הדרכים הטובות ביותר לשמור על המפתחות הפרטיים או מפתחות הזרע שלך

מפתחות פרטיים בטוח

ניהול מטבעות קריפטוגרפיים והקפדה שהם תמיד יישארו בטוחים היא משימה פשוטה למדי (ברגע שתכירו את היסודות, לפחות). עם זאת, מכיוון שהבעלות על מטבעות קריפטוגרפיים פירושה להיות הבנק שלך ולקחת שליטה מלאה על הכספים שלך מביאה עימה בלתי נמנעת שעלולה להיות מפחידה עבור משקיעים מסוימים..

שלא כמו בהתמודדות עם פיאט, ניהול, מסחר ואחסון מטבעות קריפטוגרפיים דורש מעט מחויבות וזהירות שכן כל העסקאות בעולם הקריפטו אינן הפיכות. לא זו בלבד אלא שאובדן המפתחות הפרטיים או מפתחות הזרע יביא לאובדן קבוע של כספיך.

אם אתה מתחיל בעולם הקריפטו, יש סיכוי טוב שתמצא המדריך הזה אינפורמטיבי מאוד מכיוון שאנו מספקים הסברים מפורטים לגבי מפתחות פרטיים, חשיבותם ובסופו של דבר כיצד לאחסן אותם כדי להבטיח שהכספים שלך יישארו. כמה שיותר מאובטח.

בדרך זו, לא תהיה סתם נתון, שכן ההערכה היא שכ -4 מיליון ביטקוינים כבר אבדו מעבר להתאוששות בגלל חסרים מפתחות פרטיים. עם זאת, לפני שנגיע לטיפים והטריקים בפועל, חשוב להבין בדיוק מהן כתובות פרטיות או מפתחות פרטיים (או זרעים פרטיים) וכתובות ציבוריות..

מהו מפתח פרטי?

ניתן להגדיר מפתח פרטי פשוט כסיסמה אלפאנומרית סודית המשמשת למשלוח המטבעות הקריפטוגרפיים שלך לכתובת קריפטו אחרת. למפתחות פרטיים דרגה גבוהה של אקראיות וייחודיות על סמך הפונקציות הצפוניות. זהו מספר אקראי באורך 256 ביט שאמור להיות ברשותך ברגע שאתה מכין את הארנק.

התפקיד העיקרי של מפתחות פרטיים הוא להבטיח עסקאות בלתי הפיכות. זה מובטח בעזרת חתימות מתמטיות המקושרות לכל עסקה. חתימות אלה הן גם ייחודיות מכיוון שהן נוצרות מאותם מפתחות פרטיים.

כאשר אתה מגדיר ארנק קריפטו, תתבקש לרשום זרע התאוששות, הנקרא גם מפתח זרע, מפתח התאוששות, ביטוי זרע. זרע התאוששות זה חשוב ביותר מכיוון שהוא מייצג את הדרך היחידה לשחזר את כספיך במקרה שתאבד את הארנק הפרטי או את הטלפון הנייד שלך (עם יישום ארנק כלשהו).

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור לגבי המפתח הפרטי הוא כדלקמן: אם אינך הבעלים של המפתח הפרטי שלך או ששכחת או איבדת אותו, אז אינך הבעלים של כספי הקריפטו שלך – זה פשוט כמו זה.

מהו מפתח ציבורי?

בדיוק כמו המפתח הפרטי, המפתח הציבורי הוא גם כתובת אלפא-נומרית. הוא נגזר מהמפתח הפרטי באמצעות פונקציות מתמטיקה קריפטוגרפיות. בקיצור, זו הכתובת המשמשת לקבלת מטבעות קריפטוגרפיים. כשמו כן הוא, כתובת זו תמיד נראית ומשודרת לצורך קבלת כספים. אתה יכול ליצור כתובות ציבוריות רבות ככל שתרצה.

יבמ

כיצד לשמור על המפתחות הפרטיים או על מפתחות הזרע?

השתמש בארנק חומרה


כשמדובר בפתרונות אבטחה עבור כספי ההצפנה שלך, הם לא טובים בהרבה מארנקי חומרה. ארנקים אלה אינם מקוונים ויש להם תכונות אבטחה מובנות שנועדו לשמור על המטבעות הקריפטוגרפיים שלכם בטיחותיים ביותר כמעט בכל התנאים. בעלות על ארנק חומרה (במיוחד עבור סכומי הצפנה גדולים) היא ככל הנראה הצעד החשוב ביותר שתוכלו לעשות בכדי לשמור על בטיחות כספיכם. ארנקים אלה יכולים ליצור מפתחות פרטיים וציבוריים גם באמצעות ביטויים מנמוניים או מילות זרע בעת ההשקה.

