banner
banner

האם המטבע הקריפטוגרפי של פייסבוק הוא ‘מאזניים’ העתיד?

מאזניים אפילו לא שחררה אבל היא כבר תקועה ברשת של תקנות, ספקות וספקנות מצד שפע של קהילות כולל ממשלות, בנקים ומנהיגי המטבעות. בתקופה בה הציבור הרחב מחזיק במתארים מטושטשים בנוגע לקריפטוגרפיה, מאזניים רק הוסיפו לבלבול הרגולטורים וההמונים..

בזמנים כאלה אחת השאלות הבולטות היא “האם מאזניים הם העתיד?”.

לפני שנמשיך לענות על השאלה, בואו להבין מהי מאזניים ומה מציינת הנייר הלבן שלה.

כמה שאלות נפוצות סביב מאזניים בפייסבוק

מהי מאזניים?

פייסבוק יצרה מטבע משלה ללא גבולות שנבנה על גבי בלוקצ’יין משלה המכונה מזל מאזניים בלוקצ’יין. כדי להעריך את המטבע, פייסבוק יצרה עתודה למאזניים. עבור כל מאזניים שנוצרו אוסף של מטבעות ונכסים אחרים ישמש כבטוחה. התהליך אמור ליצור אמון בערכו המהותי.

קרא גם: GlobalCoin של פייסבוק ופרויקט מאזניים: מוסבר בקצרה

מה אתה צריך כדי להתחיל?

נכון לעכשיו אינך יכול לעשות דבר. פייסבוק פרסמה רק את העיתון הלבן (מפת דרכים המתארת ​​את כל פעולת המטבע שלה). עם השחרור תצטרך להשתמש בקליברה, ארנק מבוסס מאזניים שנוצר גם על ידי פייסבוק. אתה יכול להחליף מטבעות פיאט תמורת מאזניים בקליברה. כדי להירשם תצטרך תעודה מזהה שהונפקה על ידי הממשלה. שלב זה יעזור בהתמודדות עם הונאות ויבטיח שהמשתמשים אמיתיים.

היכן תוכל להשתמש קליברה?

פייסבוק פיתחה אפליקציה עצמאית שניתן להוריד בחנות האפליקציות וב- Google Play. מכיוון שמדובר בפייסבוק, תהיה לו אינטגרציה גם בוואטסאפ ובמסנג’ר. שליחת כסף באמת תהיה קלה כמו שליחת תמונה.

בשביל מה אתה יכול להשתמש בקליברה?

קליברה נועדה לשמש את כולם כמעט לכל עסקה אפשרית. ניתן להעביר כסף בין אנשים ברחבי העולם בכל עת, כמעט באופן מיידי. מכיוון שמאזניים אינם משתנים כמו מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, זה בטוח לשימוש כחנות ערך. ניתן לבצע עסקאות יומיומיות בקליברה בקלות.

האם קליברה תגבה פחות?

מאזניים שואף להוריד או להפחית את דמי העסקה, כך שהם יהיו פחות טובים יחסית ושקופים גם כאשר מעבירים כסף בינלאומי..

האם קליברה זמינה בארצך? באילו מדינות קיימת קליברה?

מאזניים מנסים בכל כוחם להנגיש אותו כמעט לכולם, בכל מקום בעולם. פרטים ספציפיים על מדינות עדיין אינם זמינים אך אנו יכולים לצפות שהוא יכסה את מרבית המדינות.

אולי תרצה לקרוא את זה: הודו: השקת מאזניים של פייסבוק עשויה להיות מוגבלת בשל דאגת המדיניות של RBI

האם אתה יכול להשתמש במטבע המקומי שלך בקליברה?

קליברה מיוצרת למאזניים, כלומר כל עסקה שמתבצעת באמצעות קליברה היא במאזניים. עם זאת, אתה יכול להמיר את המטבע המקומי שלך למאזניים ולהוסיף את הארנק שלך. יתר על כן, אתה יכול להמיר את הליברות למטבע המקומי שלך בכל עת שתרצה. תראה גם את שער החליפין בעת ​​תוספת או משיכת הארנק.

איך פייסבוק תמנע הונאה?

