banner
banner

איך קונים ביטקוין: כל מה שאתה צריך

איך לקנות תמונת שער של בלוג ביטקוין - -

הביטקוין הוא נושא מפלג ותמיד היה. יש כאלה שאוהבים את פוטנציאל ההשקעה שלו ואת היעדר התקנות, בעוד שאחרים עלולים לשנוא את התשתית הליברטריאנית ואת הטכנולוגיה שמסביב, או לחוסר אמון בתנודתיות..

שנא את זה או תאהב את זה, הביטקוין הפך פופולרי ורווחי כאחד. עם כניסתו לשוק לראשונה, שוויו היה 0.0008 דולר. בעת כתיבת שורות אלה, שווה יחידה אחת מעל 37,390 דולר, שאותם אתם בוודאי יודעים אם אתם תוהים כיצד לרכוש ביטקוין. למרבה המזל הגעת למקום הנכון: זהו מדריך מפורט, צעד אחר צעד, על כל מה שאתה צריך כדי לרכוש ביטקוין במהירות ובמהירות..

צעדים לרכישת ביטקוין

  1. צור ארנק אישי.
  2. מצא חילופי cryptocurrency מהימנים.
  3. בחר שיטת תשלום.
  4. קנו ביטקוין.

השקעה בביטקוין

האם זה חכם לשים את הכסף שלך בביטקוין? כרגיל, אין תשובה נכונה אחת. הביטקוין הוא תנודתי לשמצה מסיבות רבות, כך שכמה אתה מוכן להפסיד אם הוא יירד פתאום במחיר צריך להיות גורם מרכזי בעת ההחלטה אם להשקיע בביטקוין. הוא גם עדיין נמצא בתהליך דריסת רגל: בניגוד למטבעות פיאט, לביטקוין אין מוסד פיננסי מרכזי שיסדיר אותו, והוא עדיין בונה אימוץ – מדד ליבה למטבעות מכל סוג שהוא. ככאלה, בגלל מספר קטן יותר של אנשים המשתמשים במטבע שיש בו היצע סופי, ירידות או זינוקים במחיר מתרחשים לעיתים קרובות. בעיה זו מתגלמת אצל לווייתני הביטקוין – בעלי ציוד אספקת ביטקוין ענק המאיימים לערער את יציבות המטבע. לפיכך, השקעה בביטקוין נחשבת בדרך כלל כמסוכנת.

לדוגמא, מכירה של כמות משמעותית של ביטקוין יכולה לצנוח את ערכו במהירות. נוסף על כך, לביטקוין יש בעיית נזילות מתמשכת. ישנם מומחים הסבורים כי אחת הסוגיות העיקריות של המסחר בביטקוין היא שהוא הפך להיות יותר מהזדמנות השקעה מאשר מטבע – הוא נסחר בכדי להשיג רווח ולעתים נדירות הוא משמש לביצוע עסקאות..

ובכל זאת, בגלל האימוץ והערך העולה במהירות, הביטקוין הופך פופולרי יותר ויותר בקרב משקיעים. השקעה בביטקוין באה עם סיכונים משלה, אבל זה הרבה יותר בטוח עכשיו מאשר לפני כמה שנים. ואם אתם מתכננים להשתמש בביטקוין לביצוע עסקאות הימורים, זה טומן בחובו פוטנציאל מדהים. כל עסקאות הביטקוין חסויות ובטוחות, הודות להצפנה, והן בדרך כלל אורכות פחות מ -10 דקות. יתר על כן, אין עמלות בנק, אך עליכם לשלם עמלת כורה בביטקוין. חילופי קריפטו יכולים לגבות אחוז גם ברכישת ביטקוין – על כך בהמשך.

האם ביטקוין בטוח?

פרטיות עסקאות ובטיחות הן נקודות החוזק המרכזיות של ביטקוין. אתה יכול לקנות ביטקוין בבטחה מבלי לחשוף את זהותך. למרות שהן חסויות, העסקאות אינן אנונימיות לחלוטין. הבלוקצ’יין של ביטקוין, שהוא בעצם ספר חשבונות מבוזר, מציג בפומבי את כל העסקאות שמתרחשות. ה- blockchain מציג רק את המפתח הציבורי שלך לצד העסקה, אך אין מידע שיגלה את זהות בעל המפתח. גם אתה וגם כל האחרים יכולים לראות את כל העסקאות, אך אינך יכול לזהות את הצדדים המעורבים.

