מה הם מטלות פתיחה? האם הם פותרים את תנודתיות הקריפטו?

מטבעות קריפטו ידועים כנוטים לתנודתיות קיצונית, וכתוצאה מכך היו ניסיונות רבים לנסות ולפתור בעיה זו. בעוד ש- Cryptocurrency הוא פטרי, הניתן להעברה, נוח, סחיר ובעל ערך, אין לו ערך יציב. בגלל זה, חנויות ופירמות רבות נזהרו בקבלת תשלומים בביטקוין או באלטקוינים אחרים מכיוון ששינויים במחירים אינם טובים לעסקים יומיומיים..

רבים ראו כי מטבעות פותחים הם הפיתרון לסוגיית תנודתיות הקריפטו, אך בצד השני ישנם ספקנים המאמינים כי הדבר מוביל למניפולציה בשוק..

מאז התרסקות השוק בחודש ינואר, מכוניות פתיחה עושות את דרכן ברשימה. המטבע הבולט ביותר הוא Tether, שנמצא כיום במקום ה -8 מבחינת שווי השוק, ששוויו מחובר לדולר האמריקני..

כמובן, מטבעות דיגיטליים רבים אחרים מסוג זה הופיעו בשוק. השאלה כאן היא אם מטבעות יציבים יפתרו את תנודתיות המחירים בשוק או ייצרו בעיות נוספות.

מה מטלות היצרן מכוונות לפתור?

כאשר מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין ואת’רום משתנים ללא הרף בקצב מהיר, לא כולם נרגשים לרכוב על גלי השוק המשתנים. זה המקום אליו נכנסים מכוניות יציבות.

מטבעות מטבעות הינם נכסים דיגיטליים שנוצרו כדי לשמור על ערך קבוע יחסית למרות שינויים בשוק. מטבעות כאלה קשורים לעיתים קרובות למטבע פיאט כמו הדולר האמריקני או מבוטחים כנגד משאבים אחרים בעולם האמיתי.

הם חנות ערך בדיוק כמו כסף שהיית מחזיק בחשבון בנק ולא השקעה לא ודאית. תלוי בסוג הגיבוי שלהם, ישנם סוגים שונים של גלגלים.

סוגי מטבעות שכבה

כדי ש- Cryptocurrency ייחשב למטבע יציב יש לגבות אותו על ידי נכס (או נכסים) המייצג ערך אמיתי. ככאלה, ישנן קטגוריות שונות של מטבעות נייר:

מגובה פיאט

מטבעות אלה מגובים על ידי עתודות, כלומר ערכן קשור לערך הנכס המאוחסן בעתודה. קשירה קשורה לערך הדולר, אך ניתן לגבות מטבע יציב בכל סוג של נכס או מטבע, כמו ש- EURS מגובה ביורו..


מגובה בקריפטו

חלק ממטבעות היצרן משתמשות במטבעות קריפטוגרפיים במקום בפיאט כבטוחה. לדוגמה, הייבן משתמש בקריפטוגרפיה המקומית שלה (HAV) כדי לגבות את המטבע שלה (Nomins).

גיבויים מרובים

ניתן לגבות מטבע יציב על ידי מספר נכסים. לדוגמה, גלובקוין ו מטבע X8 קשורים למספר מטבעות פיאט. TrueUSD הוא גם אסימון שמוצמד לדולר, אך הוא מסתמך על מספר יתרות בנקאיות ולא על עתודה אחת כמו Tether. ישנם גם מטבעות כמו פטרו הטוענים כי הם מאגרי זהב, נפט, גז ויהלומים מגובים.

ללא גיבוי

כמה מטבעות, כגון פרוטוקול בסיס (Basecoin לשעבר) מעסיקה חוזים חכמים ואלגוריתמים אחרים כדי להתאים את ההיצע, כמו גם אינפלציה ודפלציה.

אילו יתרונות הם מציעים?

מטבעות מטבע יכול להשפיע באופן חיובי על היבטים מסוימים בשוק הקריפטו.

1. מעודד אימוץ: מטבע בעל ערך יציב עשוי לעודד אנשים להשתמש ב- cryptocurrency בעסקאות יומיומיות. מטבעות קריפטו אינם מיושמים באופן נרחב לשימושים מסחריים בעיקר משום שלקוחות וסוחרים אינם יכולים להיות תלויים במחירים. אם מטבע מראה יציבות מחירים, אולי יותר אנשים יטו להשתמש בו.

2. שימוש בתשלומים חוזרים: מטבעות מטבעות יכולים לאפשר הסכמים ארוכי טווח ותשלומים חוזרים, כמו תשלום שכר דירה או הלוואה. למרות ש- Bitcoin משמש כיום לתשלומים ישירים, לא ניתן יהיה להשתמש בו לתשלומים חודשיים או שנתיים.

3. נזילות קלה לסוחרים: Stablecoins יכולים לעודד משקיעים להשקעות ארוכות טווח יותר בשוק הקריפטו. מכיוון שמטבע פיאט בדרך כלל יציב יותר, משקיעי קריפטו בוחרים להמיר את נכסיהם הווירטואליים במזומן בתקופות של תנודתיות גבוהה כדי שיוכלו למקסם את רווחיהם. אבל החלפת קריפטו למטבע פיאט מוסדרת מאוד, איטית ויקרה. Tether תוכנן להיות מאגר ערך יציב שניתן להשקיע בקלות בשוק הקריפטה.

אילו חסרונות הם מציבים?

למטלות יציבות יש גם כמה חסרונות:

1. אין שקיפות: היתרון של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא שכל העסקאות פתוחות ומאוחסנות באופן ציבורי. מצד שני, מטבעות גיבוי מגובה פיאט משתמשים בשמורות פרטיות שלא קל לחקירה. Tether ממשיך להכניס כמויות עצומות של אסימונים למחזור, וגורם לחלק לפקפק אם באמת יש לה מספיק דולר ברזרבות שלה כדי לעשות זאת.

2. הפסד ערך ביטחוני: עם מטבעות מגובים בקריפטו, התנודתיות עדיין מהווה בעיה. אם משתמשים במילואים של קריפטו מסוים לגיבוי מטבע וערכו יורד, הסטאבלוט יכול גם לאבד את כל ערכו. כדי למנוע דבר כזה לקרות, על העתודות להחזיק בכספים עודפים.

3. מניפולציה בשוק: מכיוון שכמה מטבעות מטבעות נועדו להקל על תהליך המסחר, ניתן לנצל יכולת זו. טתר הואשם במסחר בשטיפות, שמפציף את נפח המסחר של אלטקוינים שונים על ידי החלפתם ב- Tether ובחזרה. בורסות ואתרי ניתוח שוק מציגים אז נתוני מסחר שגויים, מה שמפריע למסחר על ידי משקיעים נבהלים.

4. אין דרישה: גם אם לתא מטבע יש גיבוי מילואים, זה יכול פשוט להיות חסר ערך כפי שקורה למטבעות רבים אחרים. יותר מדי מטבעות שכבות מופיעים בשוק, ולכן הם עשויים להתעלם במהירות וחסרי ערך.

לסיכום

יש כרגע הרבה מטבעות פיתוח שפותחים, ובטוח שעוד יבואו. למרות שלמטבעות האלה תמיד יהיה מקום בשוק הקריפטו, הם לא יפתרו את נושא התנודתיות בכוחות עצמם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map