האם נזק לכריית GPU | מצא את התשובות

האם כריית נזק ל- GPU

כריית קריפטו עוררה יותר ויותר עניין לאחרונה, במיוחד בקריפטו שעדיין ניתן לכרות באמצעות כרטיסי גרפיקה, והביקוש הגובר הזה אף הביא למחירם של כרטיסי בינוני רבים..

כרייה עם GPU יכולה לייצר רווח ניכר אם עלויות החשמל נמוכות. אך פלאים רבים, האם הכרייה פוגעת ב- GPU או משפיעה על אורך החיים שלהם?

ובכן, התשובה תלויה באופן השימוש בכרטיס המסך שלך, ויש כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון אם ברצונך לשמור על מחזור החיים של ה- GPU שלך..

למה שלי באמצעות GPU?

כריית GPU נוחה מבחינות רבות, מכיוון שקל למצוא אותן באינטרנט ואינן יקרות מדי בהשוואה לכורי ASIC. כמו כן, דגמים ביצועים יותר יכולים לייצר מצוין עם מעט התאמות התקנה.

לדוגמה, מהדורת AMD Vega Frontier עשויה להצליח בקרוב לכרות את Ethereum במהירות של 70MH / שנייה, אם ניתן להאמין לשמועות בהפצה. ההתקנה של אסדת כריית GPU תדרוש כיוונון עדין אם תרצו שיפעלו בקיבולת אופטימלית וסנכרון כרטיסים מרובים למכרה באמצעות אותו לוח האם יכול להיות מאתגר לפעמים..

מהדורת AMD Vega Frontier

gamersnexus.net

לאחר שההתקן הוגדר והוגדר, רוב הכורים משאירים את המכשיר למכרה בכוחות עצמו. עם תוכנת הכרייה של ימינו, המכשיר יעבור לשימוש בבריכות כרייה כדי לייצר את מירב הרווחים. רוב הכורים יעזבו את החומרה כדי לעשות את הדברים שלהם תוך כדי מעקב אחר התהליך מאפליקציית הממשק. אבל יש כאלה דרישות חומרה לכרייה, כגון בדיקות ותחזוקה תכופות, מכיוון שהם נתונים למשימות עיבוד קשות בעת כריית מטבעות קריפטוגרפיים. כמו כן, רוב הכורים מזלזלים במתח המוטל על החומרה שלהם.

ניהול חום

תהליך הכרייה שומר על מתח קבוע של GPUs בעומסים מלאים בכל עת, כאשר האוהדים בדרך כלל מסתובבים בסל”ד הגבוה ביותר. יש מי שיחשוב שזה פחות מזיק מאשר להסתובב ולהתקרר שוב, אבל זה לא תמיד המקרה. כדי לענות על השאלה, “האם כרייה פוגעת ב- GPU?”, נצטרך לבדוק את תהליך החימום והקירור.

ניהול חוםאם אוהדי ה- GPU שלך פועלים במהירות קבועה בכל עת, ברור שהם יתבלו מהר יותר. למרות שהאוהדים נוצרו כדי לתמוך בשיעורי סיבוב גבוהים יותר, אורך החיים שלהם מושפע מאוד אם הם נאלצים כל הזמן לרוץ בקיבולת מקסימאלית. כמו כן, אי שימוש במאווררים כלשהם בעת כרייה, פוגע באותה מידה בחומרה שלך.

הסיבה לכך היא שהתחממות יתר היא הגורם העיקרי לנזק של GPU, ולכן חיוני שתשמר את המכשיר שלך בין רמות טמפרטורה בטוחות.

GPUs נועדו בדרך כלל לתמוך בעבודה בטמפרטורות גבוהות, להגיע סביב 80C או אפילו גבוה יותר. עם זאת, עדיין חשוב לבדוק כל הזמן את הטמפרטורה של כרטיסי המסך כדי למנוע מכשירך להתחמם מדי.


להלן טבלה המציגה את הטווחים הבטוחים של טמפרטורת הכרייה שבהם GPU שלך צריך להיות בזמן הכרייה:

טֶמפֶּרָטוּרָה

סטָטוּס

30C – 49C

לא כרייה

50C – 59C

עדיין לא עובד ודורש אוברקלוק.

