banner
banner

מה זה ביטקוין דפי?

מימון מבוזר (defi) מתאר פרוטוקולים ויישומים מבוססי בלוקצ’יין שמפעילים חבילה של כלים כספיים שפתוחים לכולם. דפי לוקחת שירותים המשותפים למערכת הפיננסית שהוקמה – הלוואות; שְׁאֵילָה; מִסְחָר; חומרים סינתטיים – ומשחזרים אותם ברשת. ההבדל בין שני התחומים – מסורתיים וקריפטו – נובע פחות מהארכיטקטורה התומכת ביישומי defi – ספר חשבונות מבוזר במקום בסיס נתונים מרכזי – ויותר לצדדים שיכולים להשתתף..

יישומי Defi הם, מטבעם, קוד פתוח ופתוחים לכולם. כל אחד יכול להשתתף במערכת האקולוגית הפיננסית המבוזרת, בין אם היא עושה שוק, לווה או סוחר, ללא צורך באישור. זהו הבדל ניכר בעולם הפיננסים הישן, כאשר הכללה מבוססת על גיאוגרפיה, מעמד חברתי, אמינות אשראי וסמנים אחרים שניתן לשנות או להסיר באופן שרירותי בכל עת, ולמנוע גישה ליחידים..

חלק ניכר מהפיתוח שחל ב defi עד היום נסב סביב Ethereum, שמארח מערך של dApps, פלטפורמות הלוואות ופרוטוקולי יציבה של מטבעות המותאמים למטרה זו. עם זאת, במובנים רבים, הביטקוין הוא המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין שמתאימה יותר לדיפי, ומתגאה בנזילות גדולה יותר, אימוץ עולמי וערובות ביטחוניות. דפי אולי צברה את הכינוי שלה ב- Ethereum, אך כעת היא חרגה מאותה רשת ומצאה בית בביטקוין, שם פותחו מספר פלטפורמות ופרוטוקולים חכמים כדי למנף את יכולות ה- defi של BTC. במדריך זה נבחן כמה מהמוצרים הללו ומה הם מציעים למפתחים ולמשתמשי הקצה.

המקרה לביטקוין דפי

דפי אינו שייך לאף בלוקצ’יין יחיד. למעשה, עצם האתוס של defi כרוך בחסר מאילוצים פיננסיים המגבילים מוצרים למערכות אקולוגיות בודדות ולמאגרי מידע מושתקים. יכולת קומפוזיציות – הרעיון של יצירת רכיבי defi שמשתלבים יחד כמו בלוקים של לגו ליצירת יישומים פיננסיים חדשים – היא עיקרי מפתח בתורת defi. לכן, הגיוני שמפתחי Defi ירצו לחבר את רשת המחשוב המבוזרת הגדולה בעולם – ביטקוין – ללב תנועת ה- Defi..

הרבה מההרמת הכבד בתוך תחום הדיפי המתפתח של ביטקוין נעשתה על ידי RSK. פלטפורמת החוזים החכמה הראשונה התמקדה בביטקוין ומופעלת על ידיו, RSK מספק כלים למפתחים המעוניינים ליצור יישומי defi. אלו כוללים:

  • שירותי אחסון מבוזרים, תשלומים, אורקללים ושמות שמות באדיבות RIF
  • פיתוח חוזים חכם המשקף את יכולותיו של Ethereum ב- RSK
  • גשר אסימונים מאוחד לאת’ריום ול- Defi dApps שלו

ניתן לפרוס את תשתית החוזים החכמה של RSK ליצירת ארנקי defi, מרכזיות, מטבעות, פלטפורמות הלוואות והשאלה ועוד. למה לבנות את כל זה על ביטקוין? ובכן, ראשית, BTC הוא מאגר הערך הטוב ביותר של הקריפטוקונומיה והנכס שהדולרים הכי אוהבים, ובכן, הודל. אך נעילת כל הביטקוין הזה אינה מספקת תשואה לבעליו. ל- Defi יש פוטנציאל להוציא הון זה לעבודה, באמצעות הלוואות והפרשות נזילות, כדי לתת למחזיקים הזדמנות להרוויח תשואה על ה- BTC שלהם..

