banner
banner

אימוץ בלוקצ’יין – השלב הבא באבולוציה הדיגיטלית

הבלוקצ’יין, מאז הקמתו ב -2008, נותרה בעינה רבה מצד ההמונים עד שנת 2017. העקרונות עליהם עבדה, האמינות הפיננסית, האבטחה והפרטיות שהיא סיפקה התעלמו במידה רבה מהסיכוי להתעשר באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים.. 

עם הדים של ‘זהב דיגיטלי’ ואסימונים של בלוקצ’יין הם המטבע הבא ברקע, ההייפ של עתיד לכאורה עשיר יותר ויותר הצטבר למשקיעים וסוחרים. יותר ויותר אנשים החלו לתלות בכל מילה שהם מצאו בבלוקצ’יין בחדשות. ההנאה המואצת הזו הסתיימה בהתרסקות כואבת, באופן ציורי ומילולי, כאשר בינואר 2018 חורף הקריפטו קרה. 

עם האירוע המטריד לכאורה הזה בעבר, הציפייה מבלוקצ’יין בכלל וביטקוין בפרט צמחה למימד אחר. ההמונים מחוץ למומחים פיננסיים החלו במחקר מעמיק משלהם על מה שהרכיב בפועל את הרשת. 

סוף סוף הודו ביישומים החדישים שניתן לסנתז באמצעות פלטפורמות בלוקצ’יין שהבטיחו באמת פרטיות, אבטחה ושקיפות. מאז סוף סוף החלקים נופלים למקומות. להלן גישה מטפטפת לבדיקת אימוץ הבלוקצ’יין בשנים האחרונות. מממשלות ללקוחות בודדים, זהו המסע של אימוץ בלוקצ’יין: 

המלצות ממשלתיות

ממשלה

עם תחרות עזה בין ממשלות על הצלחה בתחומי הפיננסים, הטכנולוגיה והטכנולוגיות הפיננסיות, בלוקצ’יין תפס את עיניהם של המדינות הגדולות ברחבי העולם. המחקר אחר יישומים פוטנציאליים והיתכנות הטכנולוגיה נמשך. 

אסטוניה, מצפון מזרח אירופה, דיגיטציה כל השירותים הציבוריים הנגישים לכל אזרח באמצעות זהויות דיגיטליות מאובטחות. מלבד זאת, הוא מספק גם תושבות אלקטרונית המאפשרת לעסקים באיחוד האירופי וליזמים לנהל עסקים ברחבי העולם. 

מלטה קפצו על עגלת הבלוקצ’יין עם דברי ראש הממשלה שלהם במושב 73 של האסיפה הכללית של האו”ם על הפיכת מלטה ל”אי בלוקצ’יין “. עם ‘הצעת החוק לרשות החדשנות הדיגיטלית של מלטה’, כיוונה המדינה למשוך הזדמנויות עסקיות על ידי מתן פלטפורמה משפטית שקופה לחדשנים. 

מלבד היותו מחובר לסאטושי נקאמוטו, כותב העיתונים הלבנים האנונימי של הביטקוין, יפן הגיע רחוק באימוץ הבלוקצ’יין. זו הייתה המדינה הראשונה שהחלה בכריית ביטקוין והיא הראשונה שהכירה בביטקוין כרכוש חוקי. הר Gox, בורסת מטבעות קריפטו מבוססת טוקיו, טיפלה בנקודה מסוימת ב -70% מהסחר העולמי בקריפטוגרפים לפני שהיא נכנסה. 

איחוד האמירויות הערביות עם הפרויקט שלו ‘אסטרטגיית בלוקצ’יין 2021’ נועד לנצל את בלוקצ’יין על ידי העברת 50% מהעסקאות הממשלתיות עליו. ועדה סעודית-אמירית ישבה יחד כדי לחתום על שבע יוזמות מבוססות בלוקצ’יין אשר יכוונו למגזרים שונים כמו תעופה ותיירות וכו ‘בין שתי המדינות. מתוך שבעת אלה, אחד הוא הנפקת מטבע קריפטוגרפי. 

שוויץ הוא ביתו של Crypto Valley – מקלט ללא מיסים למשקיעים מטבעות קריפטו. שְׁוֵיצָרִי 

שר הכלכלה יוהן שניידר-עמאן בכנס מימון קריפטו למשקיעים פרטיים ומוסדיים אמר כי שווייץ רוצה להפוך ל”אומת הקריפטו “. 

ארה”ב וסין עדיין חלוקים בינינו כיצד לנקוט דברים בטכנולוגיות פיננסיות מתפתחות אך עם לחץ עמיתים מוגבר והחשש מפיגור בטכנולוגיה, העולם מקווה שהם יבואו סביב. 

אימוץ מוסדי

אינסט

אחד המוסדות הראשונים שחשו מאוימים על ידי סיכוי הביזור היה, כמובן, הבנקים. בתחילה דחו את הרעיון לחלוטין, המוסדות המסורתיים הללו התרככו כעת בכדי לבדר את הרעיון של מטבעות קריפטוגרפיים ויישומם בתחום הפיננסים.. 

