banner
banner

האם IEOs יגיעו למערב? אולי.

עד עכשיו כבר ראינו שפע מאמרים ופוסטים בבלוג המעלים את מעלותיהם של IEO, אך רק לאחרונה חזרנו לכדור הארץ ובדקנו את החסרונות הפוטנציאליים של מנגנון גיוס הכספים החדש כמקובל בעולם הבלוקצ’יין: MOON ראשית, שאל שאלות אחר כך. אפילו צ’אנגפנג ג’או, מנכ”ל Binance, הוציא במקור פרסומת הַצהָרָה בשנת 2018, מראה הססנות מהנפקת IEO בפלטפורמה שלהם.

אורך החיים הפוטנציאלי של מנכ”לים ומצב תעשיית הקריפטו עשוי להיות שנוי במחלוקת, אך כעת מתברר יותר ויותר כי ה- IEO עשוי עדיין לקבל רוח שנייה. עד כה IEO הייתה במידה רבה תופעה אסייתית. אך עם שקיעת השמש במזרח, היא מתחילה לעלות במערב.

בעולם “הסטארט-אפ המסורתי” – “העתק-מסין“הולך ותופס תאוצה (רק הסתכל בסאות ‘ביי על קטנועי הסיד שמתקרבים אם אתה בספק). במובן זה, זה יהיה טבעי רק שדפוס זה יחלחל אל עולם הקריפטו / בלוקצ’יין האהוב שלנו … ואני צופה שזה יהיה, à la Offer Exchange First (IEO).

איך ולמה זה התחיל?

שוק ה- ICO התחמם יתר על המידה בסוף שנת 2017 עד תחילת 2018, אך הלך וקפא עד סוף 2018 (זכרו את התרסקות BTC לפני חג ההודיה?). היה מפגש של אירועים מרובים כשסנטימנט המשקיעים הקריפטו-מוסדי הסתובב.

חלק מהגורמים שהניעו את זה כללו, אך לא היו מוגבלים ל:

  1. מקרה השימוש בפרויקטים לא יצא לפועל;
  2. האימוץ היה הרבה יותר איטי מהצפוי (חתלתולי קריפטו החזיקו את הגרפים ב- DappRadar במשך זמן רב עם 500 DAU בלבד)
  3. ההבטחה לכסף מוסדי החלה להיראות הזויה (“העדר בא” מאז 2017, ממש כמו הסטארקים עם ‘החורף’ שלהם).

בנוסף, כאשר החל השוק להחליק (כ -80% בשנה הקלנדרית 2017-2018), מחזיקי האסימונים הבינו כי אין להם כמעט כל זכויות המוענקות בדרך כלל לבעלי המניות המסורתיים. לדוגמא, חובת הנאמנות מצד צוות ההנהלה כלפי בעלי אסימונים היא עדיין נושא לא ברור ומעורער במחלוקת, שבתי המשפט יראו כדי לאט לאט. כאשר הגאות נגמרת, אתה באמת יכול לראות מי שחה עירום.

פרויקטים הרגישו גם את הלחץ, למרות שנדמה שהסף המינימלי הנדרש מסטארט-אפים של קריפטו גדל. אפילו הפרויקטים האיכותיים יותר עם טכנולוגיות, מפות דרכים וצוותים מלוטשים יותר, שהיו יכולים לפקח על הערכות שווי של 200 מיליון דולר + ברבעון הראשון של השנה, נאבקו לגייס בשבריר מאותם שיאים. נוסף על כך, חלה עייפות אמיתית של משקיעים קמעונאיים מכיוון שהשוק איבד את הקרקע מהשיא הגבוה, שהסתיים בפתאומיות בינואר 2018 וירד במהירות כמעט -60% נקודות ברבעון הראשון של השנה. כאשר הכסף כבר לא התגלגל, ‘סינדיקטות’ קמעונאיות החלו במאבק, והימצאותן של הונאות, הונאות, היעדר הגנת הצרכן ושקיפות מינימלית מצד הפרויקטים המספקים את מפת הדרכים שלהם נעשתה ברורה עד כאב. יתר על כן, לא הייתה כל התחייבות לנזילות או לרישום, מכיוון שרק 7% מהפרויקטים משנת 2Q18 הצליחו להשיג רישומים עד תחילת 4Q184..

