banner
banner

כך יכול וירוס הקורונה להשפיע על הביטקוין | הנה למה

נגיף קורונה

בעוד ששוק הקריפטו עובר כעת עליית מחירים, נגיף הכורון גם הגדיל את ספירת הקורבנות בקצב מהיר. אך כיצד יכול זן הנגיף החדש הזה להשפיע על המטבע הקריפטוגרפי מספר אחת, הביטקוין?

המשקיעים חוששים כי התפשטות נגיף העטרה תשפיע עמוקות על תעשיות עיקריות מסין, כגון ייצור, חומרים, מוצרי צריכה וכן קריפטו.

הביטקוין הצליח להגיע לשיא שנתי חדש, והמשיך להראות סימנים שוריים, מכיוון ששוק המניות הסיני ראה ירידה חדה לאחר שנפתח מחדש מהפסקת השנה החדשה לירח הממושכת שלו.

כמה צעדים דרסטיים יושמו על ידי מדינות רבות, אך סין, במיוחד כדי לעצור או לפחות להאט את התפשטות הנגיף..

המשמעות היא שעסקים רבים מיישמים אמצעי זהירות, כמו למשל לבקש מאנשים לעבוד מרחוק כדי למזער מגע בין אדם לאדם, מכיוון שהנגיף מתפשט באמצעות חומרי גוף שנמצאים בעיטוש ושיעול. מדינות מגבילות גם את הגישה למטוסים ולאמצעי תחבורה אחרים בגבולותיהם, חלקם אפילו עוצרים לחלוטין את כל הטיסות מסין..

עם אמצעים אלה, יתכנו כמה השפעות שישקפו את מחיר הביטקוין במוקדם או במאוחר. להלן כמה מהדרכים בהן נגיף העטרה יכול להשפיע על הביטקוין.

נגיף כתר נגד ביטקויןcryptoslate.com

כריית Blockchain פוחתת

ברור כי ברחבי העולם יהיה הפסד כלכלי, מכיוון שסין היא יצרנית גדולה ויצרנית עבור כמה מהעסקים הגדולים ביותר בשוק. אפילו ענקית הטכנולוגיה אפל צופה לחוות הפסדים עצומים לצמיחה. אנליסט בכיר הסביר עוד כי “אלמלא נגיף העטרה, קיימות ההופעה בסין לא תוטל בספק … (זהו) סיכון חשוב שעל המשקיעים לפקח עליו.”

עסקים קטנים עד בינוניים יושפעו גם הם מכיוון שתזרים המזומנים מרכישות הלקוחות ידלדל מאוד.

עם זאת, כריית הקריפטו עדיין ממשיכה בפעילותה בקיבולת כמעט קבועה, מכיוון שמכונות אחראיות בעיקר לתהליך.

מפעלי כרייה אינם זקוקים למספר רב של עובדים, אשר, בתיאוריה, אינם אמורים להשפיע כל כך על תהליך הכרייה. אמנם היו כמה חוות כרייה שעברו עיכובים במשלוחים חדשים של שבבי מחשוב ואספקה, אך המתקנים למדו להסתגל ועדיין לתפקד על פי פרמטרים רגילים..

אם יופעלו מגבלות נוספות בגלל וירוס הקורונה, מחסור כזה ישפיע ככל הנראה על כל היבטי הכרייה, מכיוון שהחברות לא יוכלו לעדכן את המכונות וחלקי החומרה..

לפי BTC.top, ב -4 בפברואר, המנכ”ל ג’יאנג ג’ואור סגר את אחת מחוות הכרייה שלו מאזור נידח בסין, מכיוון שנאלץ לסגור את כל מכונות הכרייה בגלל ההתפרצות. MicroBT, יצרנית חומרת קריפטו, הודיעה גם כי היא מעכבת את המשלוחים.

מכיוון שמשאבי חשמל וכרייה זולים פחות באזורי שינג’יאנג, מונגוליה הפנימית, יונאן וסצ’ואן, סין היא אחד השווקים העצומים עבור כורי הביטקוין..

