המדריך האולטימטיבי לאבטחת חייכם הדיגיטליים

Contents

פרק 1:

מאז שחר האינטרנט חיינו הפכו לדיגיטליים עוד יותר.

הכל עבר; משירותים פיננסיים לבידור לתיקים רפואיים.

בעוד שהדיגיטליזציה הקלה על חיינו בכל כך הרבה דרכים, היא גם הביאה לאתגרים חדשים. לדוגמא, האמריקאים הממוצעים גנבו את הסיסמאות שלהם ארבע פעמים בשנת 2019.

חוסר פרטיות דאגות פרטיות מאת מרכז המחקר של פיו

ה הנתונים האחרונים מאת מרכז המחקר של פיו מראה כיצד האמריקאים רואים את חייהם הדיגיטליים. המצב הנפשי הנוכחי בכל הנוגע לנתונים אישיים ואבטחה מקוונת מגלה שני דברים:

 1. 72% מהאמריקאים חושבים כי כל הפעילויות המקוונות והטלפונים הסלולריים שלהם עוקבות. העוקבים, הם מאמינים, שייכים למפרסמים, חברות טכנולוגיה או חברות אחרות.
 2. שלושה רבעים מהאמריקנים דואגים לאופן שבו חברות וממשלה משתמשות בנתונים המקוונים שלהם.

ההתרחקות ממונופולים דיגיטליים כמו גוגל ואמזון חשובה יותר מאי פעם. למרבה הצער, להגן על שלך פרטיות מקוונת הוא משהו שאתה צריך להתחיל לעשות היום, ואנחנו נסקור הכל במאמר זה.

פרק 2:

מדוע אתה צריך לאבטח את הנתונים שלך?

אנשים רבים מקפידים על הלך הרוח “זה בסדר שחברה תעקוב אחרי כי אין לי מה להסתיר.” חשיבה דומה, “אני לא צריך לדאוג לפרטיות באינטרנט, אף אחד לא דואג לי בכל מקרה” לא עובדת בשנת 2020. הגיע הזמן ללמוד מיהו מעקב אתה ולמה.

הגן על תפיסת הבית שלך

איסוף מידע אישי הוא ענף של מיליארדי דולרים. ברור שמישהו אכפת לו באילו אתרים אתה מבקר והיכן אתה נמצא. הכסף האמיתי הוא במכירת נתונים אישיים בכמויות גדולות לחברות צד ג ‘. וכל זה חוקי.

מכירת נתונים פרטיים מאמר פורבס על מכירת נתונים ברשתות חברתיות

לדוגמא, לעתים קרובות לא עולה בדעתם של אנשים ששירותי גוגל או פייסבוק אינם בחינם. המטבע שבו אתה משלם עבור שירותים אלה הוא הנתונים האישיים שלך. גוגל ופייסבוק משתפים את הנתונים שלך עם מפרסמים, חברות צד ג ‘וסוכנויות ביון.

ממי אתה צריך כדי להבטיח את עצמך?

בקיצור, ישנם שלושה “מוסדות” עיקריים שעליכם להגן עליהם.


האקרים תכוון לקחת את הנתונים והמידע שלך ולמכור אותם לרווח. בשנים האחרונות הופיעה גם תוכנת כופר לפיה הם יקחו את המכשיר כבן ערובה אלא אם כן תשלמו להם עמלה.

האקר שמעמיד פנים כופר

מפרסמים יראה לכרות את הנתונים שלך. כאמור לעיל, חברות כמו גוגל ופייסבוק נמצאות בשוק כדי לקבל את הנתונים שלך. זה נע בין רשתות חברתיות אפילו לסריקת מיילים פרטיים שלך.

איש כספים

ממשלות לעיתים קרובות מרגלים אחר מגוריהם, ואף אחד לא הציג זאת טוב יותר מ אדוארד סנודן. למרבה הצער, מרבית הממשלות ברחבי העולם מרגלות אחר מגוריהן וזה יכול להיות שימושי להגן על עצמך מפני זה גם אם אינך עושה דבר בלתי חוקי.

צילום מקרוב של חותמת יד של אדם עם חותמת מאושרת על גבי המסמך ליד השולחן

קבעו את דגם הפרנויה והאיום שלכם

להיות פרנואידי היה בעבר קונוטציה שלילית, אבל כבר לא. למרבה הצער זה נכון שחברות ומוסדות רבים מחפשים לשים את ידם על הנתונים והמידע שלך. במאמר זה אנו ממליצים על עצות מעשיות רבות בהן תוכלו להשתמש כדי להגן על עצמכם ברשת.

מושג הצפנה

עם זאת, יישום הכל ברשימה זו הוא משימה מאתגרת ועתירת זמן. אמנם נשמח שתיישם הכל, אך אנו יודעים שזה לא מציאותי, אך אנו מקווים שתנסה לפחות כמה. כדי לקבוע אילו צעדים עליכם לנקוט, קבעו את מודל האיום שלכם.

כדי לקבוע אילו צעדים יהיו שימושיים עבורך, עיין בפריטי התפריט שלנו, ואם אתה מעוניין בנושא, קריאת ההקדמה אמורה לעזור לך להבין אותו טוב יותר..

סגרנו כל קטע בעצה. חלקי ייעוץ אלה יעזרו לך לקחת את הצעד הראשון ביחס לנושא זה. הוספנו קישורים מועילים לכל אורך הדרך, כך שתוכלו לברר מידע נוסף בנושא ספציפי.

פרק 3:

כשאתה מקוון, קל יחסית לעקוב אחריך באמצעות כתובת ה – IP, והפעילויות שלך. האשם העיקרי בכך הוא ספק שירותי האינטרנט שלך. הם שומרים מידע על הפעילויות המקוונות שלך; כשאתה משתמש בו, איך אתה משתמש בו וכו ‘.

הישאר פרטי באינטרנט

למרבה הצער, הם משתמשים בעצמם במידע זה, מוסרים אותו למפרסמים ואף מוסרים אותו לממשלה במידת הצורך.

השתמש ב- VPN

כאמור לעיל, אבטחת חיבור האינטרנט שלך חשובה וקבלת VPN הוא צעד חיוני.