כאמור לעיל, כל המשתמשים יאומתו באמצעות תעודת זהות שהונפקה על ידי הממשלה. זה מוריד משמעותית את שיעור החשבונות המזויפים בקליברה. אימות דו-גורמי יחמיר את האבטחה עוד יותר. פרטי חשבון פייסבוק ו- WhatsApp יעזרו לאמת את הזהות גם כן. בקליברה יהיה גם דיווח ושירות לקוחות ייעודי מובנה באפליקציה. אם בכל זאת מתרחשת הונאה, תקבל החזר כספי מלא.

אולי תרצה גם: ביטקוין עדיין מלך כ 98% אמריקאים לא מגלים עניין במאזניים

האם אתה עדיין יכול להשתמש בקליברה אם אין לך חשבון פייסבוק, וואטסאפ או מסנג’ר?

כן. האפליקציה העצמאית תאפשר למשתמשים שאין להם חשבון פייסבוק, וואטסאפ או מסנג’ר להירשם אליה.

מה הקשר בין קליברה לפייסבוק?

קליברה היא אנכית חדשה של Facebook Inc, והיא חברת הבת של Facebook. שים לב שקליברה פועלת באופן עצמאי.

האם עסקים יכולים להשתמש בקליברה?

בגרסה הראשונה של אפליקציית קליברה, יתמכו תשלומי עמית לעמית. סוחרים קטנים יכולים להשתמש בתכונות קטנות כגון קודי QR כדי לקבל תשלומים במאזניים. עם הזמן, יוצגו תכונות רבות אחרות חדשות לעסקים.

נייר מאזניים במעטפת אגוזים

מאזניים היא מטבע מטבע ללא גבולות המבוסס על טכנולוגיית הבלוקצ’יין מאזניים. איגוד מאזניים יטפל במלואו מאזניים. המטבע מגובה לחלוטין בשמורת מאזניים ומחזיק רק ערך שווה ערך לשמורה. העתודה הינה אוסף של מטבעות ונכסים אחרים שישמשו כבטוחה.

מערכת ה- peer to peer היא בלוקצ’יין מותר פרטי אשר נבנה בתקווה להפוך בסופו של דבר לביזור ציבורי. שפת תכנות חדשה בשם “העבר” שימשה להנדסת תוכנית אב זו. נכון למפרט הטכני, הוא משתמש באלגוריתם של קונצנזוס מ- VMWare המכונה HotStuff. היא הזניחה את הוכחת העבודה מכיוון שהיא איטית ומעכבת את רעיון הצמיחה בעתיד.

נכון לעכשיו, ישנם כ -28 שותפים. עד ההשקה, פייסבוק שואפת להיות לפחות 100 שותפים. דיווחים אחרונים קובעים כי שחקנים גדולים כמו אובר, מאסטרקארד וויזה השקיעו 10 מיליון דולר ואנחנו יכולים לצפות לאותה עמלה לשותף עם מאזניים..

לשאלת הביזור, פייסבוק הפכה את מאזניים לחברת בת עצמאית בפני עצמה. אגודת מאזניים, הממוקמת בז’נבה, שוויץ, תפעל באופן עצמאי לחלוטין. יתר על כן, כל החלטה שתתקבל בתוך עמותת מאזניים תתבסס על מספר הקולות של החברים, ותעניק את הכוח הנמוך ביותר לכל בעל מניות..

עמותת מאזניים היא חלק בלתי נפרד ממאזניים מכיוון שהיא תהיה אחראית להפעלתה. מכריית המטבע ועד לפתרון השאלות, הכל יהיה בשליטתו.

כדי לטפל באבטחה ולמנוע הונאה, פייסבוק תדרוש הוכחת תעודת זהות שהונפקה על ידי הממשלה לצורך רישום ותאפשר אימות דו-גורמי (הקלה על משתמשי FaceID). הבלוקצ’יין הוא כבר רשת מאובטחת.

האם מאזניים הם העתיד?

מאזניים הוא פרויקט שאפתני של עמותת מאזניים. כדי לקבוע אם זה העתיד עלינו לבדוק כיצד הוא משתווה לטכנולוגיה הקיימת. מאזניים מציעים להיות מטבע דיגיטלי עולמי והיא נמצאת בתחרות ישירה לבנקים.

בואו נראה איך זה משתווה לרוב המטבעות הקריפטוגרפיים הקיימים.

