banner
banner

מדינת הבלוקצ’יין חמש שנים מעכשיו (feat.) ג’וסיפ הייט

בלוקצ'יין

בלוקצ’יין לא זכה לתשומת לב רבה עד שמחיר הביטקוין הגיע לשווי עם מחיר הזהב. זו הייתה תחילתו של החשש המוסדי הראשון להחמיץ (FOMO) בטכנולוגיית הבלוקצ’יין בשנת 2017. חברות רבות שילבו בלוקצ’יין ומקרי השימוש המרתקים והמסקרנים שבאו לאחר מכן תפסו את העניין של ענקיות מוסדיות כמו IBM, מיקרוסופט, JPMorgan, Accenture..

מאז, בלוקצ’יין מצאה מקרי שימוש הולכים וגדלים כמעט בכל ההיבטים של חיי האדם. טכנולוגיה זו עומדת להיפטר מתווכים, לשפר את שקיפות התהליכים העסקיים אסטרונומית, לשפר את האבטחה, להוריד את עלויות הפעילות ולשפר את היעילות בעסקאות עסקיות ברחבי העולם..

ג'וסיפ הייט

“ככל שאנשים יותר טוענים שבלוקצ’יין היא טכנולוגיה חדשה יחסית, היא חודרת יותר לתהליכים עסקיים כטכנולוגיה ארגונית”. אמר יו”ר הדירקטוריון של חברת GSB Gold Standard Banking Corporation AG, ג’וסיפ הייט.

ג’וסיפ הייט הוא תומך בלוקצ’יין ידוע ששינה את פני תעשיית התשלומים המודרנית. אופורטוניסט מוצא הזדמנויות גם אם המצב כרגע לא נראה כאילו הוא מספק הזדמנות כאמור. למובילים ראשונים בכל ענף יש תמיד יתרונות גדולים יותר, ותעשיית הבלוקצ’יין לא הייתה יוצאת דופן.

לדברי הייט, כל ענף שמעריך את פרטיותם וביטחונם של הלקוחות יעבור בהכרח לבלוקצ’יין או יתמודד עם הסיכון להתייתר בחמש השנים הקרובות..

הפוטנציאלים הטמונים בתעשיית הבלוקצ’יין הם חסרי גבולות. מרחב זה זוהה כאחד המגזרים הצומחים ביותר בעשרות השנים האחרונות והווה. על פי MarketWatch, השוק העולמי לבלוקצ’יין עמד על 708 מיליון דולר בשנת 2017 והוא צפוי להגיע ל -60.7 מיליארד דולר בשנת 2024.

בין היישומים הבלתי מוגבלים של טכנולוגיה זו, להלן שלוש דרכים מסקרנות בהן בלוקצ’יין יהפוך את פני העולם העסקי..

  • אסימונים שאינם פטרייתיים (NFT)

אסימון שאינו פטרייתי הוא סוג נבחר של אסימון הצפנה המייצג משהו ייחודי. כתוצאה מכך, אסימונים שאינם ניתנים לפטירה אינם ניתנים להחלפה הדדית. לעומת זאת, מטבעות דיגיטליים רגילים הם ניתנים לפטירה וניתנים להעברה בקלות. בדרך כלל משתמשים ב- NFT לאחסון מידע מורכב וספציפי הרבה יותר.

ניתן לראות את היישום של NFT בייצור, ניהול והעברת זכויות של נכסים בעולם האמיתי בצורה מאובטחת ושקופה.. 

מסמכים שהונפקו על ידי הממשלה כגון תעודות לידה, רישומי נכסים, תעודות נישואין, ציונים לשיעורי תזונה ורישיונות נהיגה ועוד, ניתן לסמל באמצעות NFT..

צרכנים בקמעונאות עשויים להשתמש בבלוקצ’יין כדי לבדוק את האותנטיות של מוצרי יוקרה. פריטים, סחורות או כרטיסים דיגיטליים יכולים בקלות להיות מאוחסנים כ- NFT בשרשראות.

לדברי ג’וסיפ הייט, יו”ר הדירקטוריון בקרטברס, עם אימוץ ה- NFT בשנים הקרובות, יהיה קל לאנשים פרטיים ולממשלות להוכיח בעלות חוקית על נכסים. הקשיים שמביאים מסמכי קרקע חסרים ייעלמו.

  • ניהול זהויות ופרטיות נתונים

הופעתו של האינטרנט הביאה לעלייה אסטרונומית בגניבת זהות ובמתקפות סייבר, שנאכלו עמוק בתוך בדים של מרחב הסייבר שלנו. בלוקצ’יין מביא צורה חדשה של אימות זהות לקדמת הבמה כדי להגן על המידע של המשתמשים.

ניהול זהות

מקור: סבינט

זהות ריבונית עצמית תאפשר למשתמשים לשמור על זהות דיגיטלית אחת באמצעות פלטפורמות מרובות תוך בחירת פרטים ספציפיים אותם הם רוצים לשתף בפומבי..

זה עתיד הפרטיות. משתמשים כבר לא יהיו נתונים לחסדיהם של מתווכי נתונים ומרכזי איסוף נתונים. גישה זו לניהול זהויות תשנה באופן קיצוני את הכלכלה הדיגיטלית הנוכחית, שהפכה את הנתונים האישיים בעבר לסחורה.

על פי הדיווחים בריטניה הוציאה כ -3.3 מיליארד אירו על תהליכי ניהול זהויות בשנת 2014. בנוסף ליתרונות שבלוקצ’יין מביא למשתמש רגיל, היא עשויה גם לקצץ בהוצאות הממשלה..

עם מערכת ניהול הזהויות של בלוקצ’יין, נתונים הקשורים לדעת-הלקוח שלך (KYC) ואנטי הלבנת הון (AML) יועברו מבנק אחד למשנהו באופן חסכוני, מבלי לפגוע באבטחה.

  • יישום חוזה חכם בתהליכים עסקיים

חוזה חכם הוא קוד שנועד ליזום מרחוק, לאמת או לבצע חוזה או הסכם. חוזים חכמים מאפשרים לבצע עסקאות מהימנות ללא צורך של צדדים שלישיים שיכולים להשפיע לרעה על התהליך.

חוזה חכם

מקור: TheCryptonomist

לא זו בלבד שמערכת זו נפטרת מהעמלות הנכבדות שגובים צדדים שלישיים, אלא שהיא גם מבטלת הטיה וגם גורמים אנושיים ובסופו של דבר מביאה מידה גבוהה יותר של שקיפות. היט טוען כי חוזים חכמים הופכים במהירות לעורכי הדין הדיגיטליים של המאה ה -21.

מחשבות אחרונות על מצב הבלוקצ’יין בעוד 5 שנים

אמנם ישנם מבקרים רבים על בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים, אך מרחב זה ממשיך למצוא מקרי שימוש בענפים שונים. מעניין כיצד מדינות כמו סין, איחוד האמירויות הערביות וסינגפור מתחרות בימים אלו על מי שיוביל את עידן הכלכלה הדיגיטלית והבלוקצ’יין..

זה מסמן אימוץ המוני של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. במוקדם ומאוחר, הבלוקצ’יין עתיד לעלות ולקבל את תשומת הלב והעניין המיוחל הראוי לו. 

תמונה מוצגת: naaim.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me