אנליסט מוביל של PrimeXBT קים צ’ואה: הגורם למשבר אספקת BTC ומדוע זה יחמיר

PrimeXBT

בשנת 2020 חל שינוי משמעותי בהרכב רוכשי BTC, עם מוסדות ותאגידים גדולים עם הרבה כסף לפרוס את הקונים העיקריים של BTC. תופעה זו התרחבה עוד יותר לאחר שאפור ביטקוין אפור החלו לרכוש ביטקוין בצורה אגרסיבית יותר בתחילת השנה שעברה, כמו גם את הרכישות המטלגרפיות שביצעה MicroStrategy..

ב- 11 באוגוסט אשתקד השלימה MicroStrategy את הרכישה הראשונית של 21,454 BTC במחיר רכישה כולל של 250 מיליון דולר, מה שמרמז על מחיר ממוצע של 11,653 דולר. רכישה זו באה בעקבותיה רכישה של 16,796 BTC תמורת 175 מיליון דולר (מחיר ממוצע של 10,419 $) בספטמבר 2020. בהמשך, ב -5 בדצמבר, החברה הודיעה שזה עתה ביצעה את רכישת הביטקוין השלישית שלה בסך 2,574 BTC תמורת 50 מיליון דולר במזומן ( מחיר ממוצע 19,427 $). רכישות אלו התפרסמו רבות וגרמו לתאגידים אחרים ללכת בעקבות MicroStrategy. MicroStrategy ביצעה בהצלחה מכירת אג”ח בתחילת דצמבר שהייתה פופולרית מאוד וגייסה 650 מיליון דולר במקום 550 מיליון דולר המקוריים והשתמשה בכספים לרכישת 29,646 BTC. זה הביא את סך האחזקות של החברה ל -70,470 BTC, כלומר MicroStrategy לבדה צברה 70,470 BTC מאוגוסט עד דצמבר..

מלבד MicroStrategy, הקונה העיקרי האחר של ביטקוין הוא ה- Grayscale Bitcoin Trust. בעוד ש- MicroStrategy עשויה להפסיק לקנות BTC לאחר שהיא חושבת שהיא קנתה מספיק, Grayscale Bitcoin Trust הוא קונה עקבי שקנה ​​באופן קבוע, עם ביקוש בלתי פוסק עד כה עד שהוא צריך לעצור עלייה של לקוחות חדשים באופן זמני..

BTC

מיוני אשתקד הגדילה אפור את אחזקות הביטקוין ב -70%, וקנתה כ -250,000 BTC, עם עלייה ברורה בדצמבר בה קצב הרכישה הצטבר באופן משמעותי. החברה הוסיפה בסך הכל 72,950 BTC (2.132 מיליארד דולר) לנכסיה המנוהלים (AUM) רק בדצמבר, והדגישה את הביקוש הרב לביטקוין מצד משקיעיה המוסמכים וקהל לקוחות המשרד המשפחתי..

ברכישות ענק כאלה ממוסדות ללא כוונה למכור את סטנדרט ה- BTC שלהם במשך זמן רב, היצע מכרות ה- BTC החדשים חסר הרחק מאחור בביקוש. כורים מסוגלים לייצר רק 28,112 BTC לחודש ולא משנה כמה ביקוש הוא.

MicroStrategy, לאחר שקנתה 70,470 יחידות, יחד עם 250,000 היחידות של גרייסקייל, בסך הכל קנו ביטקוין חדש שנכרה בשנה שלמה, כאשר גווני אפור קנו פי 3 מההיצע הממוקש של ביטקוין בדצמבר בלבד על ידי רכישת 72,950 יחידות. זה מראה על חוסר האיזון בהיצע הביקוש של ביטקוין שיגרום למחיר לעלות גבוה יותר מכיוון שהקונים יצטרכו להציע את המחיר כדי לפתות מחזיקים אחרים של BTC למכור..

BTC

השנה יוקמו קרנות נוספות הממוקדות ב- BTC. SkyBridge Capital השיקה קרן ביטקוין ונפתחה למנוי ב -4 בינואר. עוד לפני פתיחת הקרן למנוי, SkyBridge כבר השקיעה 182 מיליון דולר ל- BTC. מוסד אחר, ואן-אק, הגיש שוב בקשה לתעודת סל של ביטקוין והציע להם להחזיק ביטקוין בפועל במעצר כמו גווני אפור. כשמוסדות בולטים כמו אלה נכנסים למשחק, הביקוש ל- BTC צפוי לנסוק השנה, ויחמיר את משבר ההיצע.

על פי הנתונים, ישנם רק 4.2 מיליון יחידות ביטקוין המסתובבות כל הזמן במערכת הקנייה והמכירה, 14.5 מיליון היחידות האחרות מוחזקות לטווח הארוך ולא החליפו ידיים במשך תקופה ארוכה, מה שמרמז כי ה- BTC הללו אינן נזילות. במהלך שנת 2020, סך הכל מיליון ביטקוין נוסף הפכו לנזילים, מה שמרמז על כך שהקונים מחזיקים בביטקוין שלהם, ונמנעים מלמכור. אם מחזיקים ותיקים כאלה ימשיכו להחזיק ולא למכור את ה- BTC שלהם, המטבע הקריפטוגרפי הדומיננטי יהפוך להיות נדיר יותר וקשה יותר לצבירה, והקונים יצטרכו להציע מחירים גבוהים יותר ויותר כדי להיות מסוגלים לרכוש את ה- BTC המבוקש שלהם. עם פחות ביטקוין זמין למכירה, אך הביקוש גדל בקצב מהיר, משבר ההיצע צפוי לפיכך להחמיר השנה ויגרום למחיר ה- BTC לעלות הרבה יותר, ואולי אפילו להיות פרבולי.. 

על קים צ’ואה, PrimeXBT אנליסט שוק:

PrimeXBT

קים צ’ואה הוא מומחה למסחר מוסדי עם רקורד של הצלחה המשתרע על פני בנקים מובילים כולל דויטשה בנק, בנק הסוחרים בסין ועוד. בהמשך השיקה צ’ואה קרן גידור שהשיגה באופן עקבי תשואות תלת ספרתיות במשך שבע שנים. צ’ואה היא גם מחנכת בנשמה שפיתחה תוכנית לימודים מסחרית משלה כדי להעביר את הידע שלה לדור אנליסטים חדש. קים צ’ואה עוקב מקרוב אחר השווקים המסורתיים וגם של מטבעות קריפטוגרפיים, והוא להוט למצוא הזדמנויות השקעה וסחר עתידיות כאשר שני סוגי הנכסים השונים מתחילים להתכנס.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map