תפיסת אבטחה של VPN

בקיצור, א מסלולי VPN חיבור האינטרנט של המכשיר שלך דרך השרת הפרטי של VPN שבחרת. המשמעות היא שספק האינטרנט שלך יכול לראות נתונים מוצפנים רק בינך לבין ה- VPN, ושאר העולם יראה את מיקומך כמיקום של שרת ה- VPN..

איך עובד VPN

אתה יכול לראות את היתרונות של שימוש ב- VPN באופן מיידי. המיקום שלך מוסתר מעוקבים. זה שימושי במיוחד כאשר אתה משתמש ב- Wi-Fi ציבורי. VPN גם מאפשר לך לגשת לתוכן נעול אזור. כמו כן, בעת סיקור, ספק האינטרנט שלך לא יוכל לרשום את הפעילות שלך.

בנוסף, ישנם שירותים רבים ברחבי העולם המוגבלים לאזור. לדוגמה נטפליקס תוכן שונה תלוי במדינה בה אתה נמצא ו- BBC iPlayer זמין רק בבריטניה. באמצעות VPN אתה יכול לזייף את המיקום שלך כדי לקבל גישה למגוון גדול יותר של תוכן מקוון.

השוואה

לוגו VPN של אטלס

VPN של אטלס

 • VPN חדש יותר ולכן לא נבדק היטב
 • שירות בתשלום זול
 • אין מכסי נתונים

קנה עכשיו קרא סקירה לוגו NordVPN

Nord VPN

קנה עכשיו קרא סקירה לוגו ExpressVPN

אקספרס VPN

 • הכי VPN פרטי
 • בוער מהר
 • רוב השרתים והמדינות של כל רשתות ה- VPN

קנה עכשיו קרא סקירה לוגו Surfshark

VPN של Surfshark

 • מהירויות גדולות
 • שיא אבטחה נהדר
 • VPN חדש

קנה עכשיו קרא סקירה

השתמש בטור

למרבה הצער, רשתות VPN אינן מושלמות, ויש מקרים שהם חסומים. TOR הוא אלטרנטיבה נהדרת.

צילום מסך של https://www.torproject.org/ דף הבית של טור

אם אין לך אמצעים אחרים להגן על חייך הדיגיטליים, טור ייתן לך אנונימיות. Tor המכונה אחרת רשת Onion היא רשת קוד פתוח ודפדפן בחינם המספקת אנונימיות מקוונת.

עליך להשתמש ב- Tor בעיקר כדי לגלוש באינטרנט באופן פרטי. יש לזכור כי Tor אינו יכול לאנונימי את פעילות הרשת מאפליקציות אחרות, למשל. Steam, Messenger או Skype. כדי לגשת לרשת Onion, ראשית עליך להוריד את דפדפן Tor. זה זמין עבור Windows, Mac, Linux ו- Android.

Tor עובד דרך רשת של שרתים או צמתים ברחבי העולם. התנועה מהדפדפן שלך מוצפנת תחילה כאשר הנתונים עוברים וממנו לכל צומת. ואז, כשהוא מגיע ליעד, השכבה המפוענחת שלו אחרי שכבה. אם מישהו יירט את תנועת הדפדפן שלך, הוא יכול היה לקבל את הנתונים רק מהצומת האחרון. המידע על המקור – אתה – והמידע על היעד מוצפנים.

הסיבה העיקרית לכך שטור אינו פיתרון פרטיות מושלם, אפילו לגלישה באינטרנט, היא המהירות שלו. Tor איטי מאוד בהשוואה לגלישה רגילה בגלל כל ההצפנה והפענוח שקורים ברקע. אתה יכול להשתמש בו כדי לגשת לתוכן המוגבל לאזור, אך הוא איטי בצורה ניכרת. שלא לדבר על כך שאתה בשום אופן לא מוגן מפני סיכונים ביטחוניים. בהשוואה לשימוש בדפדפן Tor, אפילו אפשרות ה- VPN הזולה ביותר מציעה פרטיות ומהירות טובים יותר עבור משתמש ממוצע.

בסך הכל, אם אתה זקוק לרמת אנונימיות גבוהה מאוד בזמן הגלישה באינטרנט, דפדפן Tor בשילוב עם ה- VPN יהווה פיתרון אידיאלי. Tor לבד יכול לעזור לך כשאין לך אפשרויות אחרות זמינות, אבל זה רחוק מלהיות פיתרון מושלם לשימוש יומיומי.

WiFi ציבורי

כולנו התחברנו לפחות לאינטרנט אלחוטי ציבורי אחד בחיינו, ורבים מאיתנו משתמשים בהם באופן קבוע, במיוחד כאשר חיובי הנתונים גבוהים. למרבה הצער, WiFi ציבורי כולל סכנות משלו.

שלט ניאון אזור Wi-Fi בחינם

הסכנה הגדולה ביותר היא שכל אחד ברשת יכול “לרחרח” את התנועה שלך. למרות שהם אולי לא יצליחו להשיג הכל, הם לרוב יוכלו לקבל מידע רב שימושי. מידע כגון גישה לרשתות החברתיות שלך, באילו אתרים אתה מבקר ועוד. אם האדם מסור מספיק אז הוא יכול להשתמש במידע שאסף למטרות זדוניות.

מכירת איור הנתונים האישיים שלך

בנוסף, כל החיבור שלך אינו מוצפן והאדם המספק את ה- WiFi הציבורי יכול לראות את כל מה שאתה עושה. עכשיו לא סביר שמישהו כמו סטארבקס ירגל אחר ה- WiFi החינמי שלהם, אבל מה עם אותו ביסטרו פינתי או אותה חנות בגדי מציאה אליה אתה הולך? איסוף ומכירה של נתונים פרטיים יכול להוות מקור הכנסה נוסף עבורם. אפילו יותר גרוע מזה, הם יכולים להשתמש ב- WiFi כדי להדביק את המכשיר שלך בתוכנה זדונית.

פרק 4:

למעלה דנו בהגנה על חיבור האינטרנט שלך בכללותו. עם זאת, זה לא מספיק כדי להסתיר את חיבור האינטרנט שלך אם בחירת התוכנה שלך מוסרת אותך, או אם הדפדפן שלך אוסף נתונים עליך..

טביעות אצבעות בדפדפן

בדומה לטביעות אצבע אנושיות, לכל מערכת מחשב טביעת אצבע ייחודית המאפשרת זיהוי והפרדה למטרות שיווק. למעשה, אם יש לך מערכת ייחודית ביותר, היא יכולה אפילו לשמש לרדיפתך, אם אתה עושה משהו בלתי חוקי.