חמש חברות הכרייה הגדולות ביותר מבוססות כולן בסין, ובשילוב יש שליטה על 50% מכל כוח המחשוב ברשת הביטקוין, על פי המחקר של TokenAnalyst..

Bitmain ו- Canaan Creative הם יצרני שבבי הכרייה העיקריים המובילים בסין, כאשר הראשונים אחראים לייצור 66% מחומרת כריית הקריפטו בעולם..

בגלל מגיפת הנגיף, ביטמיין, כנען ומיקרובט פרסמו באתר האינטרנט שלהם הודעות פומביות בהן הודיעו על דחיות בשירותי לאחר המכירה שלהן, לפיהן הם יחדשו לפעילות ב -10 בפברואר..

כריית ביטקויןtrendmicro.com

ביטול אירועי הקריפטו

אירועים וכנסים רבים מעולם הקריפטו והבלוקצ’יין דחו גם את התאריכים הראשוניים שלהם. אירועים מובילים, כמו niTROn2020 בסיאול, שבוע הבלוקצ’יין בהונג קונג 2020, ו- אסימון 2049 עיכבו את תאריך ההתחלה שלהם.

ועידת הקריפטו של TOKEN2049, שתוכננה להתחיל בתאריכים 17-18 במרץ ותתקיים בהונג קונג, תוכננה מחדש לקרות באוקטובר, וציינה כי הנגיף הוא הדאגה העיקרית..

“במהלך השבועות האחרונים עקבנו מקרוב אחר ההתפתחויות העולמיות סביב וירוס הקורונה. בעוד שהונג קונג מנהלת את המצב היטב ונקטה באמצעי זהירות נוקשים בכדי להכיל כל השפעה אפשרית, חוסר הוודאות גובר “, הודיעו מארגני האירוע..

בהודעה נמסר כי המקום ולוח הזמנים לאירוע יישארו זהים, למרות שהתאריך הועבר. דוברים חדשים כבר נרשמו, כלומר סדר היום עשוי להשתנות.

DeFiner, סטארט-אפ בהלוואות קריפטו, ביטל גם את הסיור שלו למשקיעים בן 10 ערים בגלל נגיף העטרה.

כמו כן, חילופי הצפנה המובילים, Binance, דחפו את אירוע שבוע ה- Binance Blockchain שלו בווייטנאם, שהיה אמור להתקיים ב -29 בפברואר עד 4 במרץ בהו צ’י מין סיטי, וייטנאם.

“ב- Binance, אנו מעדיפים את בריאותם ובטיחותם של כולם במהלך האירועים שלנו, ובתוך חירום בריאותי עולמי זה, התחייבנו לעשות את הדבר הנכון ולהגן על הנוכחים הבאים מפני סיכונים בריאותיים הקשורים למפגשים ציבוריים. לפיכך, עלינו לדחות את האירוע הזה “, כתבה הבורסה ב -3 בפברואר.

Binance לא פרסמה תאריכים חדשים לאירוע שלהם.

קושי בכרייה מופחת

כריית קריפטוmasterdc.com

חלה האטה בקושי בכרייה, מה שמעיד שכורים לא הצליחו להשיג חומרה מעודכנת חדשה לכרייה. זה נחשד כתוצאה ישירה מההסגר שהטילו הרשויות הסיניות, שמנעו מיצרני ציוד כרייה לייצר ולשלוח את החומרה שלהם..

הקושי בכרייה הוא כוח המחשוב הדרוש לפתרון משוואות מתמטיות, כך שהכורה יוכל לכרות בלוק חדש ולקבל את תגמול הביטקוין. קושי הכרייה הותאם ב -11 בפברואר, עם 0.52 אחוזים יותר מאשר לפני שבועיים. זֶה מראה ירידה גדולה מרמות הצמיחה שחוו ב -28 וב -14 בינואר, שהיו 4.67 ו- 7.08 אחוזים בהתאמה.

