מינוף טכנולוגיית Blockchain לייעול הפרטיות המקוונת

בשנת 2020, 1.7 מגהבייט של נתונים נוצר בכל שנייה לכל אדם על פני כדור הארץ. נתון זה כולל 306.4 מיליארד מיילים, 5 מיליון ציוצים ו -95 מיליון תמונות וסרטונים המשותפים באינסטגרם מדי יום. אמנם הקשר עם אחרים מעולם לא היה קל יותר, אך טביעת הרגל המקוונת שלנו הפכה לפגיעה בפרטיות האישית. שרתים מרכזיים המוחזקים על ידי גופים חזקים מאחסנים כמויות עצומות של מידע אישי, דבר המגביר את ההשפעה השלילית של הפרות אבטחה בלתי נמנעות. עם זאת, גם כשאין פריצה, חברות משתמשות בנתונים כדי להשיג תובנות משתלמות, לרוב ללא הסכמת משתמש.

כתוצאה מכך, יותר אנשים משתמשים בטכנולוגיות שמורות פרטיות כמו רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) בזמן שהם מקוונים. רשתות אלה חוסמות את איסוף הנתונים על ידי יצירת חיבור אינטרנט מאובטח ומוצפן. כדרך בעלות נמוכה לחיזוק הפרטיות האישית, רשתות VPN הפכו פופולריות יותר ויותר. התחזיות מצביעות כי שוק ה- VPN יתרחב בקצב צמיחה שנתי מורכב (CAGR) של 17.2% בין השנים 2021 ל -2027 – ויגדל מ -29.2 מיליארד דולר ל -88 מיליארד דולר אם הציפיות יהיו מדויקות. מעבר לתחזיות, ישנן עדויות לכך שהעניין העולמי ברשתות VPN מואץ. מדדי חיפוש בגוגל מצביעים על כך שהמונח “VPN” ראה עניין גובר בעשור האחרון.

למרות ש- VPN מספקים הגנה רחבה, הטכנולוגיה המבוזרת מייעלת את התשתית השומרת על פרטיות. ככזה, SpiderVPN בנוי ברשת של נתבי SpiderConnect מבוזרים כדי לתמוך בסוג חדש של ארגון אוטונומי מבוזר (DAO) המכונה SpiderDAO..

ביזור ה- VPN

VPN מבוזר (dVPN) מונע רישום של פעילות משתמשים ועמיד בפני צנזורה מאשר פתרונות מדור קודם. ככל שמשתמשים רבים יותר מצטרפים לרשת באמצעות נתב SpiderConnect, כך זה הופך להיות מבוזר וגמיש יותר. תשתית רשת זו מהווה את הבסיס של SpiderDAO – אבל מה זה בעצם DAO?

למרות שרבים רואים בביטקוין את ה- DAO הראשון, כיום הרוב המכריע של חוזים חכמים שמבצעת את עצמם בנוי על בלוקצ’יין את’ריום. מאז הקמתם, DAOs פועלים לפי הכללים המקודדים בחוזים חכמים המכתיבים כיצד הוא יפעל. קוד קשיח יכול לקבוע הנפקת תגמולים, אופן חלוקת הרווחים למשתתפים, או אפילו פריסת האופן שבו כללים ישתנו בעתיד. למרות שיישום של ישות מוסדרת עצמית מייעל את האוטונומיה, יש להתגבר על כמה אתגרים טבועים.

החסרונות של מסגרות DAO

למרות שרשתות מבוזרות מבטלות מתווכים ומערכות תהליכים אוטומטיות, DAOs בשרשרת רגישים לאיומים שמערערים על הממשל שלהם..

  • פלוטוקרטיות: משקיעים גדולים (לווייתנים) יכולים להשיג יתרון הצבעה לא הוגן על ידי צבירת אסימוני ממשל, הקונים זכויות הצבעה. תלוי בקידוד ה- DAO ובאסימון המקורי שהוא משתמש בו, תרחיש זה מביא לחלוקה לא שווה של כוח.
  • ממשל בר-ניצול: DAOs משתמשים באסימני ממשל כדי לקבוע את זכויות ההצבעה של כל חבר המשתתף. עם זאת, קל לרכוש אסימונים אלה בבורסות משניות. דינמיקה זו מאפשרת למשקיעים גדולים לצבור כוח הצבעה, מה שמערער על הממשל.
  • עלויות DAO כהות עולה: ישויות שעלולות להיות בלתי ניתנות לגילוי, משתמשות בחוזים חכמים לרכישת קולות משתמשים במטרה להציף מערכות ממשל, להנפיק אותות כוזבים או לתפעל את השוק. בקצרה, DAOs כהים לשלוט בהשתתפות המצביעים, וזה נוגע במיוחד אם קולות DAO סובלים מהצבעה נמוכה ולגיטימית של חברים.

