banner
banner

כיצד פועלות עסקאות ביטקוין?

כיצד פועלות עסקאות ביטקוין

כנראה שיש לך המון שאלות לגבי ביטקוין – רוב האנשים כן. מטבעות קריפטוגרפיה וטכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית שלה הם מושגים טכניים מאתגרים, גם עבור אנשים שכותבים קוד מחשב למחייתם. אם אתה מוצא את המושג קריפטוגרפי מבלבל, אתה לא לבד. למרבה המזל, אתה יכול להשתמש בטכנולוגיה זו ולקצור את היתרונות של קריפטוגרפי מבלי לשלוט בטכנולוגיה. עליכם להבין כיצד פועלות עסקאות. אז זה המקום בו אנו מתחילים: כיצד פועלות עסקאות ביטקוין?

הרונדאון

העברת כספי ביטקוין ממשתמש אחד למשנהו מתחילה בהגשת בקשת עסקה. ניתן לעשות זאת במחשב שלך או באמצעות אפליקציה לנייד. צמתים – מחשבים אחרים ברשת הבלוקצ’יין – מאמתים את פרטי העסקה. עסקאות ביטקוין מורכבות משלושה אלמנטים נפרדים – קלט (שולח), כותרת (פרטי עסקה וקרנות) ופלט (מידע מקבל). 

לאחר אימות האלמנטים הללו, העסקה מאושרת, הכספים מועברים והעסקה הופכת לחלק מהספר הציבורי של ביטקוין. כל עסקה עוברת 6 אישורים לפני שהיא מאומתת לחלוטין. התהליך כולו יכול להימשך בין 10 דקות ל -16 שעות. 

יתכן שתתרשם כי קל להתעסק בתהליך אלקטרוני זה. אבל היופי של הביטקוין הוא שהעסקאות שלו חסינות בפני שוטים. צד שלישי לא יכול להטעות את המערכת מכיוון שתהליך העסקה של ביטקוין מסתמך על טכנולוגיית בלוקצ’יין ויש לו דרישות אימות קפדניות.

סקירה כללית זו של עסקאות ביטקוין משמשת נקודת מוצא מצוינת לטכניים המורכבים יותר המעורבים בתהליך.

צלילה עמוקה יותר לתהליך העסקה

ארנקים ומפתחות: כל עסקאות ה- BTC הן העברות בין ארנקי הביטקוין. ארנקים אלה של מטבעות קריפטו אינם מחזיקים את הביטקוינים שלכם. במקום זאת, הם מאחסנים את מפתחות הצפנה הציבוריים והפרטיים שלך, השומרים תיעוד של כל העסקאות שלך. המפתח הציבורי שלך ידוע גם ככתובת שלך בבלוקצ’יין של ביטקוין – מחרוזת של 34 תווים שגלויה לכולם. המפתח הציבורי אינו מערער את ביטחונך ואינו מאיים על כספיך. הסיבה לכך היא שלכל מפתח ציבורי יש מפתח פרטי תואם המורכב מ -64 תווים. אתה צריך גם את המפתח הציבורי וגם את המפתח הפרטי כדי לפענח הודעה – שזה בעצם מה שעסקה.

השולח זקוק רק למפתח הציבורי כדי לזהות את מקבל הכספים. ההודעה יכולה להיות מפוענחת – הכספים שהתקבלו – על ידי האדם עם המפתח הפרטי המתאים. לכן חשוב כי המפתח הפרטי שלך יישאר פרטי. לכל מי שיש לו גישה למפתח הפרטי שלך בן 64 התווים יש גם גישה לכספי הביטקוין שלך.

כלכלת הביטקוין מסתמכת על ארנקים ומפתחות לאיסוף ואימות מידע על עסקאות ביטקוין. ארנקים מיושמים לרוב כתוכניות שירות המאחסנות מידע ומטפלות בהעברת נתונים עם הבלוקצ’יין הבסיסי של ביטקוין, בסיס נתונים מבוזר עם אלפי עותקים. אנו ממליצים להשתמש בארנק מהימן. ישנם סיפורי אימה רבים על אנשים שבטעות זורקים כוננים קשיחים המכילים הון ביטקוין קטן מכיוון שהם הסתמכו על תוכנה כדי לאחסן את המפתחות הפרטיים שלהם ולא היו רשומים עותקים במקום אחר..

