banner
banner

היתרונות והחסרונות של הצעות מטבע ראשוניות

עם סין ודרום קוריאה האוסרות על הצעות מטבע ראשוניות (ICO), יש לתהות מדוע צעד כזה נעשה על ידי מדינות שנהנות מכל הדברים בקריפטו. באשר לארה”ב ומדינות אחרות שלא נכנסו לאסור הצעות אלה, מוזר מדוע סין ודרום קוריאה לא ביצעו מהלכים דומים. לכן, נבחן את היתרונות והחסרונות של ICO וננסה להבין מדוע הם כה שנויים במחלוקת.

ראשית, נתחיל עם ה- מקצוענים

1. ישנן סיבות עיקריות מדוע ICO מועיל כל כך למערכת האקולוגית של מטבע החוץ. ראשית, הם מועילים באמת לסטארטאפים מכיוון שהם מקור חיוני לכסף הדרוש בכדי להניע את הכדור שבלעדיה, רוב הארגונים ייכשלו. משקיעי אנג’ל ובעלי הון סיכון הם מועטים, והדרך היחידה שהסטארט-אפ יגיע אליהם אי פעם תהיה באמצעות ICO.

הזדמנות זו של פירות תלויים נמוכה מאפשרת לסטארטאפים להגיע למשקיעים שיש להם את הכסף הדרוש להם לרדת מהקרקע במקום שאחרת הדרך שלהם הייתה חסומה. זה מאפשר לכל אחד, לא משנה מיקומם הגאוגרפי, השקפותיו הפוליטיות, העדות, או אמונותיהם הדתיות לגייס הון. זה דמוקרטיזציה של המרחב ומאפשר לכל אחד (תיאורטית) עם הרצון והדרך ליצור מטבע משלהם.

2. הזמן הוא תמיד נגד מישהו במצב ההפעלה, ואם אין לך מספיק מומנטום, תמות מוות מהיר. ICOs מציעים מהירות כי כל מה שצריך זה נייר לבן בכדי להתחיל את הדברים. הניירת המשפטית שהיא נדרשת לצורך הקמת תאגיד, או חשבון אחזקות, או גיליון מונח הינה יקרה מאוד, והתהליך של קריאת המשקיעים לכל החומר הזה לפני הכניסה הוא בדרך כלל ארוך למדי. עם ICOs יש מגבלות על הצרכים האלה, וכמות הזמן והכסף שנדרש כדי להשיג דברים הם הרבה יותר קלים להתמודד.

3. ICOs גם בונים קהילות עוד לפני שיש להם מוצר להשקיע בו, וזה חשוב מכיוון שהוא מביא איתו תמריצים למשקיעים לעודד את צמיחת האסימון..

עכשיו ניכנס ל חסרונות:

1. יש הרבה רמאים במרחב שעשו שימוש ב- ICO להונאת אנשים רבים מכסף. כל דבר יכול להיראות טוב על הנייר, וכשכל מה שהם צריכים זה נייר לבן אטרקטיבי כדי לגרום לאנשים להתעניין בסיכון הכסף שלהם, לא קשה להבין מדוע הרמאים מנצלים את הטרף הקל הזה. שמות מפוארים, “לוחות ייעוץ” מרובים ואתרים בעלי מראה מקצועי יכולים למצוץ את המשקיע הלא זהיר ולהדמם אותם אם הם מאפשרים זאת.

2. מוצרים מושגיים שאין להם ערך ללא ספקולציות נותנים כוח רב לדעות הגחמניות של מי שיכול או לא יהיה אינטרס לראות את הפרויקט מצליח או נכשל. ניגוד עניינים הוא תמיד דבר שיש להתחשב בו לפני מתן ערך לכל ספקולציה. 3. אנשים עם הכי הרבה כסף בחלל נוטים לתפעל אותו כמו שעושים בשווקים אחרים. אנשים אלה, המכונים “לווייתנים”, יכולים לדחוף את השוק באמצעות בוטים, GAS ותסריטים שמגדירים את הדברים לטובתם. הם יכולים להרשות לעצמם לשלם יותר דמי עסקה כדי להקדים אותך בתור ולקנות את האסימונים בתוך ה- ICO.

4. ארגונים המציעים ICO שאין להם מנהיגות אמיתית (כמו שלתאגיד רגיל תהיה), ואין זה מבין כיצד ליצור חברה ראויה ובת קיימא שתעמוד במבחן הזמן נתונה בבעיה. זה דבר שקרה פעמים רבות בהשתתפות סטארט-אפים חדשים מכיוון שהצוותים שלהם מבוזרים, לא ממוקדים וזקוקים למקבלי החלטות חכמים שיכולים להניע את החברה לקיום מצליח..

5. המציאות הקרה והקשה היא ש -90% מ- ICO אלה ייכשלו, מכל סיבה שהיא, ומספר הכישלונות לעומת מספר ההצלחות מקשה על לגיטימציה ל- ICO עבור מי שעושה את בדיקת נאותותם. למרות זאת; רוב האנשים משקיעים ב- ICO עם עיוורים. הם לא לומדים כיצד לסחור במטבעות חליפין הדרך הנכונה. במקום זאת, הם ממהרים ומשקיעים את הונם מבלי לדעת את כל היתרונות והחסרונות של ה- ICO, ומקווים להכות אותו בגדול כמו לשחק בלוטו..

כפי שאתה יכול לראות, היתרונות הם כמעט תמיד בידי אותם חברות סטארט-אפ והמשקיעים שיש להם הכי הרבה כסף, ואילו המלעיזים שמורים למשקיעים הקטנים שמוציאים את הכסף שהרווחת קשה בתקווה להכות אותו עשיר. האם אנשים היכו אותו עשיר בהשקעה ב- ICO? כן. האם זה אומר שתעשה זאת? אפשר לשער, אבל עבור המשקיע הקטן שאינו משתמש בהיגיון טוב, ומתרגל בדיקת נאותות, הסיכוי להפסיד תמיד גבוה יותר מהסיכוי לזכות..

=== מחבר ביו ===

כריס דאות’יט @chris_douthit

כריס דות’יט הוא אנליסט מניות וקריפטוגרפי שעובד בתחום הפיננסי והטכנולוגיה כמעט 20 שנה. עם התובנה והניתוח הטכני שלו, הוא השיג יותר מ -2,000% בחלל הקריפטו בשנת 2017. כיום מרכז ההדרכה והמחקר שלו, CryptoInvestingInsider.com הופך במהירות לאתר האינטרנט של המשקיעים המעוניינים לעקוב אחר הצלחתם..   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me