מהו ביטקוין (BTC)? תחילת העבודה עם הביטקוין כמתחיל

מה זה ביטקוין

מה זה ביטקוין?

עד עכשיו, קרוב לוודאי ששמעתם על ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים. ביטקוין הוא המטבע הראשון והמפורסם בעולם. במילים פשוטות ככל האפשר, הביטקוין הוא מטבע מטבע דיגיטלי מבוזר שנוצר על ידי דמות מסתורית (או קבוצת אנשים) תחת שם בדוי סאטושי נקאמוטו..

הרעיון של מטבעות דיגיטליים אינו חדש במיוחד. עם זאת, ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים הבאים בקצרה יחסית היסטוריה של מטבע החוץ, הצליחו לפתור את החיסרון הגדול ביותר של כסף דיגיטלי – של הוצאה כפולה. לשם כך, הביטקוין משתמש במערכת הנקראת בלוקצ’יין.

ביטקוין מופעל על ידי משתמשים בכל רחבי העולם המקושרים ביחד על ידי ספר חשבונות מרכזי זה שהוא הבלוקצ’יין. בקיצור, הבלוקצ’יין הוא “המקום” בו נרשמת כל עסקה אחת המבוצעת באמצעות ביטקוין. כל עסקה כלולה ב”חסימות “. כל בלוק מתווסף למערכת ומשודר לרשת לצורך אימות משתמשים. הבלוקצ’יין אחראי על אימות עסקאות והבטחת תקינות הרשת.

לכן, הבלוקצ’יין הוא מבוזר, שוק חופשי, כלומר אין רשות מרכזית (כמו ממשלה או מוסד פיננסי) ששולטת בו. כוחה של הרשת הוא ממש בידי המשתמשים בה. ביטקוין מתגאה ברמה גבוהה של אנונימיות והגנה על פרטיות מכיוון שאין מידע אישי המעורב בעסקאות ביטקוין כגון מספרי ביטוח לאומי, שמות או מספרי חשבונות. ניתן לשלוח ביטקוין כמעט באופן מיידי ברחבי העולם.

כיצד נוצר הביטקוין?

אחד ההיבטים המעניינים ביותר של ביטקוין הוא האופן בו הוא נוצר, דרך שהיא שונה לחלוטין מכל מה שהעולם ראה אי פעם. זה נוצר בתהליך שנקרא “כרייה”. מבלי לסבך יתר על המידה, כריית ביטקוין היא תהליך אימות חסימות. אחת לכמה דקות משתחרר חסימה לרשת. כל בלוק המכיל עשרות ואף אלפי עסקאות.

זה המקום שבו “הכורים” נכנסים לשחק. הם ממירים את מה שמכונה בלוקים לרצפי קוד, המכונים גם “hashes”. תהליך זה של כריית ביטקוין צפוי להימשך עוד 122 שנה, עד לשנת 2140 בה יגיע המכסה המקסימלית של הביטקוין. בכל חסימת 2016, קושי הרשת משתנה. ככל שכורים נוספים מצטרפים לרשת, קושי הכרייה משתנה. מה שיותר חשוב הוא העובדה שהתגמול על כריית חסימות ביטקוין מחצית כל 210,000 בלוקים.

אז איך כורים כורים את הביטקוין? תהליך כריית הביטקוין (או כריית הצפנה באופן כללי) נעשה באמצעות מחשבים עוצמתיים ומתמחים. בימים הראשונים של כריית הביטקוין, פשוטו כמשמעו, כל מי שיש לו מחשב הגון יכול היה להיכנס ולשלי. כיום, המצב דורש ציוד חזק יותר כמו GPUs ברמה גבוהה וכורי ASIC. לאלו מכם שמתעניינים בכריית ביטקוין, חשוב לציין כי קיימים כבר כ- 17 מיליון ביטקוינים, כלומר ישנם כארבעה מיליון זמינים לכרייה בלבד..

היתרונות והחסרונות של הביטקוין

הביטקוין הוא המצאה מדהימה עם חלקם שאף מכנים אותו ההמצאה החשובה ביותר של המאה. עם זאת, לביטקוין ישנם יתרונות בולטים שונים. הראשון והחשוב ביותר הוא החופש שהוא מספק. באמצעות ביטקוין, משתמשים יכולים לשלוח ולקבל כספים לכל מקום בעולם, לא משנה המטבע המקומי או המיקום. בניגוד לאמונה הרווחת, ביטקוין אינו פרטי לחלוטין, מכיוון שישנן דרכים להתחקות אחר עסקאות ביטקוין למקורן. עם זאת, הביטקוין הוא אנונימי במידה רבה שכן, כאמור, עסקאות ביטקוין משתמשות במזהי ארנק דיגיטלי, ולעולם לא בפרטים אישיים.