רקע כחול מודרני עם טביעת אצבע ניאון

מעניין שאפילו אתרים יכולים להשתמש במידע זה כדי למקד אותך במודעות רלוונטיות יותר, או למצוא מעללים במערכת שלך. לדוגמא אנו יכולים לקבוע באילו שפות אתה מדבר, אילו הרשאות יש לנו במערכת שלך, היכן אתה מבוסס, באיזה מכשיר אתה משתמש ועוד ועוד.

בחירת דפדפנים

אחד הגורמים הגדולים ביותר שנכנסים למשחק כשמדברים על גלישה באינטרנט הוא בחירת הדפדפן שלך. Chrome הוא הדפדפנים הפופולריים ביותר, אך זו גם הבחירה הגרועה ביותר. ראשית, היא בבעלות גוגל, חברה שידועה כי היא משתפת את הנתונים שלך ברצון. הוא בהחלט משתמש בנתונים שלך למטרות פרסום, ואף אחד לא באמת יודע כמה מידע זה באמת אוסף.

סמל דפדפן אינטרנט 3d

למרבה המזל, Chromium, התוכנה שעליה מתבססת Chrome, היא קוד פתוח ומבוקרת. לכן, ההסתברות שיש לו דלתות אחוריות או יכולות מעקב מוגבלת. מסיבה זו חברות רבות השתמשו בו לפיתוח דפדפנים משלהן.

חוסמי מודעות

מלבד שינוי הדפדפן שלך, אתה יכול גם להשתמש בחוסמי מודעות כדי לשנות את המעקב אחר הדפדפן שלך ואיזה מידע האתרים שאתה מבקר יכולים לאסוף אודותיך. יש לך מגוון שלם של חוסמי מודעות שאתה יכול להשתמש בהם, ואלה משתנים בין דפדפן לדפדפן. עם זאת, כדי להתחיל, אנו ממליצים רפאים, גירית פרטיות ו AdBlock.

צילום מסך של ghostery.com Ghostery.com – דף הבית

חוסמי מודעות אלה יעזרו לשמור על נתוני נעילה. למרבה הצער, החיסרון הוא שעם כל תוסף נוסף טביעת האצבע שלך הופכת לייחודית יותר. אחת הדרכים להתגבר על כך היא שרשתות VPN רבות מספקות כעת AdBlocker מובנה שיסנן מודעות (ובמקרים מסוימים עוקבים) עוד לפני שהם בכלל מגיעים לדפדפן שלך..

מנועי חיפוש

גוגל ממשיכה לעלות במאמר זה. אז אם עדיין לא קיבלת את התמונה, הם אוספים את הנתונים שלך כדי למכור לצדדים שלישיים. לכן זה לא מפתיע שההיצע העיקרי שלהם, חיפוש בגוגל, הוא האשם הגדול ביותר.

הדרך הגדולה ביותר בה חברה יכולה לאסוף נתונים שאתה משתמש בה על ידי הצעת מנוע חיפוש בחינם, ולמשותף של גוגל, יאהו ובינג. למרות הבדל הגודל שלהם, המטרה הסופית שלהם זהה, והיא לא לספק לך תוצאות רלוונטיות. זה כדי להיות מסוגלים להכיר את האישיות שלך.

אצבע לוחצת על מנוע חיפוש

על ידי שימוש בהיסטוריית החיפושים שלך, גוגל יכולה ליצור פרופיל שלך ועל ידי שילוב של ערכות נתונים היא יכולה להשתמש בנתונים אלה כדי לפרופיל את המשפחה שלך, את השכונה שלך, את המחוז שלך וכו ‘. שימוש במנוע חיפוש מאובטח יכול לסייע לבלום חברות העוקבות אחריך.

פרק 5:

אף על פי שאנשים רבים אינם מבינים זאת, אפילו התקשורת הפרטית שלך איננה כה פרטית. זה דבר שחברות משתמשות בהתנהגות המקוונת שלנו כדי למקד מודעות עבורנו, דבר אחר שהן סורקות את ההודעות הפרטיות שלנו!

אימייל

אימיילים הם החלקים הסרוקים ביותר בתקשורת פרטית. אף על פי שאף אחד לא ממש קורא את הודעות הדוא”ל שלך בנפרד, וישנן מערכות הקיימות כדי להבטיח שזה לא יקרה, זה עדיין לא מחשבה נעימה לדעת שלמישהו יש גישה לדיונים שלנו..

דגל אתר קונספט של הגנה על דואר אלקטרוני

כמו תמיד האשם הגדול ביותר כאן הוא גוגל עם Gmail. לאנשים רבים יש חשבון GMail אך מה שרוב האנשים לא מבינים הוא שגוגל סורקת את מילות המפתח שלך ומשתמשת בו לפרסום. לא מאמינים לנו? פשוט כתוב “מצא מצורף” בהודעת הדוא”ל שלך ואם אינך מצרף קובץ גוגל תודיע לך מכיוון שהם סורקים את הודעות הדוא”ל שלך!

באופן אישי אני לא מודאג מכך שגוגל תשתמש בהיסטוריית החיפושים שלי כי זה אומר שאני מוצא את מה שאני מחפש מהר יותר וקל יותר. עם זאת, הודעות הדוא”ל שלי הן שלי ורק אני ורק הנמען / ים ידעו שזה התוכן.

מסיבה זו, לצד VPN הכלי השני החשוב ביותר שתוכל להשיג אם אתה חושש להיות במעקב הוא קבלת חשבון דוא”ל פרטי ומאובטח..

מסרים

על פי התקשורת הפרטית, אנו משתמשים גם במגוון אפליקציות כדי להעביר הודעות זו לזו מדי יום. למעשה, רובנו מתקשרים עם חברינו ביותר מפלטפורמה אחת. לדוגמה, ייתכן שתעביר הודעות ב- iMessage, Instagram, TikTok, WhatsApp, Slack ו- Messenger Messenger ביום אחד..