יש לחתום על כל עסקת BTC כדי להיות תקפה. תוכנת הביטקוין יוצרת חתימה דיגיטלית על בסיס המפתח הפרטי שלך ופרטי העסקה. חתימה זו משמשת כהוכחה לכך שבבעלותך המפתח הפרטי (מבלי לחשוף אותו בפני אף אחד ברשת) ומגינה עליך מפני התעסקות פוטנציאלית. פרטי העסקאות שלך בביטקוין מאומתים וכל הצמתים ברשת מוודאים שאישרת את העסקה ללא כל סיכון לביטחונך ולכספיך..

צמתים: עסקאות מאומתות על ידי כורים המפעילים צמתים מלאים. על רשת הביטקוין לא מפקח מוסד פיננסי מרכזי שמסדיר עסקאות – זה אחד הרעיונות המהפכניים שעומדים מאחורי הביטקוין. 

הרשת היא מערכת עמית לעמית בה הצמתים מבצעים תפקידי תחזוקה מכריעים. צמתים מלאים מנוהלים על ידי מתנדבים המשתמשים במחשבים וברוחב הפס שלהם לביצוע פונקציות חיוניות. על ידי סריקה, אימות והפצה של עותקים של ספר החשבונות הבלוקצ’יין הם פועלים כבודק עסקאות של ביטקוין.

פונקציות בלוקצ’יין וחשיש: זה המקום שמעניין. אתה יכול לחשוב על רשת הבלוקצ’יין כעל בסיס נתונים מבוזר. למעשה מדובר במערך של פנקסי עסקאות המופצים ברחבי הרשת כולה. הצמתים מחזיקים עותקים של ספר החשבונות ומאמתים את תקפותן של עסקאות על ידי בדיקת רשומות ספר החשבונות הקודמות.

כל עסקה החל מחסימת הג’נסיס הראשונה ואילך נרשמת בבלוקצ’יין. כל העסקאות מתועדות באמצעות פונקציות חשיש – מצביעים מפוענחים לחסום הקודם בשרשרת.

כל עסקת בלוקצ’יין חדשה מכילה את הפרטים החשישיים מעסקאות קודמות. אם מישהו ניסה להתעסק בפרטי העסקה, הוא יצטרך לחשב חשיפות הצפנה חדשות ולשנות אותם בכל הערכים הקודמים. כשכבת אבטחה נוספת, מתווסף nonce. ניתן להשתמש במספר שרירותי זה רק פעם אחת בתקשורת קריפטוגרפית, והוא גורם לכל החשיפות להסתיים בשני אפסים. כל שחקן זדוני שמנסה להערים על המערכת לא רק יצטרך לשנות את כל החשיפות הקודמות אלא להבין את המספרים שאינם.  

גם אם מישהו באמת הצליח לשנות את כל הבלוקצ’יין על מנת להתאים לעסקת המזויפות שלו, הוא עדיין לא יוכל להערים על המערכת – בזכות צמתים. 

מספרם של כ -10,000 ברחבי העולם, צמתים הם מחשבים ברשת Blockchain הסורקים את כל העסקאות ומשווים אותם עם עותקים משלהם של ה- blockchain. התהליך מבטיח את תוקפם של כל עסקאות הביטקוין בהמתנה. ברגע שהצמתים נעשים עם הסריקה שלהם, מתקיימת הצבעה דיגיטלית מסוגים שונים. אם רוב מרוצה מכך שהעסקה היא לגיטימית, היא מאושרת והכספים מועברים.

דף חשבונות המחזיק כ -3,500 עסקאות נקרא חסום. כל מערכת הבלוקים המחוברים זה לזה היא בלוקצ’יין. חסימות מתעדכנות באופן אוטומטי כל עשר דקות, ולאחר מכן לא ניתן לבצע שינויים רטרואקטיבית. 

