משיכת המלחמה הגדולה בין ביטקוין לאלטקוי

מלחמה ביטקוין אלטקוין

לא משנה עד כמה יש או יהפוך ביטקוין מיושן, אף אחד לא יכול לומר שהוא לא היה הראשון. הכותרת הנעלה “מטבע המלך” ראויה בהחלט, מכיוון שהביטקוין מייצג את הסערה הקטנה והמקומית שיצרה בסופו של דבר מערבולת מספיק כדי להפוך לצונאמי אמיתי של עניין משקיעים. שוק המטבעות הקריפטוגרפיים, המתגאה כעת ב- היוון כולל של כ -400 מיליארד דולר, יכול להודות לביטקוין על כך שתפס והחזיק את תשומת ליבו של העולם במשך שנים, ובנה מומנטום שפרויקטים של פעם של תינוק כמו Ethereum חוזרים על עצמם. יש כיום שוק שוקק של אלטקוינים שרכבו על מעילי הביטקוין, עם שאיפות להשיג קהילה סמלית מוערכת מאוד ומשגשגת כמו הפטריארך המשותף שלהם..

אלטקוינים אלה, חסינים או מרשימים ככל שיהיו, תמיד יהיו השניים בביטקוין. דיכוטומיה ביותר מסנטימנט, היחסים הטכניים בין ביטקוין לאלטקוינים מדגישים גם את היחסים הייחודיים שלהם. לביטקוין ולמעשה לכל שוק האלטקוין יש מערכת יחסים הפוכה סקרנית– כאשר הביטקוין עולה בערך פיאט, האלטקוינים יורדים. משקיעים מנוסים במטבעות קריפטוגרפיים מכירים בתופעה זו ויכולים לנצל אותה, אך אין לראות בה ערובה. לאסטרטגיית מסחר מושכלת יותר, זה עוזר להבין את הדחף שמאחורי הקשר המסתורי של הביטקוין עם האלטקוינים שהוליד.

אמצעי השקעה עיקרי

הביטקוין הוא המטבע בפועל להשקעה במטבעות קריפטוגרפיים אחרים. הענף עדיין צעיר ומרובד אמנם, וחסר יכולת פעולה הדדית חלקה שיכולה להגיע לבלוקצ’יין, ולכן הביטקוין משמש משפך של כספי פיאט לשוק האלטקוין הגדול יותר. ישנן מעט בורסות המאפשרות לסוחרים לחבר חשבון בנק פיאט, אך הם מוכרים רק את המטבעות הקריפטוגרפיים המיינסטרים ביותר: ביטקוין, את’ריום, ולעיתים ריפל או ליטקוין. ביטקוין נרכש בקלות גם באתרים כמו Localbitcoins.com או ממוקש. כדי להשקיע באלטקוינים חדשים יותר, יש מגוון גדול יותר של בורסות הפועלות באמצעות ביטקוין כאמצעי פיננסי באופן בלעדי.

בורסות אלה אינן נישות יותר, ויכולות להרוויח מיליוני דולרים בביטקוין בכל יום מבלי להכניס פיאט למערכת האקולוגית שלהם. סוחרים חייבים להשתמש בתשתית בלוקצ’יין כמו ארנקים כדי לשלוח ביטקוין לבורסה, ואז הם יכולים להשתמש בו כדי לקנות אלטקוינים הנקובים ב- BTC, כמו Stellar Lumens (XLM), Request Network (REQ), Cardano (ADA), ואינספור אחרים. כאשר סוחרים אלה רוצים לסגור את עמדתם, הם מוכרים את האלטקוינים האלה בתמורה לביטקוין. לכן, הביקוש לאלטקוינים מזין את הביקוש לביטקוין. רבים מעדיפים לשמור על התשואות שלהם בביטקוין במקום לעבור חזרה לפיאט, אם הם יכולים, מכיוון שהם יכולים להיות מהירים יותר להקמת עמדות חדשות כאשר הזדמנויות בשוק האלטקוין מתעוררות. תפיסה זו מדברת על הקשר הספקולטיבי שחולקים ביטקוין ואלטקוינים.

אלטקוינים כבוסטר ביטקוין

ישנן דרכים רבות לצבור יותר ביטקוין. ברור שאפשר לקנות את זה בכסף פיאט מהבורסה, או אפילו במזומן, אבל למי שכבר הוציא את כל מה שהוא מוכן להפסיד, יש אפשרויות אחרות. לקנות ביטקוין נמוך ולמכור אותו גבוה היא דרך אחת, אם כי קשה להשיג זאת. שיטה מסוכנת, ומשתלמת יותר, היא השקעה באלטקוינים. מכיוון שאלטקוינים וביטקוין מושפעים ממחזורי חדשות ולא על ערך קונקרטי ומעוגן, אנשים יכולים לנוע בין אלטקוינים לביטקוין במטרה להשיג יותר ביטקוין. זה נעשה באמצעות הבורסות מבוססות הביטקוין שהוזכרו קודם.