שימוש ב- RSK מסגרת defi, מחזיקי ביטקוין יכולים:

  • הרוויחו עניין ב- BTC שלהם
  • לווה מטבעות שכבה כדי שיוכלו לבטל את נעילת ערך ה- BTC שלהם ללא צורך למכור
  • מינוף המסחר עם ה- BTC שלהם כדי להרוויח יותר
  • הימור BTC כדי להרוויח אסימונים אחרים

דפי הוא משחק קבוצתי

שיתוף הפעולה עומד בבסיס הכספים המבוזרים. יותר מכל אנכי קריפטו אחרים, defi מאופיין ברוח של שיתוף פעולה, שותפות ואינטגרציה בין פרויקטים של defi. הדבר נכון גם במגזר הדיפי של ביטקוין; בעוד ש- RSK היא המיטה לחדשנות פיננסית מבוזרת המתרחשת, היא לא נוצרת בחלל ריק. לדוגמא, הסטאבלו-מטבע הביטחוני הראשון הגיע באדיבות כסף על שרשרת, נבנה, כמובן, על פלטפורמת RSK. באמצעות יצירת יישומים הפונים לצרכן כמו מטבעות בסיסיים מבוססי BTC, המשתמשים יכולים להשתתף באופן פעיל בכלכלת הדפי..

RSK יצרה את המסגרת לפריחת Bitcoin defi. כעת על מפתחי צד ג ‘למנף כלים אלה ליצירת יישומים הפותרים בעיות בעולם האמיתי, החל בפקדון יעיל ועד לסחר מרווחי מבוזר, שווקי חיזוי, מסרים מאובטחים וביטוח..

דפי מאפשר תשלומי ביטקוין

אחד המקרים השוריים ביותר להתחתן עם ביטקוין עם Defi הוא שזה הופך את BTC לבזבזני שוב. עליית דמי רשת, יחד עם היעדר פרטיות ברשת, מגבילה את יכולתו של הביטקוין לשמש מזומנים פטרייתיים המתאימים לתשלומי מיקרו כפי שהוא מעביר מיליארדי דולרים בכל פעם. היכנסו לרשת הברק (LN). אם RSK הוא שכבת ביטקוין שנייה לחוזים חכמים, LN היא האנלוג הכספי שלה. 

עם 9 מיליון דולר של BTC נעול ברשת ברק, LN צברה בסיס חזק לתמיכה ברשת תשלומים גלובלית. יש עדיין עבודה לשכלל את חוויית המשתמש כך שברק יכול להיות נגיש להמונים ולא רק למאמצים המוקדמים המתמצאים בטכנולוגיה. עם זאת, הצעת הערך שלה לביצוע עסקאות כמעט מיידיות בעלות כמעט אפסית ועם יכולת מלאה לפטריות היא משכנעת.

משחק הקצה של defi הוא מערכת פיננסית ללא הרשאה הפועלת במקביל למערכת הפיננסית המסורתית, ומספקת גישה לכל דורש – עם רמפות מהעולם הישן. כדי שזה יקרה, מפתחי Defi צריכים לשכלל את ה- UX, את השימושיות ואת האינטגרציה של רכיבי שכבת בסיס, תוכנת ביניים ורכיבי יישום, כדי ליצור מוצרים המספקים תועלת אמיתית ובעלי עקומת למידה עדינה..

נכון לעכשיו, יסודות הדפי עדיין מבססים, מה שאומר שעבודת הפיתוח עדיין מתרחשת בשכבת הבסיס ובשכבה השנייה. השלב הבא יראה סינרגיות הדוקות יותר בין מערכות אקולוגיות חסרות ערך כמו ביטקוין ואת’רום, ויישומים חדשים שנוצרו מהפרימיטיבים הדפי שהתגבשו באמצעות מאמצי פרויקטים כמו MakerDAO, Compound, RSK ו- Lightning Labs. הביטקוין הוא כבר רשת הקריפטו המבוזרת ביותר בעולם. אם תומכיה יקבלו את דרכם, היא תהפוך לביתו של ניסוי הכספים המבוזר הגדול ביותר שראה בעולם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me