banner
banner

כיצד להגן על ארנק המטבעות החמים

ארנק מטבעות קריפטו

כן, ארנק קריפטוגרפי חם (מקוון) הוא בהחלט לא הדרך הבטוחה ביותר לאחסן ביטקוין. אפילו הטרייב הטרי ביותר יודע זאת. אבל בואו נודה בזה – עדיין תצטרך להשתמש בכדי לקנות ולמכור BTC וקריפטואים אחרים.

היום נראה לכם כיצד להגן על ארנק מטבעות קריפטו באופן מקוון. ריכזנו להלן 7 טיפים לאבטחה ועוד כמה אמצעי הגנה על ארנק הצפנה כבונוס.

1. שמור בארנק הווירטואלי שלך רק סכום קטן של מטבעות

האם היית סוחב איתך מדי יום את כל החסכונות שלך בכיס? לא? ובכן, אם אתם רוצים ארנק ביטקוין מאובטח עליכם להחיל עליו את אותה הגישה.

אם אתה צריך לבצע עסקאות קריפטו יומיות, שמור רק כמה שיותר BTC לפי הצורך עבור עסקאות אלה. למעשה לא לאחסן את כל הקריפטו שלך בבורסה, לסחור כמה שאתה צריך ואז להזיז את המטבעות של הארנק החם. איפה? ארנק חומרה הוא הארנק הקריפטוגרפי הבטוח ביותר, אז קנו אחד ואחסנו שם את חסכון הקריפטו שלכם.

2. השתמש ב- 2FA לאבטחת מטבעות קריפטוגרפיים

כיצד לאבטח את ארנק הביטקוין באופן מקוון? כל ארנק מוגן באמצעות סיסמת משתמש, וחלק מספקי הארנקים החמים מציעים אימות דו-גורמי כאמצעי אבטחה. 2FA מוסיף אישור שני לכניסה המשותפת עם סיסמא חד פעמית רגישה לזמן אקראי. ישנן מספר דרכים להעביר את הסיסמה החד-פעמית. חלקם בטוחים יותר מאחרים.

  • Protectimus Slim NFC. אסימון החומרה הקטן לתכנות זה הוא ההגנה הטובה ביותר על הארנק המקוון. לאסימון אין חיבור לאינטרנט, ולכן לא ניתן להתפשר עליו עם תוכנות זדוניות כלשהן, ולא ניתן ליירט את קודי הסיסמה שהוא מייצר. אם אתם מחפשים אבטחת סייבר ביטקוין זה זה.
  • אפליקציית 2FA. זוהי אפשרות חסינת קליעים פחות לאבטחת ביטקוין עם 2FA. סיסמה חד פעמית כאן מועברת באמצעות אפליקציה המותקנת בסמארטפון שלך, סיסמת 2FA כזו ניתנת ליירט בלא מעט דרכים.
  • סמס. רבים יאשרו כי SMS 2FA אינו בטוח להגנת הארנק. יש יותר מדי דרכים להתפשר על סיסמה חד פעמית המועברת באמצעות SMS, מהנדסה חברתית ועד הזרקת תוכנות זדוניות. עם זאת זה עדיין טוב יותר מאשר לא 2FA בכלל.

3. הצפנה היא מדד בסיסי, אך לא יסולא בפז להגנה על ארנק הביטקוין המקוון

הצפנה כאן פירושה הוספת סיסמה לגישה לארנק החם שלך. עם זאת, אנחנו לא מדברים על הגנה פשוטה על ארנק סיסמאות. חייבת להיות סיסמה חזקה בפעולה, באורך של 16 תווים לפחות, עם כל מה שממולא בתוכה (אותיות גדולות וקטנות, מספרים ותווים מיוחדים).

4. צור גיבויים באופן קבוע

אם הטלפון שלך אבד, המחשב שלך קורס או שאתה לא יכול לגשת לארנק החליפין שלך מסיבה אחרת, אתה בעצם מאבד את כל המטבעות השמורים שם.

