banner
banner

ניתוח פתרונות למפתחים ליצירת יישומים מבוזרים (Dapps)

יש הסבורים כי הקשיים הטכניים של ביזור עולים על יתרונותיה. מפתחים מחפשים כל הזמן דרכים לכוונן את חוויית המשתמש מבלי להוריד את הקצה ההפצה והאוטונומי שמספקות אפליקציות מבוזרות. בעוד שחוויית משתמש מהשורה הראשונה היא תקן הזהב לפלטפורמות המעוניינות למשוך קהל מיינסטרים, המגבלות הטכניות של דאפים מקשות על מפתחים מעט לפתוח רמה כזו של פונקציונליות..

הנרטיב הזה הוא רק אחד האתגרים הרבים שעומדים בפני מפתחים בעת עבודה עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין. במאמר זה נשפוך אור על מגבלות אלו ופתרונות אפשריים.

מה החסרונות ביצירת דאפים?

עם רק 4,000 דפים שנוצרו בחמש השנים האחרונות, אפשר לומר ששלב הפיתוח של תשתיות מבוזרות אינו כל כך יעיל. העובדה שלמעלה מ -1,000 דפים ננטשו באותה פרק זמן מציירת תמונה ברורה יותר עד כמה מאתגר לשמור על יישומים מבוססי בלוקצ’יין. יש פשוט יותר מדי חלקים נעים ולא מספיק תשתיות וכלי בנייה יעילים מספיק כדי לנהל ולפתור את המכשולים הייחודיים של בלוקצ’יין.

אופי ההפצה של יישומים מבוזרים אלה טומן בחובו מנגנוני קונצנזוס מיוחדים אפילו לעדכונים הטריוויאליים ביותר. זה עשוי להפוך לאתגר כאשר אבטחת הדאפ נמצאת בקו מכיוון שכל צומת חייב להסכים על שורת הפעולה הטובה ביותר ולעדכן את התוכנה שלהם בהתאם. כמו כן, האופי המושתק של רשתות בלוקצ’יין מדור קודם מגביל לרוב את היקף הפעולות של הדאפים.

מהירות היא נושא חוזר נוסף שנראה כמפחית את היעילות של תשתיות בלוקצ’יין. לשם כך החלו פתרונות לחדש כלים ופלטפורמות שנועדו לייעל את התהליך הכרוך ביצירה או אחזקה של דאפים למוצרי קצה מושכים יותר. אחת הפלטפורמות כאלה שעושות צעד בהקשר זה היא ביפרוסט.

ביפרוסט: פלטפורמת Middleware של Blockchain

לאחר שהבינה את נקודות הכאב של אפליקציות מבוזרות, ביפרוסט יצאה להיות שער הפתרונות החדשניים המותאמים למפתחי בלוקצ’יין. אולי ההיבט המרתק ביותר בהיצע של ביפרוסט הוא שערכת הפיתוח שלה תומכת במספר פרוטוקולים. בעיקרו של דבר, מפתחים יכולים לשנות את היישומים שלהם למגוון רחב של רשתות חסימות וליצור חוזים חכמים משופרים התואמים לכל אחד מהם. לכן, ביפרוסט מספקת תשתיות בלוקצ’יין הניתנות לתפעול ופותרת את אחת ההשפעות המגבילות המרכזיות של רשתות מורשת מושתקות. לאור זאת, אין זה מפתיע כי ביפרוסט התגלה כאחד מבין המדינות פתרונות שנועדו לפצח את הדילמה של ביטקוין דפי.

כל מה שמפתחים צריכים לעשות הוא לבחור בלוקצ’יות יעד לכל קטע מהקודים שלהם וטכנולוגיית Bifrost multichain מתרגמת אוטומטית, מקבצת ומפרסת אותם על רשתות הבלוק המתאימות. עם זאת, קל יותר עבור מפתחים לעבור בין מספר רשתות.

הרחק מיכולת פעולה הדדית, ביפרוסט גם משפרת את המהירות. הפלטפורמה טוענת כי אחד הדאפים שנוצרו בטכנולוגיית Bifrost רשם מהירות של 3,000 TPS ב 75% פחות גז במהלך הבדיקה. יש לציין שהפתרון מספק IDE, פונקציות ניטור ושירותי לקוח לתכונות בדיקה וניהול נוספות לאפליקציות מבוזרות.

כבר עכשיו צוות ביפרוסט החל להדגים את יעילות המוצרים שלו בנוף DeFi. ביפרוסט מפעילה את BiFi, יישום הלוואות והלוואות של DeFi העומד לספק תכונות מתקדמות ואת הריבית הטובה ביותר בשוק. BiFi מבקשת להציג את העוצמה החדשנית של Bifrost ולפתור את הבעיות – כמו מהירות, מדרגיות, עלות, יכולת פעולה הדדית וחווית משתמש – המיוחסות למערכת האקולוגית של Ethereum..

לאחר השקת ה- BiFi, הפלטפורמה מתכננת להציג את Bifrost Suite. מוצר זה מתמקד בהקמת סביבה מאפשרת לפיתוח יישומי DeFi. חשוב מכך, ביפרוסט לאחרונה שותף עם Chainlink כחלק ממסע השותפות העולמי המתמשך שלה כדי לבסס את מקומו בלב המערכת האקולוגית של DeFi.

אזכורים בולטים אחרים

קוסמוס הוא פרויקט נוסף המתמקד בהפעלת כלים ושירותי פיתוח משופרים למפתחי בלוקצ’יין. השירות מציע עיצובים מודולריים הניתנים להרחבה הניתנים להרחבה המאפשרים למשתמשים להעביר נכסים בין מספר רשתות חסימות במערכת האקולוגית של קוסמוס. עם זאת, ראוי להזכיר כי בניגוד ל- Bifrost, קוסמוס אינה מתפקדת כמשפרת חוזה חכמה ואינה מאפשרת למפתחים לשלב את התכונות של בלוק-קיימים מבוססים..

יש גם פולקדות, שיש לה ארכיטקטורה ייחודית לבניית רשתות חסימות פעולה. מפתחים יכולים להשתמש במסגרת Substrate כדי לחבר את הרשתות שלהם לרשת Polkadot. למרות ש Polkadot מציגה אמצעי ליצירת רשתות חסימות הניתנות להתאמה אישית, המגבלות של הרשתות מבוססות היישומים לרשת Polkadot היא חסרון קריטי. שוב, מפתחים מעדיפים להביא את כל הפונקציות המשופרות לבלוק-צ’קים עם רשתות גדולות של משתמשים.

מחשבות אחרונות

בעוד שכמו ביפרוסט וקוסמוס מתקדמים בזירת הפיתוח של הבלוקצ’יין, יש עדיין הרבה מה שצריך לעשות. הכדאיות לטווח הארוך של בלוקצ’יין כקצה אחורי ליישומים תלויה במידה רבה בהצלחת הפתרונות הללו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me