזר נוסף בכלכלה העולמית שנכנס גם הוא לשוק זה הוא ניהול שרשרת האספקה. פרויקט בלוקצ’יין טיפוסי המציע שירות זה הוא VeChain. עם אסימון ה- VET ו- VTHO, הפרויקט משבש את המודלים המסורתיים של שרשרת האספקה ​​ומביא לשקיפות, להפחתת עלויות ומהירות לניהול שרשרת האספקה. VeChain גם מעביר את השליטה בתהליך כולו בידי אנשים ולא בשליטה מרכזית.

יישום כזה של שרשרת האספקה ​​נראה בחקלאות ואפילו בתחום התכשיטים. בשנת 2020, מותג תכשיטים המופעל על ידי בלוקצ’יין, KIM Diamond, השיק את חנות הדגל וסדרות התכשיטים. המותג משתמש בבלוקצ’יין כדי לשלוט באינטגרציה של משאבי מינרלים יהלומים רופפים. המהות היא להבטיח שקיפות ולמנוע הונאה בתהליך האינטגרציה.

בחקלאות, יישום טכנולוגיה זו מבטיח שקיפות ומונע בזבוז מוצרים, שכן שרשרת האספקה ​​נעשית מהירה יותר. זה מגביר את היעילות בהפצת מוצרים חקלאיים ומפחית מחסור במזון עקב בזבוז במהלך ההפצה. אלה רק כמה יישומים הקיימים כעת בשוק הבלוקצ’יין.

לְמַמֵן

מימון מבוזר או DeFi כבר לא חדש. יש עניין רב במערכת האקולוגית, והמשקיעים רצים אליה ברציפות. אסימונים והחלפות של DeFi פועלים בצורה מבוזרת ללא רשויות מרכזיות. זה נותן לאנשים את הכוח לנהל את המערכת האקולוגית, וזה אחד הדברים שהובילו לצמיחה הפנומנלית של רשת את’ריום בשנת 2020..

מגזרים שטרם הוקצו

בלוקצ'ייןunsplash.com

למרות שטכנולוגיית הבלוקצ’יין אומצה למקרי שימוש מסוימים, יש עדיין הרבה מאוד קרקע. חלק מהסקטורים שעדיין מהווים תחומים פוטנציאליים לטכנולוגיה כוללים:

הַצבָּעָה

נושא ההונאה בבחירות הוא עיקרי במדינות מתפתחות וגם בחלקן מפותחות. אחת הדרכים שהוצעו כפתרון לכך היא השימוש בבלוקצ’יין בהצבעה. גם אם היו כמה ניסויים, זה עדיין לא מקובל מאוד, מכיוון שיש עדיין כמה התאמות. עם זאת, זהו תחום מפתח אחד שניתן לחולל מהפכה על ידי טכנולוגיה זו.

ממשל

ניתן להשתמש בבלוקצ’יין גם בממשל. זו תהיה דרך קלה לבדוק הונאה ולהבטיח שקיפות בשימוש בכספים, מכיוון שרשומות הבלוקצ’יין אינן ניתנות למחיקה וניתן לאתר אותן בקלות. אם העולם רציני בשקיפות בממשל, השימוש בבלוקצ’יין למטרה זו צריך להיות על הפרק ועלול להפוך למציאות בסופו של דבר..

למה לצפות בשנת 2020

שנת 2020, אם כי שנה מאתגרת, הייתה גם שנה שמלאה באימוץ טכנולוגיה כמו בלוקצ’יין. בשנת 2021 סביר להניח כי אימוץ זה יגדל לגבהים גדולים יותר, מכיוון שיותר עסקים ממשיכים לבחון דרכים להוזיל עלויות, לחסוך זמן ולהגביר את היעילות. מגפת ה- COVID-19 מאמצת מאוד גם עסקים בשנת 2020, מה שעלול לאלץ עסקים לחפש פתרונות טכנולוגיים כאלה, אפילו יותר, השנה. כאשר הכל הופך לדיגיטלי כדי לעמוד בקצב התמורות של העידן הדיגיטלי, טכנולוגיית הבלוקצ’יין תהיה בחזית, והקבלה שלה עשויה רק ​​לגדול.

סיכום

טכנולוגיית הבלוקצ’יין עשתה דרך ארוכה רק ממטבעות קריפטוגרפיים למגזרים אחרים, כגון ניהול שרשרת האספקה, כספים ותשלומים. עם זאת, יותר מגזרים צריכים לאמץ אותה כדי להפוך אותה לטכנולוגיה דומיננטית בעולם. 2021 עשויה להיות שנה בה יכול להתבצע שינוי משמעותי של האימוץ. יותר עסקים ואף ממשלות נוקטים צעדים לשיפור מערכותיהם בשקיפות, יעילות והפחתת עלויות.

תמונה מוצגת: unsplash.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me