NEO לעומת ETHEREUM: מה ההבדל?

ניאו מול אתריום

ביטקוין היה המטבע הראשון שהושק. זהו גם המטבע הקריפטוגרפי הפופולרי ביותר בעולם. עם זאת, ישנם מספר סוגים שהופיעו במהלך השנים ונתנו רושם רב בשל התכונות המתקדמות שלהם. שניים משמות כאלה הם NEO ו- Ethereum.

NEO ו- Ethereum הם מטבעות קריפטוגרפיים ברמה גבוהה המציעים מערכת מבוססת בלוקצ’יין עם כלים שונים למפתחים המופעלים על ידי נכסי קריפטו (ETHER ב- Ethereum, GAS ב- NEO). הם פותחו כדי לארח חוזים חכמים, DApps ו- ICO בצורה מבוזרת. לשני הפרויקטים קוד פתוח, טיורינג הושלם ומגובים על ידי הקהילה בצוותים גדולים ומגיבים. בואו נסתכל מקרוב על שני אלה.

NEO

NEO הוא פרויקט בלוקצ’יין המתפקד בעזרת טכנולוגיית בלוקצ’יין וזהות דיגיטלית לניהול נכסים, לייצור כלכלה חכמה ולדיגיטציה של נכסים. ל- NEO יש את האלגוריתם הייחודי שלו שנקרא Distribed Fault Tolerance (dBFT). הייחודיות חוסכת באנרגיה ומובילה לעסקאות מהירות. NEO מאפשר למשתמשים להריץ יישום מבוזר ואינו פועל בדרישת שפה ספציפית שכן ניתן ליצור אותו גם ב- Java, Go ו- C #. קרא עוד על כך מתוך aBitGreedy.

אחת הסיבות להצלחתה מיוחסת לגיבויה על ידי ממשלת סין. מההיסטוריה, סין הייתה עוינת כלפי השימוש במטבעות קריפטוגרפיים. אולם בתקופה האחרונה המדינה עברה ליישום מערכות הבלוקצ’יין. ל- NEO יש שותפות עם חברות גדולות רבות, כולל Coindash ו עליבאבא.

אתריום

חברת Ethereum יצרה את אחת הטכנולוגיות המעניינות ביותר בתעשיית הבלוקצ’יין: חוזים חכמים. זה עזר לרשת להשיג אימוץ נרחב. Ethereum היא כעת הפלטפורמה הפופולארית ביותר על פני כדור הארץ ליצור ולהפעיל חוזים חכמים. חוזים חכמים עוסקים בקוד המסייע בתמיכה במשימות מורכבות כמו החלפת רכוש, כסף או נכסים דומים אחרים. הוא מתפקד גם בפיתוח ארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAO). DAOs מבצעים פעילויות ללא כל מבנה מנהיגותי. הם עוקבים אחר תוכנית שהוגדרה מראש ללא כל הפרעה באמצעות הונאה או צד ג ‘.

הבדלים גדולים בין ניאו לאתריום

כשתסתכל על שוק הקריפטו, תמצא אלטקוינים רבים. אבל קשה למצוא מישהו מהם מתחרה באת’ריום או אלטרנטיבה אליו. NEO נתפס כאללטקוין היחיד שיכול להיות מתחרה אפשרי או אלטרנטיבה לאת’ריום. להלן ההבדלים העיקריים בין שני אלה.

  • הם משתמשים באלגוריתמים שונים.

ניאו עושה שימוש בסובלנות תקלות ביזנטית (aka dBFT) המואצלת, המהווה צורה משופרת של מנגנון ההסכמה Proof-of-stake (PoS) שונה מזה של Ethereum המשתמש במנגנון אינטנסיבי יותר ויקר יותר כבד אנרגיה, הוכחת עבודה ( פו). לאחרונה, Ethereum התקדמה באימוץ אלגוריתם הוכחה של יתד שיגביר את מהירותו ויעילותו האנרגטית, אך עדיין לא בהשוואה לזה של NEO.