התחלנו לשאול כיצד פועלות עסקאות ביטקוין. עד עכשיו אתה אמור להבין טוב יותר את התהליך המורכב הזה. טכנולוגיית Blockchain היא בדרך כלל החלק הקשה ביותר לתפיסה. הנה סיכום מהיר של אופן הפעולה של רשתות הבלוק.

  • הבלוקצ’יין של ביטקוין הוא רשת מבוזרת של פנקסים המכילה נתוני עסקאות ביטקוין.
  • בלוק אחד הוא גיליון אלקטרוני אחד של כ -3,600 עסקאות.
  • מערכת הבלוקים המחוברים זה לזה נקראת בלוקצ’יין.
  • כל פרטי העסקה בביטקוין מגיעים בצורה של רצפי 64 תווים שנוצרו באופן קריפטוגרפי שנוצרו על ידי פונקציית hash.
  • אפילו ההתאמות הקלות ביותר לכל פיסת נתונים מייצרות חשיש שונה לחלוטין ומשמש הגנה מפני התעסקות.
  • הקלטים לפונקציית הגיבוב כוללים את הגיבוב של הבלוק הקודם בשרשרת, מה שאומר שכל ניסיון לשנות יהיה גלוי מייד. נוסף קונבון כדי להקשות על שינויים רטרואקטיביים.
  • כל עסקאות הביטקוין מאומתות על ידי צמתים המאמתים את תקינות העסקה על ידי השוואתם לעותקי הבלוקצ’יין שלהם.
  • עסקאות ביטקוין בשידור חי מאושרות כאשר הצמתים מסכימים שזה לגיטימי.
  • הבלוקצ’יין מתעדכן אוטומטית כל עשר דקות, ולאחר מכן לא ניתן לבצע שינויים בעסקאות קודמות.

עסקאות ביטקוין

אלמנטים של כל עסקת ביטקוין

כעת, לאחר שמיסטנו את טכנולוגיית הבלוקצ’יין, נוכל לבחון אלמנטים ספציפיים של כל עסקת ביטקוין.

קלט ופלט: הארנק האלקטרוני שלך אינו מחזיק את הביטקוינים שלך. במקום זאת, הוא מחזיק במפתח הפרטי שמעניק לך גישה לכתובת הביטקוין שלך. אתה בעצם אף פעם לא שם את היד על הביטקוין. פשוט יש לך הוכחת עסקאות – הצהרות בנק אם תרצו. עסקאות נכנסות מכונות תשומות.

לדוגמה, אם מישהו ביצע העברת BTC של 5 BTC לכתובת שלך, כתובת השולח תירשם ברשת כקלט, ואילו הכתובת שלך תירשם כפלט. הקלט משמש כהוכחה שקיבלת 5 BTC. 

נניח שאתה רוצה לשלוח 4 BTC מהסכום שקיבלת זה עתה למישהו אחר. ראשית, הכתובת שלך רשומה כקלט והמקבל כפלט. אבל איך אתה יכול לשלוח 4 BTC כשיש לך קלט שמראה שקיבלת 5 BTC? לא ניתן לחתוך את הקלט ל -4 BTC. במקום זאת, 5 BTC יישלחו דרך המערכת, ו- 1 BTC בניכוי דמי הכרייה יוחזרו לכתובתך לאחר העסקה..

החזר זה מעובד על ידי הרשת ונשלח לכתובת אחרת שלך. זה מוביל בהכרח לארנק שלך כתובות מרובות ממספר העצום של עסקאות ביטקוין. לאחר הגשת בקשת עסקה, התוכנה משלבת כתובות שונות בכדי לקבל את הסכום הדרוש לעסקה. למרות שאפשר לטפל בכל זה באופן ידני, בפועל כולם משתמשים בארנק אלקטרוני.

כיצד לשלוח כספים באמצעות תוכנת ארנק הביטקוין

עכשיו שיש לכם את כל הידע התיאורטי על עסקאות ביטקוין, בואו נראה איך מתנהלת עסקה בפועל.

