MicroStrategy הוא תעשיית הקריפטו החדשה יקירה

שנת 2020 הייתה שנת תעשיית הקריפטו ללא צל של ספק. הביטקוין עלה באופן אקספוננציאלי ורשם מעל 300 אחוזי רווחים לאורך כל השנה. גם פעילות השוק עלתה משמעותית והראתה כי תעשיית הקריפטו היא כבר לא רק אופנה שאנשים קוראים לה כאשר הם מנסים לגרום לעצמם להרגיש טוב יותר.

פעולה מוסדית

הלגיטימיות של שוק הקריפטו נעזרה משמעותית על ידי משקיעים מוסדיים. מדובר למעשה ביחידים בעלי שווי גבוה וחברות גדולות המספקות השקעות ענק לנכס.

בשנת 2020, כמה חברות ציבוריות עברו את המהלך לביטקוין, והמירו את עתודות בסיסי הנכסים שלהן למטבע ואפשרו לו לגדול עוד יותר, רבים מאמינים כי פעולתם של משקיעים מוסדיים בענף היא שגרמה בעיקר לשוק הקריפטו להתאושש. במובן מסוים, יש בכך אמת. אמנם לא יהיה חכם להוזיל את תפקידם של המשקיעים הקמעונאיים, אך המשקיעים המוסדיים עשו בהחלט את הסנסציה הגדולה ביותר.

MicroStrategy הוא לוויתן בין לווייתנים

עם זאת, כשמדובר במוסדות, כמעט אף חברה לא השפיעה כמו MicroStrategy. החברה היא הספקית המובילה בעולם של פתרונות בינה עסקית מבוססי ענן, והיא עברה לשוק הקריפטו בכוח בשנה שעברה..

הרכישה של MicroStrategy החלה באוגוסט. בזמנו החברה הסביר שהיא האמינה מאוד בערכו של ביטקון כחנות עושר וגידור מפני אינפלציה. אז היא רכשה את הנכס בשווי של 250 מיליון דולר – בתקופה בה ביטקוין נסחר מתחת ל -10,000 דולר.

פחות מחודש לאחר מכן, MicroSTrategy קנתה עוד יותר והוסיפה עוד 175 מיליון דולר לרכישתה בסכום כולל של 425 מיליון דולר ביטקוין..

באופן אידיאלי, רכישה מסוג זה נראתה מוזרה. גם אם חברה האמינה בקריפטו, זה היה מטורף לראות כמה MicroStrategy מפליגה לביטקוין רק בגלל האמונה שלה בכך. ובכל זאת, נראה שהמשרד נהנה מכך. כאשר ביטקוין החל בעצרתו באוקטובר, הצליחה MicroStrategy להכפיל את אחזקותיה באופן משמעותי. לפתע, ההחלטה לרכוש ביטקוין כבר לא נראתה כה מוזרה.

בעוד שרבים היו עוצרים, חברת MicroStrategy לא עשתה זאת בדצמבר, החברה הוכרז שהיא גייסה 650 מיליון דולר באמצעות מכירת שטרות בכירים הניתנים להמרה. מכירת האג”ח רשמה יותר מ -400 מיליון דולר שהציעה MicroStrategy, והחברה טענה כי תשתמש ברוב הכספים לרכישת ביטקוין רב יותר..

“MicroStrategy מתכוונת להשקיע את הרווח הנקי ממכירת השטרות בביטקוין בהתאם למדיניות רזרבות האוצר שלה בהמתנה לזיהוי צרכי הון חוזר ומטרות כלליות אחרות של החברה.”

ראוי לציין כי MicroStrategy לא הייתה החברה היחידה שעשתה גלים משמעותיים בהשקעה מוסדית. כמה חברות אחרות שילבו ביטקוין ברזרבותיהן, כולל חברת ניהול הנכסים הבריטית השקעות ראפר (750 מיליון דולר) ומעבד תשלומים כיכר (50 מיליון דולר). MassMutuaal, חברת ביטוח שבוסטון, גם כן נרכש ביטקוין בשווי 100 מיליון דולר בנובמבר.

