banner
banner

אתגרים הקשורים לבלוקצ’יין ודרכים להתגבר עליהם

בלוקצ'יין

Blockchain היא אחת הטכנולוגיות המתפתחות במהירות בעולם הזה. כמו כל טכנולוגיה אחרת, לבלוקצ’יין יש כמה אתגרים, וזו הסיבה לאימוץ האיטי שלה בענפים רבים. ישנם כמה ארגוני מנהיגים ומנהיגים עסקיים שמוכנים לאמץ טכנולוגיה זו. ובכל זאת, כמה קבוצות אתגרים צריכות להיות מתוקנות מכיוון שהן אחראיות לקליטה האיטית של הטכנולוגיה.

אתגרים לאימוץ בלוקצ’יין

בדרך כלל מתייחסים לבלוקצ’יין כאחת הטכנולוגיות שצפויות לחולל מהפכה בכמה תעשיות, כולל תחום הפיננסים, שירותי הבריאות וכו ‘. עם זאת, נושאים רבים, כמו חוסר סטנדרטיזציה, נוטים לאיים על צמיחתה. להלן כמה מהאתגרים העיקריים המשפיעים על ה- בלוקצ’יין לארגון והפתרונות שלה. ראשית, הבלוקצ’יין נוטה להיות בעלות סביבתית.

בלוקצ’יין נוטה להסתמך על הצפנה כדי להעניק את האבטחה שלה ולקבוע את הקונצנזוס ברשת נתונה, שמופצת בדרך כלל. פירוש הדבר, אם כן, כי יש להפעיל כמה מאלגוריתמי הבלוקצ’יין בכדי שיוכיח כי למשתמש מסוים יש הרשאה לפתח או לכתוב את השרשרת. אלגוריתמים מורכבים אלה דורשים כמויות גדולות של כוח מחשוב ובכך מגיעים עם עלויות גבוהות. לדוגמא, אחת הדוגמאות הנפוצות של בלוקצ’יין, שהן ביטקוין בשנת 2019, נטענה כי צרכנה כמויות עצומות של כוח הנדרש להפעלת האנרגיה, מה שהוכיח כי עלה להנהלה כמות עצומה של משאבים.

בנוסף, גורמים אחרים כמו יסודות אבטחה מעלים את עלות האחזקה וההפעלה של הטכנולוגיה, שרוב התעשיות לא יכולות להרשות לעצמן. נמצא כי שרשראות חסימות צורכות כמות מופרזת של אנרגיה בגלל האלגוריתם שנוצר בעקבותיו. אימוץ בלוקצ’יין גוזל אנרגיה רבה בגלל האלגוריתם המשמש בפיתוחו.

פתרון לבעיית צריכת החשמל

צריכת חשמלמקור: TheCable

ישנם שני יישומים שיכולים לספק את הפתרון להפחתת צריכת החשמל בבלוקצ’יין. זה כולל התרחקות מהוכחת שיטות אימות העבודה ובמקום אימוץ הוכחת המוקד והוכחת טכניקות סמכות. שיטה זו צורכת באופן משמעותי פחות אנרגיה מאשר ההוכחה לאימות עבודה הנהוגה בדרך כלל בפיתוח אלגוריתם של בלוקצ’יין. אימוץ טכניקות אלה ביישומי בלוקצ’יין מביא לירידה בצריכת האנרגיה של הבלוקצ’יין.

למשל, קרן האינטרנט האנרגית מפתחת תכנון חדש של שיטות הוכחת סמכות, שהוא עתיר אנרגיה מכיוון שהיא דוגלת באימוץ מקור האנרגיה המתחדשת המופץ. אתגר נוסף של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא יכולת פעולה הדדית. שחקנים רבים נכנסים לענפים שהולכים ומתרחבים ובכך יוצרים דאגה שעם הרבה רשתות, אין תקנים שיאפשרו לשחקנים לתקשר הוא אחד האתגרים הניצבים בפניהם. סטנדרטיזציה היא זו שכונתה יכולת פעולה הדדית. היעדר יכולת פעולה הדדית ייתן מרחב פעולה עבור קודני הבלוקצ’יין וגם עבור המפתחים.