לדוגמה, אסימון תשומת לב בסיסי עשוי להגיע לאבן דרך מכריעה שנקבעה במפת הדרכים שלה, כמו למשל שחרורו של דפדפן האינטרנט האמיץ שלה, ויעלה את מחיר ה- BAT באופן מופגן. על ידי מכירת ביטקוין עבור BAT, סוחרים יכולים לנקוט עמדה עם הביטקוין שלהם שמרוויח יותר משמעותית באותה תקופה מאשר הביטקוין עצמו. אלטקוינים יקרים יותר באופן כללי מבחינת כסף פיאט מאשר ביטקוין, כך שהמהלכים שלהם כלפי מעלה (או מטה) בולטים יותר. עם השקעה של 2BTC שעולה ב -50%, סוחר מתמצא יכול להרוויח 1BTC (שווה ערך של למעלה מ -10,000 דולר במחירי היום) תוך שעות בלבד..

הקשר הפונקציונלי והספקולטיבי הזה, כמו גם ההבדלים הסנטימנטליים והכלכליים ביניהם, הם הסיבה שביטקוין ואלטקוינים ניזונים זה מזה בצורה מחזורית. כמעט ניתן לדמות את זה לשוק מניות שבו אנשים יכולים לקנות “מניות בלוקצ’יין”, אך כאשר הם מוכרים את המניה הם מקבלים נכס שמשקף למעשה את תנועות השוק כולו, במקום מזומנים. מטבע ישן ויקר הרבה יותר, כאשר זה “תורו” של הביטקוין לבום, נדרש הרבה יותר כסף ונפח כדי לזוז, תוך חיסור חוזק מכל האלטקוינים החזקים ביותר, למעט.

לחימה מול ביטקוין

חלק מהאלטקוינים לא יכולים להיחשב ‘אלטרנטיביים’ יותר. הם הבחינו בעצמם, הוכיחו את מקרי השימוש שלהם, או הסתמכו בדרך אחרת על ערך בסיסי חזק כדי לעמוד בפני משיכת הביטקוין הכל יכול. אמנם עדיין עובדה שביטקוין מתרסק מפיל גם את כל השוק, אך הוא ברומטר לסנטימנט קריפטוגרפי, אולם הקורלציה שלו עם חלק מהאלטקוינים חזקה יותר מאשר עם אחרים. למשל, לאתרום יש ליגות של הצעות ערך שהוסרו מהביטקוין, וידוע שהוא סטה לעתים קרובות מהתרשים של הביטקוין..

מטבעות מתקדמים, ואפילו כאלה שטרם פורסמו, עשויים להפגין גם התנגדות למגמות הביטקוין. NEO, למשל, דומה לאת’ריום, אך מחזק כמה פגמים שהופכים את ההתפתחות ב- ERC20 למאמץ מסוכן. חלק מהחוסן של NEO הוא גם זה המחזיקים מרוויחים דיבידנדים, בצורה של GAS, המשמש גם להפעלת חוזים חכמים הבנויים על הפלטפורמה. השוק יעיד גם על שפע של אסימונים חדשים שהונפקו בשנה הקרובה – רבים עם מקרי שימוש חזקים שנועדו למחזר ערך וליצור כלכלות משלהם, במקום להיכנע לחומרת הביטקוין..

ביניהם, המשתתפים הבולטים כוללים את Coineded, שעוזר לאנשים להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים באמצעות השינוי הרזרבי שהם אוספים (דיגיטלי או פיזי), ואז לבנות תיק שניתן להשוות עם אחרים. HoToKeN הוא עוד התחלה מבטיחה שכבר נמצאת בשימוש בתאילנד, המקדמת מחזור ערך בריא בין קמעונאים ללקוחותיהם. על כך שהם פועלים כסנגורים ברשתות החברתיות, מפרסמים תמונות ופעילויות נוספות בעלות ערך מוסף, הקמעונאים יגמלו את HTKN שניתן יהיה לפדות עבור הנחות בחנויות שלהם. פגיעות במוצרים קמעונאיים שימושית ללקוחות, אשר סוף סוף מתוגמלים על נאמנות המותג שלהם, אך גם עבור חנויות, שזוכות בנאמנות ובעסק.

לא צריך ערך רב כדי לברוח מכל מטבע קריפטוגרפי. עם זאת, עם פיתוח מושכל המתגמל את כל המשתתפים באופן שווה, פרויקטים של בלוקצ’יין יכולים להתגונן מפני זרימה ספקולטיבית על ידי הצעה של אותו סוג של תמריצים לנעול ערך במקום. הזרמים של השוק הצעיר הזה עדיין פרועים, אבל הם גם חותכים את הסלע והופכים להיות צפויים יותר. הדור האחרון של עסקים של מטבעות קריפטוגרפיים מדגים זאת בצורה מרשימה, והעולם מחכה בנשימה עצורה לבגרותם, ואולי יום אחד יפטר את המלך.


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map