banner
banner

שמיר גיבוי שמיר מדריך טרזור ​​מלא

הגיבוי של שמיר היא מערכת אבטחת מפתח פרטית שהציגה טרזור ​​באוגוסט 2019. היא מבוססת על ה- שמיר שיתוף חשאי אלגוריתם הצפנה, בו התאימה Satoshi Labs לביטקוין החלקה 39. לפיכך, ה טרזור ​​דגם טי הוא ארנק החומרה הראשון בעולם שתומך בתקן זה.

אבל לפני שתבצע גיבוי של שמיר על ה- Trezor Model T שלך, תחילה עליך להבין איך זה עובד. כל החומרה ארנקים להשתמש ב BIP 39 סטנדרטי ליצירת סדרה של 12 או 24 מילות זרע. אבל אם זה בסיסי בִּטָחוֹן לא מספיק למודל האיום שלך, אתה צריך משהו מתקדם יותר.

שמיר גיבוי מול מולטיסיג מול ביטוי זרעים מפצל

Multisigs (גם חלוצה על ידי Trezor) פופולריים בשל מורכבותם הנוספת. כדי להוציא את הכספים בארנק, תזדקק למספר חתימות שנקבע מראש. זה מאפשר גישות מרובות בעלי עניין ומנגנוני אבטחה מורכבים. 

זה גם רעיון נורא לפצל את 12 או 24 המילים בחלקים רבים, ואז להפיץ אותם. לא רק שאתה יכול לאבד אותם או לטרוף אותם בעצמך, אלא שהאקרים יכולים גם לתקוף כוח אכזרי בכמה מילים. אז אם מישהו מכיר 9 מתוך 12 המילים שלך, קל לנחש את 3. הנותרות מילון BIP 39 מכיל 2048 מילים, כך שתסריט פשוט יכול לנסות את כל האפשרויות תוך מספר דקות.

חיבור ומקלדת לטכנולוגיית ענן

גיבוי שמיר קיים דרך אמצע בין אלה פתרונות אבטחה. זה שומר על הקלות של ביטויי זרע וגם מרוויח מריבוי הרב-סיגיות. אך בניגוד למולטי-סיגים, עליכם לאסוף את מניות המפתח הפרטי במקום אחד. לא ניתן לגרום לבעלי העניין לחתום מרחוק על עסקאות.

בקצרה, במודל ה- Trezor T שלך תוכל ליצור עד 16 שיתופים עבור המפתח הפרטי שלך. ובהתאם להעדפתך, תוכל לבחור כמה תצטרך בכדי להפוך את הכספים לבזבוזים. 

תמונת מסך של trezor.io Trezor.io – כיצד להשתמש בביטוי סיסמה TREZOR

כמו כן, הגיבוי של שמיר תואם ל- ביטוי סיסמה. כך שגם אם מישהו יגנוב את המניות הנדרשות להוצאת המטבעות שלך, הוא עדיין יזדקק למילה אחרונה.

קנו TREZOR MODEL T

האם גיבוי שמיר בשבילך? דוגמאות להגדרות.

תכנון אבטחת סייבר

דוגמה 1: למשפחה של ארבע נפשות יכולה להיות חלק, אך זקוקה לשלוש מהן כדי ליצור את המפתח הפרטי. פירוש הדבר שחבר אחד או שניים אינם יכולים להוציא את המטבעות לבדם. כמו כן, אם חבר אחד מאבד את חלקו, הכספים עדיין יכולים להתאושש. ואם המניות הולכות לאיבוד, מומלץ להשתמש בשאר הנותרים כדי ליצור גיבוי שמיר חדש.

יד, של, איש עסקים, להחזיק, איקון, ל, technology

דוגמה 2: אתה רווק וחי לבד. אתה משלים 4 מתוך 6 מניות שמיר גיבוי. אתה מחזיק שתי מניות בבית שלך, ואז מפקיד את ארבע האחרות בידי עורך הדין, כספת הבנק שלך ושני חברים טובים. אם הבית שלך נשדד, תוכל לגשת למטבעות שלך עם 4 המניות הנותרות. 