60C – 69C

טמפרטורה רגילה

70C – 75C

רמות אופטימליות

75C – 79C

הטווח ההולם עבור רוב המעבדים הגרפיים

80C – 89C

דורש תשומת לב; עלול לגרום נזק למחשב האישי שלך

90C

מזיק ל- GPU שלך

החלפות מאווררים

עליך להחליף באופן קבוע את מאווררי הכרייה שלך אם הם פועלים באותו קצב, מכיוון שהם רכיב ה- GPU היחיד שמחזור החיים הקצר ביותר שלו בגלל הבלאי. רכיבי ה- GPU האחרים שלך יהיו בסיכון אם האוהדים שלך יפסיקו לעבוד כראוי.

גם אם טמפרטורת ה- GPU שלך נמצאת בטווחים הנמוכים יותר, עליך תמיד לבדוק ולהחליף את המאווררים שלך, כך שתוכל למנוע התחממות יתר של רכיבי חשמל..

כיצד כרייה עלולה לפגוע ב- GPU שלך?

הדרך הראשונה והנפוצה ביותר לפגוע ב- GPU שלך היא על ידי הפעלת אותו בטמפרטורות גבוהות (בטווח של 90C) למשך פרק זמן ממושך, מכיוון שהוא בהחלט ישפיע על מחזור החיים של רכיבי הכרטיס האחרים..

אם החלפת מאווררים מורכבת מדי או גוזלת זמן עבורך, תוכל גם לבחור במערכת שמבוססת על קירור נוזלי, אם כי אפשרות זו תהיה יקרה בהרבה..

GPU

coincentral.com

האם נזק לכרייה GPU: היבטים אחרים

אוברקלוקינג

קלקול יתר הוא הכרחי לתהליך כריית הקריפטו. בצד הטוב, זה לא יכול לפגוע למעשה במעבדים גרפיים גרפיים מודרניים, מכיוון שלרובם יש מנגנון הגנה אינטגרלי שמכבה את הכרטיס אם הוא מתקשה לא נכון..

זה למעשה דורש מאמץ רב כדי לגרום לכל נזק פיזי לכרטיס שלך רק על ידי overclocking מכיוון שהוא לא התקרב להשפעה שיש לו על צריכת החשמל והטמפרטורה לעומת overclocking של המעבד..

רכיבה על אופניים תרמיים

רכיבה על אופניים תרמיים היא דבר שכל כורי GPU צריכים לקחת בחשבון. למרות שניתן היה לצפות בכרייה תחזוקה נמוכה של רכיבה על אופניים, לא כך זה במציאות.

עם כמה שינויים קלים בהגדרת מגבלת החשמל של כל כרטיס, אתה יכול בקלות להפוך את תהליך התחזוקה לקל מאוד.

אם אתה מחיל הדבקה תרמית מחדש ב- GPU מדי פעם, תוכל לשמור על קרירת הכרטיס שלך ולהימנע מנזק גדול ללא מאמץ רב. זכור כי אתה לא צריך ללכת יתר על המידה עם החלת הדבק מחדש, שכן מומלץ לעשות זאת רק פעם בחודש.

מסקנה: האם כרייה פוגעת ב- GPU?

שלא כמו משחקים ומשימות חישוביות אחרות, כריית מטבעות קריפטוגרפיים שומרת על GPU פועל במלוא יכולתו כמעט ברציפות. גם כשאתה בודק את הכרטיס במתח, היכולת נשמרת לפרק זמן מוגבל לפני שהם מסתכנים בפגיעה בכרטיסים.

סמל gpuבין אם אתה מכרה את אתריום ובין אם דוגקוין, תהליך הכרייה ילחץ כרטיס על גבולותיו במהלך כל הפעולה. למרות שרוב הדגמים של ימינו מסוגלים לעבוד בפרמטרים כה תובעניים, זה עדיין יגבה מחיר מאריכות החיים והביצועים של הכרטיס. גם אם ההשפעות של כרייה מאומצת לא ניכרות בהתחלה, כמה חודשים בהמשך, ייתכן שתבחין שהוא יתחיל לייצר שיעורי חשיש נמוכים יותר ובסופו של דבר לקרוס..

אז האם הכרייה פוגעת ב- GPU? לא אם אתה מכרה באחריות ונוקט בגישת התחזוקה הנכונה, כגון שמירה על התחממות יתר של המכשיר, הימנעות מיתר אוברקלוק מיותר, שמור על ניקיון המחשב והחלפת האוהדים אם הם מראים סימני שחיקה.

עכשיו שאתה יודע מה צריך לעשות ואל תעשה של כריית GPU, אתה יכול להתחיל להשתמש בו ליצירת הקריפטו המועדף עליך.

תמונה מוצגת: ביטקוין

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map