שלא לשכוח, גם המונוליטים של תעשיית הקריפטו, הבורסות עצמן, החלו להתמודד עם הירידה מגובה הסוכר 2017. ראשית, מספר הבורסות בתקופה זו התפוצץ, מקומץ למעל 500 עד אמצע אפריל 20185. גידול זה במספר הבורסות לא הותאם לגידול שווה בקרב משתמשי הקריפטו / סוחרים – יחס המשתמשים בענף. להחליף נפל. ככל שהשוק ירד הייתה יותר תחרות על פשטידה מתכווצת.

עם זאת, כיוון אסטרטגי של חילופי דברים שהוזמן זה מכבר היה שילובם האנכי של נתח השירותים הפיננסיים המסורתיים, תוך לקיחת אחריות של מספר רב של נותני שירותים מסורתיים כמו בורסה, סליקה, בנק אפוטרופוס וכו ‘. זה היה טבעי לבורסה’. מירוץ חימוש “להתחמם וכדי שחילופים מסוימים יתחילו להסתכל על פיסת חידה אחרת: חיתום” ICOs “בדומה לאופן שבו בנקים להשקעות חיתמו” IPOs “בעולם המסורתי. בורסות מסוימות נדרשות להמשיך לייצר רלוונטיות, אינטרס קהילתי ורווחים כדי לשרוד את ‘Crypto Winter’.

הזן: ה- IEO

ככל הנראה ניתן לייחס את ה- IEO לבינאנס, וכבר 4Q17 עם ה- IEO של לחם וגיפטו. מניסיון זה, סביר להניח ש- Binance השיג את הניסיון התפעולי המינימלי הנדרש ליצירת מודל עסקי בר-קיימא. כעבור למעלה משנה, Binance פרצה דרך חדשה עם Binance Launchpad ו- IEO של BitTorrent Token (BTT) בינואר 2019. מה שאחרי היה מלהיב, במהירות מדהימה, רבים מהבורסות הגדולות באסיה הלכו בעקבותיהן עם פלטפורמות IEO שהוכרזו ב- Huobi, קוקין ו- OkEx רק כדי שם כמה. בסופו של דבר, אפילו ביטרקס הצטרף למערכה, ויצר ישות מלטזית (ביתו של חביב האוהדים בינאנס) כדי להבטיח אווירה רגולטורית מקומית נוחה..

ובשלב זה צריך להיות “אהה!” רגע – מדוע ה- IEO עדיין לא חדר למערב? במילה אחת: רגולציה.

אולי תרצה גם: האם ICO יוחלף על ידי IEO? | כיצד IEOs מחדשים את הענף

משחק התקנות

ההנחיות הרגולטוריות האחרונות של ה- SEC פירושן שהידיים העיקריות של הבורסות בארה”ב קשורות. עם זאת, חילופי מערביים מסוימים עשויים להיות פתוחים יותר למודל זה מאחרים – מכיוון שהם עשויים להתגורר בתחומי שיפוט עם רגולציה נוחה, או שיש להם בסיס משתמשים ממשטרים רגולטוריים ידידותיים יותר להצפנה, או פשוט הם מוכנים יותר לחקור את העסק הזה. מודל על ידי פתיחת גופים בחו”ל ליתרון תחרותי, והם בסדר עם סיכון קצת יותר גדול לעסוק במיזמים חדשים ודרכי צמיחה.

מהן כמה חילופים שעשויים לעשות זאת? פולוניקס, ביטפינקס ובמידה מסוימת קראקן.

מה הם חילופי דברים שלעולם לא היו חולמים, מעיזים או אכפת להם? Coinbase ו מַזַל תְאוּמִים.

למרבה הצער, בעתיד הנראה לעין, אזרחי ארה”ב אינם יכולים להיות קהל יעד מסיבות רגולטוריות, אך עדיין קיימת תקווה כאשר אנו מסתכלים למזרח. מרכזיות מערביות יכולות לחפש יותר משתמשים אסייתיים, כאשר פלטפורמות IEO מושקות ובסיס המשתמשים בבורסות הגדולות באסיה מפתים לחפש שטחי מרעה ירוקים יותר..

בנוסף, המשתמשים האמורים הללו בהחלט יכולים להתפתות עוד יותר מגישה לפרויקטים מערביים איכותיים ביותר (שעד היום, הרוב המכריע, אם לא כל, הפרויקטים שהושקו ב- IEO היו מזרחיים או לפחות לא מערביים). ככזה, סיפורם של אנשי IEO המגיעים למערב הוא עדיין, מתחת לציפוי הדק שלו, סיפור של חילופי דברים שמביאים משתמשים ונפח מהמזרח. שחיקת המשחק צריכה להשתולל, אבל זה אומר שעדיין צריכים להיות חיים ב- IEO האהוב.

הפניות:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me