היסטוריה קצרה של DeFi

מימון מבוזר מטלטל את הליבה של תעשיית השירותים הפיננסיים, ומאפשר לאנשים לסחור, להלוואות וללוות נכסים דיגיטליים מכל מקום בעולם. DeFi מצרף את היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין עם החלקים החשובים ביותר במערכת הפיננסית המסורתית, ויוצר פיתרון שמציע את הטוב משני העולמות..

ניתן אפילו לשרשר יישומים מבוזרים יחד, כאשר עסקאות מנותבות ביניהן באופן אוטומטי באמצעות חוזים חכמים ניתנים לתכנות. לדוגמא, ניתן להפנות את הריבית מפלטפורמת הלוואות לזו אחרת כדי לייצר עוד יותר עניין.

מלבד היסודות הבסיסיים כמו הלוואה והלוואות, DeFi מתמודד עם נושאים בסיסיים יותר במערכת הפיננסית המודרנית, כגון הכללה פיננסית, נזילות גדולה יותר ועלויות נמוכות יותר. על פי לאחרונה הערכות, שירותים פיננסיים אינם נגישים ליותר מ- 1.7 מיליארד אנשים ברחבי העולם. בנקים לא תמיד יכולים לפעול ביעילות בכל אזור, ויוצרים עמלות בנקאיות גבוהות באופן בלתי סביר שאינן משתלמות באזור זה. 

פרויקטים שמקורם בארגונים ריכוזיים נראים בדרך כלל בחלל DeFi, ולמרות ש- Tether הוא השלטון הפופולרי ביותר לפי שווי שוק, הוא עדיין ריכוזי הרבה יותר מכל אסימון אחר של בלוקצ’יין. פרויקטים של DeFi כמו MakerDAO החזירו שליטה מסוימת לרשתות מבוזרות עם DAI, מטבע יציב מבוזר שאינו צמוד למטבע פיאט.

חלל ה- DeFi שופע רעיונות חדשניים ופתרונות של עידן חדש לבעיות עתיקות יומין. אבל מימון מבוזר לא תמיד היה כזה. רק לפני כמה שנים, אנשים מיהרו לצחצח את DeFi כבלתי אפשרי, ולכן השיא העצום שלה בשימוש בשנה האחרונה הביא לו תשומת לב חסרת תקדים.

כמו רוב תופעות הלילה, DeFi לא היה למעשה תוצר של התקדמות לטווח הקצר. המערכות שלה פועלות מאז תחילת 2018, ובעוד שהיא אחת הזירות הרווחיות ביותר בבלוקצ’יין עכשיו, ל- DeFi יש מקורות צנועים בהרבה.

מתריס מסורת

לפני ש- DeFi נקרא DeFi, כמה שמות אחרים צפו סביב, אך תוויות כמו ‘Open Finance’ ו- ‘Crypto Finance’ פשוט לא העבירו את מטרותיה באופן קוהרנטי. השם הושק כתנועת התרסה נגד מערכות מסורתיות על ידי קבוצת חברות בתחילת 2018, והשם נתקע במהלך מפגש הכספים המבוזר הראשון בסן פרנסיסקו..

למעלה מ -150 איש הופיעו במשרדי Polychain למפגש באותו יום, יחד עם נציגים מכמה מפלטפורמות ה- DeFi הגדולות ביותר כיום כמו קרן יצרנית, 0x, dYdX, ו מתחם. למרות שצמיחת DeFi הייתה ללא ספק תלויה בפלטפורמות יסוד אלה, ייתכן שרשת את’ריום מילאה תפקיד מכריע עוד יותר..

הפלטפורמה שהיתה חלוצה של חוזים חכמים הניתנים לתכנות נבנתה מהיסוד לתמיכה ביישומים פיננסיים מבוזרים. במאמר הלבן שלה, מייסד שותף ויטאליק בוטרין אפילו ניבא את עלייתם של תוכנות DAP שונות הנפוצות כיום..