תמונת מסך של whatsapp.com Whatsapp.com – דף הבית

המציאות היא שרוב האנשים משתמשים בשיטת תקשורת רחבה המבוססת אך ורק על האנשים שהם מוקפים בהם. בעוד שחלק מאלה בסדר, אחרים לא הייתי סומך עד כמה שאוכל לזרוק. על הצד הטוב יותר יש לנו כמו WhatsApp (למרות שהיא בבעלות פייסבוק) ו- Viber, בעוד שאנחנו די בטוחים שפייסבוק מסנג’ר ו- Google Hangouts עוקבים אחר ההודעות שלך..

תמונת מסך של messenger.com Messenger.com – התחבר למסנג’ר

למרבה הצער, רוב התקשורת הזו לא מוצפנת או מאובטחת בשום צורה שהיא. כלומר, שבדיוק כמו מיילים, סביר להניח שהם מנוטרים. כך שבדומה למיילים, היינו ממליצים הימנעות מרוב שיטות התקשורת העיקריות אם אתה לא אוהב להיות במעקב.

רשתות חברתיות

בסדר, אז בחלק זה נוכל לכתוב אלפי מילים. עם זאת, לא סביר שתקרא את זה כי יש לך דברים טובים יותר לעשות עם הזמן שלך. אז בקיצור נבדוק את שתי סוגיות הליבה ברשתות החברתיות, מה שמדאיג אותך יותר תלוי בך. למרבה הצער, אלה חלים על כל רשת חברתית גדולה שתשתמש בה; טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם, פינטרסט, טיקטוק וכו ‘.

צילום מסך של twitter.com Twitter.com – דף הבית

כל הרשתות החברתיות הגדולות הן בחינם. אם אנחנו יודעים משהו, אם מוצר הוא בחינם, אז אתה המוצר. זה נכון יותר כאן מאשר בכל מקום אחר באינטרנט. הרשתות החברתיות מרוויחות ממעורבותך והן אוספות אלפי נקודות נתונים על כל אחד ואחת מהמשתמשים בו. לא רק שהם משתמשים בנקודות הנתונים הללו לצורך פרסום, הם משתמשים בה גם כדי לגרום לך לעסוק יותר ולהוציא עוד יותר על הפלטפורמה. זהו מעגל שאינו נגמר, ולמרבה הצער, רוב האנשים ממשיכים להשתמש בהם מכיוון שאין חלופות וכל חבריהם ומשפחתם משתמשים בהם.

מושג מעגל בלתי נגמר

החשש הנוסף הוא שהרשתות החברתיות מתוכננות להיות חברתיות. לכן, כברירת מחדל אתה החשבון, מה שאתה מפרסם וכן הלאה הוא ציבורי. למרבה הצער, רוב האנשים אינם מודעים לכך ולעולם אינם משנים את הגדרותיהם. למרות שאתה אולי לא חושב שתמונה חמודה של הכלב שלך באסטר היא משהו לדאוג לו, זה בדיוק המקום בו אתה טועה. זכור את שאלות האבטחה שכולנו שונאים, ובכן בדיוק המידע הזה שימושי. הנדסה חברתית היא העלייה וזה בדיוק מסיבה זו, אז אם אפשר, אל תעשה שום דבר פומבי.

פרק 6:

בראש ובראשונה חשוב להגן על עצמך. עם זאת, לעולם אל תשכח את הסובבים אותך.

אם אתה חלק ממשק בית, בין אם אתה ראש הבית ובין אם לא, אתה צריך לחנך גם אותם. למרבה הצער, מספר האנשים שעדיין אינם מודעים לסכנות האינטרנט הוא עצום. בין אם זו גיסתך שהיא ציבורית מדי ב- TikTok, אחיך הצעיר סיקור, או שבן הזוג שלך משתמש באותה סיסמה בכל מקום, עליך לקחת אחריות חברתית כדי לעזור לחינוך שלהם.

תפיסת הגנה על הבית

באופן דומה, אם אתה עובד בחברה, עליך לחפש לחנך את בני גילך ובמידת הצורך גם ההנהלה. עבדנו ביותר מדי חברות בהן היינו עדים לטעויות בלתי נתפסות וחורי פרטיות.

לחנך את הסובבים אותך

הדרך הטובה ביותר לעזור להגן על הסובבים אותך היא כנראה הפשוטה ביותר – חינוך פשוט. אתה יכול לשתף אותם במאמר זה, או לקחת את הזמן לדבר איתם ולהסביר את הסכנות. אנו ממליצים שבמקום להשתמש בדוגמאות קיצוניות, תשתמש בעובדות ונתונים יומיומיים אמינים. לדוגמא אנשים רבים זעמו כשנודע להם על שערוריית פייסבוק קיימברידג ‘אנליטיקה אך לא הרבה אנשים בסופו של דבר נקטו פעולה בכדי לסייע באבטחת הרשתות החברתיות שלהם לאחר מכן.

לוח דיגיטלי וספל קפה על דלפק המטבח

עם זאת, אם אתה דן איתם כיצד ניתן להשתמש בנתונים שלך נגדך וכיצד על בסיס יומיומי משתמשים בהנדסה חברתית לגניבת מידע יקר ערך, הם נוטים יותר להקשיב. זה ממילא מניסיוננו.

כמובן שתכירו את האנשים סביבכם בצורה הטובה ביותר ולכן הבחירה בשיטת החינוך תלויה בכם לחלוטין.

נתבים מהבהבים

דרך נהדרת נוספת להגן על הסובבים אותך היא באמצעות נתב מהבהב. למעשה, נתב מהבהב מאפשר לך לשלוט טוב יותר ברשת ה- WiFi שלך, והכי חשוב להפעיל עליו לקוח VPN בצורה מהימנה..

צילום מסך של flashrouters.com Flashrouters.com – דף הבית

כמעט כל האלקטרוניקה שבבעלותך מגיעה עם קושחה מותקנת מראש. קושחה היא התוכנה החיונית המאפשרת את הפונקציות העיקריות של המכשיר. נתב ה- Wi-Fi שלך אינו שונה. נתבים מהבהבים הם בדרך כלל קלים יותר לשימוש, ואתה יכול לרכוש אותם מראש, מכיוון שתהליך ההבזק אינו קל ומחייב אותך להכיר את פרטי כניסה לנתב המוגדרים כברירת מחדל בין הרבה מידע אחר.