שלב 1: פתח את תוכנת ארנק הביטקוין שלך.

שלב 2: השג את כתובת הארנק של הנמען. אתה יכול להעתיק אותו או לסרוק את קוד ה- QR.

שלב 3: הזן את הסכום שברצונך לשלוח ואת עמלת הכורה. העמלה משמשת תמריץ לכורים המאשרים תשלומי ביטקוין ומוסיפים אותם לבלוקצ’יין. רוב תוכנות הארנק האלקטרוני מציעות אוטומטית את דמי הכורה המתאימים.

שלב 4: תהליך הכרייה מתחיל לחשב חשיש.

שלב 5:  כורים מוסיפים את העסקה בחסימה הבאה שתוטבע.

שלב 6: עסקאות יושבות במה שמכונה ממפול. כאן מחכות עסקאות ממתינות לכורים שמפעילים צמתים מלאים כדי להוסיף אותם לחסימה. הכורים מחליטים אילו עסקאות חיות של ביטקוין עוברות עיבוד ראשון על בסיס העמלות שהוקצו.

שלב 7: העסקה מאומתת על ידי צמתים.

שלב 8: תוכנת הארנק חותמת על העסקה שלך באמצעות המפתח הפרטי האישי שלך.

שלב 9: הכורה הראשון שמתקן הכרייה שלו פותר את הפאזל המתמטי הדרוש מוסיף את החסימה, כולל העסקה שלך, לרשת.

שלב 10: הצמתים מאמתים ומפיצים את החסימה לרשת.

שלב 11: הנמען רואה את האישור הראשון לעסקה.

כמה זמן נמשכות עסקאות ביטקוין?

עם הסבר על תהליך עסקת ביטקוין, בואו נסתכל כמה זמן לוקח ההליך. ישנם שני גורמים עיקריים המשפיעים על זמן העיבוד: מספר העסקאות ודמי הכורה. אז למה עסקאות ביטקוין נמשכות כל כך הרבה זמן?

עסקאות ביטקוין יכולות להימשך בין 10 דקות ל -24 שעות. זמני עיבוד ארוכים יותר מגיעים בתקופות עם מחזורי מסחר גבוהים. זה נגרם לעיתים קרובות מטלטלות בשוק הביטקוין או הכלכלה בכלל. מכיוון שמספר הכורים הוא סופי, מספר עסקאות גבוה מוביל לתקופות המתנה ארוכות יותר.

לרוב, דמי הכורה קובעים כמה זמן אתה מחכה לביצוע העיסקה שלך. הידיעה כיצד פועלת כל מערכת הביטקוין הינה מכרעת להבנת השפעה על דמי הכורה על זמן האישור של הביטקוין. 

המאפיין החשוב ביותר של הביטקוין הוא שהוא מבוזר. מבלי שמוסד פיננסי מרכזי מפקח ומווסת את המערכת, רשת הביטקוין מסתמכת על P2P ועל קבוצת מתנדבים שתשמור על המערכת. הפעלת צמתים וכרייה נעשית על ידי אנשים ללא מערכת היררכית. 

עם זאת, זה לא אומר שהם לא מקבלים פיצוי על עבודתם. בעת שליחת ביטקוין אנו משלמים תשלום נוסף המעודד את הכורים להוסיף את העסקאות שלנו לבלוקים. שכר גבוה יותר מניע את הכורים לתעדף עסקאות בודדות.

מה זה כריית ביטקוין?

אז: איך עובד הביטקוין? היבט עיקרי בכל כריית הביטקוין של המערכת האקולוגית בביטקוין. נוהג מכריע זה מזריק מטבע חדש לשוק.

כרייה מתייחסת לנוהג וולונטרי שבו כורים המפעילים צמתים על הבלוקצ’יין מנטלים בלוקים חדשים אליהם הם מוסיפים עסקאות ביטקוין קרובות. כורים מקדישים את כוח העיבוד של המחשבים שלהם לפתרון בעיות מורכבות במתמטיקה שמורכבות מכדי שבני אדם יוכלו לעשות זאת באופן ידני.