יצירת גיבויים בכל פעם שיש לך עסקה חדשה עשויה פשוט לחסוך את הכספים שלך יום אחד. בחלק מהארנקים מסתתרים מפתחות, ולכן גיבוי שלם של הארנק הוא רעיון טוב. אם הארנק היה מוצפן, צור גיבוי גם למפתח ההצפנה (סיסמה). ואחסנו את הגיבויים בכמה מקומות מאובטחים, ולא רק באחד.

5. עדכן את התוכנה שלך

כמו בכל תוכנה אחרת תוכנת שירותי הביטקוין שלך צריכה להיות מעודכנת כדי שתישאר בטוחה וקשה לפריצה. עם זאת, מומלץ לחכות עד לביצוע בדיקה של העדכון האחרון וכל תיקון באגים אפשריים לפני שתחיל את העדכון בפועל..

6. ריבוי חתימות הוא אחד האמצעים הטובים ביותר בארנק הביטקוין

ריבוי חתימות נוצר בכדי לחסל כמה שיותר סיכונים בביטקוין בכמה שפחות מאמץ. כדי ליישם גישה גאונית זו ליצירת ארנק הביטקוין המאובטח ביותר תצטרך להחזיק 3-4 ארנקים אחרים בקבוצה אצלך. כל עסקה המתבצעת עם ארנק מהקבוצה תצטרך לעבור לפחות 3 חתימות, ולא רק זו של בעל הארנק. בדרך זו, גם אם נפרץ אחד מהארנקים המחוברים, גניבת המטבעות תהיה כמעט בלתי אפשרית.

7. תוכנית לעתיד

כן, באופן כללי, מתן המפתחות שלך ואיתם גישה למידע הקריפטוגרפי שלך למישהו אחר מהווה סיכון ביטחוני. אבל אם אתה פתאום חסר יכולת לא תרצה לאהובים שלך תהיה דרך להשיג את הכספים שלך?

שמור את המפתחות שלך במקום בטוח (כספת למשל) וודא ליידע את בן משפחתך בנוגע למיקומם ומה לעשות איתם בכדי לקבל את הכספים למקרה שיקרה לך משהו..

8. קצת יותר כיצד לאבטח את ארנק הביטקוין שלך

בכל עסקה שמתבצעת באופן מקוון, ישנם דברים שתוכלו לעשות בכדי למנוע את סיכוני האבטחה הנפוצים ביותר. אז הנה הטיפים לארנק הגנת בונוס שהבטחנו לכם בהתחלה:

  • בדוק בכל אימייל וכתובת אתר לאיות הנכון.
  • השתמש בדפדפן ללא תוספות.
  • SSL הוא חובה לכל עסקה (כתובת ה- URL צריכה להתחיל ב- HTTPS).
  • לעולם אל תשתמש ב- Wi-Fi ציבורי לכל דבר שקשור לקריפטוגרפיה.
  • צור דוא”ל נפרד שאינו ציבורי לעסקאות הצפנה שלך.
  • בדוק שוב את הכתובת המקבלת בכל פעם שאתה צריך להוציא את המטבעות שלך.
  • החלף את ספק הארנק כל חודשיים.

מילה אחרונה

לעולם אינך יכול להיות זהיר מדי כשמדובר בביטקוין ואבטחת העסקאות שלך. אנו מקווים שהטיפים לעיל יועילו לכם ויעזרו לכם להישאר בצד הבטוח. זקוק למידע נוסף על מהו ארנק מטבעות קריפטוגרפי, כיצד הוא עובד בפועל, כיצד להגן על כל סוג של ארנק, לא רק על הארנק החם? הנה המדריך המקיף ביותר בנושא כיצד לאבטח את ארנק הביטקוין.

תמונה מוצגת: בלוג גורוק

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me