נתבי פלאש DD-WRT

FlashRouters.com מציע מבחר נתבי WiFi מהבהבים. האטרקציה העיקרית של נתבים שהבהבו עם DD-WRT מגיעה מיכולות VPN מובנות. אתה יכול להשתמש באפליקציית הפרטיות של FlashRouters כדי להיכנס לספק ה- VPN המועדף עליך, ברמת נתב, בצעד אחד. ספקי VPN נתמכים כוללים ExpressVPN, NordVPN, ו כריש, יחד עם רבים אחרים.

בטיחות IoT

אחת הדאגות הגדולות ביותר בימינו היא בטיחות ה- IoT. לרבים מאיתנו יש אמזון Alexa או Google Home בדירות שלנו. בנוסף לכך יותר ויותר מכשירי אינטרנט של הדברים מגיעים לשוק באופן קבוע.

מושג האינטרנט של הדברים

בין אם זה מקרר, מכונת קפה או אפילו סתם מצלמות טלוויזיה במעגל סגור, עולם ה- IoT עשוי להפוך את חיינו לנוחים יותר אך הוא פותח אותנו לרמת סיכון חדשה לגמרי. למרבה הצער, רבים מהמכשירים הללו מתוכננים ונוצרים תוך מחשבה פרקטית, ואבטחה ופרטיות תופסים מושב אחורי – אם זה.

לאורך השנים היו אינספור פחדי IoT. הכי המקרה המפורסם של פריצת IoT הוא CloudPets כאשר לא רק החברה הדליפה פרטי משתמש, ההאקרים הצליחו גם לפרוץ את החתונות שלהם ולרגל אחר הבעלים שלה. אם אתה הורה אין הרבה יותר מצמרר ממשהו כזה.

פרק 7:

כמגזין אבטחה דיווחים, האמריקנים נגנבו הסיסמה שלהם לפחות ארבע פעמים בשנת 2019.

גם אתרי האינטרנט שנפרצו אינם כמה שקעים קטנים ולא מורגש. לפייסבוק לבדה היו שלוש הפרות נתונים עיקריות שחשפו מעל 808,500,000 חשבונות. התאגיד האמריקני הראשון מוביל אותם עם 885,000,000 חשבונות שנפרצו. מיקרוסופט, זינגה, קנווה ואדובי הם גם חלק מרשימה זו.

הגן על הסיסמאות שלך

חברות ואתרים צריכים להפוך את הסיסמה שלך מטקסט לתוכן לא קריא. תהליך זה נקרא hashing. ישנם אלגוריתמי hashing פשוטים ומורכבים. אבל, אין דרך לדעת באיזה מישהו משתמשים, אלא אם כן הם מצהירים זאת. כאשר מתרחשת הפרת נתונים וסיסמאות מחוסלות באמצעות אלגוריתם פשוט, או גרוע מכך, אינן מחושלות כלל, קל להאקרים לפצח את הסיסמה שלך..

מנעול על לוח מעגלים למחשב

כתשובה, אתרים מסוימים מבקשים ממך להשתמש בסיסמה שהיא שילוב של אותיות קטנות / אותיות גדולות, מספרים או סמלים. כאשר סיסמאות אלה מגושמות אפילו באמצעות אלגוריתם פשוט, קשה יותר לפצח אותן. כעת אלפי אתרים זקוקים לרישום, וקשה לזכור כל סיסמה. הצעד הבא ההאקרים מסתמכים על שקרים באופן שבו אנו מתנהגים באופן מקוון.

אנשים נוטים להשתמש זהה או דומה סיסמה עבור אתרים רבים. לעתים קרובות אנו משתמשים בסיסמאות שקל לזכור.

השתמש במנהל סיסמאות

בימינו כל דפדפן מכובד מספק מנהל סיסמאות משולב. עם זאת, הדרך הטובה ביותר לטפל בסיסמאות שלך היא באמצעות מנהל סיסמאות. מנהל סיסמאות עושה בדיוק את מה שהוא אומר על הפח – הוא מנהל את הסיסמאות שלכם. כל מנהלי הסיסמאות משתלבים במכשירים שלך כך שיהיו קלים לשימוש. הרוב אפילו יעזור בסיסמאות לאפליקציות במכשירים הניידים שלך.

תמונת מסך של daslane.com Dashlane.com – תוכנית ליחידים

כדי לגשת לכספת הסיסמה שלך אתה זקוק רק למפתח ראשי ולסיסמה ראשית בכדי שתוכל לפענח את תוכנו. האופן שבו הם מוגדרים הוא כך שגם החברות המספקות את השירות לא יוכלו לגשת לסיסמאות שלך בלי אלה. לכן, ודא שאתה שומר אותם במקום כלשהו בטוח ומאובטח, כאילו תאבד אותם יהיה לך הרבה איפוס סיסמה לעשות.

השתמש באימות דו-גורמי

דבר אחד שתרצה להקים בכל חשבון מקוון המאפשר זאת הוא אימות דו-גורמי.

יתכן שכבר מכירים צורה אחת של אימות דו-גורמי(2FA) בצורה של אפליקציות מאמת כמו מאמת LastPass או SMS שני גורמים.

SMS שני גורמים

2FA מחייב שימוש בטלפון סלולרי. כדי להתחבר לחשבונך או כדי לשנות את הסיסמה שלך, ספק שירות שולח לך את הקוד באמצעות ה- SMS. ההנחה היא שהאדם היחיד שיש לו גישה לטלפון שלך הוא אתה, אבל אם אתה כן החלפת SIM, זה לא ימנע ממישהו לגנוב את החשבונות שלך.

אפליקציות 2FA

מסיבה זו, שני גורמים ב- SMS נחשבים באופן נרחב לחסרי ביטחון בימינו. זו הסיבה שאנשים פנו לאפליקציות 2FA בהן הסיסמה השנייה לא נשלחת אליך, אלא נוצרת בטלפון שלך עצמו. בדרך זו, תוקף יצטרך לקבל גישה לטלפון שלך או לשרתי השירות שמייצרים מפתחות.

קל להתקין את 2FA ופעם לאחר ההגדרה זה לא יגרום אי נוחות לחיים שלך או לשימוש באפליקציות.

עם זאת, אפילו יישומים אלה אינם מושלמים. לכן הומצאו מפתחות חומרה.

מפתחות חומרה

אימות גורם גורם אוניברסלי או U2F הוא הסטנדרט החדש לכניסה מאובטחת. U2F מחייב את המשתמש שיהיה לו מכשיר אסימון מפתח ודפדפן (Chrome או Firefox) התומך ב- U2F. עם התקן אסימון חומרה זה, כגון יוביי, אתה יכול להתחבר בבטחה לכל חשבון.