שינן אותם

אחת הדרכים הכי פשוטות לאחסון מאובטח של המפתחות הפרטיים שלך היא פשוט לשנן אותם. בדרך כלל, עדיף שתשנן את ביטוי ההחלמה על מנת שתוכל לגבות את כספיך בכל עת. אתה יכול גם לעשות קצת מחקר אודות מה שמכונה טכניקת התאחדות מזכרית וליצור “ארנק מוח”. ברור שזו לא האפשרות הכי אמינה לטווח הארוך, אבל אם אתה יודע שיש לך זיכרון טוב, זה יכול להיות אחד הבטוחים ביותר.

השתמש בארנק נייר

הנייר הוכיח את עצמו כאחד החומרים היעילים ביותר לאחסון נתונים. בטח, הנייר הוא לא בדיוק המדיום העמיד ביותר לאחסון נתונים שם בחוץ, אך אם הוא נשמר כהלכה, הוא יכול להימשך למעלה מאלפי שנים. הדבר הטוב ביותר הוא שארנק נייר הוא בחינם.

בינוני

צור עותקים נוספים

זה אולי נראה קצת לא מניב, אבל אם נעשה נכון, יש סיכוי טוב שהכספים שלך תמיד יהיו בטוחים. נסה ליצור יותר מעותק אחד של מפתחות הזרע או המפתח הפרטי שלך ושמור על כולם במקומות שונים, אך מוסתרים.

השתמש ברצון שלך בתור האחסון האולטימטיבי

למרות שרובנו מתייחסים לחיים כאל ודאות, אין שום דרך לדעת מה יכול לקרות מחר. אם הבלתי צפוי לבוא, לפחות יש עדיין דרך להעביר את כספיכם ליקיריכם. שיטה אחרת מרמזת על השארת הוראות בצוואה שלך לגבי מפתח פרטי ושחזור.

חרטו את המפתחות הפרטיים שלכם

כאמור, הנייר הוא אמצעי אמין לאחסון מפתחות פרטיים, אך רק אם מתקיימים תנאי האחסון המתאימים. במקרה של אסון טבע, למשל, פיסת נייר יכולה להיות חסרת ערך תוך שניות ספורות. כמה מומחי קריפטו ממליצים לחרוט את המפתחות הפרטיים או לראות ביטויים על נירוסטה, ולהציע קצת יותר אמינות.

השתמש בהתקן אחסון מוצפן

רעיון טוב מאוד נוסף הוא להשתמש במכשיר אחסון מוצפן לאחסון המפתחות הפרטיים וביטויי השחזור שלכם. אתה יכול להשתמש בכונן קשיח או בכונן הבזק בסיסי ולהצפין עליו את המפתחות הפרטיים שלך.

טיפים שימושיים אחרים

לעולם אל תצלם צילום מסך או תמונה ניידת של ביטוי ההתאוששות שלך. כפי שאתה יכול לדמיין, זה רעיון רע שכן כל המכשירים ניתנים לפריצה די בקלות, למרות מרבית תכונות האבטחה המיושמות על ידי חברות גדולות.

טיפ טוב נוסף הוא לעולם לא לאחסן את ביטוי ההתאוששות או את המפתחות הפרטיים שלכם בענן או בחשבון הדוא”ל שלכם. בקיצור, הימנעו מלשמור את המפתחות הפרטיים ברשת בכל מחיר.

כאמור, לארנקי החומרה יתרונות רבים. עם זאת, הם לא מה שאתה מכנה תכליתי. לפיכך, אם אתה משתמש בקריפטו שלך באופן קבוע, כדאי לך לשקול להעביר חלק קטן מהבעלותך לארנק נייד או שולחן עבודה..

סיכום

למרבה הצער, חשוב לציין שלעולם לא תוכל להבטיח אבטחה של 100% עבור הכספים שלך. עם זאת, עם קצת מזל, רצון טוב ואכפתיות, אתה יכול לשמור עליהם מאובטחים מאוד. על ידי ביצוע הטיפים לעיל, אתה אמור להיות מסוגל להבטיח רמת אבטחה מקסימאלית עבור כספי הצפנה שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map