banner
banner

פתרונות CrossFi יכולים להתגבר על הייפ DeFi בבניית עתיד בר קיימא למימון מבוזר

מימון מבוזר (DeFi) אינו מלהיב את ‘מילת המפתח’ של הצפנה של שנת 2020, שטח זה חווה צמיחה אדירה בחודשים האחרונים. נכון לעכשיו, ערכה הנעול הכולל (TVL) עומד על 8.35 מיליארד דולר, ומספר אסימוני DeFi הרשומים גדל מיום ליום. אמנם העלייה הייתה די מהירה, אך קיימת שאלה לגבי קיימותה לטווח הארוך בכל הנוגע לאסימונים הבסיסיים. למעשה, בשבועות האחרונים נראים שחקנים זדוניים מנצלים חסרונות כאלה לביצוע הונאות יציאה של ‘Rug Pull’.

המגמה משכה מאז רגשות פסימיים לגבי עתידו של DeFi; ספקן מסוים אחד הוא מייסד אתר נתוני ההצפנה של מסרי, ריאן סלקיס. ידוע לעתים קרובות בזכות התחזיות הנכונות שלו בשוק הקריפטו, סלקיס אמר לאחרונה כי בועת ה- DeFi ‘הצפויה’ תופיע מוקדם מהצפוי.,

“DeFi הוא רק מאגר הון אחד גדול המשתבש סביב קבוצה קטנה של מקורבים ושכירי חרב שבקרוב ייגמרו הקורבנות לגיזה.”

עם זאת, ההייפ של DeFi נמצא כעת בסיכון שיעקפו אותו על ידי פרויקטים מבוזרים בסיסיים עם הצעת ערך CrossFi. מדובר ביסודם של חידושים שנבנו על ידי בלוקצ’יין שהמוקד שלהם הוא שילוב שוקי הפיננסים המסורתיים הנזילים עם ארכיטקטורה מבוזרת. כתוצאה מכך, פרויקטים של CrossFi מציבים את עצמם בהדרגה כמניעי הערך העיקריים לקראת מעבר בר קיימא אל פתרונות Web 3.0.

CrossFi; עתיד בר קיימא למימון מבוזר

מימון מבוזר מציע ערך משמעותי למדי לאוכלוסייה הלא בנקאית בעולם; כעת הם יוכלו לגשת לכל מיני מוצרים פיננסיים ללא ההמולה לקבל חשבון בנק. חידושים של CrossFi משפרים עוד יותר את הערך הזה באמצעות שילוב של מיטב תכונות הפיננסים המסורתיות בבלוקצ’יין. יוזמה אחת כזו היא מערכת אקולוגית בנקאית Mineplex המציעה בנק קריפטוב נייד המבוסס על טכנולוגיית blockchain ותשתית חוזים חכמה.

בניגוד לפרויקטים של DeFi, ה- מינפלקס המערכת האקולוגית הפיננסית קיימת יותר מבחינת תנודתיות, כמו גם שילוב עם מוצרי מימון מסורתיים. חלק מהשירותים הפיננסיים המוצעים במסגרת קריפטובנק נייד זה כוללים מתקני תשלום באמצעות כרטיס החיוב הבנקאי שלו; משתמשים יכולים לשלם גם בקריפטו או בפיאט בהתאם להעדפותיהם. לקוחות Mineplex יכולים גם להמיר את הפיאט שלהם לקריפטו ולהיפך מבלי לעזוב את ממשק ה- CrossFi הזה. שירותים פיננסיים מתקדמים אחרים המוצעים במערכת אקולוגית זו כוללים מימון הלוואות מבנקים מסורתיים ומתקני חיסכון הן עבור פיאט והן עבור מטבעות קריפטוגרפיים.