קושי בכריית ביטקוין מתוכנת להתאים את עצמו לעומס החסימה אחת לשבועיים לערך, בהתבסס על כמות כוח המחשוב ברשת. ככל שיותר כורים נמצאים ברשת, הקושי מתגבר וכשכורים עוזבים את הרשת, הקושי יורד.

“כורים רבים העבירו את מכונות הכרייה הוותיקות יותר ורכשו דגמים חדשים וחזקים יותר ככל שאנו מתקרבים למחצית,” אמר מייסד ומנכ”ל סטארט-אפ ההלוואות של קריפטו, ג’ייסון וו..

על פי וו, חוות כרייה החלו לשדרג מכונות ישנות, כמו Antminer S7 ו- S9 של Bitmain מאז המחצית השנייה של 2019..

“יתכן שהתפרצות עיכבה את המעבר ותרמה לצמיחה האיטית בקושי בכרייה”, אמר וו.

תחזיות מחיר לביטקוין

באזור אסיה-האוקיאנוס השקט נמצאים כיום עשרים מתוך 50 חילופי הצפנה המובילים ומהווים כמעט 40% מעסקאות הביטקוין שעובדו במחצית הראשונה של 2019, חשפו נתוני Chainalysis. חברת המחקר הגיעה גם למסקנה שרוב הבורסות מבוססות בסין.

מנכ”ל מומחי הכספים הבינלאומיים deVere Group, נייג’ל גרין, סבור כי במהלך מגיפות הנגיף, הביטקוין יהיה המטבע ביתרון, ולא פיאט..

“מסלול העלייה המתמשך של מחיר הביטקוין תואם את התפשטות נגיף העטרה,” הוא העיר.

“ככל שמזוהים יותר מקרים בודדים, כך יותר מדינות ברחבי העולם מושפעות, וככל שההשפעה על השווקים הפיננסיים המסורתיים גדולה יותר, כך מחיר הביטקוין זינק.”

חיזוי מחיר ביטקויןPixabay.com

האנליטיקאי JH Winterburn, שיקגו, רואה גם צמיחה פוטנציאלית לביטקוין, שכן בתרשים, BTC כבר עברה את רמת ההתנגדות של 10,000 $..

“התגובה של השוק הסיני חורגת הרבה מהצפוי כאשר המסחר חזר לאחר הפסקת הירח,” אמר.

“להפחדת בריאות רצינית ומקומית כמעט בלעדית למדינה אחת תהיה תמיד השפעה הרסנית על כלכלת החומרים של אותה מדינה – ההיסטוריה אמרה לנו את זה פעמים רבות.”

“אנו יכולים לראות כמה קניות גדולות על BTC בימים האחרונים הגיעו מסין, כך שברור מה קורה, אך אנו רואים גם שבריריות בשוק הקריפטו שאולי מועצמת על ידי פעילות זו..

“עלינו לזכור כי הביטקוין התחיל להתפתח לקראת תחזית שורית שבועות לפני שהעולם החל להתייחס ברצינות לוירוס הקורונה – וזה הופך את הצבת כל השבבים שלך ל- BTC לחזור על שיאי 2017 להימור מסוכן.”

“אירועים כמו וירוס הקורונה יהיו למרבה הצער ‘רגילים’ יותר מ’ברבור שחור ‘בעשורים הקרובים”, הצהיר מנכ”ל Flipside Crypto, דייב בלטר. “ההשפעה על ענפים ספציפיים תורגש, אבל זה יהפוך לחלק מהנורמלי החדש.”

ביטקוין עדיין נסחר ביותר מ -10,000 דולר, נכון לעכשיו במחיר של 10,176.92 דולר בעת כתיבת שורות אלה, עם ירידה של 1.08% ב -24 השעות האחרונות.

מחשבות אחרונות

אם להתפרצות של נגיף העטרה יש השלכות על מחיר הביטקוין עדיין נושא לדיון. יש המשערים כי אירוע זה יביא לצמיחה במטבעות קריפטוגרפיים, בעוד שאחרים אינם רואים קשרים חזקים עם נכסים אחרים.

תמונה מוצגת: העצמאי

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me