קרא גם: MicroStrategy מכריזה על הצעה פרטית של 600 מיליון דולר של שטר בכיר להמרה לרכישת עוד ביטקוין

דוחף לאימוץ נוסף


עם זאת, נראה שאיש אינו מתעניין בדיוק בביטקוין באותה מידה כמו MicroStrategy. מייקל סיילור, מנכ”ל החברה, שאב את הקריפטוגרפיה המובילה בכל סיכוי שהוא יכול להשיג, ומציג אותה כהשקעת מקלט בטוח ומשהו שכולם צריכים להיכנס אליו.

זה מוביל למה MicroStrategy היה כל כך מדהים. בעוד שרוב המשקיעים המוסדיים פשוט קונים ביטקוין והודל, MicroStrategy דגל בכך שיותר אנשים וחברות ירכשו אותו. המשרד ממש מטיף את המטבע. לדוגמא, על פי הנתונים הסטטיסטיים שמספק Tokpie לְהַחלִיף, העניין לביטקוין ממשקיעים קמעונאיים שקונים מטבעות קריפטוגרפיים בפעם הראשונה בכרטיסי הבנק, שולש בינואר-פברואר 2021 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

קחו לדוגמא את דצמבר האחרון. כאשר ביטקוין שבר לראשונה את מחסום 20,000 $ לראשונה, אילון מאסק צייץ מם על משיכתו למטבע. סיילור קפץ מיד על הציוץ, שואל שמאסק צריך להמיר את מניות טסלה לביטקוין.

כשמאסק שאל אם בכלל אפשרית עסקה כה גדולה, סיילור מוּצָע לחלוק את “חוברת המשחק” שלו עם המיליארדר. כפי שהסביר, MicroStrategy כבר רכשה ביטקוין בשווי של יותר מ -1.3 מיליארד דולר, והם הצליחו לעשות זאת מבלי להזיז את השוק (רמז: Coinbase עזר קצת בזה)

נראה שהדחיפה הזו למאסק עוררה השראה לסיילור, שהמשיך לְהַשִׁיק יוזמה המכונה “ביטקוין לתאגידים”. הכנס יתקיים בין התאריכים 3 ל -4 בפברואר, והוא בחינם לחלוטין. בעיקרו של דבר, זה מלמד חברות כיצד עדיף להצמיד את הקו של MicroStrategy ולהשקיע רבות בביטקוין. יתר על כן, כאשר מסתכלים כיצד מיליארדרים מתאהבים בביטקוין, אנשים רגילים מתחילים לנסות קריפטו מבלי לבצע השקעות. תודה לפתרונות כמו BountyMarketCap עוקב אחר שפע, אדם ממוצע יכול להרוויח מטבעות קריפטוגרפיים בחינם על ידי ביצוע משימות פשוטות באופן מקוון. וזה טוב לכל תעשיית הבלוקצ’יין.

בעוד MicroStrategy ממשיכה לדחוף לאימוץ, המשרד המשיך ברכישותיו. בחודש שעבר, עם ביטקוין שיצא בעצרת שראתה שהוא מגיע לשיא חדש בכל הזמנים של 42,000 $, MicroStrategy מיד קנה את הטבילה, והשקיעו עוד 10 מיליון דולר בנכס. הסכום הזה עשוי להחוויר בהשוואה למיליונים שהתחייבה לפני כן, אבל זה עדיין משהו.

בהתחשב בכל אלה, אין עוררין שהקשר בין ביטקוין למיקרו-סטרטגיה הועיל הדדית. החברה העלתה את ערך העתודות שלה באופן משמעותי מאז אוגוסט 2020, והיא שיחקה עלייה משמעותית בעליית המטבע המוביל המוביל..

כתב ויתור: זהו הודעת אורח בתשלום. בצע מחקר משלך הקשור לחברה המקודמת או לכל אחת משלוחותיה או שירותיה המוזכרים במאמר. Coingape.com אינה נושאת באחריות כלשהי לנזק או לאובדן שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map