בסדר, אבל יכול פושע סייבר מיומן איכשהו לגנוב את הביטקוין שלך, מכיוון שהכל מקוון, גם אם אתה קונה ביטקוין באופן אנונימי? למרבה המזל לא, מכיוון שביטקוין הוא בעצם מערכת חסינת חבלה: כל העסקאות מאומתות על ידי כל צומת ברשת הבלוקצ’יין, מה שהופך שינויים חיצוניים לבלתי אפשריים. אם אתם מחפשים דרך אנונימית, מהירה ובטוחה לבצע עסקאות, הביטקוין הוא הדרך ללכת.

מדריך שלב אחר שלב

השלב הראשון – צור ארנק אישי

ארנקי הקריפטו הם פיסות תוכנה השומרות תיעוד של כל העסקאות שלך, וכל עסקאות הביטקוין מתרחשות בין הארנקים. לכן, הצעד הראשון עבור מי שרוצה לקנות ולאחסן ביטקוין צריך להיות יצירת ארנק אישי. אנו אומרים אישיים מכיוון שבורסות קריפטוגרפיות מציעות גם להכין עבורכם ארנק ביטקוין. ובכל זאת, עליך להשתמש באלו רק כמתווכים, מכיוון שהאבטחה שלהם קשורה לבטיחות הכוללת של חילופי הקריפטו. במקרה שאתר החליפין נפגע, אתה עלול לאבד גישה לביטקוין שלך, כך שתנסה תמיד להעביר את רובו לארנק האישי שלך..

לפני שנעמיק בבחירת ארנק הצפנה ונראה לכם כיצד לקנות ביטקוין, עליכם להכיר את ההבחנה בין ארנק חם של ביטקוין לארנקים קרים.

ארנקים חמים פועלים במכשירים המחוברים לאינטרנט כמו מחשבים, סמארטפונים או טאבלטים. הסיבה העיקרית להחזיק את הביטקוין בארנק חם היא ביצוע עסקאות מקוונות, כך שבהחלט תזדקקו לכדי כדי לסחור. אבל, כמו בכל מכשיר המחובר לאינטרנט, קיים סיכון מסוים: ארנקים חמים מייצרים את המפתחות הפרטיים הנדרשים לגישה לביטקוין, כך שאם המכשיר שלך נפגע, מישהו עשוי לקבל גישה לא מורשית לכספים שלך. אם אתה תוהה כיצד לקנות ביטקוין באופן מקוון, התנאי הראשון הוא להחזיק בארנק חם, אך עדיף לשמור עליו רק חלק מהיצע הביטקוין שלך, במיוחד הכספים שאתה מתכוון להעביר או להשתמש בהם בעתיד הקרוב. . את החלק הארי של המטבע הקריפטוגרפי שלך יש לשמור בארנקים קרים.

כשמשתמשים בארנקים חמים, חשוב גם שתנקוט בכל צעדי האבטחה הדרושים, בדומה לאלו שתנקוט כשאתה מגן על חשבונות חשובים אחרים שלך. חובה שתשמור על רמת אבטחה גבוהה ביותר שיש ברכישת ביטקוין. אלה כמה אמצעי זהירות חובה:

  • לעולם אל תיכנס לארנק החם שלך מרשתות ומכשירים לא בטוחים, כמו רשתות Wi-Fi ציבוריות ומחשבים משותפים.
  • לעולם אל תשתף את אישורי הארנק שלך עם אף אחד.
  • אל תשתמש באותם אישורים שאתה משתמש בחשבונות אחרים.
  • הוסף אימות דו-גורמי.

לעומת זאת, ארנקים קרים אינם מחוברים לאינטרנט, ומאחסנים את המפתח הפרטי שלך בסביבה לא מקוונת. הם הדרך הבטוחה ביותר לאחסן ביטקוין, מכיוון שטבעם הלא מקוון הופך אותם לחסינים מפני רוב התקפות הסייבר. הדרך הטובה ביותר לקנות ביטקוין כוללת רכישת אחסון קר גם, ויש שני סוגים עיקריים – חומרה וארנקי נייר.

