banner
banner

כיצד ללמוד לנתח את שוק קריפטו

אם אתה רוצה ללמוד כיצד לנתח את המטבע הקריפטוגרפי, ישנם מספר כלים שאתה צריך להכיר. כלים אלה יעזרו לך להבין את מיקום השוק ולחזות נהדר. דבר אחד שעליך להבין הוא ששוק הקריפטו הוא דבר תנודתי ביותר ואם אתה חייב להסדיר את הדברים, עליך להבין את פעולות השוק וזה כולל כיצד לבצע ניתוח טכני קריפטוגרפי.

אם אתה חדש בשוק הקריפטוגרפים או מחפש שירותים הקשורים לקריפטו, אתה עלול להיות המום מהגרפים, התרשימים והמידע המוצג אודות מטבעות קריפטוגרפיים שונים, אך ככל שתבין את ניתוח טכני ההצפנה וכיצד השוק עובד, כל כולו מערכת הקריפטה תהפוך לפשוטה יותר והגיונית. מדריך זה נועד לחשוף אתכם לקבלת הבנה טובה יותר של תרשימי המחירים המקוונים השונים, תחזיות מחירים ותחזית השוק של מטבעות קריפטוגרפיים שונים. לפני שנעמיק יותר בעולם הניתוח הטכני של מטבע החילוץ, בואו נבין טוב יותר את המונח “ניתוח טכני”.

מהי ניתוח טכני?

רבים מאנשי הקריפטו תיארו את הניתוח הטכני כתהליך השימוש בנתונים בעולם האמיתי שמקורם בשוק הקריפטו או ממקורות מובילים אחרים ומתכננים אותו לחזות את תוצאותיו העתידיות. ניתוח כזה יאפשר לך לחזות מתי השוק יעלה או ירד. לכן, תהיה לכם הזדמנות לקנות כשמחיר השוק נמוך ולמכור ברגע שהמחיר יעלה כלפי מעלה. 

כמה כותבים כתבו על הדרך הטובה ביותר לנתח את השוק לקבלת תוצאות נהדרות, אך העובדה היא שהמונח “ניתוח” הוא מיומנות שיש ללמוד באמצעות בדיקות, מסלולים ושגיאות, עד שלבסוף תקבל את זה נכון. היכולת להבין את האלמנטים הגלויים בתרשים ולהבין כיצד הם יכולים להשפיע על מחיר המטבע הקריפטוגרפי הופכים אותך ל סוחר קריפטו טוב גם אם יש עדיין מקום לצמיחה.

מהו פמוט, ואיך זה עובד?

אם ברצונך לנתח את שוק הקריפטו כסופר, אחד הניתוחים הטכניים הראשונים, ייתכן שתצטרך להתמודד עם תרשים המחירים הוא הפמוט. זה מתאר אובייקטים בצורת מלבני (ירוק או אדום) בתרשים מחירים. 

המלבן מציין את הפער בין יתרת הפתיחה והסגירה של מטבע מסוים. אם אתם מחפשים מחיר של מטבע בפער זמן של 24 שעות, אז הפמוט יציין את ההפרש בין מחיר הפתיחה בתחתית למחיר הסגירה בחלקו העליון באותו יום. פמוט אדמדם מעיד על הפסד ואילו פמוט בצבע ירוק מציין רווח או רווח לתקופה זו.

היקף המכירות

זהו מדד נוסף שתראה בעת בחינת גרף המחירים. אם אתה לומד מסחר במטבעות קריפטוגרפיים כדי לאפשר לך לשכלל את כישורי הכתיבה שלך בתחום זה, הבנה טובה של אופן העבודה של הכרך היא הכרחית. זה חיוני גם כשאתה מחפש שירות מסחר קריפטו באינטרנט. תמצא את נפח המכירות המילולי של מטבע מסוים בתוך תקופה מסוימת (יום, שבוע, חודש) בתחתית תרשים המחירים, המוצג לעיתים קרובות כעמודה. אם אתה רוצה לשאת נאום על מטבע קריפטו ספציפי ולדון בסיכויו, נפח המכירות הוא היבט טוב להדגשה. עם זאת, תוכלו לשקול לחפש סופר ב- שירות כתיבת דיבור באופן מקוון כדי לעזור לך במשאבים שאתה זקוק להם. כי לפעמים אתה צריך לבקש עזרה, ולא לעשות הכל לבד.

ממוצעים נעים

נפח המכירות ומגמת הפמוטים אינם המידע היחיד הדרוש לך בכדי לחזות תנועה של תרשים מחירים של מטבע ספציפי. עליכם לשקול את תנועת המחירים לאורך תקופה ארוכה, כגון ימים או שבועות. זה חיוני כדי לאפשר לך לדעת את הזמן הנכון לקנות או למכור. זהו הממוצע הנע. ישנם שני סוגים של ממוצעים נעים בבחינת תרשים מחירים: הממוצע הנע הפשוט (SMA) והממוצע הנע אקספוננציאלי (EMA.

  • הממוצע הנע הפשוט (SMA)

ה- SMA מציין את מחיר הסגירה הממוצע של מטבע בתקופה מסוימת. במשך שבעה ימים, הממוצע הוא ה- SMA של ששת הימים הקודמים, בתוספת אותו יום חלקי שבעה. כאשר יתרת הסגירה החדשה מתווספת לכל יום, יתרת הסגירה הישנה לימים קודמים יורדת. מכאן, הסיבה לתנועה תכופה של מעלה ומטה של ​​הקו על פני גרף. ה- SMA נחשב בעיני רבים כאינדיקטור הטוב ביותר לממוצע הנע.

  • הממוצע הנע האקספוננציאלי (EMA)

ה- EMA מורכב מעט מה- SMA העוקב אחר דפוס מותאם אישית. בעזרת דוגמה טיפוסית לשבעה ימים, ה- EMA אינו מתייחס ליתרת הסגירה באותה מידה כמו ה- SMA. זה שוקל ימים קודמים בהתבסס על מידת הקרבה שלהם מבחינת המחיר ליום הנוכחי. לפיכך, זה מייחס משקל רב יותר לימים הקודמים מאשר לימים אחרים. בשל החשיבות היורדת, היא מייחסת לימים אלו, ולכן היא יותר ריאקציונרית, וזה הכי טוב לאופי ההפכפך של שוק הקריפטו..

אז איך הממוצע הנע יכול לעזור לך להבין ניתוח טכני קריפטו? זה מראה את רמת ההתנגדות למכירה או קנייה בנקודת מחיר ספציפית. אם זה עובר את הממוצע הנע, זה מצביע על כך שהשוק הולך לשורגי ועליך לחפש הזדמנויות למכור. אבל כאשר מחיר הסגירה לא עובר את הממוצע הנע, זה מצביע על כך שיש התנגדות, ולכן הסיבה לכך שאנשים רבים יותר מוכרים.

  • ניתוח המגמה

עם המידע הנ”ל, אתה מצויד כעת לנתח את גרף המחירים של מטבע מסוים. לאחר ניתוח מוצלח של המגמה, אתה אמור לדעת מהו הזמן הנכון לקנות (בחלק העליון) ומתי למכור כדי לממש רווח כלשהו (בתחתית). 

המידע המוצג במאמר זה ייתן לך יתרון טוב אם ברצונך ללמוד כיצד לנתח מטבעות קריפטוגרפיים למתחילים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me