מצד שני, תחשוף את המחלקות טכנולוגיות המידע לתקופה קשה מכיוון שהם ילמדו שפלטפורמות מסוימות עשויות שלא לתקשר מכיוון שהן זקוקות לעזרת תרגום. על פי הדו”ח, ברור כי בחלק מהפלטפורמות, כמו Github, למשל, יש כ- 6500 פרויקטים של בלוקצ’יין פעילים המשתמשים במלואם או מפותחים באמצעות פרוטוקולים שונים, קידוד שפות וכן באמצעות שימוש במנגנונים שונים של פרטיות. אמצעים. פיתוח בלוקצ’יין אחד אינו אפשרי מכיוון שאי אפשר לספק מענה לענפים הספציפיים הרבים עם מקרי שימוש שונים, תוכניות פרטיות, מנגנוני קונצנזוס ומודלים כלכליים..

הבדלים בדרישות לבלוקצ’יין

בלוקצ'ייןמקור: Otesi.net

לבלוקצ’יין שונה יש דרישות שונות; למשל, א שרשרת אספקה דורש ביזור גבוה יותר ו- TPS פחות, ואילו בלוקצ’יין של IoT דורש תפוקות TPS גבוהות ותשלומים נמוכים יותר. זה גורם לאתגרים של רשתות חסימות שמתקשרות זו עם זו מכיוון שהן מבודדות ומנותקות משמעותית. עם זאת, ניתן לפתור בעיה זו באמצעות כמה טכנולוגיות רוחביות כמו NeoX בכדי לסייע לחיבור בין רשתות החסימה השונות. רשתות צדדיות כמו ICON הופעלו גם לרוץ במקביל לבלוקצ’נטים, בעלי יתד דו כיווני המאפשר החלפת נכסים בין שתי הרשתות. כאשר שתי הרשתות משתמשות באותו מנגנון פרוטוקול קונצנזוס, השרשרת הצדדית יכולה לאמת בקלות עסקאות בשרשרת הראשית.

פיתרון פעולה הדדי נוסף הוא מתודולוגיית ה- escrow בה משתמשים Ripple (XRP). החברה משתמשת בפרוטוקולים של Interledger המקשרים בין פנקסי הספרים השונים ומאפשרת למשתמשים להשתמש במחברי צד שלישי להעברת מטבעות באופן חופשי. פרוטוקול זה לוקח אלגוריתם הצפנה ויכול לייצר שמירת קרנות עבור מערכות החשבונות השונות המעורבות באמצעות מחברי צד שלישי או מאמתים. מאוחר יותר, שני הצדדים מאשרים את עסקאות החשבונות הרוסיים לאחר שהגיעו להסכמה. רשת הברקים של Raiden ו- Bitcoins יכולה לשמש גם לתקשורת בין-שרשרת. רשתות אתריום אלה משתמשות בטכנולוגיית נעילה קשה המאפשרת תשלומים צולבים. רשת תשלומים מחוץ לרשת הוקמה בין רשתות החסימות השונות כדי להרכיב את רשת הברקים כדי לאפשר העברת ערך ביניהן.

רשת Raiden מסייעת לאת’רום לעבור מהמודל הנוכחי כאשר העסקאות השונות עוברות דרך הבלוקצ’יין לכיוון המודל שבו משתמשים מעבירים אסימונים. זאת באמצעות חילופי נתונים בשרשרת מחוץ לבלתי מעורב בפרוטוקול הקונצנזוס העולמי תוך שמירה על אבטחת רשת Ethereum. פרויקטים מסוימים כמו WAN, AION ו- ICON מתאחדים גם יחד כדי לאפשר תקשורת בלוקצ’יין. הם הקימו יחד את BIA כדי להפחית את הבעיה הזו של בידוד הבלוקצ’יין.