חלופות ליוביקי

תהליך U2F מבוסס על הצפנה אסימטרית. מכשיר האסימון שלך מכיל מפתח מוצפן פרטי. הדפדפנים התואמים מזהים את המפתח הציבורי שלך. ראוי לציין כי ההצפנה של זוג המפתחות הפרטי-ציבורי שלך משתמשת באלגוריתם מתמטי מורכב. לזוג אין משמעות אחד בלי השני. ההאקר יצטרך להשתמש בכמות מדהימה בכדי לפצח מפתח פרטי בהתבסס על המפתח הציבורי.

קידוד מקור תוכנה

גישה זו מונעת מה שמכונה התקפות איש ביניים או פישינג. כלומר אם מישהו מקבל גישה למפתח הציבורי שלך אין לו שום שימוש בו מכיוון שהוא משויך רק למפתח הפרטי השמור במכשיר שלך..

כל Yubikeys בהשוואה

YubiKey 5ci

YubiKey 5Ci

 • הטוב ביותר עבור משתמשי מקינטוש
 • מחבר USB-C וברק
 • עמיד למים וריסוק

קנה עכשיו YubiKey 5c

YubiKey 5C

 • הטוב ביותר עבור משתמשי מקינטוש
 • מחבר USB-C
 • אתה יכול לחסוך 20 $ אם אינך זקוק למחבר הברק

קנה עכשיו מפתח אבטחה NFC

מפתח אבטחה NFC

 • הטוב ביותר עבור משתמשים שאינם LastPass
 • גרסת תקציב ל- NFC 5
 • הכי טוב למשתמשים שלא יכולים להוציא הרבה כסף

קנה עכשיו סדרת fips yubikey

סדרת FIPS של YubiKey

 • הטוב ביותר עבור עובדים וקבלנים פדרליים
 • פגוש את רמת הבטחת המאמת הגבוהה ביותר מההנחיות העדכניות ביותר של FIPS
 • זמין בכל הגרסאות שה- YubiKey הוא

קנה עכשיו קרא סקירה

פרק 8:

בימי האינטרנט בעבר, נגיפים היו פעם האיום הגדול ביותר שיכול היה להיות על המחשב האישי שלך. תוכנת האנטי-וירוס באה כפתרון. אבל בשנת 2020, למונח תוכנת אנטי-וירוס יש משמעות חדשה.

כיום, נגיפי מחשב אמיתיים הפכו לנדיר. מגזין אבטחת הסייבר בארה”ב אומר נגיפי מחשב מהווים רק 10% מכלל התוכנות הזדוניות. תולעים וסוסים טרויאניים שכיחים יותר, אך גם הם בצל סוגים מסוכנים יותר של תוכנות זדוניות.

הימנע מווירוסים ותוכנות זדוניות

כופר מצפין את כל הנתונים החשובים בכונן הקשיח או כמה מהם. כדי להחזיר את הקבצים שלך, עליך לשלם לתוקף עבור מפתח הפענוח. תוכנות ריגול אוספות את הנתונים שלך, כולל מידע רגיש כמו פרטי חשבון הבנק שלך. תוכנות פרסום מציגות מודעות לא רצויות במחשב שלך. הרשימה נמשכת. ישנם רשתות בוט, התקפות פישינג או התקפות כריית מטבעות זדוניות באמצעות חטיפת דפדפן.

האם מערכת ההפעלה שלך מגינה עליך?

כאשר חיינו הפכו לדיגיטליים, מיקרוסופט ואפל הגיבו בשירותי אבטחה שהותקנו מראש. מאז חלונות 10, מיקרוסופט מציעה פיתרון הגון באמצעות מרכז האבטחה של Windows, ואפל מחזיקה בסף.

מדוע אתה עדיין צריך להשיג תוכנת אנטי-וירוס

פתרונות אנטי-וירוס מובילים עברו הרבה מעבר להגנת האנטי-וירוס המסורתית. בעוד שחלק מהתוקפים רוצים לקרוס את המערכת שלך, יש הרבה יותר כסף בהתקפות כמו תוכנות כופר. אם אתה משתמש במחשב האישי שלך ב- Mac עבור יותר מאשר בדיקת דוא”ל, אתה זקוק להגנה על ידי אנטי-וירוס מודרני.

תמונת מסך של bitdefender.com Bitdefender.com – מאפיינים

אתה יכול לקבל שירותים כגון VPN, הגנת נתונים וכספות מקוונות עבור הנתונים שלך, והכל בחבילה אחת. ראשית, תרצה אנטי-וירוס המכסה כמה שיותר איומים. חברות אנטי-וירוס מזהות איומים ומעדכנות את בסיסי הנתונים שלהן מהר יותר מיצרני מערכות ההפעלה. זה חיוני למניעת התקפות של יום אפס. בנוסף, למכשירי AV ראויים יהיו כלים נוספים כגון; אבטחת רשת, מצב הצלה, מחיקת קבצים בטוחה, הערכת פגיעות ועוד.

תמונת מסך של bitdefender.com Bitdefender.com – מאפיינים

למרבה הצער, אנטי-וירוס אכן משפיע מעט על ביצועי המחשב עקב הסריקה המתמדת. עם זאת, אם אתה מריץ מערכת הגונה בחצי הדרך לא תשים לב. זה קצת יותר מורגש במכשירים ניידים אבל הבטיחות הנוספת שווה את ההשפעה המינורית על חיי הבלילה לדעתנו.

עדכן אפליקציות ותוכנות באופן קבוע

תן שם לכל מערכת הפעלה או תוכנה מרכזית ומישהו כנראה ניסה לפרוץ אותה. למרבה הצער, זו לא הגזמה, זה העולם האמיתי. אם יש מספיק אנשים המשתמשים באפליקציה או בתוכנה, יש להרוויח מפריצה אליה. בין אם זה על ידי איסוף נתונים אישיים, או אפילו יותר גרוע מאיסוף נתונים פיננסיים, מישהו ימצא דרך להרוויח מזה כסף.

