banner
banner

6 ה- ICO המצליחים ביותר בכל הזמנים לפי סכום שגויס | חלק שני

ICOs

ICOs (קיצור של הצעות מטבע ראשוניות) הביאו למשקיעים רבים, תשומת לב ופרסום רע בתחום הקריפטו בשנתיים האחרונות. באמצעות ICOs, המכונים גם מכירות המוני קריפטו או אירועי מכירת אסימונים, חברות שונות הצליחו לגייס הון רב להשקת הפרויקטים שלהן מהשטח..

אף על פי שמאמינים כי יותר מ -70% מה- ICO שהושקו בשנת 2018 היו הונאות מוחלטות, יש מספיק דוגמאות חיוביות שמוכיחות שהן יכולות להיות כלים בעלי ערך רב בכל הנוגע לגיוס הון..

להלן, יצרנו רשימה עם ה- ICO המצליחים ביותר בכל הזמנים על ידי בחינת הסכום שהם הצליחו לגייס.

1. Filecoin (257 מיליון דולר)

בראש הרשימה שלנו יושב Filecoin’s ICO, שהתקיים במשך יומיים בלבד בספטמבר 2017. עד היום זה נחשב ל- ICO המצליח ביותר בכל הזמנים, לגייס 257 מיליון דולר. מלבד ה- ICO המרשים הזה, Filecoin ידועה גם בזכות השקעות וגיבוי מאסיביים מבעלי הון סיכון מובילים בעמק הסיליקון, כולל שמות גדולים כמו Y Combinator, Naval Ravikant, Andreessen Horowitz ו- Winklevoss Capital..

Filecoin היא קוד פתוח של מטבעות קריפטוגרפיה ותשלומים דיגיטליים, שמטרתה לבנות גם רשת אחסון ענן מבוזרת באמצעות טכנולוגיה בשם IPFS (InterPlanetary File System) לאחסון והקלטת נתונים באופן מאובטח. יש הסבורים כי ICO של Filecoin זכה להצלחה כה גדולה משום שהפרויקט כבר זכה לגיבוי של המשקיעים לעיל, בעוד שאחרים מאמינים כי העובדה שהוא היה ה- ICO הראשון התואם לרגולציה בארה”ב, הייתה לו השפעה חיובית מסיבית..

2. Tezos (232 מיליון דולר)

כשמדובר בהשקות קריפטו, מעטים יכולים להתחרות בכמות ההייפ טזוס הצליח ליצור. טזוס הוא, ללא ספק, פרויקט מאוד שנוי במחלוקת. בקיצור, זו פלטפורמת חוזה חכמה שהציגה לעולם את “הבלוקצ’יין המתפתח בעצמו” הראשון. הפלטפורמה בולטת מהקהל בכך שהיא מאפשרת לבעלי האסימונים שלה לאשר ולממן עדכוני פרוטוקולים חדשים.

במהלך ה- ICO שלו ביולי 2017, הצליח פרויקט Tezos לגייס מעל 232 מיליון דולר. למרות חסימות דרכים מרובות (כגון הסכסוך המשפטי בין מנהל קרן Tezos וצוות הפיתוח), Tezos הוכיח כי לפרויקטים העוסקים באתגרים האמיתיים בעולם הקריפטו (כמו מדרגיות וממשל) יש סיכוי טוב מאוד להשיג עצום גיבוי כלכלי.

3. מעבדות סירין (157 מיליון דולר)

בדיוק כמו פרויקטים רבים אחרים של בלוקצ’יין, מעבדות סירין מטרתו לגשר על הפער בין שוק ההמונים לכלכלת הבלוקצ’יין. היא מבקשת לעשות זאת בעזרת מערכת ההפעלה שלה שנקראת Finney, מערכת ההפעלה הראשונה עם קוד פתוח עבור טלפונים חכמים ומכשירי שולחן עבודה All-in-One..

במהלך ה- ICO בדצמבר 2017 הצליחה סירין מעבדות לגייס 157,8 מיליון דולר, מה שהופך אותה ל- ICO השלישי המצליח ביותר בעולם.

מומחים רבים מאמינים כי ICO זה הצליח כל כך מכיוון שהביקוש לפתרונות למחשבים אישיים וסמארטפונים נמצא כעת בעלייה משמעותית. לא זו בלבד, אלא שהאבטחה והפרטיות הופכות אט אט לשני החששות הגדולים ביותר עבור בסיס הלקוחות.

4. בנקור (153 מיליון דולר)

בנקור הוא פרויקט שוק חיזוי מבוסס בלוקצ’יין. הפלטפורמה מאפשרת למשתמשים להמיר בין אסימונים שונים בניגוד להחלפה בשווקי מטבעות קריפטוגרפיים. הפרויקט נועד לפתור את אחת הסוגיות הדוחקות ביותר בהן שוק הקריפטו נאבק כיום – נזילות.

בנקור החזיקה את ה- ICO שלה ב- 12 ביוני 2017, והיא הצליחה לגייס את’ריום מדהים בשווי 153 מיליון דולר, שכולם ישמשו בפיתוח הפלטפורמה. פרויקט הבלוקצ’יין קיבל גיבוי ממשקיעים מהשורה הראשונה, כמו חברת ה- VC בלוקצ’יין קפיטל, והמשקיע הנודע טים דרייפר, שניהם מאמינים כי הניפו בכבדות את השקפות המשקיע הממוצע כלפי פרויקט זה..

5. קש (105 מיליון דולר)

במהלך ICO המכונה מכירת אסימונים ק”ש שהתקיימה בין התאריכים 6 ל -8 בנובמבר 2017, הצליח קאש לגייס 105 מיליון דולר, מה שהופך אותו לאחד ממערכי ה- ICO המצליחים ביותר בבלוקצ’יין בכל הזמנים..

כעת, שנה וחצי לאחר ה- ICO המצליח, פרויקט ק”ש התפתח בצורה מאסיבית, והצוות שעומד מאחורי הפרויקט נחוש להפיק את המיטב מכל דבר על ידי עמידה במפת הדרכים המהודקת והמרשימה..

6. אראגון (73 מיליון דולר)

אראגון מחזיקה מקום מיוחד בהיסטוריה של מערכות ה- ICO המצליחות ביותר בכל הזמנים, שכן היא הצליחה לגייס איפשהו בסביבות 73 מיליון דולר. אראגון הוא פרויקט קוד פתוח שנבנה על גבי בלוקצ’יין את’ריום. מטרתו להפוך לארגון אוטונומי מבוזר (DAO).

הפרויקט ידוע גם בכך שהוא מחזיק באחד ממערכי ה- ICO המהירים ביותר בהיסטוריה. ב- 17 במאי 2017 הצליחה אראגון לנפץ את כל השיאים הקודמים, מכיוון שגייסה כמעט 25 מיליון דולר בתוך 15 דקות בלבד.

סיכום

אין לקבוע את הצלחתו של ICO על פי סכום ההון הכולל שגויס. מנקודת מבט של משקיע, השקעה ב- ICO שגייסה הכי הרבה כסף לא אומר בהכרח שהאסימונים אכן יזכו להצלחה בשוק. השקעה ב- ICO היא נושא מורכב מאוד.

על ידי התבוננות ברשימת 6 ICO המוצלחים ביותר לפי גיוס סכום, אנו יכולים להסיק שאין דפוס מושלם להצלחה. כך או כך, נראה ששני ההיבטים החשובים ביותר התורמים להצלחת ICO הם גיבוי של משקיעים רציניים (לפני כן) והאם הפרויקט פותר או לא פותר בעיות בחיים האמיתיים..

תמונה מוצגת: itweb.co.za

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me