4 טיפים מהמומחים כיצד לנהל את ארנק הביטקוין שלך

אם אתם מתעסקים בקריפטו, אתם תדעו שאתם זקוקים לארנק נפרד לביטקוין שלכם ולכמה סוגים של מטבעות קריפטוגרפיים. בדומה לארנק פיזי, עליכם להיות מסוגלים לאבטח ולנהל גם את ארנק הביטקוין שלכם. מכיוון שמדובר בארנק דיגיטלי, ישנן דרכים שונות לאבטח ולנהל את ארנק הביטקוין שלך.

להלן מספר טיפים מומחים לניהול תקין ואחריות של ארנק הביטקוין שלך. 

  • למד אודות ארנק הביטקוין

לפני שתוכל לנהל את ארנק הביטקוין שלך, עליך לדעת באיזה אחד להשתמש תחילה. ישנם סוגים שונים של ארנקים שיאפשרו לך לגשת ולאחסן את המטבע הדיגיטלי שלך. ניתן לסווג את הסוגים כחומרה, תוכנה ונייר. אלה רק חלק מסוגי הארנקים שבהם אתה יכול להשתמש:

  • שולחן עבודה – ניתן להתקין ארנק שולחני במחשב הנייד או במחשב. המגבלות במדיום זה הן שהארנק שלך יכול להיות נגיש רק ממקור יחיד, שהוא המחשב הנייד או המחשב שבו התקנת את התוכנה. זה יכול להציע אבטחה גבוהה יותר. עם זאת, הסיכון טמון בכך שהמחשב שלך נפרץ או נגיף. אם זה קורה, אתה יכול לאבד את כל הביטקוין שלך.
  • באינטרנט – דרך נוספת לאחסן את הארנק שלך היא באמצעות הענן. בדרך זו ניתן לגשת לארנק שלך מכל מכשיר באשר הוא. זו עשויה להיות בחירה נוחה מאוד. עם זאת, המפתחות הפרטיים שלך יישלטו על ידי צד שלישי, מה שהופך אותך לפגיע יותר לגניבת פריצה מקוונת.
  • נייד – מצד שני, אם אתה תמיד במנוסה, אז ארנק באפליקציית טלפון, יכול להיות מאוד שימושי עבורך. היתרון בסוג זה הוא שתוכלו להשתמש בו גם בחנויות קמעונאיות. זה בתוכנה פשוטה יותר מכיוון שהיא נמצאת באפליקציה וקלה יותר לשימוש.
  • חומרה – ניתן גם לאחסן את הארנק בכונן קשיח חיצוני או USB. עם זאת, הארנק שלך מאוחסן במצב לא מקוון, וזה בטוח יותר מכיוון שהאקרים לא יכולים לגשת אליו. עם זאת, וודא שלא תאבד את ה- USB או את הכונן הקשיח החיצוני. אם תאבד את זה, הביטקוינים שלך יאבדו יחד עם זה.

אם אתה צריך אפשרויות נוספות לפני שתחליט, תוכל לבדוק SmartBillions לקבלת כמה המלצות.

  • נזהר בשירותים מקוונים

שירותים מקוונים לא תמיד מהימנים ואמינים במיוחד. בגלל זה, אתה תמיד צריך להיזהר מכל שירות מקוון שבו הכסף שלך יעבור. ארנקים רבים והחלפות מקוונות היו קורבן להפרות אבטחה. וודא שלא משנה איזה שירות מקוון תקבל יספק מספיק ביטחון וביטוח כדי לאחסן כסף כמו בנק. בחר שירות בזהירות ועשה מחקר משלך. בנוסף לכך, זה גם יגביר את האבטחה שלך ויוסיף שכבת אבטחה נוספת לשימוש באימות דו-גורמי.

  • גבה את הארנק שלך

כסוג של רשת ביטחון, עליך גם לשמור גיבוי של הארנק שלך על מנת להגן על ארנק הביטקוין שלך מפני שגיאות אנוש וכשלים במחשב. זכרו שכל דבר שיכול להשתבש ישתבש רע. לכן, עדיף להיות בטוחים. במקרה וגם המחשב או הטלפון הנייד שלך נגנבים, גיבוי יאפשר לך לשחזר את הארנק שלך בקלות. בדרך זו, לא תאבד את כספך.

בנוסף לגיבוי, עליך גם להצפין את הגיבוי שלך. גיבויים המאוחסנים באינטרנט פגיעים מאוד לפריצה או גניבה. הצפנת הגיבויים שלך צריכה להיות הרגל מכיוון שגם מחשבים המחוברים לאינטרנט כבר פגיעים מאוד לווירוסים או תוכנות זדוניות. הכי טוב לשמור על כל השטח מכוסה כשמדובר בביטחון שלך ארנק ביטקוין והגב שלה.

כנוהג קבוע, עליכם תמיד לגבות את הארנק על בסיס קבוע. זאת על מנת לוודא שכל השינויים שתבצעו עדיין יהיו שלמים. במקרה שמשהו יקרה, תקבל את העדכון האחרון.

  • עדכן את התוכנה שלך

טיפ נוסף הוא לוודא תמיד שהתוכנה שלכם מעודכנת. עדכונים אלה אינם רק כדי להפוך את התוכנה שלך למהירה יותר, אלא היא גם תתקין חדשה בִּטָחוֹן עדכונים שיעזרו לך להגן עליך מפני וירוסים או תוכנות זדוניות אחרות. כדאי גם לעדכן את תוכנתך באופן קבוע בטלפון ובמחשב שלך – לא רק בתוכנת הארנק שלך.

סיכום

כמו חיי היומיום שלך, אתה צריך להבטיח. הבלוקצ’יין מאפשר ונוח להעביר ערך לכל מקום, אך עליכם להיות בשליטה ולהגן על ארנק הביטקוין שלכם. פעל לפי הטיפים שלמעלה כדי להגן על הכסף שלך. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map