כרשת הפופולרית ביותר לחוזים חכמים, מימון מבוזר נמשך באופן טבעי לעבר Ethereum. יכולתו לתמוך במקרי שימוש רבים ללא רשות ממשלתית מרכזית הפכה את מרחב הבלוקצ’יין לתמיד. מ בהתחלה פחות מ -700 מיליון דולר, ומעל 20 מיליארד דולר כיום, ה- ETH הנעול בפלטפורמות DeFi הראה צמיחה יוצאת מהכלל בשנה האחרונה, ונראה שהוא מסתובב.

הביטקוין אולי אפשר לנו לבצע עסקאות ללא בנקים, אך DeFi מאפשר לאנשים לנהל עסקים. עם אינספור הזדמנויות להרוויח, וחדשות שמופיעות מדי יום, DeFi בדרך להפוך לפנים של תעשיית הבלוקצ’יין.

מימון עתידי

בעוד שדפי גנב את ההצגה למרחב הבלוקצ’יין, שאר העולם דאגה הרבה יותר למגפת ה- COVID-19 המתמשכת. נגיף העטרה הרסני עבור כלכלות העולם, ובחשש מפחת נרחב של השקעות, אנשים רבים פנו לפלטפורמות הבלוקצ’יין כמקלט.


ממערכות ההימור ועד לחקלאות, שטח הבלוקצ’יין מציע לא מעט דרכים משתלמות להרוויח כסף מהיר. באמצעות כריית נזילות, סוחרים יכולים אפילו לשרשר יחד פלטפורמות, ולהשקיע את התשואות מפלטפורמה אחת כדי להשיג תשואות נוספות מצד אחר. זה יכול להיות מתגמל להפליא, אבל יש גם הרבה יותר סיכון.

אסימונים של DeFi הם ללא ספק הנכסים ההפכפכים ביותר בתעשיית הבלוקצ’יין, כאשר רווחים רב ספרתיים ופחת מוחלט הם אירועים שכיחים באותה מידה. בשל כך, פלטפורמות DeFi יציבות יותר כמו מרכזית, שמציעה הערכה תקופתית באמצעות מערכת אסימון כפול, צוברים גם הם כוח.

מימון מבוזר כל כך משפיע שהוא אפילו הביא את BTC לבלוקצ’יין את’ריום ביטקוין עטוף (WBTC), מביא את הנזילות המקורית של המטבע הקריפטוגרפי לשירותים הפיננסיים ב- DeFi. מימון מבוזר הוא מורכב, אבל זה לא תמיד שלילי.

המערכת הפיננסית סביבנו כיום מסובכת, אך עם הזמן התקינה שלהם פירושה שרוב הטכנולוגיה העומדת מאחורי הבנקאות אינה נראית למשתמש הקצה. יתר על כן, מימון מבוזר מביא תכונות שלא ניתן ליישם במערכות מסורתיות. בעוד שבלוקצ’יין מאפשר לסוחרים להחליף אסימונים, הרעיון של החלפת מניה בבורסה אחת למניות בשני אינו מתקבל על הדעת.

בנקים, משקיעים מוסדיים ורגולטורים לאומיים ברחבי העולם סוף סוף שמים לב לבלוקצ’יין, וזה בעיקר בגלל הסנסציה שדפי יצר. אין מתווכים שמשמעותם עלויות תקורה נמוכות יותר ורווחים גבוהים יותר לכל המעורבים. המטבעות הקריפטוגרפיים היו בקצה המקבל של ההייפ והביקורת, כאשר חלקם מדובבים אותו בעתיד הכסף ואחרים מכנים אותו בועה מנופחת יתר על המידה..

DeFi הראה לעולם כי מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ’יין כאן כדי להישאר. שנים של פיתוח עברו למשוך אימוץ מיינסטרים, ועם ביצועי הביצועים של DeFi בשנה האחרונה, אנשים סוף סוף שמים לב.

הצהרת אחריות התוכן המוצג עשוי לכלול את דעתו האישית של הכותב ובכפוף לתנאי השוק. בצע את מחקר השוק שלך לפני שתשקיע במטבעות קריפטוגרפיים. הכותב או הפרסום אינם נושאים באחריות כלשהי להפסדך הכספי האישי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map