מהן רשתות צד? כיצד פועלים רשתות צד? (+ סרטון)

מקור: www.inc.com

מה הם רשתות צד?

רשתות צדדיות אינן מושג חדש במרחב הקריפטו. הרעיון הופיע לראשונה בשנת 2014 כאשר מספר דמויות חשובות בקריפטוגרפיה ופיתוח מטבע דיגיטלי מוקדם פרסמו מאמר אקדמי המציג את Pegged Sidechains. כמה מהמחברים הם דמויות מרכזיות ב בלוקסטרים, שהוא חדשן מוביל ברשתות צד ובביטקוין אחר.

שרשרת צדדית היא בלוקצ’יין נפרד המאפשר להבטיח הובלה ושימוש באסימונים בתוספת נכסים דיגיטליים אחרים מבלוקצ’יין אחד לבלוקצ’יין נפרד, אשר מקושר בחזרה לבלוקצ’יין המקורי במידת הצורך. באמצעות מנגנון זה, רשת הבלוקצ’יין העיקרית אינה נפגעת מבחינת המהירות והביצועים שכן שרשרת הצד פועלת באופן עצמאי ממנה.

רשתות הצד נוצרו באופן בלעדי כדי לשפר תכונות מסוימות של הבלוקצ’יין והן מוגדרות למקרה שימוש ספציפי אחד. יכולות להיות מספר רשתות צד שמטלות שונות שלהן מופצות בהתאם לשיפור יעילות העיבוד. יישומים אחרים יכולים לכלול אופטימיזציה למהירויות גבוהות יותר ולחישובים גדולים יותר. בלי קשר, ניתן להשתמש בשרשראות צד כדי לשלוט על השימוש בבלוק-סחרים מסחריים.

כיצד פועלות רשתות צד?

שרשרת צדדית היא ספר ספר עצמאי המחובר לבלוקצ’יין האב (הראשי) באמצעות יתד דו כיווני. היתד הדו-כיווני מאפשר להחליף נכסים דיגיטליים ביניהם בקצב מתוכנת בין הבלוקצ’יין הראשי לבין שרשרת הצד. בדרך כלל מכונה הבלוקצ’יין הראשי ‘השרשרת הראשית’ וכל רשתות החוסם המקושרות נקראות ‘שרשראות צד’.

מקור: www.bitcoinwiki.org

כאשר מישהו מרשת האם רוצה להעביר את נכסיו לרשת צדדית, עליהם להעביר תחילה את מטבעותיהם לכתובת פלט, שם המטבעות יינעלו כך שהמשתמש לא יכול לבזבז אותם במקום אחר..

לאחר השלמת העסקה, אישור משותף ברשתות ולאחריו תקופת המתנה לאבטחה נוספת. לאחר תקופת ההמתנה, מספר המטבעות המקביל משוחרר בצד הכניסה, ומאפשר למשתמש לגשת ולבזבז אותם שם. התהליך ההפוך מתרחש כאשר ההעברה מהשרשרת הצדדית מתבצעת בחזרה לשרשרת הראשית.

הטכנולוגיה הבסיסית

פדרציות

פדרציה היא מקבץ שרתים המתפקדים כנקודת ביניים בין השרשרת הראשית לבין שרשרת הצד. הפדרציה קובעת מתי נעולים המטבעות שנשלחו וגם מתי הם משוחררים. מפתחי רשתות הצד מסוגלים לבחור את משתתפי הפדרציה. יוצרי שרשרת הצד יכולים לבחור אילו שרתים יוצרים את הפדרציה. החיסרון בשימוש בפדרציות הוא שהם מכניסים שכבה נוספת בין שרשראות הצד לשרשרת הראשית.


מקור: www. hackernoon.com

בִּטָחוֹן

היתרון העיקרי של רשתות הצד הוא בכך שהם בלתי תלויים בשרשרת הראשית שלהם. המשמעות היא שרשתות הצד מטפלות בנפרד באבטחה שלהן. אם צריכה להתרחש בעיה בצד השרשרת, ניתן לכלול אותה מבלי להפריע לשרשרת הראשית. כנ”ל לגבי השרשרת הראשית, במקרה שהיא נפרצה או נפגעת, שרשרת הצד לא תושפע למרות שהיתד יקטן משמעותית.

רשתות צד צריכות להיות כורים משלהן. כורים יכולים לקבל תגמולים באמצעות כרייה ממוזגת, תהליך בו כורים שני מטבעות קריפטוגרפיים שונים המתפקדים באותו אלגוריתם בו זמנית..

יתרונות רשתות הצד

Sidechains שואפים להיות פיתרון לבעיה מתסכלת – שתוספת של תכונות חדשות לקריפטו כמו bitcoin היא מיזם מסוכן שכן 230 מיליארד דולר נמצאים בסיכון אם התכונה החדשה לא תעבוד או תקלות..

רשתות הצד מאפשרות אינטראקציות בין מטבעות קריפטוגרפיים. הם מאפשרים למפתחים לבדוק גרסאות בטא של Altcoins או עדכוני תוכנה לפני שהם מיישמים אותם לרשת הראשית. משימות בנקאיות מסורתיות כמו אספקת מעקב אחר בעלות על מניות ניתנות לדין תחילה ברשתות הצדדיות לפני העברתן לרשתות הראשיות. אם ניתן להגדיל את מנגנוני האבטחה עבור רשתות צדדיות, ניתן להשתמש בטכנולוגיית sidechain לצורך יכולת הרחבה מסיבית של בלוקצ’יין.

יתרון נוסף של רשתות הצד הוא שהן קבועות. אינך צריך לבנות שרשרת צד חדשה בכל פעם שאתה נדרש להשתמש בה. לאחר יצירת שרשרת צדדית, היא מנוהלת ונשמרת כך שהיא יכולה לשמש את כל מפתח שמבצע משימה מוגדרת מחוץ לשרשרת הראשית.

באמצעות יצירת רשתות צד, ניתן לנהל כמויות עסקאות גדולות בהרבה מכיוון שהבלוקצ’יין העיקרי משוחרר מהנטל שלו. למרות זאת, רשת מתפקדת של רשתות צד עשויות להציע לטכנולוגיית הבלוקצ’יין אפשרות לצמוח לרמה מסחרית.

בהתחשב בכך, רשתות הצד טרם יושמו ברשת ביטקוין מכיוון שעדיין נדרש לפתור בעיות כמו אבטחה וריכוזיות לפני שנוכל להתחיל להשקיע את הביטקוינים שלנו באמצעות רשתות צד..

חסרונות שרשראות הצד

הכורים נדרשים לוודא כי שאר שרשראות הצד מאובטחות. זה הופך את יצירתם של רשתות צד חדשות לתהליך יקר. יש לבצע כמות משמעותית של השקעות לפני שניתן לבנות כל שרשרת צד חדשה. חסרון נוסף של רשתות הצד הוא הפדרציה החובה. השכבה הנוספת שנוצרה על ידי הפדרציה עשויה להתגלות כנקודת תורפה עבור התוקפים.

סיכום

במהלך השנים האחרונות כל רשתות החסימה הנוכחיות התרחבו מאוד מבחינת אורך ושטח האחסון. לכן, זה היה מאבק לא מבוטל עבור חלק מהפנקסים הללו (אתריום בפרט) להתמודד עם היקפי רשת עצומים כל כך. לרשתות הצד יכולות להרחיב את יכולת הרחבה של המערכת ולהביא יתרונות רבים אחרים לרשת הבלוקצ’יין. כל מה שצריך זה קצת זמן וניסיונות נוספים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map