5 גורמים שיגרמו לראלי מחיר ביטקוין בשנת 2020

מאז שתפס שוק הדובים את החלל בינואר 2018, חובבי הביטקוין תלו את תקוותיהם בכמה גורמים. שנתיים אחרי שהמחירים התרסקו משיאים אסטרונומיים של כל הזמנים, נראה שהכל סוף סוף עומד במקום כדי שדוחפים אותם גורמים ביטקוין מחירים גבוהים יותר. להלן 5 הגורמים שיגרמו לשיעור מחירי הביטקוין בשנת 2020 ומדוע כדאי לבחון אותם מקרוב.

  1. חציית ביטקוין

אחד הגורמים המובנים ביותר שיכולים לדחוף את מחירי הביטקוין לעלות הוא המחצית. אספקת הכסף של ביטקוין נשלטת על ידי אלגוריתם. המערכת עצמה אמורה להכיל 21 מיליון מטבעות בלבד בנקודת האספקה ​​הכספית המרבית שלה. כדי לתמרץ את הכורים להמשיך ולעשות את עבודתם החיונית, כל בלוק מגיע עם פרס של ביטקוין חדש שמוסיף כסף חדש לאספקת הכסף. יש צורך במערכת שגורמת לתגמולים אלה להקטין באופן צפוי כדי לשמור על מידה של יציבות ולעמוד בדרישת 21 מיליון המטבעות. מערכת זו היא מחצית.

החצי, שמאט את היצע הכסף החדש, דוחף את המחירים רק אם הביקוש לביטקוין ממשיך לגדול. מכיוון שמדובר בגורם בצד ההיצע – הגורם היחיד ברשימה זו – חשוב להבין אם גורמי צד הביקוש יגיבו לאילוצי ההיצע. אם לא, המחצית לא תוכל לדחוף את המחירים גבוהים מעצמה. מי שחושב שהמחצית תעלה את המחירים גבוהים יותר מעצמו, קורא לא נכון נתונים היסטוריים. המחיר עלה לאחר כל מחצית, שמתרחשת בערך אחת ל -4 שנים, מכיוון שהיה מספיק ביקוש לתמוך בה.

לחצים אקסוגניים מניעים את הביקוש

כאשר אנשים מדברים על צד הביקוש לביטקוין לעומת צד ההיצע, הם מדברים על גורמים חיצוניים המשפיעים על הביטקוין. אם המחצית נאפית באלגוריתם של ביטקוין ולכן היא גורם פנימי המשפיע על ההיצע, אזי הביקוש מונע על ידי גורמים פנימיים וחיצוניים כאחד. מכיוון שהסגולות של ביטקוין ידועות ולעתים קרובות מתעלמות מהן, רוב הדרישה מגיעה מגורמים אקסוגניים.

  1. סיכונים גיאופוליטיים

הגורם האקסוגני הראשון שאנשים חושבים עליו, שיכול לדחוף את מחירי הביטקוין גבוה יותר, הוא הסיכון הגיאופוליטי. כלומר, סיכון למלחמה או סכסוכי סחר שיכולים להבהיל משקיעים או להשפיע אחרת על כלכלת העולם. כאשר הסיכונים הגיאופוליטיים גבוהים יותר, המשקיעים מעבירים חלק מההשקעות שלהם למקלטים בטוחים. עד שנת 2009, אותם מקלטים בטוחים היו בעיקר מתכות יקרות – אם כי הדולר האמריקני נחשב בעיני רבים גם למקלט בטוח בתקופות לא ודאיות, באופן מפתיע.. 

מאז 2009 ביטקוין הראה שהוא יכול להחליף זהב ולהציע יתרונות רבים אחרים כמו:

  • קלות אחסון
  • זה מקובל כמטבע
  • קלות העברה
  • התנגדות לצנזורה

זו הסיבה שמומחים, כולל ביטוי פרמבי של ביטקוין פיטר שיף, ייחסו עלייה לאחרונה במחירי הביטקוין למתיחות בין ארה”ב לאיראן. המתחים הללו אמנם היו חלק מהסיבה לכך שמחירי הביטקוין החלו לטפס בעקבות הריגת סולימאני, אך הם אינם יכולים להסביר עליות מתמשכות בעקבות הקלות במתיחות בין מדינות אלה..

  1. החוב הוא חבר של ביטקוין

סיכון גיאופוליטי אינו מוגבל לאפשרות של מלחמה בין ארה”ב לאיראן. ישנם נקודות הבזק רבות אחרות ברחבי העולם שיכולות להצית מלחמה. כל מלחמה יכולה להוות גורם שמעורר עצרת ביטקוין. אך מלחמה עשויה שלא להיות הגורם האקסוגני העיקרי המעלה את המחירים; חוב בכל העולם יכול להיות הרבה יותר משמעותי.

