Cardano לעומת Ethereum: השוואת מטבעות קריפטוגרפיים בשנת 2020

קרדנו מול אתריום

Cardano ו- Ethereum הם שני הפרויקטים המוכרים ביותר בחלל הקריפטו, והיום ננתח את השניים בהשוואת Cardano לעומת Ethereum.

מה זה Cardano?

Cardano הוא פרויקט בלוקצ’יין שתוכנן לתמוך בפונקציונליות של חוזים חכמים.

הפרויקט פותח בשנת 2015 על ידי ארגון בשם Input Output Hong Kong (IOHK), בראשות מייסד אתריום, צ’ארלס הוסקינסון. בעוד את’ריום נחשב לדור שני של בלוקצ’יין, Cardano טוען שהוא בלוקצ’יין מהדור השלישי.

הקריפטו המקורי של פלטפורמת Cardano הוא מטבע ADA, שיכול לשמש גם לביצוע עסקאות ברשת.

הפרויקט מוביל על ידי צוות חוקרים, חוקרים ומדענים, הפועלים יחד למען המטרה ארוכת הטווח לספק עסקאות מהירות, זולות וניתנות להרחבה..

בניגוד לרוב רשתות החסימה שמתעוררות לחיים באמצעות זיוף, צוות ADA בנה את הפרוטוקול שלו מאפס באמצעות שפת התכנות של Haskell..

מה זה אתריום?

Ethereum נוצר בשנת 2015 על ידי ויטאליק בוטרין, והוא ידוע כבלוקצ’יין הראשון שאי פעם יישם חוזים חכמים. Ethereum הפך לפיכך רב-תכליתי יותר מביטקוין, שכן היו לו מטרות רבות יותר מאשר תמיכה בעסקאות פיננסיות.

אבל בדיוק כמו ביטקוין, ניתן להשתמש באת’ריום למשלוח וקבלת מטבעות בצורה של אתר הקריפטו המקורי שלו.

רשת את’ריום מבוזרת, אך כל החוזים והעסקאות החכמים מאומתים על ידי הקהילה.

עכשיו שאתה יודע מה הם Ethereum ו- Cardano, בואו נסתכל על כמה מהתכונות המגדירות שלהם במדריך “Cardano vs Ethereum”..

Cardano לעומת Etereum: סטטיסטיקות

Cardano מדורגת במקום ה -13, עם שווי שוק של 971,196,803 דולר, ונפח 24 שעות ביממה הוא 49,149,252 דולר. מחירו הוא $ 0.037459 בזמן כתיבת שורות אלה. כרגע יש 25.927.070.538 ADA במחזור מתוך היצע כולל של 31.112.483.745 ADA.


את’ריום מדורגת במקום השני, עם שווי שוק של 15,744,613,960 דולר ונפח 24 שעות של 9,168,341,537 דולר. מחיר ה- ETH הנוכחי עומד על 144.21 $ בעת כתיבת שורות אלה. כרגע יש 109,176,123 ETH במחזור.

Cardano לעומת Ethereum: קונצנזוס וטכנולוגיה

שתי הפלטפורמות משתמשות ב”מנגנון קונצנזוס “המאמת עסקאות חדשות לפני הוספתן לבלוק.

את’ריום משתמשת כיום בקונצנזוס “הוכחת עבודה”, זהה לזה שמשמש ביטקוין. אלגוריתם זה דורש כוח חישובי רב כדי לפתור את משוואות הצפנה של העסקאות.

כריית אתריום יכולה להיעשות באמצעות חומרה חזקה בשם ASIC, כאשר כורים מתחרים להיות הראשונים לפתור את המשוואות כדי לקבל תגמול ETH..

מודל הוכחת העבודה של Ethereum דורש יותר חשמל, מכיוון שקושי הפיתרון גדל כאשר יותר כורים מצטרפים לרשת.

מודל הוכחת העבודה מגביל גם את מספר העסקאות שניתן לאמת, כאשר Ethereum מנהל רק 15 עסקאות בשנייה..

זו הסיבה שהאת’רום פועל לשדרוג הוכחת ההימור, כדי לבצע עסקאות מהירות יותר, זולות יותר וניתנות להרחבה. השדרוג של קספר צפוי להתרחש בשנת 2020, מה שיעביר את אתריום מהוכחת עבודה להוכחת ההימור.

