banner
banner

מדוע ממשות מתנגדות למטבעות קריפטוגרפיים?

כשמדובר בפוליטיקאים נראה שהדבר המקובל היחיד בהם הוא שהם לא יכולים להסכים על שום דבר. עם זאת, לאחרונה התגלה דבר נוסף שכל ממשלות העולם מתנגדות לו באופן אחיד. למרבה הצער, זה לא נשק גרעיני או פעולות נגד זכויות אדם. זה מטבע קריפטוגרפי.

כל מומחה בענף הפיננסים מסכים שהפוטנציאל של קריפטוגרפיה הוא מדהים. פשוט על ידי ביצוע העברות כספים בזול, זה יכול לעורר שינוי עצום בכלכלות העולם השלישי. ועדיין, כוח זה אינו ממומש ובעיקר בגלל חסימות ממשלות.

למה זה ככה? האם הממשלות אינן רוצות את הטוב ביותר עבור מדינותיהן?

כדי להבין מדוע בעלי הכוח נזהרים כל כך מקריפטו וכל הכרוך בכך אתה צריך להבין את ההשפעה שכבר הייתה לה. 

עלייתו ושפלו של הקריפטו בעשור האחרון

לא יכול להיות ויכוח על העובדה שהעלייה המהירה של הקריפטו היא אחד הדברים החשובים ביותר שקרו בעשור האחרון. עם זאת, מלבד עלייתו הכוכבית והולכת וגדולה היינו עדים לנפילתה הפתאומית.

ביטקוין, המטבע החשוב ביותר בעולם גם היום, מראה את השינוי הזה בצורה הבולטת ביותר. שוויו עבר מכ -1,000 דולר ל -20,000 דולר ל -3,000 דולר ואז 10,000 דולר הכל בטווח של שנתיים. קצב התנודתיות הזה נוגע, אך לימוד ה מגמות ערכי הביטקוין האחרונות אפשר לראות שזה פחות או יותר מיוצב.

כנ”ל לגבי שוק הקריפטו בכללותו. זה לא פורח בטירוף כמו בשנת 2018 אבל הוא גם לא יורד במהירות. אבל הדבר החשוב ביותר שיש לשאול כאן הוא מדוע ירידה זו הופיעה מלכתחילה?

כל עניין של כספים גלובליים הוא מורכב ולכן מושפע ממצב של גורמים. עם זאת, עובדה היא שאחת הסיבות העיקריות לירידה הפתאומית בקריפטו היא מדיניות מרובה נגד קריפטו. ממשלות מרובות בעולם נבהלו מכיוון שראו את קצב הצמיחה המהיר של הצפנה ונקטו בצעדים כדי להאט או לעצור את התהליך הזה לחלוטין. חלקם אפילו הרחיקו לכת עד כדי כך לאסור ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

אך כמובן, אי אפשר לעצור כוח עולמי שכזה. לכן, בזמן שעליית הקריפטו הופסקה, נותרה המגמה לשימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ובמטבעות דיגיטליים. היום זה מתפתח כדי להשתלב בתקנות החוקיות או לעבוד סביבן. זה מוכיח שלמרות המאמצים הטובים ביותר של פוליטיקאים, עתיד הקריפטו בהיר.

ההשפעה של מטבע הצפנים על הסחר העולמי

בראש ובראשונה, בכוח הקריפטוגרפי יש כוח להפוך את המסחר העולמי למהיר ומשתלם יותר. זה לבדו מעניק לה את הכוח לחולל מהפכה בכלכלה העולמית לחלוטין. זה בגלל שלמרות כל ההתקדמות בתחום הזה, המכניקה של העברות מטבע מורכבת ולא בטוחה. פלטפורמות העברת מטבע מקוונות ביצעו שיפורים גדולים בחלקים מסוימים בעולם והוזילו את עלויות ההעברות מתחת ל -1%. עם זאת, מטבע קריפטוגרפי יכול להפוך אותם לחינמיים כמעט.

יתר על כן, עסקאות בלוקצ’יין הן מיידיות ומאובטחות ביותר. המשמעות היא שהסחר העולמי יכול להאיץ ולהפחית את רמת הסיכון עבור מספר עסקים.

התוצאה היא שאם קריפטוגרפיה תתקבל באופן אוניברסלי, הסחר העולמי ישתנה ללא הכר. מיליוני עסקים יקבלו הזדמנויות בלתי מוגבלות לצמיחה ושיתוף פעולה מכיוון שתשלומים חוצי גבולות כבר לא יאכלו את שולי הרווח שלהם.