אלא אם כן עורך הדין והחברים שלך יודעים איזה סוג של מערך יצרת, הם לא יכולים לגנוב לך את הכסף. אם אתה לא מאפשר תיאום, אתה בטוח. אבל ההוצאות יהפכו גם הן לקשות יותר עבור עצמך, מכיוון שאתה צריך להשיג שתי מניות.

אלו רק שתי דוגמאות לאופן שבו אתה יכול להגדיר את גיבוי שמיר. האפשרויות הן אינסופיות ו- Trezor Model T מאפשר לך לייצר עד 16 מניות. 

הגדרת גיבוי שמיר: מה שאתה צריך

תמונת מסך של trezor.io Trezor.io – טרזור ​​דגם טי

כדי להגדיר גיבוי של שמיר, תזדקק לטרזור ​​דגם T ולמחשב עם חיבור לאינטרנט. נכון לאוגוסט 2019, תקן האבטחה לא עובד על טרזור ​​אחד או כל ארנקי חומרה אחרים.

כמו כן, עליך להתקין את דפדפן Mozilla Firefox או Chrome. גשר טרזור ​​לא יעבוד עם אופרה, ספארי או Edge / Internet Explorer.

כיצד ליצור גיבוי של שמיר (שלב אחר שלב)

קודם כל, תצטרך לחבר את דגם ה- Trezor T למחשב שלך. חבר את כבל ה- USB-C ל- USB-A כדי להפעיל אותו ולעבור אליו https://trezor.io/start. בתפריט החזותי לחץ על תמונת טרזור ​​דגם T בצד ימין שלך.

הפנה למודל טרזור ​​t

במסך הבא יהיה עליכם לבחור בין יצירת ארנק חדש לשחזור ארנק קיים. לחץ על “צור ארנק”.

צור ארנק חדש

ה- Trezor Model T מאפשר לך ליצור שני סוגים של ארנקים. הראשון הוא ארנק הגיבוי היחיד, ואילו השני הוא ארנק הגיבוי של שמיר. להמשך ההתקנה המתקדמת הזו, לחץ על “צור עם שמיר גיבוי”.

צור ארנק חדש עם שמיר

לאחר שלב זה, הפעולה עוברת למכשיר שלך. כפי שמתבקש על גבי מסך הדפדפן שלך, עליך למקד את תשומת ליבך ב- Trezor Model T.

גיבוי שמיר

בהתחלה, טרזור ​​יגרום לך לאשר שברצונך ליצור ארנק חדש באמצעות שמיר הגיבוי. חלק זה גם גורם לך להסכים עם החברה תנאי השירות.

דגם טרזור ​​דיספלסי לא ליצור ארנק

במסך הבא יהיה עליכם לבחור את מספר המניות. אנא החלט את ההתקנה האידיאלית לפני שתמשיך. אם תוכנית ההבראה שלך מסובכת מדי או פשוטה מדי, הכספים שלך נמצאים בסיכון. אתה יכול לבחור כל מספר מניות שבין 1 ל -16.

הגדר מספר מניות

לאחר בחירת מודל המניות המתאים למודל האיום שלך, עליך גם לקבוע את הסף. בקצרה, זה כמה חלקים תצטרך לשחזר את הארנק שלך ולהוציא את המטבעות. כמו כן, אתה יכול לבחור מספר כלשהו בין 1 ל -16 (אך הוא לא יכול להיות גדול ממספר המניות).

הגדר סף בחר מניות

החלק הבא כולל את הגיבוי בפועל וכולל שני טיפים חשובים. ראשית כל, עליכם לרשום את כל המילים בעזרת עט ונייר. לאחר מכן, לעולם אל תעשה עותק דיגיטלי או הקלד את מילותיך במחשב המחובר לאינטרנט. אל תצלם גם, קל לגנוב אותן. 

אלה כמה בסיסיים נוהלי אבטחה שעוזרים לך להימנע מהתקפות זדוניות. 

בדוק את נתח ההחלמה זְהִירוּת

כברירת מחדל, לכל שיתוף של שמיר גיבוי יש 20 מילים. לקבלת אנטרופיה נוספת, אתה יכול גם לבחור במניות של 33 מילים. 

במהלך שלב זה תבחין כי כל המניות מתחילות באותן שלוש מילים. אין זה מקרה, שכן שתי המילים הראשונות משמשות כמזהים. המילה הזהה השלישית עוזרת בקידוד עבור גיבויים סופר שמיר.