ארנקי חומרה הם בדרך כלל כונני USB מיוחדים המשתמשים באמצעי אבטחה ברמה גבוהה כדי להגן על המפתח הפרטי שלך. הם כוללים אפליקציות המאפשרות לקנות או למכור ביטקוין.

שירותים מקוונים ליצירת המפתחות הציבוריים והפרטיים שלך יאפשרו לך להדפיס אותם ובכך ליצור ארנק נייר. אם הארנק הקר שלך הוא פיסת נייר עם אישורים עליו, כל בורסה הטוענת שהיא המקום הטוב ביותר לקנות ביטקוינים תאפשר לך למשוך כספים על ידי ‘טאטוא’ המפתח הפרטי של ארנק הנייר מבלי לסכן את פרטיותו.

בעוד שארנקים קרים הם הבחירה האופטימלית מבחינה ביטחונית, אתה עדיין צריך להשתמש בהם יחד עם ארנקים חמים, שהם חובה לעסקאות מקוונות. אם אתה פשוט נכנס לביטקוין, אתה כנראה יכול להסתדר בלי ארנק קר לזמן מה, במיוחד כשאתה מתמודד עם סכומים צנועים. עם זאת, היצמדות בלעדית לארנק דיגיטלי הופכת אותך למטרה קלה יותר לגניבה, לכן הקפד לשמור על ביטחונך למקסימום.

מדריך הצפנה זה ממליץ להתחיל עם ארנק חם אישי. חלק מהאפשרויות הטובות ביותר הן Mycelium, Exodus ו- SoFi. רוב הארנקים האלה הם בחינם, אך ייתכן שיש להם כמה תכונות פרימיום נעולות. אם אתה מתכנן להשתמש בארנקים כדי לסחור במטבעות שאינם ביטקוין, ודא שהארנק שאתה מקבל יכול לשמש לאחסונו.

מפתחות ציבוריים ופרטיים

זה יהיה רגע מצוין לדבר קצת על מפתחות ציבוריים ופרטיים. חשוב עליהם כשם המשתמש והסיסמה של הארנק שלך: המפתח הציבורי של הביטקוין שלך הוא למעשה כתובת הבלוקצ’יין שלך. כאשר אתה קונה ביטקוין במזומן או נשלח אליו, מחרוזת זו בת 34 תווים משמשת ככתובת הנמען והיא גלויה לכל משתמש בלוקצ’יין..

המפתח הפרטי של הביטקוין שלך מורכב מ -64 תווים, וזהו שאתה צריך כדי לשמור על בטיחותך וידוע לך באופן בלעדי, מכיוון שהם הדרך לקרנות הביטקוין בארנק שלך. לא ניתן לשנות מפתחות פרטיים – אין אפשרות ‘שכחת מפתח פרטי?’. אם איכשהו מיקמת אותו, אף אחד לא יכול לעזור לך לאחזר אותו. לכן שמירה על הגישה למפתח הפרטי שלך היא אחד היסודות של קריפטו. אתה יכול למצוא שפע של סיפורי אימה על אנשים שמאבדים את המפתחות הפרטיים שלהם וננעלים מהון ביטקוין – כמו המתכנת הזה בסן פרנסיסקו שאיבד גישה ל- 7,002 BTC, בשווי 267.8 מיליון דולר..

השלב השני – מצא בורסת מטבעות מהימנה

בורסות קריפטו הן פלטפורמות מקוונות המאפשרות למשתמשים לקנות, למכור ולאחסן ביטקוין. בדרכך לעושר הביטקוין, חילופי קריפטו הם עצירה הכרחית לעסקאות מהירות ובטוחות. במילים אחרות, הם התשובה לשאלה “היכן לקנות ביטקוין?”. שוב, ישנם שני סוגים – חילופי דברים אנונימיים וכאלה הדורשים הזדהות.

חקיקת הכרת הלקוח שלך (KYC) מחייבת אתרי חליפין רבים – במיוחד אלה המספקים לקוחות אמריקאים – לדרוש מהמשתמשים תעודת זהות שהונפקה על ידי הממשלה. משתמשים רבים הנוגעים לפרטיות מהססים להשתמש בבורסת KYC ביטקוין, בעיקר משום שרבים מהם עברו הפרות אבטחה בעבר. ובכל זאת, יש הרבה חילופי KYC עם רשומות בטיחות ללא דופי. הפופולריים ביותר הם Coinbase, Kraken ו- Gemini.