מטבעות קריפטוגרפיים אינם ניתנים למס, מה שאומר חיסכון גדול עוד יותר עבור עסקים ומשקיעים. לכן יהיו להם יותר כספים לשימוש לצמיחה, מה שיגביר את הסחר העולמי עוד יותר.

אבל היעדר מיסים הוא אחד הנושאים הגדולים ביותר שיש לממשלות עם מטבע החוץ. בניגוד לכספי פיאט, לא ניתן לשלוט ולתפעל את הבלוקצ’יין לצורך פעולות פוליטיות וכלכליות. אז האם באמת פלא שממשלות הן כל כך נגד זה?

מטבעות קריפטוגרפיים כגדר מחדל לכישלונות ממשלתיים וכלכליים

דבר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בעת ​​דיון בקריפטו וההשפעה שלו על הסחר העולמי הוא שהקריפטו עצמו הפך לגדר חיה. למעשה, כיום הוא גדל בפופולריות כגדר חיה המגנה על אנשים מפני ממשלות גרועות, בפרט.

כן, התנודתיות אכן מהווה סיכון מסוים, אך הסיכון הזה נראה עצום לאלה שחיים בארה”ב או במדינות האיחוד האירופי. עבור תושבי ונצואלה, למשל, כי התנודתיות איננה נושא כה גדול בהשוואה להחלשה הדרמטית של מטבע הפיאט שלהם שנבעה ממדיניותה האיומה של הממשלה..

בתגובה למצבים דומים, אנשים שוקלים כעת להשקיע בקריפטוגרפיה כמו השקעה בזהב. רבים מהם בוחרים בכך כחלופה להמרת כספים לדולר, שנחשב זה מכבר כ”מטבע גידור “. זה רק מוסיף לרשימת הסיבות לכך שממשלות, וממשלת ארה”ב בפרט, משתמשות באמצעים שונים כדי לעכב את התקדמות ההצפנה..

מה העתיד של מטבעות הקריפטו בעולמנו?

הצורך של הממשלה לשלוט באוכלוסייה ובזרימת הכסף מעכב את התפתחות המטבע הקריפטוגרפי. עם זאת, אפילו פוליסות לא טובות אינן יכולות לעצור את ירידת כספי הפיאט. מוסדות פיננסיים מובילים מבינים זאת, ולכן הם מנסים לקפוץ על עגלת הקריפטו עכשיו.

בנק אנגליה מראה את הדרך על ידי ההכרזה שהיא שוקלת לאמץ מטבעות קריפטוגרפיים. כעת הוא בודק את הסיכונים והיתרונות שבשימוש בכסף אלקטרוני. בעולם שהופך במהירות ללא מזומן, זו דוגמה לחשיבה קדימה שעשויה לחולל את ההבדל עבור המוסד הפיננסי המסוים הזה.

מכיוון שהבנקים מתיישנים במהירות גם עבור העברות כספים רגילות, הם מחפשים פתרונות. לפלטפורמות העברת כספים, המציעות תעריפים נמוכים יותר ותנאים טובים יותר מבנקים, יש יתרון תחרותי עצום. חברות אלה כבר דחפו בנקים וספקי העברת כספים מסורתיים לחפש דרך לשפר את ההצעות שלהם. אחרת, הם יודחו לחלוטין מהשוק.

אימוץ בלוקצ’יין וקריפטוגרפיה הוא אחד הפתרונות שהבנקים משתמשים בהם כדי לשרוד כיום. למעלה מ -200 מהם כבר מקבלים את אדווה וניסויים דומים אחרים עם קריפטו פועלים בכל הבנקים הגדולים.

חברות העברת כספים גם לא רוצות להישאר מאחור. חלקם, כמו אברה וביטפזה, מקבלים תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים.

כל ההתפתחויות הללו מראות שלקריפטו בהחלט יש עתיד. מכיוון שירידת המזומנים היא מובהקת, בלוקצ’יין יכול להיות הפיתרון שיעשה מהפכה בכלכלה העולמית. עם זאת, כדי שזה יקרה, צריך להתחיל שינוי ברמת הממשלה. עד שמטבעות דיגיטליים יהיו לגיטימיים, לפחות במידה מסוימת, הם לא יוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me