כדי לגלול מקבוצת מילים אחת לאחרת, יהיה עליך להשתמש במסך המגע של טרזור ​​דגם T. זה מאוד דומה לשימוש בסמארטפון שלך, אז אתה צריך למצוא את זה אינטואיטיבי. 

שמיר משתף

כדי לוודא שאתה כותב את המילים הנכונות, בין השיתופים יהיה עליך לבחור בסדר שלוש מילים אקראיות. הפורמט דומה למבחן רב ברירה, שבו רק תשובה אחת נכונה. לדוגמא, הטרזור ​​יבקש ממך לבחור את המילים הנכונות למיקומים 3, 9 ו- 17. תשובה שגויה תחזיר אותך לרשימת המילים בשיתוף, כך שתוכל לבדוק שוב ולתקן.

השוואה

ספר חשבונות ננו X

ספר חשבונות ננו X

 • מָסָך:
 • מְשׁוּחרָר: 2019
 • מחיר: 119 דולר
 • בלוטות:

קנה עכשיו קרא סקירה ספר חשבונות ננו ס

ספר חשבונות ננו ס

 • מָסָך:
 • מְשׁוּחרָר: 2016
 • מחיר: 59 דולר

קנה עכשיו קרא סקירה טרזור ​​דגם טי

טרזור ​​דגם טי

 • מָסָך:
 • מְשׁוּחרָר: 2018
 • מחיר: 159 דולר
 • מסך מגע:

קנה עכשיו קרא סקירה טרזור ​​אחד

טרזור ​​אחד

 • מָסָך:
 • מְשׁוּחרָר: 2013
 • מחיר: 59 דולר

קנה עכשיו קרא סקירה

כמו כן, כתיבת כל המניות על אותה פיסת נייר מביסה את המטרה. עליכם לשמור על הפרדה, כך שתוכלו לאחסן אותם אחר כך במקומות שונים. גיבוי של שמיר שכל מניותיו במקום אחד הוא רק ביטוי זרע מהודר. אז כדי ליהנות מהיתרונות הביטחוניים, עליכם להפריד בין המניות. השתמש בפיסות נייר שונות וצלחות מתכת.

אם תקבל הכל נכון, ההודעה “הגיבוי שלך הסתיים” תקבל את פניך. מזל טוב, הגדרת בהצלחה את שמיר הגיבוי שלך!

הגיבוי נעשה

לאחר מכן, בדוק את מסך המחשב כדי לראות את ממשק הארנק שלך ב- Trezor. ליתר ביטחון, עליכם לעשות זאת הגדר קוד PIN וביטוי סיסמה במכשיר Trezor שלך. 

בילפודל וטרזור ​​דגם טי

ה בילפודל מאפשר לך להוסיף עד 24 מילים ליחידה, כך שיתופי שמיר הגיבוי שלך באורך 20 מילים יתאימו מאוד. אָנוּ מציעים גם חבילה הכולל Billfodl ומכשיר Trezor Model T. ואם תרצה לברר עוד מדוע טרזור ​​הוא מלך ארנקי החומרה, קרא מאמר זה.

שאלות נפוצות

מה זה שמיר גיבוי?

שמיר גיבוי היא שיטה לפיצול 12 או 24 מילות הזרע למספר חלקים. יש להשתמש במספר חלקים מוגדר לשחזור הארנק.

מדוע תכונה זו נקראת שמיר?

זה קיבל את שמו מעדי שמיר, מחבר אלגוריתם השיתוף הסודי של שמיר.

מה המשמעות של מולטיסיג?

Multisig (multisigitures) מחלק את האחריות להחזקת ביטקוין בין אנשים רבים.

מה היתרון הטוב ביותר של תכנית השיתוף הסודית של שמיר?

SSSS (Shamir Secret Sharing Scheme) מסייע לך לפצל סוד בכמה חלקים שתרצה.

מהו שיתוף חשאי בקריפטוגרפיה?

שיתוף סודי פירושו שתוכלו להפיץ סוד לקבוצת משתתפים, שכל אחד מהם ישתף קטע מאותו סוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me