ידיים של אישה באמצעות טלפון חכם נייד

תבחין באופן קבוע במחשב ה- iPhone או המחשב Windows 10 המודיע לך שיהיה עדכון כאשר תיכבה בפעם הבאה. למעשה, ייתכן שתבחין בשקט זה באופן קבוע. אמנם בחלק מהזמן זה להוסיף קצת פונקציונליות נוספת לתוכנה, אך לעתים קרובות זה לתיקון חורי אבטחה. למרבה הצער, לא משנה כמה ספקים יתאמצו, 99% מהתוכנות כוללות פגיעות. זו הסיבה שחשוב לעדכן באופן שוטף את מערכת ההפעלה, התוכנה והאפליקציות שלך.

פרק 9:

דיברנו על הגנה על האינטרנט, הסיסמה, המשפחה והמחשב שלך. עם זאת, יש משהו שאולי חשוב יותר מכל אלה. אלה הנתונים שלך.

כשדואגים לנתונים שלך יש שני דברים ששניכם דואגים להם; גניבת נתונים ואובדן נתונים.

הגן על הנתונים שלך

הדוגמה הבולטת ביותר לגניבת נתונים נקראת בביטול “ההתרחשות”. זו הייתה הפרה חמורה לפיה ב 2014 הודלפו תמונות עירומות של למעלה מ -500 ידוענים ברשת. למרבה הצער, זו רק אחת מהדוגמאות הרבות לגניבת נתונים שקורה בעולם כיום, והיא לא מוגבלת לסלבריטאים.

מצד שני, אובדן נתונים קשור לאובדן הנתונים שלך. בין אם זה המקרה הקלאסי של הכלב שאוכל את המחשב הנייד שלך, או פשוט מפיל את האייפון שלך בשירותים.

הצפן את המכשירים שלך

הסיבה הברורה ביותר לכך שצריך להצפין את הכונן הקשיח היא גניבה. אם מישהו גונב את המחשב הנייד שלך, למשל, הרבה יותר קל לאותו אדם לקבל גישה לכל המידע שלך. אם אתה משתמש עסקי, כל מי שיקבל גישה ל- HD שלך יכול לקבל את כל המידע העסקי שלך. גם אם אתה משתמש בשולחן העבודה, תוקפי כופר סומכים עליך שלא תדאג להגן על הנתונים שלך.

צילום מסך של microsoft.com הפעל את הצפנת המכשיר Microsoft.com

זו הסיבה שמערכות הפעלה מודרניות מגיעות יחד עם כלים להצפנת ה- HD שלך. יישומים כמו BitLocker עבור Windows או FileVault עבור Mac מציעים הצפנת תוכנה. ישנם גם כונני HD ו- SSD בעלי יכולות הצפנת חומרה מובנות. אתה רק צריך להקפיד להפעיל אותם. מכשירי HD עם הצפנת חומרה הם מעט יקרים, אך מציעים הגנה טובה יותר.

הכל יהיה בסדר אם לא הייתה בעיה אחת עם ההצפנה והפענוח. הם מסתמכים על משוואות מתמטיות מורכבות כדי להצפין את התוכן. לכן, הצפנה או פענוח של כל ה- SSD שלך יכול לקחת לא מעט זמן. מיקרוסופט, למשל, מעריכה שנדרש 5 שעות להצפין 500 ג’יגה-בתים. כמובן שתמיד תוכל לבחור להצפין רק חלקים מה- HD שלך כדי לחסוך זמן.

גיבוי

אז כיסינו את ההגנה על הנתונים שלך מפני אנשים לא רצויים. אבל מה לגבי הגנה על הנתונים שלך מפני הטבע האומללי ואומללותך?

עם זאת, אם אי פעם היית במצב שאיבדת נתונים מסוימים, תדע כמה זה חשוב. תוכנית הגיבוי המושלמת נקראת שיטות 3-2-1. מה שאומר שתמיד יהיו לך 3 עותקים של הנתונים שלך. שניים מהם צריכים להיות גיבויים ואחד צריך להיות מחוץ לאתר. במונחים של הדיוט: המחשב האישי שלך, כונן קשיח חיצוני מקומי, שירות גיבוי.

מרכז נתונים או רקע אירוח חדר שרתים

למרות שיש הרבה שירותי “גיבוי” קלאסיים כגון GDrive, Dropbox ו- iCloud שרבים מאיתנו משתמשים בהם, הם אינם מושלמים. הסיבה לכך היא שהם לא מגבים הכל במחשב שלך. אז אמנם הם צעד בכיוון הנכון, אך הם אינם פיתרון שלם.

פרק 10:

למרבה הצער, אחד הדברים החשובים ביותר בחיים הוא הכי פחות בשליטתך. זה הכספים שלך. לרוע המזל, אתה מקבל את הכרטיס שלך מהבנק, אך מעבר לכך כל השאר בשליטתם. תמיד תוכל למלא את הכסף שלך מתחת למזרן או לקנות זהב אמיתי, אבל אלה טקטיקות של בית הספר הישן. אנו נראה לך כמה דרכים נהדרות לעזור לך לשלוט טוב יותר בכספים שלך בקלות.

צילום מקרוב, של, ידיים של רואה חשבון, לסמוך על מחשבון

השתמש במטבעות קריפטוגרפיים

הדרך הטובה ביותר לשמור על רכישות ונכסים אנונימיים היא באמצעות ביטקוין. לביטקוין יש פוטנציאל גדול לאנונימיות בבסיסו, אך נדרש מאמץ מסוים בכדי להשתמש בפוטנציאל זה.

כל זהות של משתמש ביטקוין מוסתרת מאחורי a ארנק ביטקוין כתובת. עסקאות ביטקוין מתרחשות ברשת בלוקצ’יין. ה- Blockchain הוא ספר עסקאות ציבורי ומופץ. המשמעות היא שכולם יכולים לראות כל עסקה שנעשתה אי פעם בין שתי כתובות ארנק.

רקע בלוקצ'יין עם מפת עולם

המפתח לשמירה על אנונימיות בעת השימוש בביטקוין הוא שמירה על הארנק שלך. הארנק שלך מכיל מפתחות פרטיים המשמשים להתחברות לרשת הביטקוין. אלא אם כן מישהו יקשר את זהותך לכתובת הארנק שבה השתמשת, עסקאות הביטקוין שלך יהיו אנונימיות. לדוגמה, אם אתה קונה BTC עם כרטיס האשראי שלך, הפרת נתונים יכולה לחשוף את זהותך. בורסות מקוונות המציעות לך לקשר כרטיס אשראי לחשבונך, תוך שהם מציעות לך להשתמש בארנקים המקוונים שלהם באותו זמן סבלו מהפרות נתונים בעבר.

