חוות דעת מומחים בנושא מימון מבוזר [DeFi] – המגמה ששלטה בחלל הקריפטו בשנת 2020

מימון מבוזר (DeFi) היה אחד הנושאים החמים בשנת 2020, לצד ראלי מחירי הביטקוין הנוכחי, השקת Ethereum 2.0, התמוטטות כלכלית עולמית הנגרמת על ידי נגיף העטרה ועוד..

DeFi, לעומת זאת, עומדת כטרנד מסוג אחר, או שלב בפיתוח הקריפטו, מאשר המגמות שהגיעו קודם לכן. בעבר תעשיית הקריפטו ראתה ICOs ו- IEOs אך כולם הוקדשו לגיוס כסף בתמורה להבטחות שלעתים יכולות להימשך שנים מבלי להתקיים.

DeFi מתמקד בהכללה פיננסית ומאפשר למשתמשי קריפטו לגשת לשירותי בנקאות דיגיטלית ולהרוויח באמצעות ניצול בנקאות מבוזרת ללא דבר מלבד הסמארטפון או המחשב שלהם..

זו תקופה מעניינת בתולדות הקריפטו, מכיוון שביטקוין מוביל ראלי נוסף וגורם לגל חדש של מאמצים בקריפטו לחפש כיצד לקנות ביטקוין; משקיעים מוסדיים נכנסים לתחום הקריפטו באופן ישיר או עקיף מהר מתמיד; PayPal הפכה לקריפטו; האימוץ גואה; COVID-19 הביא להתמוטטות כלכלית עולמית, שאפשרה לתעשיית הקריפטו להראות את הפוטנציאל האמיתי שלה – מה שהיא עשתה; ועוד.

באמצע כל זה, DeFi התפוצץ והפך לטרנד הדומיננטי ביותר. גם כעת, כאשר הביטקוין הגיע ל- ATH חדש והשנה מתקרבת לסיומה, האוצר המבוזר ממשיך לצמוח ולמשוך תשומת לב באותה מידה, ואף גורם למומחים לחלוק את דעותיהם לגבי העתיד לבוא..

מה אומרים המומחים?

כמו תמיד, התחזיות לעתיד יכולות להיות שונות לגמרי מאדם אחד לאחר, וזה נכון גם בקרב מומחים. ובכל זאת, מעניין לראות מה חושבים בעלי ידע וניסיון, מכיוון שהם בדרך כלל מבינים עמוק יותר את המגמות מאשר חובבי קריפטו מזדמנים..

בוהדן פרילפה

בוהדן פרילפה, ה- CTO ומייסד שותף של Prof-it Blockchain בע”מ כשנשאל לאחרונה רֵאָיוֹן בין אם DeFi יכול לעזור לייצב את הכלכלה העולמית ובין אם לאו, Bohdan Prylepa, ה- CTO ומייסד שותף של Prof-it Blockchain Ltd, כאשר נשאל בראיון שנערך לאחרונה על מקום DeFi בכלכלה העולמית

“DeFi עדיין ניסיוני. עם אפריל ומשגעים מטורפים שמשלחים צמרמורת למשקיעים, עשויים לחלוף שנים עד שזה יקרה. למרות זאת, DeFi מעניין אבל אנחנו לא צריכים להקדים את עצמנו. זה עדיין המערב הפרוע, ויותר עבודה – מבנים, חקיקה ותשתיות – צריכה להיעשות לפני שדה-פי ישחק מכריע בייצוב הכלכלה העולמית. “

הוא עדיין מאמין כי ל- DeFi תהיה השפעה מאסיבית בתחום הקריפטו. פשוט מוקדם מכדי לעשות זאת. אבל, עם זאת, הוא הוסיף “עם זאת, אני לא מזלזל. עליית הבורסות המבוזרות כמו Uniswap עשויה לקחת חלק מנתח השוק של הבורסה המרכזית. “

ביסודו של דבר, בעוד ש- Prylepa אינו מצפה שכל פרויקט DeFi יגדל ויהפוך ללהיט מרכזי בקרוב, ישנם כאלה שהקדימו את השאר – אולי בגלל הביקוש האמיתי, או אולי בגלל שהם היו במקום הנכון במקום זְמַן.

ניקולס פלקנוס

משהו דומה אמר ראש המסחר של NEM, ניקולס פלקנוס, כי DeFi זוכה לתשומת לב רבה, וכי הוא משמש כמשבש גדול לבנקאות המסורתית. הוא אפילו הזכיר מסרי להגיש תלונה שציין כי ביטקוין בשווי 500 מיליון דולר הועבר לאת’רום בשנת 2020, במיוחד לצורך השתתפות ב- DeFi.


Pelecanos המשיך ואמר כי בום DeFi עוקב אחר עקומת אימוץ החדשנות – תופעה מתועדת היטב העוקבת אחר דפוס ספציפי בכל הנוגע להמצאות חדשות ומבטיחות..

“הצמיחה לחידוש, במקרה זה DeFi, מובילה בעיקר על ידי התקדמות טכנולוגית, ואחריה צמיחה הונית ורגולטורית. לכן, הצמיחה הכוללת של החלל או ‘הפיתוח’, היא פונקציה של צמיחת משתמש, צמיחה טכנולוגית ורגולטורית והון “, אמר.

DeFi מספקת הרבה שירותים, אך עם כל האמור, DeFi נמצא – לא כמו מגזר הקריפטו עצמו – עדיין בחיתוליו. הרבה מזה עדיין ניסיוני, והכל יכול לקרות. Pelecanos הצביע על הקריסה הפיננסית של YAM, שירדה ב -90% פשוט בגלל שהיה לה באג בקוד שלה.

ברנדן בלומר

זו בעיקר הדעה הדומיננטית בתעשיית הקריפטו, המשותפת ל אנשים רבים ומשפיעים אחרים. דוגמה אחת היא מנכ”ל Block.one, ברנדן בלומר, שאמר

“ב- Block.one אנו מאמינים כי חייבת להיות התפתחות מ- DeFi כדי להשיג קשר בר קיימא לכלכלת המורשת וליצירת מערכת פיננסית פתוחה יותר. אנו קוראים לזה Open Finance Programmable Finance, או ProFi. אנו חושבים על ProFi כמו גשר מהשקיפות ושלמות ה- blockchain EOS לעולם הפיננסי המוסדר. “

אפילו מבקר המטבע האמריקני, בריאן ברוקס, מסכים. הוא דיבר על ביזור ושירותי DeFi וציין כי “דעתי היא שאנחנו עדיין ברבע הראשון של משחק ארוך יותר ורבים מהיתרונות וההתקדמות הגדולים ביותר עדיין לפנינו.”

לסיכום, אנו יכולים לומר ש- DeFi זקוק לזמן בכדי לפתח את הפוטנציאל המלא שלו. סבלנות היא המפתח לכולם שרצו לראות את העתיד המבריק של הכספים הדיגיטליים

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map