banner
banner

Litecoin לעומת Bitcoin – ההבדלים העיקריים בין שני הקריפטוסים הללו

ליטקוין לעומת ביטקוין

Bitcoin (BTC) ו- Litecoin (LTC) הם שניים מהמטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים בעולם. אלה גם שניים מהקריפטוסים הוותיקים ביותר בעולם, בהתחשב בכך שהם שוחררו בשנת 2008 ו -2011, בהתאמה. עם זאת, הם שונים ויש להם סט של מאפיינים מגוונים.

ל- LTC ו- BTC יש הרבה דברים משותפים. לדוגמה, הם שיתפו את אלגוריתם ההסכמה Proof-of-Work (PoW). למרות זאת, הם משמשים לדברים שונים, וזה יכול לבוא לידי ביטוי במחיר של כל אחד מהם. במאמר זה ניקח בחשבון מהירות, עמלות וכיצד פותחו נכסים דיגיטליים אלה.

Litecoin לעומת Bitcoin: הבדלים

litecoin לעומת bitcoin

bittreo.com

נתחיל בהצגת המטבע הווירטואלי הגדול ביותר. שווי שוק של ביטקוין הוא 169 מיליארד דולר ומחיר למטבע של 9,180.58 דולר. באופן זה, הביטקוין הוא המטבע הווירטואלי הגדול בעולם. אפילו גדול יותר מכל שאר האלטקוינים ביחד.

בינתיים, לליטקוין מחיר למטבע של 43 דולר ושווי שוק של 2.81 מיליארד דולר. זה הופך אותו לאלטקוין ה -9 בגודלו בעולם. בשנים האחרונות, LTC הייתה גם השנייה בגודלה אחרי הביטקוין. עמדה זו ננקטה על ידי Ethereum (ETH) ו- Ripple (XRP).

יהיו אי פעם מקסימום 21 מיליון BTC. זאת בשל העובדה שסטושי נקאמוטו, היוצר של ביטקוין, החליט לשים גבול ל- BTC שהונפק. זה שונה מכמה ליטקוין יהיו אי פעם. ברשת Litecoin יונפקו 84 מיליון LTC בשנים הקרובות.

יתר על כן, לרשת הביטקוין זמן חסימה של 10 דקות, לעומת חסימות של 2.5 דקות ברשת Litecoin. זה יעשה עסקאות LTC מהירות וזולות יותר מאשר בבלוקצ’יין ביטקוין. בעוד שעסקת ביטקוין עשויה לארוך 10 דקות עד לאישורה על ידי הכורים, העברות LTC עשויות להימשך עד פי 4 פחות זמן לעיבוד..

בנוסף לכך העמלות גבוהות יותר ברשת BTC. זה הופך את LTC לקריפטוגרפיה נהדרת לתשלומים ולשימוש יומיומי. ביטקוין יכול להיחשב כנכס הדיגיטלי לאחסון ערך או לחיסכון.

אלגוריתם קונצנזוס

הוכחת אלגוריתם לעבודהשני המטבעות הקריפטוגרפיים הללו משתמשים באותו אלגוריתם קונצנזוס Proof-of-Work (PoW). כל אחת מהרשתות הללו מנוהלת על ידי כורים שמוודאים כי העסקאות אמיתיות ותקפות. ביקורת על שני המטבעות הקריפטוגרפיים הללו מכיוון שפעילות הכרייה צורכת אנרגיה רבה.

על מנת שכורי Bitcoin ו- Litecoin יגנו על הרשת, הכורים צריכים לרכוש ציוד חומרה. מעבדים אלה נועדו במיוחד להתמודד עם עסקאות BTC ו- LTC אשר צורכות כמויות גדולות של אנרגיה.