פרטיות Blockchain ציבורית

פרטיות blockchainמקור: בינוני

פרטיות היא אתגר נוסף בסביבת הבלוקצ’יין. עסקאות ופנקסי רשת בסביבת בלוקצ’יין ציבורית פתוחים לכולם לשקיפות ומעקב קל. חוסר פרטיות בעסקאות כאלה תורם רבות לנושאים שונים כמו חברות חסויות. פרוטוקולים מסוימים נוצרו כדי לספק אלטרנטיבה לאנונימיות של Bitcoins, כולל הצטרפות מטבעות, הוכחה אפסית וחתימת טבעת.

חברות דורשות פרטיות בעסקה שלהן, אך עם blockchain, הדבר אינו נחשב וכתוצאה מכך חברות רבות שואפות למצוא פיתרון לבעיה זו. דוגמה לכך היא EY, שהשיקה בשנת 2020 את פרוטוקול הבסיס יחד עם מיקרוסופט בכדי לסייע לעסקים לפעול באמצעות בלוקצ’יין את’ריום תוך שימוש באפסות הוכחה, זהות מבוזרת ומחסני רשת כדי לשפר את השימוש בסטנדרטים נפוצים בעיבוד עסקאות. היבט זה יכול לאפשר לעסק לא לאחסן את המידע האישי והרגיש שלהם בבלוקצ’יין על ידי מתן פרטיות מלאה לתהליכים שלהם.

חתימת הטבעת היא פרוטוקול פרטיות המשמש את מונרו. בעת שימוש בפרוטוקול זה, ברגע ששולח יזם עסקה, העסקה מצטרפת לעסקאות של משתמשים אחרים כדי ליצור צלצול. לאחר מכן מסוות את העסקאות כך שכל העסקאות לא נבדלות זו מזו, מה שמקשה על המבצעים לעקוב אחר עסקה ספציפית. Monero משתמש עוד בטכנולוגיית Stealth Address כדי ליצור כתובת חד פעמית לכל עסקה בזירה. הוכחת אפס ידע היא מתודולוגיה בה משתמש Zcash כדי לאפשר עיבוד עסקאות אנונימיות. הטכנולוגיה יכולה להסתיר מידע על עסקאות כך שפרטי השולח, המקבל והסכומים לא נראים במערכת למעט משתמשים שיש להם מפתחות פרטיים משלהם בחוזה החכם..

הטכנולוגיה של Coin Join משמשת את Dash, לפיה הפרוטוקול מערבב תשלומים מרובים ממוציאים רבים ומשלב אותם לעסקה אחת. ערבוב העסקאות מקשה על אחד להתחקות אחר עסקה אחת ספציפית. אימוץ והצלחה בקנה מידה גדול של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בעולם דורשים התמודדות עם האתגרים הנוכחיים שעומדים בפני הפלטפורמה. זה כולל נושאים של צריכת אנרגיה, יכולת פעולה הדדית ופרטיות בסביבתו. ניתן להפחית את צריכת האנרגיה על ידי הימנעות מהוכחת אימות עבודה ואימוץ הוכחת יתד והוכחת סמכות מכיוון שהם פחות עתירי אנרגיה.

את האתגרים של יכולת פעולה הדדית ניתן לפתור באמצעות שרשרת צולבת כדי לשפר את הקשר בין רשתות חסימות שונות. מצד שני ניתן לפתור את הפרטיות באמצעות מטבע הצטרפות, הוכחה אפסית וחתימת טבעת, מה שהופך את העסקאות לבלתי ניתנות למעקב במערכת למעט משתמשים שיש להם את מפתח הפתיחה. לפיכך ניתן להתגבר על מחסומים אלה על ידי יישום התקדמות טכנולוגית חדשה להגברת האימוץ והצמיחה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין העולמית.

תמונה מוצגת: Cryptofans

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me