מצד שני, אם ברצונך לקנות BTC באופן אנונימי, עומד לרשותך מבחר רחב של בורסות אמינות שאינן KYC. בינאנס הוא ללא ספק הפופולרי ביותר, אך Nominex ו- Bybit הן גם אפשרויות נפוצות. באתרים כאלה אתה יכול לקנות או למכור ביטקוין מבלי להשאיר נתונים מזוהים – מתת אל למשתמשים ששמים את הפרטיות במקום הראשון. עם זאת, אתרים כמו אלה מותאמים לאנשים מוצלים ולעתים קרובות משמשים לעסקאות מזויות. עם זאת, אלא אם כן אתה אחד מהם, זה לא ישפיע על חוויית ההחלפה שלך בשום צורה, מכיוון שאתה עדיין בטוח לחלוטין הודות לבלוקצ’יין.

אולי אתה ממהר לקנות ביטקוין עכשיו, אבל פשוט בחירת בורסת הביטקוין הפופולרית ביותר יכולה להיות טעות. יש לזכור כמה דברים כאשר מחליטים על פלטפורמת מסחר. ראשית, בדוק אם הבורסה מקבלת את אמצעי התשלום שבחרת. שנית, בדוק את עמלות הביטקוין שאתה עשוי לגבות בעת רכישת מטבע קריפטוגרפי זה, שכן אלה נבדלים בין אמצעי תשלום לבין חילופי דברים. לסיום, בדקו אם הבורסה מקבלת אלטקוין או מטבעות אחרים שעשויים להתעניין בהם.

השלב השלישי – בחרו אמצעי תשלום

אוקי, מצאת את הדרך הזולה ביותר לקנות ביטקוין בבורסה שתואמת את הצרכים שלך, אבל איך כדאי לשלם עבור זה? בחירת אמצעי תשלום היא גם חלק מהשלב השני, למקרה שיש לכם רק שדרה אחת ותרצו לוודא שחילופי הקריפטו שבחרתם מקבלים זאת. העברות בנקאיות, כרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב מקובלות באופן נרחב. מצד שני, שיטות עסקאות המסתמכות על ארנקים אלקטרוניים הן מעטות ולעתים קרובות ניתן להשתמש בהן רק למשיכת כספים. למרבה המזל, כעת אתה יכול לקנות ביטקוין עם PayPal ישירות: החברה היא הראשונה מסוגה שקיבלה Bitlicense מותנה בארה”ב, המאפשרת למשתמשים שלה לרכוש ולמכור ביטקוין באמצעות PayPal באופן חוקי..

אין באמת הדרך הטובה ביותר לשלם עבור ביטקוין, אבל יש דברים שצריך להיזהר מהם. כפי שצוין קודם, בורסות ביטקוין יכולות לגבות עמלות עסקאות שונות עבור אמצעי תשלום שונים, ולעיתים הן יכולות להיות תלויות במצב בו אתה גר. בבורסות עשויות להיות מדיניות משתנה של דמי הכורה: הן עשויות להפחית זאת מהעסקה שלך, או להוסיף אותם למעלה, וכן הלאה.

יהיה חכם לבחון את עמדתו של הבנק שלך לעסקאות הקשורות לקריפטוגרפיה. זה יהיה מעצבן לקנות ביטקוין עם כרטיס חיוב רק עבור הבנק שלך כדי לדחות את העסקה או ליצור בעיות בהמשך הדרך. למרבה המזל, יותר ויותר בנקים מתחילים לאמץ מטבעות קריפטוגרפיים.

לאחר שתבחר כיצד לשלם עבור ביטקוין, תצטרך לחבר אותו לחשבון המרת הצפנה שלך, בדומה לרוב פלטפורמות המסחר / השקעות במניות. בחר את השיטה המועדפת עליך, הוסף את פרטיך, קבל אימות, ואתה מסודר.