ארנקי ארנק חומרה מציעים פתרון טוב יותר לשמירה על ה- BTC שלך. ארנקי חומרה הם מכשירים המאחסנים את המפתחות הפרטיים שלך במצב לא מקוון. הם מאובטחים מפני התקפות זדוניות מכיוון שהם מנותקים רוב הזמן. וגם לארנקי הארנק החומרתיים העליונים יש שכבות אבטחה נוספות. לדוגמא, עליך להזין קוד PIN כדי לגשת לארנק. אם אתה מחפש לאחסן כמות משמעותית של קריפטו בארנק החומרה שלך, אז הבחירה הטובה ביותר שלך היא ספר חשבונות ננו X אוֹ טרזור ​​דגם טי.

השוואה

ספר חשבונות ננו X

ספר חשבונות ננו X

 • מָסָך:
 • מְשׁוּחרָר: 2019
 • מחיר: 119 דולר
 • בלוטות:

קנה עכשיו קרא סקירה ספר חשבונות ננו ס

ספר חשבונות ננו ס

 • מָסָך:
 • מְשׁוּחרָר: 2016
 • מחיר: 59 דולר

קנה עכשיו קרא סקירה טרזור ​​דגם טי

טרזור ​​דגם טי

 • מָסָך:
 • מְשׁוּחרָר: 2018
 • מחיר: 159 דולר
 • מסך מגע:

קנה עכשיו קרא סקירה טרזור ​​אחד

טרזור ​​אחד

 • מָסָך:
 • מְשׁוּחרָר: 2013
 • מחיר: 59 דולר

קנה עכשיו קרא סקירה

השתמש בכרטיסי מטבע וב- BitRefill

למרות שביטקוין ואחרים מטבעות קריפטוגרפיים קיימים זמן מה, הם עדיין לא קלים לשימוש יומיומי כמו כסף. קבלת ה- BTC או קריפטו אחר ושמירה עליו היא הרבה לפני ההזדמנויות לבזבז. בעוד שסוחרים רבים מקבלים BTC כאמצעי תשלום, לעתים רחוקות תמצא סוחר מרכזי שמקבל קריפטוסים אחרים. BitRefill מאפשר לקנות מגוון כרטיסי מתנה ומילוי ניידים באמצעות שישה מטבעות קריפטוגרפיים.

צילום מסך של bitrefill.com Bitrefill.com – שיטות תשלום

מלבד זאת, עסקאות BTC עשויות לקחת יותר מ -10 דקות לעיבוד, והן כרוכות בתשלום. עמלות רשת הביטקוין נמוכות כיום מ- $ 1 אך יכולות להשתנות בהתאם להיקף המסחר, וכך גם זמני העיבוד.

ישנם מספר פתרונות לנושאים אלה, הן בפיתוח והן בשימוש כיום. כרטיסי מטבע או כרטיסי חיוב בקריפטו מאפשרים לך לממן כרטיס חיוב רגיל באמצעות קריפטו.

מצד שני BitPay יספק לכם כרטיס MasterPay מראש של BitPay בו תוכלו להשתמש בכל מקום. למרבה הצער זה אכן דורש סלפי ומסמך שהונפק על ידי הממשלה כדי לאשר את זהותך. לכן ניתן להשתמש בה באופן נרחב יותר אך מסיר את אלמנט הפרטיות.

השתמש בכרטיסי אשראי חד פעמיים

דרך נהדרת נוספת לשמור על אנונימיות ולעזור לשמור על השליטה בכספים שלך היא להשתמש בכרטיסי אשראי / חיוב חד פעמיים. אלה ידועים גם בשם כרטיסי חיוב מראש. כפי שהשם מרמז אלה מיועדים לשימוש חד פעמי או לשירותים שבהם אינך מעוניין להשתמש בפרטי הכרטיס האמיתי שלך.

כרטיס אשראי ומזומן

הם שימושיים במיוחד כשאתה נרשם לשירותים שבהם יש תשלום חודשי. באמצעות כרטיס אשראי חד פעמי תוכל להימנע מהצורך להוציא כסף על ידי שכחת ביטול השירותים.

פרק 11:

מהי פרטיות נתונים ?

פרטיות הנתונים מתייחסת לאופן שבו אוסף, שיתוף ומשתמש של מידע אישי, או נתונים.

מה זה אבטחת נתונים ?

אבטחת נתונים מגנה על הנתונים שלך מפני פגיעה מצד תוקפים חיצוניים וכוונות זדוניות.

כיצד להגן על המידע האישי שלי ?

הימנע מחיבור אינטרנט ציבורי, במיוחד ללא שימוש ב- VPN. אל תשתף מידע אישי באתרי רשתות חברתיות. השתמש באנטי וירוס כדי לשמור על המחשב שלך מוגן מפני כל סוג של איומים מקוונים. הצפן את המכשירים האלקטרוניים שלך. הוביל עוקבים הרחק מהזהות שלך על ידי הקמת עסק שיבצע עבורך רכישות. השתמש בביטקוין במלוא הפוטנציאל שלו כדי לשמור על אנונימיות ולהגן על הארנק שלך.

איך VPN מגן עלי ?

כשאתה מתחבר ל- VPN (רשת פרטית וירטואלית), אתה שם שרת נוסף בינך לבין האתר שאליו אתה רוצה להיכנס. שרת זה משנה את כתובת ה- IP שלך ומצפין את פעילות הגלישה שלך.

האם U2F מאובטח ?

אם מישהו מקבל גישה למפתח הציבורי שלך אין לו שום שימוש בו מכיוון שהוא משויך רק למפתח הפרטי המתאים השמור במכשיר שלך..

מדוע עליכם להצפין את הנתונים שלכם ?

הצפנת נתונים מאפשרת לך להגן באופן מאובטח על נתונים, כגון מידע המאפשר זיהוי אישי (PII), שאינך רוצה שמישהו אחר יקבל גישה אליו.

האם ניתן לעקוב אחר עסקאות ביטקוין ?

אלא אם כן מישהו יקשר את הזהות שלך עם כתובת הארנק שבה השתמשת, עסקאות הביטקוין שלך יהיו אנונימיות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map