מכיוון שיש היצע סופי של ביטקוין (21 מיליון ביטקוין בלבד יתקיימו אי פעם), קרוב לוודאי שביטקוין יהפוך לנכס מבוקש עוד יותר, במיוחד מכיוון שיש להניח שאובדן כמה מיליוני ביטקוין..


יתרון נוסף של הביטקוין הוא השקיפות שהוא מביא. מכיוון שספר החשבונות זמין לכל מי שרוצה להוריד אותו, המשמעות היא שכל אחד יכול לבדוק עסקאות. העובדה שהוא מבוזר פירושה שאף בנק מרכזי, או שום רשות מרכזית, לצורך העניין, לא יכולים לשלוט בביטקוין.

בדיוק כמו כל הדברים, הביטקוין אינו מושלם. בימים הראשונים, ביטקוין היה ידוע בעמלות העסקה הנמוכות שלו. כיום, הביטקוין הוא אחד מטבעות המטבע היקר ביותר להעברה, אם לא היקר ביותר. מכיוון שבלוקצ’יין הוא אוסף בלתי משתנה של רשומות, אי אפשר לשחזר ביטקוין שאבד. לכן חשוב ביותר לשים לב לאן אתה שולח ביטקוין.

חוסר יציבות הוא בעיה שמציקה את שוק הקריפטו מאז הקמתו וממשיכה לעשות זאת. למרבה הצער, הביטקוין אינו חסין מפני תנודתיות במחירים המקשה על השימוש בתור מטבע אמין.

כיצד לקנות ולאחסן ביטקוין?

זה באמת חשוב לקנות מטבעות קריפטו מחליפין מהימן, מוכר היטב בשוק, ואחסן את המטבעות שלך ב- בטוח ארנק מטבעות קריפטו. לכל חילופי דברים יש יתרונות וחסרונות, וזה גם לגבי ארנקים. זה יכול להיות קשה לבחור נכון, במיוחד אם אתה חדש במטבעות קריפטוגרפיים, אך למרבה המזל ישנם שירותים מקוונים רבים שעוזרים לנו לבחור. אחד הטובים ביותר הוא בטוח cryptimi.com, שם תוכל למצוא רשימה מעודכנת של חילופי המטבעות הטובים ביותר לאן לקנות ביטקוין ועוד מטבעות קריפטוגרפיים ומבחר של ארנקי המטבעות הטובים ביותר, ממולא בחדשות ומדריכים המתפרסמים על בסיס יומי.

מכיוון שהביטקוין הוא המטבע הקריפטוגרפי הוותיק, הפופולרי והיקר ביותר, אין שום הפתעה שיש מספר מדהים של חילופי מקורות ומהימנים שממנו כל אחד יכול לקנות אותו. השיטה הנפוצה ביותר לרכישת ביטקוין היא באמצעות חילופי מטבעות קריפטוגרפיים כגון Coinbase, ביטקוין אפ, הואובי, קראקן, בינאנס, ו Bitstamp, עד כמה שם. עם זאת, למשתמשים יש גם אפשרויות אחרות, כגון רכישת ביטקוין מכספומט ייעודי לביטקוין. אפשרות נוספת עבור קניית ביטקוין היא בשיטות כגון PayPal, נטלר או סקריל.

מכיוון שהביטקוין הוא כל הדיגיטלי, כדי להפוך לבעלי ביטקוין, המשתמשים זקוקים לארנק ביטקוין. יש דיון שלם לגבי איזה סוג של ארנקי קריפטו הם הטובים ביותר, אך באופן כללי, ארנקי חומרה נראים הכי טובים, במיוחד אם הפרטיות והאבטחה הם החששות העיקריים שלך. ארנקי חומרה הם מכשירים פיזיים שאינם מחוברים לאינטרנט. חלק מארנקי החומרה הפופולריים ביותר הם Ledger Nano S, Trezor ו- KeepKey.

סיכום

ביטקוין הוא ללא ספק נושא מאוד שנוי במחלוקת, ונראה שהוא לצד הטכנולוגיה הבסיסית שלו נמצא על השפתיים של כולם בימים אלה. למרות שלביטקוין יש עדיין הרבה בעיות, זו המצאה שיכולה לעזור מאוד להרבה אנשים. מה שמעניין יותר הוא העובדה שביטקוין עשוי להחליף מטבעות רשמיים שונים. אם זה יקרה או לא, רק הזמן יגיד. ללא קשר לעתידו של ביטקוין, יש סיכוי טוב מאוד שהליבה שלו, הבלוקצ’יין, תהיה ככל הנראה זו שתעשה מהפכה בהיבטים חשובים שונים בחיינו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map