למרות שחסרונות אלה יוצרים מחסום משמעותי לאימוץ נרחב, ספיידר בנתה פיתרון ייחודי המפחית למעשה את האיום שבממשל שניתן לנצל..

ה- SpiderDAO: מיטוב הפרטיות המקוונת

ה ספיידראו ישתלב תחילה בפלטפורמת SpiderVPN המבוזרת. מיזוג זה יספק לבעלי נתב SpiderConnect גישה לשירות VPN מבוזר המספק אנונימיות מקוונת וחבילת תכונות פרימיום. עם זאת, כדי להתגבר על מלכודות המסגרות הנוכחיות של DAO, SpiderDAO תשתמש במודל ממשל רב-שכבתי המשתמש בכלי חומרה ותוכנה כאחד..

ככזה, SpiderDAO יתפקד כ- DAO הוגן וגמיש מבוסס חומרה המעסיק את פרוטוקול פולקדות כדי להקל על הממשל. דינמיקה זו תומכת בשילוב של מנגנון ההסכמה הוכחה של הימור, ממשל ברשת (אסימונים SPDR) ועיגון חומרה (SpiderConnect Router).

  • דגם אסימון “נזילות ככלי עזר”: באמצעות תוכנית זו, מחזיקי אסימונים יכולים לעסוק בכריית נזילות תוך שהם נהנים מגישה ל- SpiderVPN והשתתפות לאחר מכן ב- SpiderDAO. על ידי אופטימיזציה של השירות האסימוני, יש תמריץ רב יותר לבנות מערכת אקולוגית של ייצור ערך התומכת בצמיחה ומעורבות קהילתית עתידית.
  • הצבעת DAO המופעלת על ידי חומרה: תהליך ההצבעה המבוזר, המאפשר חומרה, המופעל על ידי SpiderDAO הוא ראשון מסוגו. אבטחת הרשת נובעת מאמצעי הגנה המגלים באופן מיידי את אגירת התקני החומרה. על ידי העברת כוח ההצבעה ממערכת סמלית בלבד, מאתגר יותר להשפיע באופן לא פרופורציונלי על בחירות מבלי שייווצרו עלויות משמעותיות – נתב אחד תמיד יהיה קול אחד..
  • הצבעה DAO עם ממשל כפול: ה- SpiderDAO חורג מ- DAO המסורתיים על ידי העברת זכויות ההצבעה מבעלי אסימונים ולעבר בעלי חומרה – נתב מאומת אחד שווה להצבעה אחת. כדי להשתתף בהצבעות SpiderDAO, על החברים להוכיח שיש להם נתב SpiderConnect ברשת והימצאו אסימוני SPDR..

באופן קולקטיבי, הפונקציות הייחודיות של SpiderDAO ורשת העכביש הרחבה יותר מהוות שינוי פרדיגמה באופן בניית DAOs ונפרס.

העתיד של פריסת DAO


יחד, נתב החומרה SpiderConnect, רשת SpiderVPN המבוזרת ו- SpiderDAO מקיימים אינטראקציה כדי לספק חוויה מקוונת חדשה לחלוטין הממזגת טכנולוגיות מרכזיות ומבוזרות. SpiderVPN הוא גם מהיר ובטוח יותר מאשר עמיתים מרכזיים כמו ExpressVPN ונורד, מה שמבסס את הצעת הערך של הפלטפורמה..

בעיקר, העכביש “נזילות ככלי עזרהתוכנית מתבססת על התועלת של אסימונים מקוריים. מאמץ זה הוא קריטי, בהתחשב בכך שרבים הם ביקורתיים לגבי אסימוני ממשל המספקים מעט תועלת למחזיקים מעבר לזכויות הצבעה שעשויים להיות בעלי השפעה מועטה על מסלול הפרויקט. ככזה, היכולת לעסוק בכריית נזילות באמצעות אסימון ה- SPDR המקורי, מעודדת אחרים להפוך לחלק מהרשת ומעודדת מעורבות בקהילה. בקיצור, המשתתפים מקבלים שכר עבור השימוש ברשת העכביש ויכולים להחליט כיצד מוציאים את הכסף הזה – כולם מרוויחים.

על ידי סטייה ממנגנוני העבר של הקונצנזוס, SpiderDAO עוקף את המכשולים של מסגרות DAO מדור קודם ומטפח הזדמנויות חדשות על פני מספר רב של מקרי שימוש. הפעם, הפרטיות המקוונת שלך היא הכוח המניע של חדשנות – אך האפשרויות הן אינסופיות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map