כדי לתפקד ביעילות, פרויקטים של CrossFi כמו Mineplex מבוזרים וכך נבנים על מערכות אקולוגיות של בלוקצ’יין. פרויקט מסוים זה מבסס את הארכיטקטורה הבסיסית שלו על בלוקצ’יין של Tezos, מה שמקשה על שחקנים זדוניים לשנות שיאים, אלא אם כן מדובר במזלג קשה. בנוסף לכך, Mineplex ממנפת חוזים חכמים לאוטומציה של שירותי הקריפטובנק שלה. המשמעות היא שהם לוקחים רק כמה דקות במקום מה שהיה מסירה של 3-5 ימי עסקים ברשתות העברה גלובליות מרכזיות. כמו רוב חידושים הקריפטו, המערכת האקולוגית של Mineplex מופעלת על ידי האסימון המקורי שלה ‘MINE’ המשמש כיחידת כוח המחשוב..

חילופי CeFi Crypto עדיין בעלי ערך

עם כל ההפרעה, כמה מחובבי הצפנה מיהרו לפטר את עתידם של חילופי הצפנה הריכוזיים. רק לפני מספר שבועות, Uniswap שהיא כיום הבורסה המבוזרת המובילה בהיקפי השוק עברה את הפעילות בבורסות הצפנה המובילות; כרגע יש לו למעלה מ- 8,000 מאגרי נזילות, כאשר ההיקף הממוצע האחרון של 24 שעות עומד כיום על 353 מיליון דולר.

עם זאת, אין זה אומר שהגיע הזמן שספקי שירות נכסים וירטואליים (VASP) בנישה זו יישלחו. נכון לעכשיו, הסיכויים עשויים דווקא לטובת חלק מהפלטפורמות הללו, במיוחד אלה עם מוצרים חדישים כמו OKEx המציעה מתקני מסחר קריפטו נקודתיים ונגזרים. מוצרים כאלה צעירים מאוד בשוק הקריפטו ולכן סביר יותר שהם יהיו טבעיים בבורסות ריכוזיות לעומת DeFi שבהן קצב הניסוי עדיין גבוה מאוד..

בורסות הקריפטו נהנות גם מיתרון ראשון ברכישת המשתמשים, בהיותן האפיקים הפופולריים ביותר המשתוללים בקיומה של הקריפטו. עמדת שוק מובילה זו מעניקה להם מרחב בקביעת עמלות עסקה נוחות והנחות ענק על כך; Nominex שהיא אחת מחילופי הקריפטו המובילים מעניקה הנחות מסחר של עד 50% למשתמשים הממנפים את אסימון ה- NMX המקורי של הפלטפורמה בעסקאות. תמריצים כאלה עברו דרך ארוכה לשרוד את גל DeFi ויכולים להיות בר קיימא אם את’ריום לא ממיין את דמי הרשת הגבוהים שלה (gwei).

סיכום

ההייפ של DeFi בוודאי ישנה את הדינמיקה של הכספים המסורתיים, לא משנה אם התשתית התומכת הנוכחית שלו שורדת את הזמנים. הסיבה לכך היא הפוטנציאל להיכנס לכל אחד מכל קצוות העולם למערכת אקולוגית פיננסית מבוזרת, מה שאומר שהם יכולים לתקשר עם מוצרים מוצגים בזמן אמת. ביסודו של דבר, ביזור יבטל את הצורך בתהליכי KYC ממושכים לגישה למוצרים פיננסיים תוך הגברת הרבגוניות של התיקים הזמינים..

עתיד הכספים המבוזרים אמנם מבטיח, אך קיומו תחת “היי-פייעכשיו נמצא באיום. מציאת בית חדש ב- CrossFi היא אחת הדרכים שחדשנים מחפשים כעת לעקוף את הסיכון המוניטין הכרוך בפרויקטים בקו זה. נראה שלגישה זו יש ממש הצעת ערך מוצקה בשילוב של כספים מסורתיים עם בלוקצ’יין. בהמשך, סביר להניח ש- CrossFi יתגבר בסופו של דבר על ההייפ של DeFi מכיוון שהמימון המבוזר מתקדם לעיצובי תשתיות בר קיימא יותר..

הצהרת אחריות התוכן המוצג עשוי לכלול את דעתו האישית של הכותב ובכפוף לתנאי השוק. בצע את מחקר השוק שלך לפני שתשקיע במטבעות קריפטוגרפיים. הכותב או הפרסום אינם נושאים באחריות כלשהי להפסדך הכספי האישי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me