יהיה עליך להעלות סריקות מסמכים לפני שתאפשר לבצע עסקה באתרים שלא יאפשרו לך לקנות ביטקוין בכרטיס אשראי באופן אנונימי. המסמכים שתצטרך לספק תלויים בחילופי הדברים שבהם אתה משתמש ובמצב בו אתה גר. ברוב המקרים אלה כוללים דברים כמו דרכון, רישיון נהיגה או סריקת תעודת זהות שהונפקה על ידי הממשלה וכן הלאה. לאחר שתעלה את הנדרש, תוגדר לרכוש את הביטקוין הראשון שלך.

השלב הרביעי – קנו ביטקוין

עד כה יצרתם ארנק אישי, מצאתם בורסת מטבעות חליפין שמתאימה לכם, והחלטתם על אמצעי התשלום האופטימלי. כעת, הגענו לשלב האחרון במדריך “כיצד לקנות ביטקוין” – ביצוע רכישה בפועל. מרבית המרכזיות מאפשרות לך לחבר גם ארנקים מרובים לחשבונך.

דבר חכם לעשות לפני ביצוע הזמנה הוא לבדוק את ערך הביטקוין הנוכחי. למרבה המזל, כמעט כל פלטפורמות חילופי הקריפטו נותנות לך סקירה מפורטת על תנודות השוק האחרונות. אתה יכול לקנות כמות מסוימת של ביטקוין או להוסיף את סכום הפיאט שאתה מוכן להוציא, והפלטפורמה תרכוש כמה שיותר ביטקוין תמורת סכום זה. לאחר שהחלטת, בצע את ההזמנה, וסיימת.

מזל טוב, בדיוק למדת איך לקנות BTC! מלבד רכישות ידניות, בורסות כמו Coinbase מאפשרות לך לבצע הזמנות עצירה ולבצע רכישות חוזרות אוטומטיות, עם פרמטרים ספציפיים למחיר וסכומי ביטקוין. עם אפשרויות אלה, גם מומחי סחר בביטקוין וגם משקיעים חדשים יכולים לסחור ביעילות.

דרכים חלופיות לרכישת BTC

חילופי עמיתים לעמיתים

בורסת Bitcoin P2P דומה לבורסה שאינה KYC, אך היא מאפשרת למשתמשים להתמודד זה עם זה ישירות. בורסת KYC כמו Coinbase או Kraken תאפשר לך להגדיר מתי לקנות ביטקוין עבורך או לקנות BTC באופן אוטומטי במחיר הנמוך ביותר האפשרי. לעומת זאת, בורסות P2P דורשות בקשות מכירה או רכישה ידניות, אך ניתן לעיין בחופשיות בהצעות של אנשים אחרים ולסחור ללא מתווכים.

כספומט ביטקוין

כספומטים של ביטקוין הם מכונות בהן תוכלו לרכוש ביטקוין במזומן ולהעבירו לארנק הפרטי שלכם. כיום, כמה קיוסקי כספומטים של ביטקוין מאפשרים לך למכור גם BTC במזומן. רק אל תצפו שמכני ביטקוין זהובים יישרו מהמכונה, ללא קשר למה שראיתם באינטרנט.

שאלות נפוצות

כיצד אוכל לרכוש ביטקוין?

פשוט עקוב אחר המדריך שלנו להמרת מזומנים לביטקוין – קבל ארנק קריפטו, מצא בורסה, בחר אמצעי תשלום והזמן הזמנת רכש.

איך מתחילים קונים ביטקוין?

מתחילים רוכשים את הביטקוין הראשון שלהם על ידי קנייתו במטבעות פיאט דרך אתרי חילופי מטבעות קריפטוגרפיים כמו Coinbase או Kraken.

האם אוכל לקנות ביטקוין תמורת $ 1?

כן, מרבית חילופי הקריפטו (ופייפאל) מאפשרים לכם לרכוש ביטקוין בשווי דולר אחד.

האם שווה לקנות ביטקוין עכשיו?

אמנם יכול להיות מאוחר מדי להתחיל בכרייה, אך בהחלט שווה להשקיע בביטקוין או לסחור בו.

האם הביטקוין בטוח וחוקי?

כפי שיגיד לכם המדריך שלנו “כיצד לקנות ביטקוין”, הביטקוין בטוח במיוחד וחוקי לחלוטין ברוב המדינות המפותחות. רק הקפד לא למקם את המפתח הפרטי שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me