הוכחת עבודה מול הוכחת הימורדרגט

עם זאת, מעבר מ- PoW ל- PoS אינו משימה קלה. זה העריך כי לאת’ריום יהיה הכלאה של בלוקצ’יין כתוצאה מכך, מיזוג בין PoW ו- PoS.

Cardano מבוסס על וריאציה של “הוכחת ההימור”, בדומה להוכחה המאושרת של המימוש, המכונה “Ouroboros”. המודל Proof of Stake משתמש בזייפנים שהם משתמשים ש”מניחים “מטבעות ADA.

דגם Ouroboros נוצר על ידי צוות Cardano ולא היה בו סכום מינימלי הנדרש להימור.

בשנת 2020, Cardano צפויה לשדרג את פלטפורמת ה- PoS הקיימת שלה לרשת ציבורית. צ’רלס הוסקינסון אמר כי ברשת החדשה יפעלו מאות פעמים יותר תוכנות מאשר בכל מערכת PoW אחרת.

“זה מסמן את נקודת המוצא למסירת הפרוטוקול לחלוטין לקהילה”, הגיב המייסד המשותף.

בשנתיים האחרונות Cardano פיתחה ובדקה מערכת PoS עובדת.

לאחר ביצוע השדרוג “Shelly”, החלה Cardano לעבוד על שדרוג שיציג פונקציונליות של חוזים חכמים שתאפשר פיתוח dApp. הצוות שואף גם להגדיל את יכולת ההרחבה של הרשת ל -10,000 עסקאות בשנייה. השדרוגים של שלי, גוגואן ובאשו צפויים להסתיים בסוף 2020.

Cardano לעומת Ethereum: חיזויים והתפתחויות עתידיות

התפתחויות אתריוםaffidaty.io

מאז שהוצאת Ethereum לראשונה בשוק הקריפטו, היא ביצעה טוב. וזה לא מפתיע, מכיוון שהיה זה פרויקט הבלוקצ’יין הראשון שאי פעם העניק טכנולוגיית חוזים חכמה, ועדיין ממלא את התפקיד השני על פי שווי השוק עד היום. זו הפלטפורמה הנפוצה ביותר להנפקת הצעות מטבע ראשוניות (ICO), עבור סטארט-אפים חדשים ואסימונים חדשים.

ל- Ethereum גם מערכות dApp רבות המובנות במערכת האקולוגית שלהם, המשתמשות במטבע האת’ר. לפרויקט עדיין ישנן בעיות מדרגיות, אך הם מקווים שבאמצעות שדרוג ההוכחה שלהם, פלזמה ושריד, הבעיה תיפתר..

Cardano, כמו שאר תעשיית הקריפטו, חוותה ירידת ערך ניכרת.

Cardano התפתחותchangelly.com

הבעיה העיקרית עם Cardano היא תהליך הפיתוח האיטי, כאשר הצוות טוען כי הקדיש את זמנו לבניית המוצר ללא כל פגמים..

הפלטפורמה עדיין צריכה לעבור דרך ארוכה כדי להשיג את מטרתה הסופית של עסקאות בלתי מוגבלות, מיידיות וחינמיות. אף על פי שהצוות מורכב ממהנדסים מנוסים, מדענים ומפתחים, אין כל ערובה שהפרויקט ייגמר אי פעם, והמשקיעים עלולים לאבד עניין בינתיים..

מפת הדרכים של Cardano היא שאפתנית, עם תוכניות פיתוח עתידיות, כולל יישום כתובות עמידות קוונטיות, הצבעה ברשת, ותשלומים מחוץ לרשת..

התחזיות הן ל- ETH והן ל- ADA הן דוביות או שוריות, תלוי באדם שערך התחזית. על פי הערכות, ETH יגיע לכל מקום בין $ 1000 ל- $ 11,000 בשנת 2020, בעוד ש- Cardano נחזה לסחור בין $ 0.08 ל- $ 10 בשנת 2020.

קרדנו מול את’ריום: פסק דין

Ethereum עשוי להיראות כמנצח הברור בקרב Cardano מול Ethereum, מכיוון שהוא כבר הקריפטו השני בגודלו לפי שווי שוק, והשני עדיין צריך לעבור דרך ארוכה לפני השלמת המוצר..

הערה: פוסט זה פורסם במקור ב- 9 בדצמבר 2018 והוא עודכן לחלוטין בשלמותו ובאמינותו של התוכן ב- 9 בינואר 2020..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map