 • ההבדלים העיקריים בין מאזניים לביטקוין
פָּרָמֶטֶר מזל מאזניים ביטקוין
להשתמש אמצעי חילופי יציב. זהה למאזניים אך יכול לשמש כהשקעה וכמאגר ערך.
תנודתיות נָמוּך גָבוֹהַ. נוטה לתנודות מחירים.
בלוקצ’יין רשת מאזניים. מותר. ביטקוין. ציבורי וללא היתר.
תפוקה 1,000 TPS (תבע) 3.87 TPS (כל הזמנים, נכון לפברואר 2019)
חֶבִיוֹן 10 שניות (תביעות) 8 דקות (ממוצע)
אלגוריתם קונצנזוס שינוי BFT (סובלנות תקלות ביזנטית).  PoW – הוכחת עבודה.

יחסית איטי יותר.

שפת תכנות מעבר – נוצר על ידי פייסבוק ג++
 • ההבדלים העיקריים בין מאזניים ל- XRP
פָּרָמֶטֶר מזל מאזניים XRP
להשתמש אמצעי חילופי יציב. אותו דבר כמו מאזניים. בנוסף, יכול לשמש כהשקעה. מיוצר בעיקר כדי לבצע עסקאות גלובליות מהר יותר.
תנודתיות נָמוּך גָבוֹהַ. נוטה לתנודות מחירים.
בלוקצ’יין רשת מאזניים. מותר. RippleNet. מורשה למחצה.
תפוקה 1,000 TPS (תבע) 1,000 TPS
חֶבִיוֹן 10 שניות (תביעות) 3.5 שניות (ממוצע)
אלגוריתם קונצנזוס שינוי BFT (סובלנות תקלות ביזנטית).  RPCA (אלגוריתם קונצנזוס פרוטוקול Ripple) 
שפת תכנות מעבר – נוצר על ידי פייסבוק ג++
 • הבדלים עיקריים בין מאזניים לבין אתריום

פָּרָמֶטֶר מזל מאזניים אתריום
להשתמש אמצעי חילופי יציב. אותו דבר כמו מאזניים. בנוסף, יכול לשמש כהשקעה ולאפליקציות מבוזרות.
תנודתיות נָמוּך גָבוֹהַ. נוטה לתנודות מחירים.
בלוקצ’יין רשת מאזניים. מותר. את’ריום. ציבורי וללא היתר.
תפוקה 1,000 TPS (תבע) 15-20 TPS
חֶבִיוֹן 10 שניות (תביעות) 15 שניות (ממוצע)
אלגוריתם קונצנזוס שינוי BFT (סובלנות תקלות ביזנטית).  PoW (הוכחת עבודה) 
שפת תכנות מעבר – נוצר על ידי פייסבוק מוּצָקוּת.

כפי שאנו רואים שמאזניים משתלטים על כמה מהמטבעות הקריפטוגרפיים מבחינת היבטים טכניים. אנחנו לא יכולים לקבוע את ההשוואה שלה עם כל המטבעות הקריפטוגרפיים מכיוון שיש יותר מ -2,000 כאלה.

כרטיס הטרמפ של מאזניים הוא בסיס המשתמשים העצום של פייסבוק המונה 2.4 מיליארד איש מדי חודש. לדברי ג’יימסון לופ, “מטבע מאזניים אינו מהווה איום על ביטקוין. אם כבר, זה יעזור להרבה אנשים לקחת צעד הגיוני אחד קרוב יותר לגמר. ” הוא שיתף את המם הזה יחד עם הציוץ.

עם זאת, מאזניים תקועים ברשת התקנות של ממשלות שונות. הנה איך כל ממשלה הגיבה להשקת מאזניים.

ארצות הברית

 • 18 ביוני 2019: הנציגה מקסין ווטרס, יו”ר ועדת השירותים הפיננסיים של הבית, זימנה את פייסבוק לעצור כל התפתחות מתמשכת של מאזניים עד שהם יעריכו לחלוטין את מאזניים וקליברה וידונו בסיכונים אפשריים. פייסבוק לא הגיבה מיד.
 • 2 ביולי 2019: ועדת הקונגרס האמריקאית שלחה רשמית מכתבים למארק צוקרברג, מנכ”ל פייסבוק, שריל סנדברג, סמנכ”ל הפייסבוק, ולדייוויד מרכוס מנכ”ל מאזניים. הם מבקשים הקפאה על מאזניים.