בשל עליית החוב, העולם חייב כעת בסביבות 253 טריליון דולר. זהו סכום נכבד, במיוחד אם הצמיחה הכלכלית נעצרת. עם שיעורי הריבית כבר נמוכים מהנמוכים ההיסטוריים, רכישת חוב נוסף לנוכח האטת הצמיחה הכלכלית נראית קלה מדי, ולכן החוב העולמי צריך להמשיך לגדול, עד שהכל יקרוס. בשלב מסוים, המלווים רוצים להחזיר את כספם, אך אם לא יהיה מספיק להסתובב, יתקיימו ברירות מחדל בקנה מידה גדול או חילופי ערבות מסוכנים. הפעם האחרונה בה הוצא ערבות רחבת היקף הייתה השנה שנוצר ביטקוין. לאנשים לא היה מקלט בטוח אחר מלבד זהב. עכשיו הם עושים זאת, אז אם אתה מהמר על ברירת מחדל בקרוב, אתה מהמר על אחד הגורמים שיכולים לדחוף את מחירי הביטקוין הכי הרבה. סחר בביטקוין בפלטפורמות אמינות כמו eToro להכניס את הרגל לדלת המבוזרת לפני ראלי המחירים הצפוי.

  1. האינפלציה מבשרת טובות במחירי הביטקוין

בחלק מהמקרים, שיעורי ריבית נמוכים וחובות, יחד עם ירידה בפריון, יגרמו לשיעורי אינפלציה גבוהים יותר לפני בוא מחדל. האינפלציה היא גם נושא קוצני, מכיוון שממשלות נוטות לבחור בדובדבן את מה שהן כוללות בחישוביהן. כתוצאה מכך, האינפלציה האמיתית עשויה להיות גבוהה יותר ממה שמדווחת הממשלה. ניתן לראות את המקרה הקיצוני ביותר של בעיית אינפלציה זו ונצואלה, מדינה עשירה בנפט שמנוהלת בצורה לא נכונה עד כדי קריסה כלכלית מוחלטת.

בוונצואלה אנשים שוקלים את כספם; הם לא סופרים את זה יותר. ככה אינפלציה גרועה שם, והכל התחיל מהממשלה בגלל הוצאות בגלל מדיניות לקויה והכנסות נפט גדלות. התפוקה ירדה בהתמדה וכשמחירי הנפט קרסו, הכלכלה נכנסה לסיבוב מיידי. אלו שהיו להם ביטקוין הצליחו לגדר את עצמם מההתקלות שהביאה לרעב ולמצאת המונים של מיליוני אנשים. מדינות אחרות המתמודדות עם לחצים אינפלציוניים מדאיגים וירידה בפריון, כמו ארגנטינה, יכולות בהחלט לדחוף את הביקוש לביטקוין מספיק גבוה כדי לעורר לחץ מתמשך כלפי מעלה על המחירים. האינפלציה יכולה גם להחליש את המטבע הלאומי עד כדי כך שמחירי הביטקוין יעלו כברירת מחדל, גם אם אין עלייה משמעותית בביקוש לנכס הדיגיטלי..

  1. היבטים פסיכולוגיים בשוק שוק קטן

אך מעבר להתנפחות ולכל שאר הגורמים האקסוגניים שיכולים להשפיע על הביקוש לביטקוין, המחירים בשוק עשויים לנוע כתוצאה מלחץ פסיכולוגי טהור. זה ככל הנראה הגורם המוערך ביותר בשווקי הביטקוין, במיוחד משום שבשוק קטן של מכסה קטנה כמו ביטקוין, ששווה בערך 1/800 משווי שוק הזהב, ניתן להזזה בקלות. זה המקום שבו מה שנקרא “לווייתנים” נכנסים לשחק. נדרש רק אחד או כמה אנשים שעוברים מיליארד או שניים כדי להפעיל רשת מורכבת של הזמנות קנייה בבורסות, מה שדוחף את מחירי הספוט ויוצר ציפיות למחירים גבוהים עוד יותר בעתיד..

חציון ביטקוין בהקשר


גורם פסיכולוגי זה, בשילוב עם סיכון גיאופוליטי, חובות ולחצים אינפלציוניים, בשנה שבה תגמולי הביטקוין יחלשו למחצית, בהחלט מחזק את ראלי המחירים של הביטקוין. רק תחשוב על זה: המחירים עולים כבר יותר משבוע, ומראים שכל אחד מחמשת הגורמים הללו יכול לעורר את הבא. אם המתיחות בין ארה”ב לאיראן החלה את העצרת, המחצית הצפויה וכנראה ההיבטים הפסיכולוגיים הללו בשוק המשיכו בכך. בכל דרך שאתה מסתכל על זה, 5 הגורמים האלה יכולים להתכנס בכל זמן נתון ולעורר מתמשך ביטקוין ראלי מחירים הכל לאורך 2020. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map