  • גיבוי

הבדל נוסף בין שני אלה הוא הגיבוי שלו. NEO מגובה על ידי הממשלה הסינית שהובילה לפופולריות ולקבלה הרחבה שלה בסין וכתוצאה מכך העניקה ל- NEO יתרון לנצל את השוק הסיני הענק. מלבד זאת, הוא מגובה גם על ידי בנקים ממלכתיים ולאומיים. זה נתמך גם על ידי מיקרוסופט ועליבאבא. את’ריום, לעומת זאת, אינו מגובה על ידי אף ממשלה. יש לה רק תמיכה מסוימת מ- EEA- Enterprise Ethereum Alliance המסייע לפופולריות של הצלחותיה בפלטפורמות עולמיות.

  • הבדל פונקציונלי וטכני

NEO לא יכולה לעבור מזלג קשה בעוד שאת’ריום כבר חולק לשניים: את’ריום ואת’רום קלאסי. מבחינה פונקציונלית, NEO עדיפה על אתריום.

  • שפה

ניתן לכתוב את החוזים וה- DApps החכמים של NEO במספר שפות תכנות הכוללות Java, C # וכו ‘, כאשר ל- Ethereum שפת תכנות ספציפית המכונה Solidity; זה לא ידוע וטרם נשלט על ידי מתכנתים רבים.

  • הִתחַלְקוּת

NEO קיים רק במספרים שלמים ולא ניתן לחלק אותו לעשרונים, בניגוד לאת’ריום המשתמש בדלק קריפטו, וניתן לחלק אותו לעשרונים.


  • מְהִירוּת

ניאו מהירה במידה ניכרת בהשוואה לאת’ריום. זה יכול להתמודד עם כ -10,000 עסקאות בשנייה, הרבה יותר בהשוואה ל 15. של אית’ריום. החיסרון העיקרי הזה של את’ריום הוביל לתוכנית ארוכת טווח של מדרגיות שעשויה לפתור את הבעיה.

  • תדלוק הבלוקצ’יין

בעוד NEO מייצרת את NeoGAS לשימוש כדלק קריפטו, את’ריום מתדלקת את הרשת שלה באמצעות יחידות קטנות של אתר.

  • בִּטָחוֹן

במונחים של אבטחה, NEO מכונה מכונת מחשב קוונטית מכיוון שהיא פלטפורמת הבלוקצ’יין היחידה שהיא נקייה מאיומי מחשב קוונטי. הם פיתחו מנגנון הצפנה אנטי קוונטי המכונה NeoQS. למחשבים קוונטיים יש את הכוח לתפעל מערכות בלוקצ’יין. עם זאת, בין אם השליליות הזו נכנסת לפעולה ובין אם אין לה השפעות על NEO.

  • קהל בינלאומי

רוב העיתונים על Neo הם בדרך כלל בסינית ומעט מאוד עבור הקהל הקורא אנגלית עבור משקיעים זרים אינם אמינים. אין צורך בתרגומים באת’ריום. זהו מפעל עולמי הפונה באופן מלא לקהל הקריאה הבינלאומי וגם באנגלית.

  • כיוון

ניאו ממחזר נכסים מסורתיים בעולם האמיתי, בעזרת זהות דיגיטלית יחד עם הפעלת חוזים חכמים ו- DApps, על רקע יצירת כלכלה חכמה, בעוד שאת’ריום מארחת מקרים רבים של זהות דיגיטלית, חילופי מבוזרים, מחשוב, העברות כספים, ו- KYC, המיועדים בהפיכתו למחשב העל היחיד בעולם.

סיכום

איזה מהם עדיף: NEO או Ethereum?

בשלב זה קשה לקבוע מי מהם טוב יותר. זה גם מפתה להשקיע בשניהם, מכיוון ששני הפרויקטים הם קוד פתוח, טורינו הושלמו, ויש להם תמיכה קהילתית מסיבית. NEO הצהירה על המניע שלהם להתמקם בתחרות מתמדת וישירה עם את’ריום. עם זאת, שניהם צריכים להתמקד בחסר התכונה, בעיקר אימוץ המיינסטרים. בהיבטים הטכנולוגיים, את’ריום ממוקם היטב בשוק הקריפטו.

איש אינו יודע מה צופן עתידם; בהתחשב בתכנית הגדולה של הדברים, גם NEO וגם Ethereum הם חדשים יחסית, ובהחלט יש מקום לשני האלטקוינים בקריפטוספירה..

צריך גם ששניהם יעמדו בהבטחות הגדולות שלהם. כשזה יקרה, ודאי תהיה לנו תמונה ברורה איזו רשת מטבעות קריפטו טובה יותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map