הממלכה המאוחדת

 • 18 ביוני 2019: יוזמת תשלומי המטבעות המאזניים של פייסבוק מאזניים עשויה להיות כפופה ל”סטנדרטים הגבוהים ביותר “ברגולציה העולמית, אמר מארק קרני, מושל בנק אנגליה..
 • 25 ביוני 2019: אוצר הממלכה המאוחדת בשיתוף בנק אנגליה ורגולטורים פיננסיים גדולים אחרים בבריטניה משתמשים בדעות סינרגטיות כדי לבחון את פרויקט הקריפטו החדש של פייסבוק, מאזניים, שנחשף לאחרונה..
 • 1 ביולי 2019: עורך הדין הבריטי “דן נידל” חקר את נושא המס שמאזניים יכולה להטיל על משתמשים בבריטניה. זה יהיה מכשול לקראת האימוץ ההמוני.

צָרְפַת

 • 18 ביוני 2019: שר האוצר הצרפתי ברונו לה מאייר, שתמך במאמצי הבלוקצ’יין בצרפת, קרא לתקנה בנושא מאזניים. הוא העלה חשש בנוגע לביטחון, למימון טרור ולפרטיות.

הוֹדוּ

 • הדו”ח של Economic Times מציע כי מאזניים לא יהיו זמינים בהודו. הדו”ח מגיע לאור התוכנית לכאורה של הודו לאסור מטבעות קריפטוגרפיים.

חרסינה

 • סין עם מדיניות הרגולציה המחמירה שלה עשויה לעולם לא להתיר את מאזניים.

אִינדוֹנֵזִיָה

 • הבנק המרכזי באינדונזיה הראה את דאגתו בכך שביקש מפייסבוק לבחון שוב את תוכנית מאזניים.

מדינות G7 (צרפת, גרמניה, איטליה, יפן, בריטניה, ארצות הברית וקנדה).

 • מדינות G7 התכנסו להקים כוח משימה לסקירת מאזניים. ה- G7 כולל כלכלות עולמיות מובילות בצרפת, גרמניה, איטליה, יפן, בריטניה, ארצות הברית וקנדה.

יפן

 • סגן המושל של בנק יפן, מסאיושי עממיה, מזהיר את מאזניים לעמוד בתקנות בנושא הלבנת הון וניהול סיכונים תוך כדי דיבור עם רויטרס. לדבריו, “באשר למאזניים, עלינו לזכור כי בסיס המשתמשים הפוטנציאלי העולמי יכול להיות עצום.”

סינגפור

 • הבנק המרכזי של סינגפור, הרשות המוניטרית בסינגפור, מעוניין במידע נוסף על מאזניים כפי שדווח ב- 27 ביוני 2019.

רוּסִיָה

 • “אף אחד לא מתכוון להכניס איסור. מספר גדול של עסקים שואל מתי סוף סוף ניתן יהיה לבצע באופן חוקי ICO [הצעת מטבע ראשונית] בשקיפות. זה בהחלט יוסדר, מותר, וזה בערך “, אמר מויסייב, סגן שר האוצר. הוא הוסיף: “השימוש במטבעות קריפטוגרפיים לתשלום עבור סחורות ושירותים תמיד יהיה אסור ברוסיה”. מאזניים בפייסבוק יקבלו את אותו הטיפול.

ארצות הברית

הקונגרס האמריקני שלח מכתבים לפקידי מאזניים.

הממלכה המאוחדת

מאזניים יעמדו בתקנות הגבוהות ביותר.

צָרְפַת

עורר חשש סביב הלבנת הון, מימון טרור ופרטיות.

הוֹדוּ

העיתון הכלכלי אומר כי מאזניים עשויים שלא להגיע.

חרסינה

מדיניות הצפנה קפדנית עשויה שלא לאפשר את מאזניים.

מדינות G7 (צרפת, גרמניה, איטליה, יפן, בריטניה, ארצות הברית וקנדה).

להקים כוח משימה

יפן

מזהיר את מאזניים לעמוד בתקנות בנושא הלבנת הון וניהול סיכונים.

סינגפור

רוצה מידע נוסף

רוּסִיָה

התייחס אליו כמו לכל מטבע זר. לא חוקי לשלם עבור שירותים באמצעות קריפטו.

עם כל כך הרבה תחומי שיפוט שלוקחים על עצמם את מזל מאזניים, נראה שמאוד קשה למאזניים לצאת מאינטרנט התקנות בקלות. השאלה הבאה היא, האם מאזניים יגיעו לאור היום? איש אינו יודע את התשובה הנכונה לכך. עלינו לחכות ולראות כיצד הדברים מתפתחים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me