על פי א להגיש תלונה פורסם על ידי Infosys ו- Finacle בשנת 2017, שכותרתו ‘טכנולוגיית בלוקצ’ייןמהייפ למציאות50% מדהימים מתוך 100 מנהיגי העסקים והטכנולוגיה של למעלה מ 75 מוסדות פיננסיים צפויים לראות אימוץ מסחרי של בלוקצ’יין עד שנת 2020. באותה תקופה, כ -69% מהבנקים התנסו בבלוקצ’ייניות ואילו 21% תכננו להשתמש בגרסאות זהות. פּלַטפוֹרמָה. 

בנק אנגליה היה הבנק המרכזי הראשון שפרסם מחקר על טכנולוגיית Ledger Distributed בשנת 2014. 

בנק ליטא הפיקו מטבע אספן דיגיטלי לפני יותר משנה לבדיקת בלוקצ’יין בסביבה קטנה ואמיתית והודיע ​​לאחרונה על מכרז פתוח לפיתוח, פריסה ותחזוקה של הפלטפורמה למכירת מטבע האספן הדיגיטלי. 

משרד האוצר, הבנק המרכזי של ברזיל, נציבות ניירות ערך והמפקח על הביטוח הפרטי התכנסו כדי ליצור תקדים לטכנולוגיות פיננסיות מתפתחות. לאחרונה. הנוהל יכלול יצירת ארגז חול רגולטורי להבנת טכנולוגיות אלה ובדיקתן. 

דויטשה בונדסבנק, הבנק המרכזי בגרמניה, בסוף 2018, השלים משפט בלוקצ’יין ובדק את הפוטנציאל שלו להסדר ניירות ערך. הבנק טוען כי DLT תמכה בהצלחה בסילוק עסקאות ניירות ערך, תשלומים והחזר אגרות חוב בפדיון. 

לאחרונה, א להגיש תלונה טוען כי מרבית הבנקים הגדולים בעולם מחפשים השקעה של כ -50 מיליון דולר בפרויקט Fnality שמטרתו ליצור מערכת מזומנים דיגיטלית באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין להסדרת עסקאות פיננסיות. הפרויקט הוצע לראשונה על ידי הבנק השוויצרי UBS Group AG וההפעלה Clearmatics בשנת 2015. התאריך הצפוי עדיין לא ידוע. 

אימוץ צרכנים 

צרכן

נוחות, שקיפות ורשת הבלוקצ’יין האבטחה יכולה לספק, מטפטפת אט אט גם לצרכנים בודדים. מתיעוד בריאות מאובטח ועד למעקב אחר מוצרים ליצרנים שלהם, להלן כמה מהיישומים האמיתיים של Blockchain שמשפרים את חיי היומיום. כל אחד מאלה נבחר כדוגמה להטבה ספציפית של בלוקצ’יין. 

MidasCaps, תוך שימוש במעקב אחר מוצרים ויעילות עסקאות, משתמש ב- MidasCoin שניתן להשתמש בו לרכישה נוחה של כמוסות מזינות. המטבע מתארח על ידי MidasEngine המאפשר למשתמשים לארגן אירועי ספורט בקנה מידה קטן בתשלום סמלי. 

דרימר, שימוש בשקיפות של עסקאות שבלוקצ’יין מאפשר ליצור פלטפורמת מדיה חברתית למימון המונים פרטני של חלומות.

אַמִיץ הדפדפן, שמשחק באבטחה משופרת, טוען לחוויית גלישה בטוחה ובטוחה יותר ללא חשש לפגיעה בפרטיות. 

מסע האימוץ הזה אינו מוגבל גם לסטארטאפים חדשים או לחברות. כרישי שוק קיימים קופצים גם להזדמנות שמציעה בלוקצ’יין. פייסבוק הודיעה לאחרונה על הקריפטו שלה, מאזניים, שטוען להוזיל את עלויות העסקה בקניית דברים או משלוח כסף בעמלות אפסית. ההשקה הציבורית נקבעת למחצית הראשונה של 2020. 

סטארבקס, ענקית השוק של 4.5 מיליארד דולר עובדת גם עם מיקרוסופט, בשווי של 717 מיליארד דולר לִיצוֹר שרשרת אספקה ​​שקופה המבוססת על בלוקצ’יין, כך שלקוחות יוכלו לעקוב אחר פולי הקפה שלהם מחוות ועד כוסותיהם. 

אלה רק כמה יישומים אמיתיים המשתמשים בבלוקצ’יין כדי ליצור סביבה יעילה ונוחה. השוק העולמי לטכנולוגיית בלוקצ’יין עמד על 708 מיליון דולר בשנת 2017 שנמצאת כעת צָפוּי להגיע ל -60.7 מיליארד דולר עד 2024. 

עם רשימה ארוכה של יתרונות פוטנציאליים של Blockchain ואימוץ האקספוננציאלי שלה בכל רמות החברה בתהליך, לא קשה להסיק מסקנה. העתיד מבוזר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me