למטבעות קריפטוגרפיים אלה פונקציות הצפנה שונות. ואכן, ביטקוין משתמש בפונקציה ההצפנתית SHA-256, ו- Litecoin עובדת עם Scrypt. Scrypt שואפת להפוך את הכרייה להרבה יותר דמוקרטית מאשר ברשת הביטקוין. בעוד שמומחים ואנליסטים רבים אומרים שכריית ביטקוין מתמקדת בסין, ניתן להפיץ יותר כריית LTC.

נכון לעכשיו, רשת הביטקוין היא המאובטחת ביותר בעולם מבחינת כוח הכרייה. לרשת הביטקוין קצב חשיש של 110,000,000 TH / s. לרשת ה- LTC קצב חשיש של 140 TH / s. כריית ביטקוין בהחלט יקרה בהרבה מלעשות זאת ברשת LTC.

Litecoin לעומת Bitcoin: השוואת מחירים

שני המטבעות הקריפטוגרפיים הגיעו לשיאם במחיר בדצמבר 2017. זה היה הרגע בו מטבעות הקריפטו הגיעו לנקודה הגבוהה ביותר שלהם. ביטקוין הגיע לשיא כל הזמנים של 20,000 דולר למטבע, ואילו ליטקוין זינק בכמה בורסות ל -375 דולר.

מאז, שני המטבעות הווירטואליים הללו נכנסו לשוק דובים שהשפיע על מחירם ועל אופן פעולתם. שניהם נותרים רחוקים משיאי כל הזמנים.

רכישה ואחסון של ליטקוין וביטקוין

לקנות ביטקוין וליטקוין

fool.ca

חילופי מטבעות קריפטוגרפיים הם הדרך הטובה ביותר לרכוש הן ביטקוין והן ליטקוין. באופן כללי, תמצאו את הקריפטוסים הללו זמינים ברוב הבורסות הבינלאומיות בכל רחבי העולם. פירוש הדבר שלא אמורה להיות בעיה עבורך להשיג אף אחד מהנכסים הדיגיטליים האלה.

על מנת לקנות אותם, יהיה עליכם לבחור בורסה וליצור חשבון. Binance ו- Coinbase הן פלטפורמות נהדרות לעשות זאת. ואכן, תוכלו לרכוש LTC ו- BTC באמצעות כרטיסי אשראי וחיוב באמצעות פלטפורמות אלה. לאחר ההרשמה יהיה עליכם לממן את חשבונכם ולבצע רכישה בשוק.

למרות שחילופי קריפטו הם הדרך הטובה ביותר לרכוש BTC ו- LTC, הם אינם הטובים ביותר לאחסן אותם. אם אתה רוצה לאחסן מטבעות קריפטוגרפיים אלה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להשתמש בארנק חומרה. Ledger מציעה פתרונות מעולים למשקיעים המעוניינים לאחסן את כספם בצורה מאובטחת.

בורסות מותקפות בדרך כלל על ידי האקרים, מה שעלול להוביל לאיבוד הכספים שלך לנצח. זה כבר קרה פעמים רבות במגוון רחב של חילופי דברים מכל רחבי העולם. אז אתה צריך לבחור בחילופים מאובטחים, כגון Binance ו- Coinbase.

סיכום

ביטקוין ו- Litecoin הם בהחלט מטבעות קריפטוגרפיים דומים. עם זאת, יש להם מאפיינים שונים ההופכים אותם למיוחדים בדרכם שלהם. אם אתה רוצה לאחסן ערך או לחסוך, הדבר הטוב ביותר הוא לקנות ביטקוין. אם ברצונך לשער עם עליית מחירים, תוכל לרכוש את שני הנכסים הדיגיטליים.

במקום זאת, אם ברצונך לבצע רכישות יומיות באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים, LTC היא אפשרות טובה יותר, מכיוון שהיא מהירה וזולה יותר וקל יותר לטפל בה בשל הערך הגדול שלה. ראוי להזכיר כי גם לקהילות ליטקוין וגם לביטקוין יש הצעות נהדרות לשיפור הרשתות הללו בשנים הקרובות.

תמונה מוצגת: currency.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me