המערכת מסתמכת על שיטה הנקראת הוכחת עבודה. זה מבטיח שתהליך כריית בלוקים חדשים יהיה מספיק קשה כדי לשמור על איזון השוק. אבל זה לא נעשה קשה מדי, כדי לא להרתיע אנשים להשתתף או להאט עסקאות.

בהתחשב בכך שיש אלפי עסקאות ביטקוין ביום, הכורים ממלאים תפקיד מכריע בכלכלה זו. כרייה מאמתת את תקינותן של עסקאות חדשות ומוסיפה אותן לבלוקצ’יין. היא מייצרת גם ביטקוין חדש שנכנס למחזור.

בנוסף לדמי כורים, הכורים זכאים לחסום תגמולים: חלק מהביטקוין החדש שנוצר עם בלוקים שנמוקשו לאחרונה.

קושי בכרייה

קושי בכרייה מתייחס לכמה קשה לכורים לפתור משוואות מתמטיות נדרשות. רמת הקושי תלויה במספר הכורים הפעילים בכל זמן נתון. ככל שמספר הכורים המתחרים לייצר חשיש ביטקוין גדל, המערכת מסתגלת ומעלה את דרגות הקושי. 

כאשר מספר הבלוקים שנוצרו יורד עקב רמת הקושי או פחות כורים, רמות הקושי מותאמות מחדש. הקושי מותאם כל 2,016 בלוקים, שמסתכם בדרך כלל בסביבות שבועיים. 

כיצד פועלות עסקאות ביטקוין בכל הנוגע לכרייה? אינך צריך להיות מומחה בנושא, אך השכלה על כרייה תעזור לך להבין טוב יותר את התהליך הכללי ומדוע הוא אמין.

כרייה היא בעצם תחרות. הכורים מתחרים ביניהם על חישוב החשיש הנכון. 

במקור נכרה הביטקוין על מעבדים. אך כורי ביטקוין הבינו במהרה שהם יכולים להשיג יותר כוח חשיש מ- GPU על כרטיסי המסך של מערכות מתקדמות. כיום השוק נשלט על ידי מעגלים משולבים ספציפיים ליישומים – מחשבים המיוצרים במיוחד עבור כרייה. כורים המפעילים ASIC בדרך כלל יוצרים בריכות כרייה, המשלבים את המשאבים שלהם לכרייה יחד ומחלקים את התגמולים. 

השיטה היעילה היחידה להגדיל את יתרת הביטקוין שלך באמצעות כרייה היא השקעה ב- ASIC, שיכולה לעלות עד כמה אלפי דולרים. מצד שני, כרייה פשוט לא משתלמת ללא הטכנולוגיה הזו.

אנו מסכמים בחציון של ביטקוין. זהו תהליך המתרחש כל 210,000 בלוקים – אחת לארבע שנים בערך. זה למעשה מחצית את התגמולים הבאים שנצברו מהשלמת חסימות ואת מספר הביטקוין המיוצר. 

עם הזמן הכרייה הופכת פחות משתלמת, וביטקוינים הופכים להיות קשים יותר להשגה. המערכת קיימת מכיוון שיש גבול עליון למספר Bitcoins שניתן לכרות בסך הכל – 21,000,000. אבל אל תדאג. על פי ההערכות, הביטקוין האחרון ייכרה בשנת 2140.

התחלנו בשאלה, כיצד פועלות עסקאות ביטקוין? המידע שסיפקנו יעזור לך להבין את התהליך המסובך הידוע לשמצה. בעזרת הידע הזה תוכלו להיכנס למטבע הדיגיטלי העולמי המהפכני. גם אם אינך מתכנן להיות כורה, ניתן להשתמש בביטקוין לכל דבר, החל מקניות מקוונות וכלה בהימורים – עם יתרון נוסף של אנונימיות. לא משנה מה עתיד המטבע הדיגיטלי הזה, ביטקוין שינה לעד את השקפתנו על המטבעות והכלכלה בכלל.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me